Skoči na vsebino

Burgman 650 ali t-max


kotzicesva

Priporočene objave

Imam eno dilemo....   in sicer odločam se med burgmanom in tmaxom. Do sedaj sem vozil klasičen motocikel bmw r1150rt ali pa 1200lt... se pravi ta velike krave. Ker ne potujem več z motorjem sem prodal bmwja in nabavil libertyja 200 ker mi gre na avtodom. Ampak za kako fijakarijo okoli sem ugotovil da je libery fejst premajhen sploh za dva zato počasi gledam za malo bolj resnimi skuterji.

tu pa je sdaj problem....  

burgman... bolj komot, več prosora, ima ogrevanje zica in ročk, pelje se bolj skutersko tako da bi malo pogrešal polaganje ovinkov, malo me skrbi tist avtomatik menjalnik.

tmax...  naj bi se peljal bolj kot motor, ampak ima tudi nekoliko manj placa in splošne udobnosti.

vaše mnenje med tema dvema mašinama bi mi zelo koristil da lažje rečem to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorodnik imel Tmax l.00 do lani....pri 123.000 crknu alternator...motor nikoli vidu servisa!Vse redno menjaval sam in omenjena okvara je prvi strosek razen rednih zadev...seveda ga zaradi okvare menjal za novejsega v salonu...ta novejsi pije skoraj pol manj...

Sam sem imel isti taki Tmax....men bil kul,sam pil ko pumpa...burgman peljal le nekaj km...pač udobna zadeva za kruzat....o problemih z menjalnikom pa vprasaj v temi burgman 650....

Odvisno od budzet...a ce ni glih problem je men osebno najlepsi skuter honda xdw...ima znanec in ne more prehvalit...nanjo sel z mp3 400..,

P.s

Nisem drugace za honde,vendar mislim,da so z to kr uspeli zadet....

 

received_2299108876978606.jpeg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2019 ob 12:20, kotzicesva pravi:

Imam eno dilemo....   in sicer odločam se med burgmanom in tmaxom. Do sedaj sem vozil klasičen motocikel bmw r1150rt ali pa 1200lt... se pravi ta velike krave. Ker ne potujem več z motorjem sem prodal bmwja in nabavil libertyja 200 ker mi gre na avtodom. Ampak za kako fijakarijo okoli sem ugotovil da je libery fejst premajhen sploh za dva zato počasi gledam za malo bolj resnimi skuterji.

tu pa je sdaj problem....  

burgman... bolj komot, več prosora, ima ogrevanje zica in ročk, pelje se bolj skutersko tako da bi malo pogrešal polaganje ovinkov, malo me skrbi tist avtomatik menjalnik.

tmax...  naj bi se peljal bolj kot motor, ampak ima tudi nekoliko manj placa in splošne udobnosti.

vaše mnenje med tema dvema mašinama bi mi zelo koristil da lažje rečem to je to.

Tmaxa sicer ne poznam,sem pa imel burgmana400 in sedaj 650.Z menjalniki ni težav,če so le ti redno servisirani.650 ima verigo namesto jermena,kar pomeni en strošek manj,kajti veriga naj bi se menjala na cca 100000km.Najbolje je,da probaš oba zapeljat in se potem odločiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koker vem burgman nima ketne ma jermen v mašini dosti majnši kot tmax je keramičen in veliko dražji imel sem več skuterje aprilijo atlantic 500 burgmana 650 vozil tudi gilero 850 umes imel fjr yamaho 1300 zdaj pa sem kupil tmaxa burgman 650 je odličen motor je težji in malo več denarja za vzdrževanje.Tudi z burgmanom se da ornk pelat imel vse plastike spodaj podrsane je pa res da pri malo večji brzini čez ovinek burgmana malo zvija.Kar se pa tiče  tmaxa malenkost manj prostora bol športni scuter cenejše vzdrževanje kar se pa vožnje tiče se pa lahko vsi scuterji skrijejo čez ovinek gre kot cestak res odlična ciklistika cena je pa tam tam tmax je malenkost dražji ni važno katerega vzameš sam da je mašina bila redno servisirana izbira je tvoja drugače pa bilo katerega japonca vzameš redno vzdrževanega  neboš nič sfalil sam ne italjana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, odločitev je padla in skuter je pri hiši....  Tmax 500.

Kaj naj rečem...  pelje se kot ta velik motor, mogoče malo švoh ampak OK prej sem vedno vozil 1000ccm +
Udoben in uporaben je pa zelo.

 

Hvala za informacije  :-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, kotzicesva pravi:

Evo, odločitev je padla in skuter je pri hiši....  Tmax 500.

Kaj naj rečem...  pelje se kot ta velik motor, mogoče malo švoh ampak OK prej sem vedno vozil 1000ccm +
Udoben in uporaben je pa zelo.

 

Hvala za informacije ?

ciklistika je pri tmaxu kot pri cestnem motorjo veliko boljše kot pri ostalih skuterjih kirega si pa vzel kateri letnik in iz kod si.Zdaj pa polinijev varjomat noter pol pa motor zadiha tako kot mora 300€ stane pri promotorju ta hud polini vse komlet v varjomatu.Ampak če boš to kupil ti priporočam da vzameš original jermen kot od polinija je trši in dlje zdrži lahko ti tudi priporočam zelo zelo dobrega mehanika za scuterje.na moto svetu je njegov nik name x rajder

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, petek123 said:

ciklistika je pri tmaxu kot pri cestnem motorjo veliko boljše kot pri ostalih skuterjih kirega si pa vzel kateri letnik in iz kod si.Zdaj pa polinijev varjomat noter pol pa motor zadiha tako kot mora 300€ stane pri promotorju ta hud polini vse komlet v varjomatu.Ampak če boš to kupil ti priporočam da vzameš original jermen kot od polinija je trši in dlje zdrži lahko ti tudi priporočam zelo zelo dobrega mehanika za scuterje.na moto svetu je njegov nik name x rajder

Letnik 2005, pa rohnel bo po ljubljani...  no pa kdaj pa kdaj tudi naokoli  :-)

Zelo zelo dobrega mehanika (x raider). Ja za tole bi pa res prosil za kak kontakt. lahko tudi na zasebno, ker sedaj se bom sicer vozil še kak dan dva, po počitnicah ga pa zapeljem na servis da se zamenja vse kar je treba in se postavi v stanje "nula" da vem kaj se vrti not. Še vedno sem pri vsakem motorju sam naredil ta velik servis ne glede na to kaj je pisalo na papirjih. Ziher je le ziher.

Polini kit...  kaj vem mogoče tudi.

Aja pa še nekaj....   mater se tole dobro polaga po ovinkih. To resnično nisem pričakoval od skuterja - sem čisto navdušen. Ker kar je bilo skuterjev ki sem jih vozil do sedaj tisto je bilo samo za po ravnem. Tole gre pa res skoraj kot kak spodoben sportak... do roba gume.

Očitno tudi tu ne bom imel "chicken stripes" na gumah  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, kotzicesva pravi:

Letnik 2005, pa rohnel bo po ljubljani...  no pa kdaj pa kdaj tudi naokoli ?

Zelo zelo dobrega mehanika (x raider). Ja za tole bi pa res prosil za kak kontakt. lahko tudi na zasebno, ker sedaj se bom sicer vozil še kak dan dva, po počitnicah ga pa zapeljem na servis da se zamenja vse kar je treba in se postavi v stanje "nula" da vem kaj se vrti not. Še vedno sem pri vsakem motorju sam naredil ta velik servis ne glede na to kaj je pisalo na papirjih. Ziher je le ziher.

Polini kit...  kaj vem mogoče tudi.

Aja pa še nekaj....   mater se tole dobro polaga po ovinkih. To resnično nisem pričakoval od skuterja - sem čisto navdušen. Ker kar je bilo skuterjev ki sem jih vozil do sedaj tisto je bilo samo za po ravnem. Tole gre pa res skoraj kot kak spodoben sportak... do roba gume.

Očitno tudi tu ne bom imel "chicken stripes" na gumah  ?

x-raider to je ful vredi dečko kar tu na motosvetu je pa ga vprašaj je iz koroške malo naprej od mislinje je top mehanik sploh specijalist za burgmane in vse skuterje ko njemu pripelješ motor dela z njim v očiščeni delavnici kod nevna soba in mptor je na tepihu šraufa ga z belim rokavicami res specijalist vprašaj ga tu na motosvetu ime mu je ivan.Jaz sem tudi pred kratkim kupil tmaxa 2009 letnik novejše malo ta se šr bolje pelje kot 2005 je izboljšan.Sem šel iz yamahe fjr 1300 nazaj na moksi skuterja kot že nekoč sam zadaj sem starejši in sem si kupil skuterja katerega sem si vedno želel tmaxa res je men vrhunski skuter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, kotzicesva said:

Aja pa še nekaj....   mater se tole dobro polaga po ovinkih. To resnično nisem pričakoval od skuterja - sem čisto navdušen. Ker kar je bilo skuterjev ki sem jih vozil do sedaj tisto je bilo samo za po ravnem. Tole gre pa res skoraj kot kak spodoben sportak... do roba gume.

Zelo lepo se pelje to za maksi skuter. Jaz sem bil presenečen nad vodljivostjo motorja. Včasih ga vzamem za kakšen krogec, da mu napolnim akumulator, ker sicer večinoma stoji parkiran v garaži. Si rečem, danes grem pa umirjeno, turistično,.... ma figo, pozabi,.. do prvih ovinkov. :D Verjetno pa k boljšemu občutku nekaj doda še nadgrajeno sprednje vzmetenje, ker naj bi imel vgrajene Hyperpro vzmeti.

 

Quote

mogoče malo švoh ampak OK prej sem vedno vozil 1000ccm +

Ni tistega "sunka", počasen pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!