Skoči na vsebino

Ima kdo žlahto v Italiji blizu meje? Rabim uslugo


Priporočene objave

Če je kdo pripravljen pomagat ob meji - nekaj bi nabavil, pa Italijan noče poslat v SLO. Iščem nekoga, ki je kje blizu meje, da bi mu poslali paket pa jaz to potem prevzamem... Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pošlje na pošto (fermo posta) ali kurirski službi (fermo deposito) po tvoji izbiri. In ti pol dvigneš.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noče, samo na naslov... Idealno bi bilo nekoga najt na Občinah ali kje blizu... Ma ne razumem jaz takih tičev, ki jim je to tako velika muka poslat v tujino, pa čeprav je zanj povsem isti kakec kaj napiše na nalepko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so ene usrane škrtice, ko hočejo pošiljat zmeraj kar s pošto in se jim ne da ubadat z kurirjem. Sicer ne vem kolko je dejansko strošek, sem preko ebay.it moral doplačat človeku dodatnih 8eur da je dal na SDA, poslal mi je eno mini manšeto torej 100g težka pošiljka. 

Na žalost tut jst nimam dovolj dobre žlahte čez mejo, drugače bi jih zasuvau s paketi iz amazona :D

1 minute ago, dlicen said:

Zakaj pa ne bi poslal na pošto?? Saj nič ne tvega?! 

Na žalost ne gre IT pošte ne poznajo poštno ležeče, sm spoznal na lastne srroške. So pač glupi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

 

Na žalost ne gre IT pošte ne poznajo poštno ležeče, sm spoznal na lastne srroške. So pač glupi. 

To gotovo ne drži, sam se že večkrat sprejemal bodisi na fermo posta (na pošti), bodisi na fermo deposito (pri kurirskih službah). Tako pri nakupih od fizičnih oseb, kot pri firmah. 

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italjani so eni posranci in veliko stvari ne pošiljajo v Slovenijo ... Anglija, Francija, Nemčija ... noben problem ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz nisem še nikoli imel problemov s takimi zadevami. Niti kot kupec, še manj pa kot prodajalec, ko so mi ljudje iz Rima, ki nimajo pojma, kje Slovenija sploh je, vnaprej nakazovali ne ravno zanemarljive vsote denarja za npr. rabljeno fotografsko opremo. Tako da ne gre posploševati. 

Je pa res, da sem kot kupec vedno naročal na ležeče, ker je bistveno ceneje, kot pa pošiljanje v Slovenijo.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne težave imate? Vsak tedn dobim robo v depo. Vse dostavne službe in državna pošta, imajo depoje v Trstu, v radiju 2km. Razn TNT, oni majo depo na Zgoniku. 

 

še to, redko (ali nikoli) sem edini Slovenec v vrsti. Zelo pogosti so tudi Hrvati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, dlicen said:

To gotovo ne drži, sam se že večkrat sprejemal bodisi na fermo posta (na pošti), bodisi na fermo deposito (pri kurirskih službah). Tako pri nakupih od fizičnih oseb, kot pri firmah. 

Torej govorimo Poste Italiena, ne SDA ki je kurir od poste itaiane? Prau navadna kuverta od italjanskih pošt?

Jazt sem bil 10 dni nazaj in so mi na pošti zagovotili da ni mogoče, sem naročil v poštni center Muggia, in so takoj poslali nazaj pošiljatelju, da pošiljke ki jih poštar dostavi na naslov ni mogoče pustiti na pošti, z izjemo če plačaš poštni predal.

TNT, GLS, BRT, SDA in še kdo imajo fermo deposito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, smasher pravi:

Torej govorimo Poste Italiena, ne SDA ki je kurir od poste itaiane? Prau navadna kuverta od italjanskih pošt?

Jazt sem bil 10 dni nazaj in so mi na pošti zagovotili da ni mogoče, sem naročil v poštni center Muggia, in so takoj poslali nazaj pošiljatelju, da pošiljke ki jih poštar dostavi na naslov ni mogoče pustiti na pošti, z izjemo če plačaš poštni predal.

TNT, GLS, BRT, SDA in še kdo imajo fermo deposito.

Ja, jaz sem pred leti točno v Muggio (na pošti) prejel ogromen paket z rabljenim izpušnim loncem. Mora pa pošiljatelj označiti, da gre za poštno ležeče, navesti tvoje ime in verjetno nekaj malega doplačati za ležeče. Vsekakor mnogo ceneje kot pa  pošiljanje v slo. Enako velja za kurirske službe, mislim, da so cenejše kot pošta, pa še vrste niso tako dolge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ni čudn, da se dukatiji kvarjo k majo tok komplikacije pri eni navadni kurčevi pošti (Izjema je moja Afla :P )

preko e-baya je veliko prodajalcev iz Italije, ki ne pošiljajo v Slovenijo ali imajo pa tako poštnino da te srat prime .. isto robo dobim iz Anglije ceneje (dokler ne bodo šli vun iz EU )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, dlicen said:

nekaj malega doplačati za ležeče

Tud to ni blo treba. Pacocellere3 je 10€, men so bočno plastiko  poslali v pošto na Bazovico. Poste italiane. Ne SDA, ki ima depo na brigata casale. Očitno nekaterim uspe zakomplicirat tud zelo enostavne zadeve.  

Meni je najbol pomembn čas dostave. V Trst pride v max dveh dneh. V Slovenijo je paleta hodila en tedn, čez Salzburg....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tud to ni blo treba. 

 

Ma nekaj mam v glavi, da se zdej nekaj doplača, kakšen €. Morda se tudi motim... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za fermopostale se plača 3 EUR (plača pošiljatelj), časa za dvignit je 30 dni - vse jasno, samo če pa noče poslat drugam kot na nek konkreten naslov. Pa še to najprej ni hotel, ker pošilja izključno na paypal naslov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!