Skoči na vsebino

blokada v variomatu


PoŽiG

Priporočene objave

ej a kdo ve kolko km/h približno bi mogu it skuter več če odstraniš blokado v variomatu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakega konjička poleg dobi. Okol realnih 10km/h več. Ampak ne vsak skuter. :wink:

meni se zdi da mi je reko kolega ko ma nrg-ja mc2 da mu je prnesla samo 5km/h :wink: sej itaq ni razlike

finta je vglavnem v tem da vleče ko zajec in boli ko krava :)

za mene bi bla končna čist dovolj tak neke 110-115 po števce :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen blokad na skuterju (variomat, ožanje cevi na izpuhu, slepa cev) je prilagajanje vozila našim predpisom. Na vsakem servisu ti bodo povedali, da odstranitev teh blokad motorju ne škoduje. Ravno obratno: omogoča mu, da se zavrti tako, kot je bilo v originalu načrtovano.

Blokada na variomatu preprečuje, da bi skluter pri določenih obratih dosegal optimalno hitrost (pri polnem plinu 45km/h namesto 65km/h). Posledično je tudi poraba večja

Blokada izpuha pa motor duši, saj mu otežuje pravilno odvajanje izpušnih plinov, kar motorju manjša moč in povečuje obrabo.

Pod črto je edina pozitivna lastnost blokad ta, da smo legalni.

Spremlja pa jo kup slabih lastnosti, predvsem visoka poraba pri sorazmerno nizki hitrosti, izpostavljenost v prometu in višja obraba motorja (dela s "polno paro" pri samo 60% izkoristku svojih zmogljivosti na cesti).

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen blokad na skuterju (variomat, ožanje cevi na izpuhu, slepa cev) je prilagajanje vozila našim predpisom. Na vsakem servisu ti bodo povedali, da odstranitev teh blokad motorju ne škoduje. Ravno obratno: omogoča mu, da se zavrti tako, kot je bilo v originalu načrtovano.

Blokada na variomatu preprečuje, da bi skluter pri določenih obratih dosegal optimalno hitrost (pri polnem plinu 45km/h namesto 65km/h). Posledično je tudi poraba večja

Blokada izpuha pa motor duši, saj mu otežuje pravilno odvajanje izpušnih plinov, kar motorju manjša moč in povečuje obrabo.

Pod črto je edina pozitivna lastnost blokad ta, da smo legalni.

Spremlja pa jo kup slabih lastnosti, predvsem visoka poraba pri sorazmerno nizki hitrosti, izpostavljenost v prometu in višja obraba motorja (dela s "polno paro" pri samo 60% izkoristku svojih zmogljivosti na cesti).

LP

Windsurf

Čeprav smo o tem že govorili si zelo lepo napisal in obrazložu. Še posebej všeč mi je bil tvoj zaključek, ker je vse kar si napisal res. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlikuje se od skuterja do skuterja. vsem je skupen prvi korak, odstranitev pokrova, ki pokriva variomat, sklopko, jermen pa te fore...

pol pa vzames jermen dol in variomat odsraufas s posebnim kljucem ali pa s kompresorjem (najlazje). v speedfgihtu je pol naprimer blokada v samem variomatu. nekaksna ploscica, ki preprecuje, da bi valjcki sli do konca gor.

pr aeroxu pa je samo en obrocek neki vmes, ki ga mores odstranit. pa tak naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ce je ze tema o varjomatu bi nekaj vprašal! Kupo sem speedcontrola in zraven dobil se dvojne valčke! Eni so 3,6g drugi pa 4,9g! Zdaj me pa zanima če lahko naredim naprimer kombinacijo 3l ahke pa 3 težke? Je lahko kaj narobe?(mam gus kit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je premala razlika med težama(al pa prevlka)? :eek:  :hmm:

prevelika

probej najprej ene pol pa druge, ne pa kr neki mesat za brezveze. pa mesat mors valcke enakomerno (en tezk, en lahk, en tezk, en lahk...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

jaz sem na peugeot speedfight2(vodno hlajen) vzel blokado vun,pa se mi končna sploh ni spremenila!!!So krivi valčki :hmm: ?Valčke sem dal not tiste,ki sem jih dobil poleg ZX izpuha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je mogoce, da si vzel ven samo pokrovcek od salcke z valcki, blokado, ki pa je pod njo pa pustil not ?

mozno pa je da mas se auspuh zablokiran (un lijak)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,glede auspuha nevem(tista blokada bi še naj bla,tam pri celindru?)Ko sem vzel ven variator,sem vun vzel samo tisti pokrov,ki ga držim v roki,kaj pa je še en notri,ki ni prišraufan,tistega pa sem pustil,ker sem se bal,da bi se valjčki razsipali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,glede auspuha nevem(tista blokada bi še naj bla,tam pri celindru?)Ko sem vzel ven variator,sem vun vzel samo tisti pokrov,ki ga držim v roki(ki se prišraufa z tremi šraufi),je pa še en notri,ki ni prišraufan,tistega pa sem pustil,ker sem se bal,da bi se valjčki razsipali!?

Daj [rain],ti mi povej kaj naj naredim :?

post-6168-1108574276_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol, tega daj nazaj, pa unega ko je pod tem odsravfaj preč. to kar ti drzis v roki je pokrovcek od une salcke. blokada je tisto kar je pod njem.

1) daj tisega ko si ga gor pustil dol

2) zasravfaj tega gor, k ga drzis v roki

3) prim lepo vseskup in daj nazaj na not (loh z enmu prstom mal drzis uno zvezdo not, da se valcki ne bodo premikali, tolk da nataknes salcko nazaj gor)

3) zasravfaj skup

4) uzivaj v boljsi koncni :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sm su just for you v garazo iskat te blokade

prva slika: tale je un pokrovcek, ki ga mors vzet preč

tadruga slika je pa un konus, k je pr cilindru. to tut dol vzem, k drgac bo slo slabs k z original auspuhom. tm k se svet se vidi, k je blo prlotano pa je blo treba mal pobrusit. ti sam sravfenciger not vtakni pa mal sm pa ke podrogaj pa bo slo preč. alpa zahakjal alpa nekaj. probaj pac.

post-2010-1108579950_thumb.jpg

post-2010-1108580057_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!