Skoči na vsebino

Droni-quadcopterji in podobne zadeve


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

Newer ending story!  Tello, potem Spark, potem Mawic, potem Mawic pro, potem ...

Enko pri motorjih, orožju, avtih, športnih kamerah, fotoaparatih, telefonih... 

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, The Lakl pravi:

Newer ending story!  Tello, potem Spark, potem Mawic, potem Mawic pro, potem ...

 

Odvisno, kakšen človek si in se pustiš iz strani sebe prepričat, da pa rabiš zadevo .... Prvo je potrebno razčistit pri sebi, zakaj se bo zadeva uporabljala ... itd Se pa strinjam, da eni dejansko pretiravajo in kupujejo na tak sistem, kot si opisal.  Menim, da en navaden smrtnik za par minut videa in kakšno sliko iz zraka, ne potrebuje Mavic Pro-ja, razen za preseravanje.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 26. 8. 2019 ob 8:12, Kričač pravi:

 Prvo je potrebno razčistit pri sebi, zakaj se bo zadeva uporabljala ... itd Se pa strinjam, da eni dejansko pretiravajo in kupujejo na tak sistem, kot si opisal.  Menim, da en navaden smrtnik za par minut videa in kakšno sliko iz zraka, ne potrebuje Mavic Pro-ja, razen za preseravanje.
 

S prvim se strinjam 100% in je ključ do vsega...pri vseh stvareh. vendar je zeloooo malo ljudi, ki to sposobnost premorejo.

Drugi podčrtan del pa....stvar osebnih preferenc. Če resno pristopiš k stvari in si si predhodno razčistil prvi podčrtan del ,potem je smiselno nabavit konkretno stvar, ki ti nudi veliko več možnosti v nadgardnji svojih končnih izdelkov, ki pride s časom uporabe. Ne vem, če je smiselno imet na koncu doma 3 drone, ker si z vsakim predhodnim dosegel limite in ti je bil premalo.

To je narejeno z Mavic Air ob podatku, da sem sploh prvič imel dron v rokah pred cca. 14 dnevi....nisem prepričan, da bi s kakšnim nižjerazrednim uspel to naredit...ob dejstvu, da je vse narejeno s tovarniškimi nastavitvami....sam software pa seveda nudi še velikoooo več..

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

To je narejeno z Mavic Air ob podatku, da sem sploh prvič imel dron v rokah pred cca. 14 dnevi....nisem prepričan, da bi s kakšnim nižjerazrednim uspel to naredit...

 

Dobro si zadevo naštudiral, vidim. Je pa res, da dosti k vsemu pripomore vsa tehnologija. Je pa res, da če človek ni za takšne stvari, mu niti elektronika ni v pomoč. Dobro narejeno!

Jaz bi edino, če lahko imam pripombo, upočasnil premik gimbala. Prehitro se dviguje. Probaj z kakšno 11 ali morda 8-semko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kričač pravi:

Dobro si zadevo naštudiral, vidim. Je pa res, da dosti k vsemu pripomore vsa tehnologija. Je pa res, da če človek ni za takšne stvari, mu niti elektronika ni v pomoč. Dobro narejeno!

Jaz bi edino, če lahko imam pripombo, upočasnil premik gimbala. Prehitro se dviguje. Probaj z kakšno 11 ali morda 8-semko.

 

Ja...to je to kar sem mislil prej. Dron sem dvignil 4 dni pred odhodom. Kolikor je bilo pač na voljo časa, sem sploh moral ugotoviti, kako ga dvigniti in vsaj približno leteti...kaj šele da dobiš v roke "grif". No zdaj že vem kaj je treba še podrobneje nastavit in nastavitev odziva gimbala je ena izmed teh zadev...poleg nastavitev kamere itd.... Za nameček pa še živim blizu letališča (Authrization zone) tako, da sem imel za trening pred odhodom še tukaj omejene možnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, BIF pravi:

Za nameček pa še živim blizu letališča (Authrization zone) tako, da sem imel za trening pred odhodom še tukaj omejene možnosti...

Potem takem, kar si opisal je ta posnetek vrhunski. S katerim programom pa "dodelaš" vse na koncu?

Ja, glede na lokacijo je kar problem, ker si blizu Edvarda. Hudič je, da tisti, ki smo blizu letališč doma, da moramo hodit trenirat daleč od doma, plus tega pa v naši okolici itak ni kaj za snemat, razen njiv, gozdov in Magne.

Vidim pa v posnetku, da si se trudil premikat gimbal v gibanju, kar posnetku doda poseben čar (začetek ko greš nad vodo), se vidi, da si upočasnil premik - skoraj ustavil dron, ko si dvigoval gimbal. To pride najbolj do izraza, kadar letiš nad kakšnim gradom, pa potem počasi spuščaš gimbal in se posname tudi notranjost, če me razumeš.

V glavnem, nešteto možnosti ti daje letenje z dronom. Vedno ugotoviš nekaj novega in to te žene naprej in te motivira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je....zato sem kar od prve udaril po Air-u...da se ne omejim. Drugača pa sem na robu tretje cone in sem pridobil kodo ter si odprl letenje v tem območju...na lastno odgovornost...ki pa jo itek moraš imet v glavi pošlihtano, ker dron tega ranga ni več kitajska igrača. Jeba bi bila če bi bil v drugi coni...v prvi pa sploh ne moreš letet. Ampak ok...sem pač treniral kar med potovanjem....čeprav me je nad vodo krepko stiskalo v jajcih....gotovo veš kaj mislim...:cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, BIF pravi:

....čeprav me je nad vodo krepko stiskalo v jajcih....gotovo veš kaj mislim...:cry:

Točno vem o čem govoriš.
Ti povem, da ko sem si ga jaz kupil, sva z ženo odšla najprej v Stunjanske Soline, kjer sem (idiotpress) tudi sam prvič v življenju spuščal drona nad morjem, namesto, da bi šel na neko njivo ali travnik. Mi je rekla moja .. ti pa maš jajca, da si upaš prvič kar nad vodo. 
Pa še mesec marec je bil, tako, če tudi bi strmoglavil, ne bi mogel po njega, ker smo takrat bili tam še v jaknah, morje pa mrzlo ko pes.

Ker sem dosti prebral pred nakupom, sem bil prepričan, da se DJI-ju nekaj takšnega ne more zgodit. Prepričan sem bil v zanesljivost elektronike, čeprav zadeva lahko zataji kadar koli.

P.S.
S katerim programom sem te vprašal, obdeluješ na koncu zadevo?
To codo si pridobil preko DJI Avtorizacije, kjer si vpisal številko drona ... itd?

 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da...kodo sem pridobil kot praviš....vendar mislim, da je uporabna samo v tretji coni...pogojno v drugi...v prvi pa ne moreš letet razen če ga mečeš v zrak. V prvi coni je najbolje kako srako ujet ji okrog vratu zvezat GoPro in je to edini legalni dron...:))). Program za obdelavo pa uporabljam iMovies na iPadu....računalnika sploh več ne uporabljam. Nudi ravno pravšnji izbor editacijskih aplikacij...zelo enostaven predvsem pa napram pc-ju procesira s svetlobno hitrostjo. Ta video sem imel v taki podobi kot je sestavljen in sprocesiran za na youtube točno v slabih 40-ih minutah...spet ob dejstvu, da iMovia nisem nikoli prej uporabljal in sem si ga naložil prav za to priložnost.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, ta z srako me je nasmejala. Hvala za info!

Glede na to, kako napreduješ, boš čez leto dni že pravi PROfič. To zdaj mislim resno, brez zajebancije.
Je pa res, da posnetek z gimbalom , po vrhu pa še z dronom, daje poseben cinematic efekt. Jaz imam doma še ročni gimbal od DJI (ne tisto pocket zadevo) in sem že nad razultati tistega bil navdušen kot radio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah...no...hvala za vzpodbudo. Gotovo se bom še veliko naučil. Dejstvo pa je....kot sva uvodoma igotovila....če imaš v glavi razpucano kaj želiš počet je lažje. In jaz sem že davno nehal zapravljat denar za zadeve, ki jih ne potrebujem. Kar nekaj zanimivih poti prepotujem z motorjem....tudi z e-bike- om sem aktiven....ponovno muharim....in nekako mi dron zaokrožuje te hobije na način, da jih oblikujem in shranim po svojih željah za svoj krog ljudi. Občasno bom dal kak tematski video še drugim v vpogled...sicer pa sem bolj tiste sorte, ko me kaj malo briga kaj si drugi mislijo o tem kaj in kako počnem.

Vsekakor pa sem vesel kakšnega mnenja in nasveta in se vedno pustim poučiti od izkušenejših. Ker pa sva očitno iz bližnjih krajev me lahko kadarkoli pocukaš za rokav (se javiš v ZS) in se kje dobiva, spijeva kak kafe in izmenjava izkušnje v živo. Bom vesel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak dron k je skor jurja € ... dela lepe posnetke ce ga vozi 5 letni otrok.... to je stroj in ga ne moti veter in hitri gibi prakticno nic.... moj za 300€ je pa res treba pocas in z obcutkom da rata lepo, sploh ce snemam u 4k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Rogerg pravi:

tak dron k je skor jurja € ... dela lepe posnetke ce ga vozi 5 letni otrok.... to je stroj in ga ne moti veter in hitri gibi prakticno nic.... moj za 300€ je pa res treba pocas in z obcutkom da rata lepo, sploh ce snemam u 4k

No....tu se motiš.  Ta dron je rs jurja (pa še nekaj da je tak kot se spodobi)....ampak ga kljub vsemu moraš znat vodit, sicer nastane pravi zmazek. Za primerjavo....da sem dobil en giga uporabnega filmčka sem naredil slabih 24 giga posnetkov....torej je uporabnega 5%...ostalo je solata.....tudi na račun vetra. Za vsak dron je potrebna veščina, občutek in nekaj sreče. Je pa res, da boljši droni nudijo tudi več nastavitev, ki se jih da izkoristit za češnjo ko obvladaš zadevo. Prav zato sem posegel po boljšem modelu, da se ne omejim že na začetku. Lahko pa pogledaš tudi takole....ko ti kot pilot zajebeš gre u kurac 300 eur....če jaz zajebem pa jurja....nekje dobiš, nekje izgubiš.... Moj je že plezal po vejah...na srečo sem menjal samo propelerje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Rogerg pravi:

tak dron k je skor jurja € ... dela lepe posnetke ce ga vozi 5 letni otrok.... to je stroj in ga ne moti veter in hitri gibi prakticno nic.... moj za 300€ je pa res treba pocas in z obcutkom da rata lepo, sploh ce snemam u 4k

Ljudje smo si različni, jaz se pa z @Rogerg - om strinjam.
Ti DJI droni kljubujejo vetru, lebdijo ... itd, tako, da samo upravljanje res ni težko, saj vse ostalo naredi elektronika. Z malo truda bi ga lahko vozil vsak, no 5 letnik ravno ne. Jaz ga recimo mojemu vnuku, ki je star sedem, ne bi ravno še zaupal.

Če tudi bi hotel, ga ne moreš zgubit, saj se v vsakem primeru (če zabeleži gps) vrne na točko vzleta ... itd.
"Pilot" mora biti samo toliko zbran, da ne pozabi kliknit gumba za snemanje, potrdit gps pozicijo v kolikor je dron ni sam, ter pozoren mora biti na komande in razmišljat, da se komande obrnejo, ko zadeva leti proti nam. Da ne bo kdo narobe razumel ... komanda ostane ista, ampak ko leti proti nam in potegnemo ročico v desno, gre dron dejansko na našo levo ... itd.

Jaz sem pred 14 leti letel z helikopterji ... tako, da mi je nekaj malega ostalo še v roki, oziroma sem se lažje spoprijateljil z dronom, čeprav me je prvi polet kar konkretno stiskalo v želodcu, pa še gledalce sem imel, in sem bil še toliko bolj trd.

Res je, kar @BIF, omenja ... od 45min. letenja je dobrega enih 15, največ 20 minut. Tudi sam v svojih domačih videih uporabim nekih 5 ali 10 minut dron materiala, ker gledanje tega potem postane tečno, isto kot snemanje z GoPro kamero. Od začetka je bilo še zanimivo, ampak kdo bo gledal 15 minut non stop vožnje recimo na Vršič? Sčasoma postane tečno gledat ena in isto, zato pa vstavim morda kakšnih 5-6 ovinkov, prihod na vrh in konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah no...ta z vetrom je kar problematična. Danes sem bil na Pohorju in uporabljam UAV aplikacijo (najde se v Google play in/ali AppStore)...ko sem bil na Arehu je bila hitrost vetra 50km/h....se vidi na posnetku, ko sem se dvignil na vrh cerkve je kar lepo nihal...seveda elektronika zadevo ublaži na sliki....ampak ko ga gledaš v živo te kar stiska....

V vsakem primeru....generalno se strinjam tudi jaz....če malce bolj kompleksne drone naštudiraš, se jih seveda da vodit tudi v slabših vremenskih pogojih. Tudi GPS lokacija je super in se sam vrne na izhodišče, če zmanjka signala...problem pa lahko nastane z baterijo in vetrom kontra smeri letenju...lahko hitro ostaneš brez igrače....:cry:

https://www.uavforecast.com/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uavforecast&hl=sl

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

UAV app je kar ql, ti pokaže še kaj drugega, razen napovedi vertra ..

Za vse DJI uporabnike (ajde, recimo mavic air uporabnike, ker phantom serija že po defaultu omogoča to), ki želijo nekaj več, priporočam app litchi, na app storu, sicer plačljiv (drobiž), ampak se splača .. ponuja waypointe, v glavnem nardiš plan leta, ga uploadaš na drona in potem dela vse namesto tebe .. prednost je da ni teh nenadnih gibov kamere, ki jih moraš pol gladit v postprocessu .. porabiš recimo eno baterijo za plan v zraku, nastaviš waypointe in potem z naslednjo samo letiš plan in snemaš slikaš .. planiraš ali na pcju ali v živo z appom na lokaciji .. tudi če ti komanda zgubi povezavo z dronom, on še vedno leti planirano pot ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vezano na zgoraj omenjene vrane ... en utrinek, ko me je rahlo minilo, mi je malo kri ustavila/zaledenela.. :D

Raw posnetek ... 

 

 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem zdaj na hitro naredil en video, kjer sem združil najin minuli tri (3) dnevni izlet.
P.S. če koga zanima, prodajam drona ... zs.
 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super je....lepe jesenske barve....

Dober si tam, ko si letel nad racami...te ni strah, da bi ti ga katera stresla?

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Super je....lepe jesenske barve....

Pa moram omenit, da nobenih nastavitev kamere ... vse po defoltu.
Ja res, jesen je čudovit letni čas za ustvarjanje pravljičnih fotografij, da o dron posnetkih sploh ne govorim.

pred 9 minutami, BIF pravi:

Dober si tam, ko si letel nad racami...te ni strah, da bi ti ga katera stresla?

Malo me je potem zmrazilo, ko so se (ko so bile že izven kadra), začele dvigovat, saj sem jih prestrašil.
Bolj me je stiskalo pri srcu, ko sem bil kar daleč vstran od mosta in sem se z dronom spravil pod most in na drugi strani ven, nakar vidim, da se tam "šetajo in plavajo race. Drona sploh nisem imel v vidnem polju, zgolj preko monitorja. Tam pa bi mi ga komot katera "stresla". Ta posnetek nisem dodal v video ...

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kričač pravi:

Pa moram omenit, da nobenih nastavitev kamere ... vse po defoltu.
Ja res, jesen je čudovit letni čas za ustvarjanje pravljičnih fotografij, da o dron posnetkih sploh ne govorim.

Eh...to itak ni za primerjat s kakšnimi kamerami in fotoaparati. Dron je neka druga dimenzija. Seveda dobra fotografija vedno najde svoje mesto....ampak glede dinamike pa je to drug svet. 
Zdaj samo čakam, da se "profiji" s tem opremijo....ko bo za vsakim ovinkom odprt kufer od motorja pa čmrl v luftu.....?....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S katerimi programi obdelujte posnetke? Iščem nekaj preprostega, ki bi omogočal enostavno "lepljenje" posnetkov skupaj. In da ohrani originalno kvaliteto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!