Skoči na vsebino

Droni-quadcopterji in podobne zadeve


SAR-Solo Adventure rider

Priporočene objave

Ob 12. 3. 2021 ob 16:47, DAMI34 pravi:

vsako jadralno letalce na daljinca lahko zaženeš v padalca ali zmajarja...sampovem

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/jadralni-padalec-spregledal-jeklenico-tovorne-zicnice-in-obvisel-na-njej.html

Citiraj

Predsednik Gorske reševalne službe (GRS) Kranj Andrej Kecman nam je pojasnil, da ima padalec sicer 30 let izkušenj z letenjem z jadralnim padalom, a je na žalost spregledal jeklenico tovorne žičnice: "Osem reševalcev nas je na intervencijo odšlo z vozili, eden s helikopterjem slovenske vojske. Po gozdnih cestah smo se z vozili peljali najvišje, kar je bilo mogoče in nadaljevali peš  do najbližjega stebra tovorne žičnice," je opisal Kecman, kako so se lotili reševanja.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snečer pravi:

tega je velik, sem mel prostoletečega zmaja in sem letel z njim na pogorju Gore. Sem pa tudi imel bližnje srečanje z jadralnim letalom (RC modelom) takrat še na Javorniku. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sicer ne vem koliko je kaj zamrla ta tema, ampak od različnih modelarskih je ta še najfrišnejša...

Torej ker bi se želel nekaj igrat z brekrtačnimi motorji sem ugovotil da je za kontroliranje ESCjev najenostavneje to delat z reciverjem, ker je dostirkat iskat analogno rešitev za nadzorovat ESC bolj komplicirano.

Torej zanima me ena ugodna kombinacija odajnik in reciver, gledal sem 5 ali 6 kanalov, ne vem kaj pa pomenijo še ostale oznake ker očitno nekateri so primerni bolj za avijone drugi za quadrokopterje... kaj če bi jaz želel dajat kar neke X funkcije po kanalih?

Iščem kaj v rangu.... do 30€ :hmm: (sm pač škrtica in za neznanke ne zapravljam rad preveč denarja)

nekaj primerov med katerimi gledam in poskušam najt razlike.

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-5x-5ch-mini-transmitter-and-receiver-mode-1.html?queryID=0920df22bbc6c43464d5a1ad5ca06ef2&objectID=39922&indexName=hbk_live_products_analytics

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-t6a-v2-mode-1-afhds-2-4ghz-6ch-transmitter-w-receiver.html?queryID=0920df22bbc6c43464d5a1ad5ca06ef2&objectID=74367&indexName=hbk_live_products_analytics

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-t6a-v2-afhds-mode-2-2-4ghz-6ch-transmitter-w-receiver.html?queryID=0920df22bbc6c43464d5a1ad5ca06ef2&objectID=74370&indexName=hbk_live_products_analytics

https://www.aliexpress.com/item/4000860451851.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.78594e7fcWJpwg&algo_pvid=5bce7901-5c76-4d24-ad84-ac3bdc16185c&algo_exp_id=5bce7901-5c76-4d24-ad84-ac3bdc16185c-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000009684464635"}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelarji ti bomo težko odgovorili, kajti taki naprav niti ne pogledamo. 

Drugače, Turnigy je brand od hobbykinga in nima slabih stvari (seveda za ta denar). t6a je razlika v mode-u, to pomeni kje imaš na križih komande.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lani sem malo analiziral brezpilotne letalnike in ugotovil, da 80 do 90 % vseh kupljenih dronov ostane v predalu ali grmovju. Nekateri piloti jih kupijo in ugotovijo, da imajo premalo motorike za let, drugi razbijejo kljub senzorjem, tretji se naveličajo… skratka, nas resnih amaterskih letalcev je zelo malo, kateri vztrajamo dlje časa.

Osebno sem v tem hobiju dve leti in pol z Dji Mavic Mini 1 in sem z njim naletel že 245 kilometrov brez težav. Tudi sam sem ga že parkiral v steno in v smreko a je dron ostal cel (le polomljene) elise.

Ta pa zmaga???

V FB skupini se je pojavil tip, kateri je sprva “nabavljal” čipshit drone ala Wish, Aliexpres, FB spletna prodaja, in ker so mu tam fantje svetovali, da naj pozabi na te letalnike je na  na koncu vzel Minija na kredo v BigBangu in pri odpiranju zlomil eno roko, ker pa to ni bilo dovolj šole je preveril, ča lahko zlomi še drugo. In jo tudi je???

Svašta pi..a rodi…??

5C98F795-DCED-4790-B4AC-A855E9A5D1FE.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Hmmmm!

Kam gre ta tehnika, jaz ne uspem več sledit napredku😜😜😜

Ptujski grad iznad sredine reke Drave🫣🫣🫣

234823D7-5C52-4F0B-AC33-80162B50E822.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Vidim, da droni pri vas niso več nič aktualni...pri meni pa vedno bolj, predvsem sedaj, ko ni sezona za 🏍️

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si z Nokijo 3120 slikal?😁

DJI_20231209102402_0063_D_hdr.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako dejansko izgleda, ne fake barve in photoshop... in fake izleti :) ki jih ni bilo

iz jadralnega sicer, z xiaomi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!