Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
The Lakl

Droni-quadcopterji in podobne zadeve

Recommended Posts

a79
Ob 6. 11. 2019 ob 11:06, a79 pravi:

Crna, vcasih pa se enostavno ustavi, pol pa tece naprej posnetek... Bom pa prestudiral nastavitve...

Problem je v kartici... Z dronom je vse ok. Ko sem imel dron v letu brez kartice, ni prekinjalo.

Ima kdo ze mavic mini, kako se obnese?

smasher

Glede na to da je tukaj največkrat omenjen Dji, ima kdo Dji osmo pocket? Ker za razliko od ostalih akcijskih kamer ima ta avtofokus. Kakšna je najmanjša razdalja med kamero in objektom da ga še dobro izostri? 

Kričač

Ena na hitro, večerno sonce se je poigralo s svetlobo .... škoda, kako zadeva propada.

24842674.jpg

BIF

Izvleček iz pravkar sprejetega zakona na Hrvaškem.

Skratka snemat z dronom se na Hrvaškem ne sme nikjer....razen seveda ob predhodni najavi, pridobljenem dovoljenju bla, bla, bla...

CF4755A3-3F43-44BD-931F-99255AFB6B98.jpeg
....tako da kdor si je kupil recimo Mavic mini v upanju, da se bo izognil kakšnim omejitvam...razen da si je kupil napravo z tehničnimi omejitvami ni naredil nič.....

Edited by BIF

Snečer

kot se mi je zdelo

to velaj samo za pravne in fizične osebe, ki imajo reg dejavnost snemanja

obični civil z mavicom ne spada sem... 

veselo snemanje dalje... seveda na lokacijah, ki niso vojaške itd... 

Screenshot_20200228-203601.png

Snečer

torej 116. člen

1 in 2 odstavek veljata za vse, kar je itak jasno, da nimaš kaj za noret nad lokacijami, ki se tičejo obrambe

3. odstavek pa je samo za snemalne subjekte

.............. 

vse ostalo pa se lahko snema enako, razen območij, ki so zavarovana z drugimi predpisi

BIF

Hvala za pravno tolmačenje. 
Torej lahko še naprej snemam v naravi stran od objektov in ljudi?...

...na Hrvaškem seveda....

Edited by BIF

Snečer

odgovor je da, sicer pa ta zakon ureja le snemanje (iz zraka) vojaške lokacije in objekte, torej objekte vojaškega pomena=zakon o obrambi

ne pa tudi drugih lokacij objektov

ki pa so lahko v drugih zakonih, verjetno kakšne lokacije letališča, pristanišča itd. 

ta zakon v glavnem govori o zdravi pameti :) da boš poleg kazni tudi brez drona (surface to air missile)

Snečer

po moje so zaradi jasnosti navedli še drone, sicer so že te table dovolj, a američani so tudi turisti... :) ni prečrtanega drona in...

Screenshot_20200228-210342.thumb.png.5cf6bfcb5305551f5f5c396fcd596aee.png

BIF

No saj v realnosti če snemaš kjubiteljsko predvsem naravo...itak ni problema. Snemanje vojaških objektov...za povrhu še iz zraka pa ne spada pod kategorijo zdrava pamet.

J.a.m.e.s
Ob 17. 7. 2020 ob 13:02, a79 pravi:

Ima kdo mavic mini, kako se obnese?

Imam ga dober teden. Zenkrat nimam pripomb, vzel sem combo paket. Za moje pojme se onega golega brez opreme ne splača vzet, pride dodatna oprema, če jo boš posebej kupoval predrago. V kompletu so 3 Inteligentne baterije, dodatna dva para rezervnih propelerjev, dodaten micro USB kabel, več rezervnih vijakov, zaščito za propelerje, Two-Way Charging Hub za polnjenje treh baterij hkrati, 18 W USB polnilec ter prenosno torbo. Do sedaj sem ga večina uporabljal na dopustu za fotografiranje iz zraka, nekih resnih posnetkov še nisem delal, razen testnih. Kaj več bom lahko povedal čez čas, samo da zadevo nagruntam in konkretno stestiram. 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!