Skoči na vsebino

Droni-quadcopterji in podobne zadeve


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

Sem zasledil, da bo vodilni proizvajalec dronov, DJI v prihodnosti v svoje drone, ki imajo več kot 250g vzletne teže, vgrajeval sistem AirSense, kateri bo pilotu drona javil, na kateri višini in od kje se približuje letalo. Tako, bo lahko "dronar", pravočasno se umaknil.

To bi naj začeli vgrajevat z 1.1.2020. Kot sem že pisal, takrat prehaja v veljavo nova zakonodaja za letenje z brez pilotnimi letali in se mi zdi pohvalno, da gre proizvajalec v korak s tem. Hja, ne bo druge, bo potrebno floto menjat, ker to se ne bo dalo nadgradit z softwerom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo sem gledal Dji Tello. Malce sem pogledal kajšne dela posnetke in sem videl, da me ne bi zadovolji. Res, da vstopni model a njegov namen je uporaba v notranjih prostorih. Pol smo pa že pri Sparku. Ja, tudimtega bi se hitro naveličal in smo že preko jurja za Mawic pro. Za nekaj sekundne kadre na tripu odšteješ dobrega jurčka? Na potovanju zapraviva z ženo jurčka v dveh tednih na balkanu.  Se splača? Ne! Sigurno ne.  Potovanje je dopust, avantura in ker sem avanturist po duši mi je že mobi v breme, odvečna teža, nepotrebna navlaka... Pol bom pa še letal naokrog z dronom in daljincem :)  ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DJI Tello, sem ga imel .... to je malo dražja igračka, cca 170€
Dobra stran tega je, ker ko si naložiš program, lahko sam sprogramiraš njegovo pot letenja, jo skopiraš v dron in on leti po tvoji sprogramirani poti. Si kdaj videl drone, ki izvajajo koreografijo? No, to je to ...Za snemanje ta stvar ni, plus tega pa ima domet 10m pa malo zraven, razen če kupiš WiFi Booster, potem gre malo dalje. DJI Spark je Best Buy v rangu 1000€.

 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj vzamen Yunnec Brezze od @Rogerg če bi le bil manjši. Na potovanjih si že omejen z prostorom. Potem še pa to zadevo imet na skrbi. Edina opcija, da ga pritrdim na pokrov centralnega kovčka.  Za nekaj minut kadra na 12 dnevnem potovanju??? Moram razmisit, če je smotrno ;)

Drugače pa je dobra ponudba ;)

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, The Lakl said:

Takoj vzamen Yunnec Brezze od @Rogerg če bi le bil manjši. Na potovanjih si že omejen z prostorom. Potem še pa to zadevo imet na skrbi. Edina opcija, da ga pritrdim na pokrov centralnega kovčka.  Za nekaj minut kadra na 12 dnevnem potovanju??? Moram razmisit, če je smotrno ;)

Drugače pa je dobra ponudba ;)

Previdno pri nakupih dronov brez gimbala (pa brez zamere @rogerg, nočem v zelje skakat oziroma kvarit morebitnega biznisa).

Za kaj točno bi ga uporabljal po poti? Za video ali fotografijo? Posnetki brez mehanskih gimbalov lahko zgledajo recimo tako (kar je za marsikoga recimo čist OK, jaz osebno si nebi mel kaj začet z tem):

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v tem je problem. Malo gnara malo muzike. Na koncu pa je tisto z malo postalo preveč drago, ker je neuporabno, si plačal in leži v predalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

za primerjavo... tole sem snemal v rahlem vetru ... 4k   res da  ko je v tej resoluciji bolj trese a še vedno je zame ok... drgač ga ne prodajam nikjer, tko da nič ne bom hud če ga skritizerate :D  js ga mam lepo v omari in 2x letno bo v zraku kako lepo nedeljo ...toj pa to. zame top dron ker več ne rabim...

in spomlad... 

 

 

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Rogerg said:

 

za primerjavo... tole sem snemal v rahlem vetru ... 4k   res da  ko je v tej resoluciji bolj trese a še vedno je zame ok... drgač ga ne prodajam nikjer, tko da nič ne bom hud če ga skritizerate :D  js ga mam lepo v omari in 2x letno bo v zraku kako lepo nedeljo ...toj pa to. zame top dron ker več ne rabim...

in spomlad... 

 

 

Tako, podpira "software" stabilizacijo, ampak potem prideš na 1080p posnetek. Torej zajame 4k in ga obreže na 1080 ter tako "stabilizira".

Me pa nekoliko bolj preseneča jello efekt na nekaterih youtube posnetkih, ki sem jih sedaj gledal. @Rogerg, a si opazil to na katerih tvojih posnetkih? Ali pa je bolj redkost?

Edit: govorim o tem, recimo. Posnetek plaže, od 5sec naprej, "plavajoča" slika ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da slika 'plava' gor in dol... pomoje zarad vetra,  ker tako nardi kadar pozenes dron da gre naprej... zmerm gre mal dol in pol se zravna...pol k leti pocasi konstantno naprej je pa miren, seveda ce ne piha.... ma pa stabilizacijo ce snemam v 1080 in lahko med letom preklapljam... je razlika res ocitna.

tko da ga moras znat peljat,lepo v izi in je v brezveterju top posneto... ce pa ne znas in neki hitri manevri pa nic ne bo s tem ratalo.... 

ampak js mam skoz na 4k ker raj vidim  da mal potrese in mam na fonu kristalen video oz sliko....

ni pa to za yutub profi videe delat ne, za selfije in kako zanimivost zase narest je pa super...  na tablici in fonu kjer jih gledas so posnetki vau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Rogerg said:

to da slika 'plava' gor in dol... pomoje zarad vetra,  ker tako nardi kadar pozenes dron da gre naprej... zmerm gre mal dol in pol se zravna...pol k leti pocasi konstantno naprej je pa miren, seveda ce ne piha.... ma pa stabilizacijo ce snemam v 1080 in lahko med letom preklapljam... je razlika res ocitna.

tko da ga moras znat peljat,lepo v izi in je v brezveterju top posneto... ce pa ne znas in neki hitri manevri pa nic ne bo s tem ratalo.... 

ampak js mam skoz na 4k ker raj vidim  da mal potrese in mam na fonu kristalen video oz sliko....

ni pa to za yutub profi videe delat ne, za selfije in kako zanimivost zase narest je pa super...  na tablici in fonu kjer jih gledas so posnetki vau

"Plavajoča slika", oziroma jello efekt (rolling shutter effect) pride od mikrovibracij, ki se prenašajo od motorjev na senzor pri določenih frekvencah. Se mi je zdelo, da je bolj izjema to, kot pravilo. Če bi bla kakšna napaka bi se večkrat dogajalo in bi opazil .. je kar nadležen efekt .. pri današnjih dronih boljših znamk (vključno z yuneecom) je to kar dobro rešeno. Smo pa pred leti toplo vodo odkrivali, kako to blažiti, da se nebi na kamero prenašalo ..  :mad:

Tudi jaz na max snemam vse. Če bo potrebno lahko kasneje na pc-ju stabiliziraš in daš v 1080. 1080 v 4k pa ne gre .. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, The Lakl pravi:

Saj v tem je problem. Malo gnara malo muzike. Na koncu pa je tisto z malo postalo preveč drago, ker je neuporabno, si plačal in leži v predalu.

Veš kwa pravjo?
Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Tak bom reko @The Lakl, če ga nujno ne rabiš, potem ta denar investiraj v izlet, dobro papico in pijačo.
 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne! Čakam, da kaj ugodnega na Bolho pride. ;) Spark ali Mawic.  ♡

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ne vec. Sem prodala. Dron je bil se kar nekam, samo kamera pa......:?. Ce bi sedaj kupovala bi bil mavic definitivno :)

Popravljeno . Popravil maxxa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čestitke našim južnim sosedom, ki so se pravilno in moderno lotili zadev okoli dronov in opustili prvotne kozlarije/pravilnike ..

https://drone.ccaa.hr/user/index.php

https://www.baranjainfo.hr/registracija-drona-kod-hrvatske-agencije-za-civilno-zrakoplovstvo-putem-aplikacije/

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

malce neresnosti z dronom, če koga motijo tineđeri al grupa pijancev: (za kakršnekoli legalne posledice seveda je vsak sam kriv)

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes sem šel malo letet. Zasledil sem, da se na Dravi dela rekonstrukcija mostu, pa sem šel zadevo malo posnet z dronom.
Preden sem šel od doma, sem naložil varnostni update (FlyZone).

Ko sem prišel na teren, vklopil vse zadeve in ko se je dron povezal z GPSom, sem na ekran dobil obvestilo, da se v bližini nahaja Mariborsko letališče in da sem izven prepovedane cone letenja in naj bom preeviden. Ko po prebranem potrdiš, šele tedaj se motorji zaženejo. Super zadeva!

P.S.
Pozdravljam nov pristop do letenja z droni na Hrvaškem.

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj imam en posnetek, kateri je narejen pred časom z DJI Gimbal-om. Prav tako super zadeva za v nahrbtnik.
 

Eden z Rogle, kar tako malo ...

 

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj informacij iz prve roke. Imam Dji Tello, kupil čisto za štos mimogrede v bangu za 110eur.

Na kratko: Luštna igrača, ni mi žal. Imam ga 14dni, letel sem čisto vsak dan, kakšen dan tudi 2x.

Slike dela luštne, kvaliteta je zadovoljiva, video je pa zelo švoh -praktično neuporaben.

Definitivno je vreden svojega denarja, zelo lepo vodljiv in v zraku zelo stabilen.

Ravno toliko da te prime in že gledaš naslednji dražji in boljši model.

JWIAE1915.thumb.JPG.37ed57ecf88f99357e8daa9999eef464.JPG

DSC03727.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rablenga breeza bi dobu za 200... in za selfie in kak mali video je supr.. 4K

tole verjetno vsak mali vetrič premakne ker je tak  mali zato video ni ok ,  kok pa  drgac gre v višino? kok minut drzi baterija?

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede višine naj bi šel do 30m vendar ga nad 17m še nisem spravil zaradi signala, ker je okoli ogromno wifi omrežij pa ga to precej moti.

Čas letenja naj bi bil do 15 min, dobim ven solidnih 12.

Veter ga zelo visoko res malo heca, ampak je bolj problematična 720p resolucija kamere. Na telefončku še ok zgleda, ko preneseš na računalnik je pa video res žalosten.

Igrača je luštna, za kakšen selfi na terenu je tudi ok, za kaj bolj resnega bi pa Dji Sparka vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!