Skoči na vsebino

Droni-quadcopterji in podobne zadeve


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

pred 7 minutami, HyperJack pravi:

S katerimi programi obdelujte posnetke? Iščem nekaj preprostega, ki bi omogočal enostavno "lepljenje" posnetkov skupaj. In da ohrani originalno kvaliteto.

Jaz ne uporabljam nič posebnega, pa tudi računalnika ne .... videe urejam kar na tablici.
Na računalniku pa imam drugače Pinnacla. Super in simpl zadeva.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako kot Kričač delam vse na tablici. Jaz uporabljam iMovies...iOS 13 pa itak že omogoča editiranje videa, če je potrebno kaj malega skoregirat glede kontrastov in osnovnih popravkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo, da je tisto razgledni stolp na Rogli ... potem, ko pa sem videl jezero v ozadju pa še čerkev, mi je bilo pa takoj jasno. Super!
Pri stolpu bi moral uporabit funkcijo POI ... določiš višino in radius od objekta in dron naredi vrhunski posnetek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kričač pravi:

Se mi je zdelo, da je tisto razgledni stolp na Rogli ... potem, ko pa sem videl jezero v ozadju pa še čerkev, mi je bilo pa takoj jasno. Super!
Pri stolpu bi moral uporabit funkcijo POI ... določiš višino in radius od objekta in dron naredi vrhunski posnetek.

Ja...ampak nekako ne opletam rad z dronom v bližini folka. Saj veš kakšen je folk....ker sam nima te bo jebal pač na vse načine. Ko jih jebe. Na samem stolpu bi lahko naredil res fantastične posnetke...ampak kot pravim....ni vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BIF pravi:

Ja...ampak nekako ne opletam rad z dronom v bližini folka. Saj veš kakšen je folk....ker sam nima te bo jebal pač na vse načine. Ko jih jebe. Na samem stolpu bi lahko naredil res fantastične posnetke...ampak kot pravim....ni vredno.

Ja se strinjam, faušija naredi svoje.
Ampak meni je najbolj smešno to, da vse povsod nas spremljajo kamere, vsi okrog nas snemajo in fotografirajo z telefoni, aparati, kamerami, med vožnjo iz avtov, motorjev, ko pa bo nekdo videl drona nad njim letet, bo pa pop***il 100 na uro. To je pa najbolj smešno.

Je pa res, da nimam rad ogromno ljudi na svojih posnetkih , zgolj toliko, da se vidi, da se nekaj dogaja, ker potem okolica ni zanimiva, pa še vsi potem "builijo" v dron. Moj posnetek Bohinja sem opravil zlo hitro zjutraj, saj potem so se kitajčki vsipali iz avtobusa, potem pa ni bilo več zanimivo.

No, saj če smo realni je po pravilih tako, da je varna razdalja 30 metrov od oseb, živali, objektov, vozil, plovil, drugih dronov, cest, železniških prog, vodnih poti in daljnovodov. Od večje skupine ljudi (to je 12 oseb ali več) moraš biti pa vedno oddaljen najmanj 150 metrov.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Dron imam zase...predvsem za memoriranje, krajev in narave...eventuelno družine kot celote....drugo me ne zanima. Zato tudi nisem imel nobene ihte snemat stolpa...ali celotne poti med krošnjami....čeprav je lepo. Posnetka ni...je pa bilo doživetje in ostal spomin...to šteje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, BIF pravi:

 Posnetka ni...je pa bilo doživetje in ostal spomin...to šteje.

Genau!
Tudi sam se izogibam nepotrebnim nevšečnostim, katere bi lahko nastale. Konec koncev, varnost je na prvem mestu, prav tako pa zasebnost ljudi. Držim se načela: ne počni tega drugim, kar ne želiš, da bi drugi počeli tebi.

Bistvo dronanja mi je posnetek narave, zanimivega objekta iz popolnoma druge perspektive. Nimam želje snemat skupino ljudi in kaj vem še vse ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF  .... tukaj sem moral letet mimo skupine "čajnejov", ker so se delali "francoze" , no, saj ni bilo tako blizu, ampak lahko bi malo stopli na stran, da bi imel celoten objekt na videu, saj sem hotel v video vklopit tudi Zlatoroga (v videu na 2:21).
Ponavadi stopim vstran, ko vidim, da se kdo nastavlja, da bo slikal .... ampak ok.

24740783.jpg

Omenjal sem, da sem letel pod mostom. Tukaj je bilo zanimivo zaradi več rac. Nekatere so plavale, druge se sprehajale in tukaj bi me lahko kaj hitro "sklajbale", ampak k sreči se je vse ok končalo.

24740786.jpg

24740787.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja...dober je. Tisti mimolet kozoroga sem takoj zaznal....škoda zaradi indijancev. Če bi letel recimo po drugi strani nazaj...na videu pa daš sliko v sliko.... Ja...včasih se na videu sploh ne vidi, kakšne vragolije  ustvarjaš, da dobiš dober posnetek....pa po možnosti se še s kakšnimi butli za nameček ubadat. 
Kot rečeno...jaz se po defoultu izogibam krajem kjer so ljudje....če nič drugega se vedno najde neki pameten peder  s sto vprašanji, oz. še bolje....z "izkušnjami", ker ima njegov znanec tudi drona...

Drugače pa....vsi ti preleti nad vodo so neprijetni...sploh če so še kakšni ptiči v bližini....ti drona sklati za hec....pa gre jurja po vodi.....dobesedno...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na tržišče prihajata nova drona iz družine DJI in sicer Mavic Mini in Mavic 3.
Za Mavic 3 še naj ne bi bilo 100%, saj se govori o januarju 2020, bomo pa videli na današnji javni predstavitvi, kaj nam DJI pripravlja.

054841y388bec8q83esb8c.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, so naznanili zadevo.
Bomo videli, kaj bodo pokazale prve predstavitve in testi. Hmmm ... to vpetje elis - vsaka z svojim vijakom mi ni ravno všeč. Glede na težo 249g, ga bo lahko malo večji vetrič verjetno "sklajbal". Preoranjeno je še govorit in delat zaključke, ampak prvi vtis glede na ostalo floto je ... khm. Po kakšnem tednu, dveh bo znano, kako se zadeva obnese v praksi. Moram pa priznat, da je predstavitveni video kar všečen.

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

249g je bilj cilj, saj ameroti ne potrebujejo registrirati drona pri FAA, če je teža zrakoplova manjša od 250g.. :) glede na to, da je AIR nekaj čez 400g in se kar uspešno zoperstavlja tudi močnejšim vetrom, bi znal tudi taki drobižek presenetit .. :hmm:

Kamera žal ni 4k, kar je pa razumljivo, ker so želeli obdržati AIR serijo živo ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

249g je bilj cilj, saj ameroti ne potrebujejo registrirati drona pri FAA, če je teža zrakoplova manjša od 250g.. :)

Kamera žal ni 4k, kar je pa razumljivo, ker so želeli obdržati AIR serijo živo ..

Vse si povedal...tisti video kjer pa vsi malo rišejo po njem pa tudi pove kam spada. Dobro...vsaka stvar ima svoje kupce...ziher bo nekaj pacientov tudi pri nas, ki bodo to kupili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, kar je @Tex, napisal glede FAA in ostalega. Ne rečem, morda bo presenetil v kakšnem vetru, čeprav se mi zdi prelahek za kakšen veter, kjer se lahko leti recimo z Sparkom ali Mavicom, dokaj brez skrbi. Seveda pa potem giro dela na polno in uravnava motorje, kar posledično obremenuje akku in čas letenja se bo iz (do 30min.), kar konkretno skrajšal.

@BIF, tudi tvoja izjave je na mestu. Sem dobil občutek ob videu, da ga bodo (če se pošalim),  imeli v ameriških vrtecih kot igračo za bolj napredne otroke. Je pa cena zasoljena in sicer: navadna varjanta 399€, Combo varjanta pa 499€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja...je treba počakat in videt. Gotovo bo našel svoj krog kupcev. 
Malo se mi samo zdi, da so ga na hitro skupaj vrgli, toliko da zadostijo zakonodaji in ostanejo prisotni. DJI je vseeno resna firma in imajo dobro razdelano strategijo za razločne trge. To bo tako za poflikat trg....za prve korake. Resna zgodba se začne z Mavic Air serijo in navzgor....za tiste, ki vedo kaj si s tem počet. 
Po drugi strani pa....nek vstopni model potrebuješ....in za vstop je ta mini kar dober(na papirju vsaj). 
Pa nenazadnje....ne vem zakaj si bi sploh s tem belili glavo. Če imaš občutek za kadre se da z vsakim čuda naredit....če si pa  štor, pa ti tudi Phantom nič ne pomaga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri DJi jih boli k...c za naša mnenja! (Enako, kot pri motorjih-kdo ima večjega) Predstavili so malčka in je v trenutku razprodan. Čakalna doba-neznana! 
Trg je očitno čakal nekaj, kar lahko vtakne v žep in gre, posname, deli na spletu. 
Selfi dron, kot je ta malček, Osmo cam in Osmo pocket ter tudi vsi ostali letalniki kateri so se že dokazali in na trgu niso muha enodnevnica ampak resen igralec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Pri DJi jih boli k...c za naša mnenja! Predstavili so malčka in je v trenutku razprodan. Čakalna doba-neznana! 
 

Razprodan!? Si ga morda naročil, glede na to, da imaš te podatke o razprodanosti?
Na njihovi strani so res razprodani, ampak, kakšna pa je čakalna doba, no, saj ne da bi ga kupil, zgolj iz radovednosti?

Ne, da DJI boli za mnenje, mi smo tako mali trg, da dobimo to robo med zadnjimi oziroma, ko pa dobimo, jih pa pošljejo par komadov. Dobavitelj si verjetno noče naredit neke zaloge, ker to niso stvari po 30-50€, katere bi prodal "čez noč" tukaj se gre za bolj resne vsote od 400-1990€ in jih noče imet na lagerju, temveč jih sproti naroča po nekaj komadov.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

l...tisti video kjer pa vsi malo rišejo po njem pa tudi pove kam spada. Dobro...vsaka stvar ima svoje kupce...ziher bo nekaj pacientov tudi pri nas, ki bodo to kupili.

Hmm ... veš kaj razmišljam, glede na video, katerega si omenil? Misliš, da so flumastri v kompletu? :hmm::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem naročil! Sem pa spremljal predstavitev in videl, da je bil takoj aut of stock.

Za firbic sem šel še na Ebay pogledat in razni preprodajalci že prodajajo po dupliranih cenah. 
Za te hece je tudi praktično konec sezone. Veter, mrzlo, mokro... Do spomladi se bo pa že vedelo, kaj je OK in kaj ne. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kričač pravi:

Hmm ... veš kaj razmišljam, glede na video, katerega si omenil? Misliš, da so flumastri v kompletu? :hmm::)

Neee...to prepuščajo otrokom. Pač pa je na mestu vprašanje, če dobiš zraven izvijač za menjavo elis....to bo šele veselica....Menjavar elise....vsak krak posebaj...pa levosučne in desnosučne....hvala lepa. No...briga me. Še vedno bi raje imel sparka... Glede na tvoje posnetke iz Bohinja....meni je dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj konec sezone? Če ga boš uporabljal samo za na motor, potem ja, drugače pa mislim, da ni ovir za kakšen dober "snežni" video.
Veš, kako lepo zgledajo zasnežene smreke iz ptičje prespektive ... hudič je, če kje pade v sneg in ga ne najdeš ... šele, ko se sneg stopi. ?
 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Pač pa je na mestu vprašanje, če dobiš zraven izvijač za menjavo elis....to bo šele veselica....Menjavar elise....vsak krak posebaj...pa levosučne in desnosučne....hvala lepa.

Ja, izvijač in rezervni vijaki so zraven.
https://dl.djicdn.com/downloads/Mavic_Mini/20191030/Mavic_Mini_In_the_Box_EK.pdf

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, The Lakl pravi:

...  aut of stock.

 

Hehe ... moj pa je bil na zalogi. Spark-y je dobil starejšega brata ... , ki je prav kar prispel. Zaenkrat še v foliji ....

24742914.jpg

24742910.jpg

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!