Skoči na vsebino

Droni-quadcopterji in podobne zadeve


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

Droni in snemanje iz zraka na moto ter drugih  avanturah

Malce si ogledujem te leteče zadeve in malo kalkuliram o prvi nabavi kakšne cenejše varijante a vem, da se ne bo mogla primerjati z profi droni. Trg ponuja teh stvari na tone različnih in vsi trdijo, da so najboljši. (Tako kot pri motorjih ;))

 Torej obstajajo droni in Dyi.   Več pa povejte uporabniki :)

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 35 minutami, vandrovec pravi:

Kaj pa tiste reklame: DroneX Pro™ Best Drone 2019  - 99€...za probo?

Veš kwa pravjo? Kdor slabo kupi, 2x kupi.
Ta iz tvojega linka zgleda kot DJI Mavic. Zanimiva cena, karakteristike, ki jih opisujejo so glede na ceno občudovanja vredne.
Kot si rekel, za probat je. Človek bi še nekako prebolel teh 100€ v kolikor te stvar ne bi zadovoljila. Če se navdušiš nad letenjem in snemanjem z dronom, potem pa ti je to odskočna deska, da kupiš nekaj bolj resnega iz družine DJI. 
Pri tem dronu nisem zasledil, da bi imel funkcijo RTH in NoFlyZone, katera se preko updejtov naloži v procersor.
Osebno prisegam na DJI ... imam tudi njihov ročni gimbal sistem, za snemanje znamenitosti in posnetek dobi Cinematic efekt.

@The Lakl:
Moto dogodke ne smeš snemat, saj se ponavadi nahajaš v urbanem središču ali v naseljenem območju, kateri spada že pod cono B, katera ti absolutno brez dovoljenja ne dopušča letenja. Prav tako več kot  12 ljudi tvori skupino od katere moraš po zakonu letet vsaj 150m vstran.

Pri nas je zadeva bolj tako-tako, čeprav se je treba držat določenih pravil. Je pa sprejel EU parlament novo zakonodajo, katera bo pričela veljat z letom 2020 . Ko sem klical na Agencijo za letalstvo sem dobil odgovor, da se bo zadeva uveljavljala postopoma in ne iz danes na jutri.
Veš kako je, letenje ni užitek, če moraš skozi čez ramo gledat, kdo te kje opazuje in te želi za*ebat, zato se raje držim in imam mir.

Je pa zanimivo, ko ljudje vidijo drona v zraku so že panični, da jih nekdo opazuje ... itd, a nihče se ne obregne na kamere v mestih, ki jih/nas snemajo na vsakem koraku.
Pri DJI dronih je dobro tudi to, da se med poletom beleži GPS sled, katero lahko potem pregledaš in nekomu dokažeš, da nisi letel na določenem območju za katerega on trdi, da si. Sled vsebuje tako višino, kot smer, premikanje komand, število satelitov .... ni da ni .

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam yuneec breeza in je top.. za mal posnet in kako fotko je prav kul... 4K video....

če bi ga kdo ...ga tud prodam za 250... ima samo kako  uro letenja.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ja! Mislil,sem svoje solo avanture, da naredim kak panoramski posnetek pokrajine. Nič resnega, nič urbanega ker sem itak bolj volk samotar in tam, kjer se gibljem ni ljudi in ker se ljubiteljsko za svojo dušo malo ukvarjam z  fotografijo bi dron bil idealna sprememba.  

Že ptiči prepevajo, da pri športnih kamerah obstaja GoPro, Garmin, Sony, Ghost in potem dolgo nič do kitajskih polproizvodov. Tukaj se je uspešno plasiral še Dji osmo pocket z svojo gimbal kamero. Vrhunska zadeva, da sem posnel enega abrahama, en pasji tečaj ter ga nato na prvi furi izstrelil iz motorja. Nepazljiv sem bil pri montaži na kufer in mi je izpadel iz nosilca ter odletel v stilu drona po,zraku na cesto. Fuč!!!

Tale X dron sem tudi gledal in na YT videl, kako močno vibrira slika zaradi motorjev. Ok. Za prvi dron bi bil dober. Vseeno je potrebno osvojiti letalne sposobnosti, da sploh pride dron na željeno točko  in se potem vrne na pravo mesto. Če ga sesuješ je lažje preboleti 100 kot pa 1000€. Mislim pa da je lažje leteti z kvalitetno napravo, kot temi nizkocenovniki! Ali pač? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, The Lakl pravi:

Vem ja! Mislil,sem svoje solo avanture, da naredim kak panoramski posnetek pokrajine. Nič resnega, nič urbanega ker sem itak bolj volk samotar in tam, kjer se gibljem ni ljudi in ker se ljubiteljsko za svojo dušo malo ukvarjam z  fotografijo bi dron bil idealna sprememba.  

 

No, glede na tvoje potrebe si si že sam odgovoril. Torej ne bo težav z zakonom, saj lahko do 500g težkim dronom letimo brez dovoljenja, ampak samo na območjih A. Torej na nenaseljenih območjih, kjer ni objektov, ljudi, živali in se tam nahaja samo upravljalec drona, ter na območjih, kjer so objekti, ki pa niso namenjeni za bivanje. Ampak, moraš vedet, da je zakonodaja od države do države različna. Najbolj rigorozna je pri Hrvatih. Hrvati sproti obveščajo, kaj se dogaja in na določenih območjih se ne sme letet, tam kjer se pa lahko, pa samo do 120m višine.
 

Citiraj

10.6.2019. 19:01:59 OBAVIJEST : U periodu od 10.-26. lipnja 2019 godine na području zračnog prostora RH provest će se međunarodna vojna vježba "SWIFT RESPONSE 19".

 

pred 34 minutami, The Lakl pravi:

Že ptiči prepevajo, da pri športnih kamerah obstaja GoPro, Garmin, Sony, Ghost in potem dolgo nič do kitajskih polproizvodov. Tukaj se je uspešno plasiral še Dji osmo pocket z svojo gimbal kamero. Vrhunska zadeva, da sem posnel enega abrahama, en pasji tečaj ter ga nato na prvi furi izstrelil iz motorja. Nepazljiv sem bil pri montaži na kufer in mi je izpadel iz nosilca ter odletel v stilu drona po,zraku na cesto. Fuč!!! 

Ta Osmo Pocket je super zadevica, sem jo že gledal, ampak se mi cena zdi malo pretirana, saj je kamera zelo mala, pa še monitor (če se temu lahko reče monitor) je zlo majhen. Sočustvujem s teboj, verjamem, da si še danes morda malo jezen.

 

pred 34 minutami, The Lakl pravi:

Tale X dron sem tudi gledal in na YT videl, kako močno vibrira slika zaradi motorjev. Ok. Za prvi dron bi bil dober. Vseeno je potrebno osvojiti letalne sposobnosti, da sploh pride dron na željeno točko  in se potem vrne na pravo mesto. Če ga sesuješ je lažje preboleti 100 kot pa 1000€. Mislim pa da je lažje leteti z kvalitetno napravo, kot temi nizkocenovniki! Ali pač?  

Videa o tem dronu si nisem pogledal, ampak si me prehitel, saj sem isto hotel tudi sam napisat. Da verjetno se na videu vidi vibracija od motorjev. Verjetno nima ne elektronske stabilizacije slike, nima gimbala ali pa ima samo en axle .... no, temu primerna je tudi cena.
Ja, ampak @The Lakl, kaj ti pomaga dron za 100€, če potem z sliko ne boš zadovoljen? Ko si si lastil OsmoPocket si videl kaj je kvaliteta, zato ti predlagam, da še malo prečekiraš zadevo. Če že nočeš plačat ogromno €, potem ti predlagam, da kupiš nekaj vmes.

Letenje z "nizkocenovnikom" te bo hitro minilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takšnih stvari se zaostruje zakonodaja, da ne more vsak, vsepovsod letet, kakor mu paše in da bo tudi na nebu red.
Zamisli si, kaj bi se zgodilo, da ga je zadel!? Smrtne žrtve, vprašanje, kaj bi bilo na tleh, kdo bi vse fasal ....

Bodi pozoren pri 0:20sek

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonodaja se zaostruje zaradi bedakov z droni in bedakov, ki mislijo, da vsi lastniki dronov nadzorujemo kaj kdo dela...

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za  moto avanture so tisti "followW droni, ne vem kolko so sposobni in kako se izogibajo drevesom me prav zanima :D

 

Oz. edino kar me res zanima je če je dovoljeno "sestrelit" drona al te lahko potem kakšen lastnik lahko pravno spravi nate zaradi uničenja lastnine.

@The Lakl pogej na tubu "ADVChina" klatita okoli dva tipa vsak iam pol tudi svoj kanal in serpenza če seveda poiščeš na jegovem kanalu ima nekaj prehodov iz poceni kamer na boljše, iz poceni drona na boljše, seveda ima to prednost da je na kitajskem. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Mavic Air-a in je za moto touring idealni spremljevalec, kar se tiče velikosti.

Pojavi pa se potem problem, z raznoraznimi zakonodajami in pa da je folk alergičen na drone in ti zateži, če ga vidi oz. sliši 100 m vstran od sebe ...  razmišljam, da bom prodal vse skupaj ...

... kar se tiče izogibanja je pa tako, da če zazna oviro se je izogne, je pa možno, da te v tem primeru izgubi iz fokusa in se ustavi in lebdi na mestu. Vsekakor je skoraj nemogoče da se zaleti v nekaj, razen bočno kjer nima senzorjev ... no potrebno je tudi paziti na kakšne objekte, ki so zelo tanki, razne žice itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, smasher pravi:

Za  moto avanture so tisti "followW droni, ne vem kolko so sposobni in kako se izogibajo drevesom me prav zanima :D

 

Zelo dobro lahko dron spremlja objekt, ampak pri tej nastavitvi odločilno vlogo igra tudi uporabnik, saj mora gledat na to, da ima dron na svoji poti čim manj ovir. Dron ima spredaj 3D IR sistem, ki optično prebira ovire pred seboj.
Glavni sestavni del sistema video pozicioniranja se nahaja spodnji strani drona in je sestavljen iz kamere in 3D sistema. Na podlagi slikovnih podatkov, katere sprejema spodnja kamera, ter 3D sistem, omogoča vzdrževanje trenutne pozicije, ter natančno lebdenje drona tudi tam, kjer ni GPS signala. Tako, da je zelo težko "sklatit" svoj dron, razen če izklopimo različne parametre v nastavitvah, saj lahko izklopimo izogibanjem oviram, kar pa ni ravno pametno, če smo začetniki.

Tukaj je potrebno omenit, da se dron oviri NE umakne, temveč se pred njo ustavi in lebdi na mestu, ter čaka komando pilota.
Meni najljubša varjanta spremljanja je Active Track - Profile. Tukaj je potrebno pazit, da ima dron na svoji poti letenja s strani prosto pot.

Za takšne "selfie", kot je sliko naredil uporabnik @Tex z svojo punco/ženo (primer), se lahko uporabi funkcija Gesture Mode, kjer samo z kretnjami "komandiramo" dronu .... tudi selfie sliko naredi, ko mu z rokami nakažemo kvadrat ... itd. V glavnem, nebroj funkcij!
V glavnem, super stvar. Pač zakonodaja zahteva svoje in tako je prav. Zdrava pamet vsakega normalnega uporabnika ve, da se v radiusu 5km od letališča ne sme letet, da se strateški objekti ne smejo snemat ....

To, da se ljudje "bojijo" dronov je brez veze. Meni osebno niti ni v interesu, da bi na videu z dronom imel druge ksihte. Panoramski posnetki narave, gradov me privlačijo ne pa snemanje ljudi. Ampak, ljudje se drona bojijo, ker jih snema, a na poti v trgovino in nazaj, pa jih posname 100 kamer po mestu, tega se pa nihče ne boji.
 

pred 8 urami, smasher pravi:

Oz. edino kar me res zanima je če je dovoljeno "sestrelit" drona al te lahko potem kakšen lastnik lahko pravno spravi nate zaradi uničenja lastnine.

Neumnost!
Torej ko snemaš svojo vožnjo na motorju in nekdo opazi, da si ga posnel, ti lahko razbije kamero s čelado vred?
Postavi se vedno v kožo drugega. Treba se je pač držat nekih načel, da ne posegamo v intimo drugih, čeprav iz 150m višine se na tleh niti človek dobro ne vidi, kaj šele, da bi se kdo prepoznal. Ne počnimo tega, kar ne želimo, da drugi počnejo nam, in svet bo lepši.

 

pred 10 urami, a79 pravi:

Zakonodaja se zaostruje zaradi bedakov z droni in bedakov, ki mislijo, da vsi lastniki dronov nadzorujemo kaj kdo dela...

Ne moreš zadeve posploševat, se pa strinjam, da so nekateri, ki si kupijo zadevo samo zato, da jo imajo in jim je malo mar za druge okrog sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

6 minutes ago, Kričač said:

 

Neumnost!
Torej ko snemaš svojo vožnjo na motorju in nekdo opazi, da si ga posnel, ti lahko razbije kamero s čelado vred?
Postavi se vedno v kožo drugega. Treba se je pač držat nekih načel, da ne posegamo v intimo drugih, čeprav iz 150m višine se na tleh niti človek dobro ne vidi, kaj šele, da bi se kdo prepoznal. Ne počnimo tega, kar ne želimo, da drugi počnejo nam, in svet bo lepši.

 

Torej, ne ne za vožnjo z motorjem, ampak vsako tolko se najde kdo .. ki se mi zdi nadležno zakaj med hišami in po sosednjih parcelah, če so to sploh domačini snemajo, sej lahko da samo trenirajo vožjo drona. Samo zakaj bi kdo snemal po tujih vrtovih ? 

Torej če jaz sedim na terasi in vidim kamerno na dronu kamera vidi mene, torej bi lahko vzel zračno in videl če sem dovolj sposoben za ga zadet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, smasher pravi:

Torej, ne ne za vožnjo z motorjem, ampak vsako tolko se najde kdo .. ki se mi zdi nadležno zakaj med hišami in po sosednjih parcelah, če so to sploh domačini snemajo, sej lahko da samo trenirajo vožjo drona. Samo zakaj bi kdo snemal po tujih vrtovih ? 

Torej če jaz sedim na terasi in vidim kamerno na dronu kamera vidi mene, torej bi lahko vzel zračno in videl če sem dovolj sposoben za ga zadet :D

Jaz sem ti dal samo primer glede snemanja vožnje z raznimi akcijskimi kamerami. To je isto ... vidi se moja faca, registerska ... in potem se to daje na razne video kanale. V Avstriji se niti s kamerami ne sme snemat, oziroma se morajo obrazi in registerske zablurat.

V tvojem primeru te razumem. Ampak zakaj bi se spuščal na nivo butla?
Sediš na terasi, ga posnameš s telefonom in greš do soseda, ki upravlja z dronom. Drži se načela, lepa beseda, lepo mesto najde. Soseda lepo opozoriš, da to ne sme počet, da hočeš na svojem dvorišču zasebnost.
Če se stvar ponovi, stopiš do njega, mu poveš, da si ga posnel in da ga boš prijavil. Vse ostalo bodo naredili organi pregona.

Treniranje vožnje drona v strnjenem naselju je pa itak zgrešeno početje. Ljudje ne razmišljajo, da lahko zadeva odpove in tako povzoči škodo sosedu.



 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Kričač said:

Tukaj je potrebno omenit, da se dron oviri NE umakne, temveč se pred njo ustavi in lebdi na mestu, ter čaka komando pilota.

Za takšne "selfie", kot je sliko naredil uporabnik @Tex z svojo punco/ženo (primer), se lahko uporabi funkcija Gesture Mode, kjer samo z kretnjami "komandiramo" dronu .... tudi selfie sliko naredi, ko mu z rokami nakažemo kvadrat ... itd. V glavnem, nebroj funkcij!

Glede umikanja delno drži, odvisno od drona. Večina DJI-jev se umika, active avoidance system. Gre naokoli, se trudi najt pot. Ne gre tako enostavno posploševat, na trgu je gora dronov in tudi znotraj ene znamke se zelo razlikujejo. Eni imajo optično sledenje, pomeni da te mora videt in po kameri "gleda" kam se premikaš, eni dobivajo gps lokacijo iz recimo gsm-a in potem sledijo tej lokaciji, ...

Nažalost je zakonodaja zelo v megli, zelo rad bi človek nardil kak izpit za to, pa se ga da trenutno samo za komercialne potrebe .. in tega niti ne bo šlo uredit. Jeb*** bodo mene, ki odkašljam konkretni dnar za drona, točno vedo kje letim, geofencing mi ne pusti letet kjer se ne sme (pustimo zdaj hackanje) a sosedov mulc si za 100€ nabavi drona z kerim lahko dela kaj če kje če ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, smasher said:

Torej če jaz sedim na terasi in vidim kamerno na dronu kamera vidi mene, torej bi lahko vzel zračno in videl če sem dovolj sposoben za ga zadet :D

Torej, če te jaz vidim pred mojo parcelo kako selfija delaš z gsmomo v roki, lahko kar streljam nate, ker pač mislim, da snemaš mene na moji terasi? :hmm:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

Glede umikanja delno drži, odvisno od drona. Večina DJI-jev se umika, active avoidance system. Gre naokoli, se trudi najt pot. Ne gre tako enostavno posploševat, na trgu je gora dronov in tudi znotraj ene znamke se zelo razlikujejo. Eni imajo optično sledenje, pomeni da te mora videt in po kameri "gleda" kam se premikaš, eni dobivajo gps lokacijo iz recimo gsm-a in potem sledijo tej lokaciji, ...

 

Tukaj sem želel samo na "grobo" napisat, kaj vse je možno pri izogibanju in sledenju. Super zadeva je, ko dron sledi kontrolerju ... itd.

No, moram priznat, da ko sem se odločal, sploh nisem gledal drugih dronov, temveč sem v štartu se odločil za DJI, potem pa sem samo med njimi naredil selekcijo, ali rabim tistega za 1500 ali manjšega v Combo Set varjanti za 800 .
Tako, da drugih znamk pa res ne poznam ... prisegam pa na DJI produkte.

pred 7 minutami, Tex pravi:

Nažalost je zakonodaja zelo v megli, zelo rad bi človek nardil kak izpit za to, pa se ga da trenutno samo za komercialne potrebe .. in tega niti ne bo šlo uredit. Jeb*** bodo mene, ki odkašljam konkretni dnar za drona, točno vedo kje letim, geofencing mi ne pusti letet kjer se ne sme (pustimo zdaj hackanje) a sosedov mulc si za 100€ nabavi drona z kerim lahko dela kaj če kje če .. 

Ravno v tem je težava in prav je, da se stvar malo regulira. Kam pa pridemo, da bi lahko vsak mulc, katerega ima foter viška dnara in 5min. cajta, letel vse povprek. Tukaj je treba ustavit "konje" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Kričač said:

Za takšne "selfie", kot je sliko naredil uporabnik @Tex z svojo punco/ženo (primer), se lahko uporabi funkcija Gesture Mode, kjer samo z kretnjami "komandiramo" dronu .... tudi selfie sliko naredi, ko mu z rokami nakažemo kvadrat ... itd. V glavnem, nebroj funkcij!

Kdo je rekel, da jaz z dronom delam selfije? Daš goproja v padalo in ga zalučaš .. :ras:

Na hrvaćkem ne smeš dronat, če se ne najaviš .. ;)

 

Gopro-Accessories-Photography-Bird-Fly-Selfie-Stick-Parachute-for-Gopro-Here-5-6-7.jpg_q50.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Kdo je rekel, da jaz z dronom delam selfije? Daš goproja v padalo in ga zalučaš .. :ras:

 

Hehehe .... sem predvideval, da si z dronom in Gesture modom naredil selfi (ni videt kontrolerja). ?

Resno, to s padalom?
Niserm še videl tega! Svašta, kaj si kinezi (verjetno) vse ne zmislijo. Moram malo pogledat to stvar na YT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Kričač said:

Hehehe .... sem predvideval, da si z dronom in Gesture modom naredil selfi (ni videt kontrolerja). ?

Resno, to s padalom?
Niserm še videl tega! Svašta, kaj si kinezi (verjetno) vse ne zmislijo. Moram malo pogledat to stvar na YT.

Read between the lines, no .. naj stric dokaže, da si ti letel z dronom in nisi metal kamere v zrak .. :ras:;)

Kontroler se komot skrije v roki ali pa nastaviš timer .. gesture mode sem pa uporabil enkrat, za test .. mi ne diši .. :D

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj, za vse, ki se navdušujete .. ogromno časa in dela (+ talent) je oziroma bo potrebno vložit, da bodo posnetki zgledali tako, kot zgledajo na youtubu. Tudi nekaj dodatnega dnarja (filtri, baterije, ...).

Jasno, seveda lahko daš vse nastavitve na auto in posnameš, ampak ne pričakovat, da bo kvaliteta brez obdelave taka, kot top posnetki na youtubu .. marsikdo potem hitro prodaja, ker se mu ne da obdelovat oziroma ker rezultati niso taki, kot "sem gledal na youtube" .. je pa seveda stvar okusa, kaj želiš, kaj pričakuješ in kaj je dovolj za koga ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Tex pravi:

Read between the lines, no .. naj stric dokaže, da si ti letel z dronom in nisi metal kamere v zrak .. :ras:;)

Kontroler se komot skrije v roki ali pa nastaviš timer .. gesture mode sem pa uporabil enkrat, za test .. mi ne diši .. :D

Mi je bilo jasno, da si to napisal between the lines, ker mene ne moreš prepričat, ker se vidi pozicija objektiva, kako lepo vaju je zajela in slika je čista. :ras: Hehehe, probal si, točka za izvirnost!

Tisto metanje kamere je bolj tako, da na plaži za nekaj minut zaposliš otroke, tolko, da v miru pir spiješ.

 

pred 11 minutami, Tex pravi:

Pa še nekaj, za vse, ki se navdušujete .. ogromno časa in dela (+ talent) je oziroma bo potrebno vložit, da bodo posnetki zgledali tako, kot zgledajo na youtubu. Tudi nekaj dodatnega dnarja (filtri, baterije, ...).

Jasno, seveda lahko daš vse nastavitve na auto in posnameš, ampak ne pričakovat, da bo kvaliteta brez obdelave taka, kot top posnetki na youtubu .. marsikdo potem hitro prodaja, ker se mu ne da obdelovat oziroma ker rezultati niso taki, kot "sem gledal na youtube" .. je pa seveda stvar okusa, kaj želiš, kaj pričakuješ in kaj je dovolj za koga ..

Podpis!
Ljudje pozabljajo, kaj to vse prinese za seboj. Jaz filtrov nimam, sem pa dokupil baterije.
Dejstvo je, da takšne posnetke, kot jih vidimo na YT itak ne moreš ustvarit, ker ljudje se s temi stvarmi ukvarjajo profesionalno, za seboj imajo suport, tako finančni ... so pa posnetki za domač filmski arhiv čudoviti, saj stvari iz zraka zgledajo fenomenalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

A ni to bol tema za racunalnistvo? 

pa u stvari je kot kamere, saj jih uporabljajo tudi na poti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

pa u stvari je kot kamere, saj jih uporabljajo tudi na poti

A. Ok. Po tej teoriji sem sede tud klepet o sonični zobni ščetki, ker jo uporabljam na poti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tex pravi:

Pa še nekaj, za vse, ki se navdušujete .. ogromno časa in dela (+ talent) je oziroma bo potrebno vložit, da bodo posnetki zgledali tako, kot zgledajo na youtubu. Tudi nekaj dodatnega dnarja (filtri, baterije, ...).

Jasno, seveda lahko daš vse nastavitve na auto in posnameš, ampak ne pričakovat, da bo kvaliteta brez obdelave taka, kot top posnetki na youtubu .. marsikdo potem hitro prodaja, ker se mu ne da obdelovat oziroma ker rezultati niso taki, kot "sem gledal na youtube" .. je pa seveda stvar okusa, kaj želiš, kaj pričakuješ in kaj je dovolj za koga ..

Ravno zaradi tega sem prodal svojo kamero in tudi obupal glede nakupa drona. Posneti furo še ni tak problem, malo pogledaš ostale filmčke, kateri kadri so ti zanimivi in posnameš. Problem je obdelava posnetkov, za kar potrebuješ veliko časa in pa tudi dober kompjuter. Nekaj časa sem se še zajebaval s prenosnikom, pri vsaki obdelavi in shranjevanju mi je mlel v nedogled, nakar sem obupal. Mi fotografije zadostujejo. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

A. Ok. Po tej teoriji sem sede tud klepet o sonični zobni ščetki, ker jo uporabljam na poti....

Lahko odpreš temo: električne ščetke :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!