Skoči na vsebino

Začetnik (od iskanja motorja, opreme, tehnik vožnje itd)


Mavrica

Priporočene objave

2 minutes ago, Zok said:

...preden se pobijete...

...ob spreminjanju smeri premaknemo balanco v nasprotno smer od zeljenega zavoja (t.i. countersteering), in s tem spodnesemo spodnji del motocikla, da gre v nagib... ...in ce je tezisce pol metra od tal se bo spodnji del motocikla bocno premaknil manj in zgornji bolj kot ce je tezisce na enem metru od tal. Sama visina tezisca direktno ne vpliva na okretnost - dokler ne gre za precej majhne hitrosti (manevriranje), kar pa lahko previsoko tezisce zacetniku ali svohotnezu precej otezi delo - ravno toliko kot (pre)velika teza motocikla.

Kolikor je kateri motocikel nagnjen zaradi taksne ali drugacne postavitve tezisca je pri zacetnikih brezpredmetno - pa dejansko visina tezisca in sirina pnevmatik vplivata na to, ampak pri normalni voznji ne bistveno, torej je za zacetnika brezpredmetno.

Prejsnji teden me je sodelavec vprasal al vozim s countersteeringom ali s prenosom mase. Ce je kdo tak as, da countersteeringa ne vrsi, si lahko kar odsraufa balanco, pa da ga vidimo. :P

Preden se pobijemo si reku... in pol se vrgu countersteering. Kaj si ti, atentator? :P   Seveda mora pa to vsak zacetnik vedt...;)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Borutt said:

Škoda, da zase ne znaš kaj pametnega ugotoviti. Pa ven s tiste luknje zlezi, da ne boš tako slep.

 

Hvala za skrb.  Izvoli. Uporabi na svojem pragu.  Lahko tudi odletis k svojim prijateljicam.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

  Tule ti dam pa cisto prav. Ampak zacetniku recti, da je nizje tezsice boljse, pac ni prav. In ce je potem se izziv da povem zakaj...  :)   Ampak, se strinjam s teboj, in bom tud uposteval nasvet! :)

boljše za premikat motor na mestu 100%, vse ostalo pa itak ne igra posebne vloge. Z vsakim motorjem se da voziti, z enimi težje z drugimi lažje.

aja, pa stop s fiziko. (velja za vse)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, ligenjček said:

Ok fantje samo eno vprašanje... res mislite da bo motorist začetnik šel delat doktorat iz fizike ko se bo odločal za motor? Kaj ni ravno čar motociklizma, da odklopiš možgane in se prepustiš užitku? Ker če gre kak mulo brat vse te vaše teze in enačbe, mislim da si bo izbral kar vlak al pa avtobus ;) :D:D

Ja sej bo zanimivo... Naj bi začel vozit pendolino iz Hodoša do Kopra... 6ur in nekaj.... :lol1:

Ps: se nagiba, pa si lahko nabiješ čelado gor in maš občutek, da se voziš z motorčkom....

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Hvala za skrb.  Izvoli. Uporabi na svojem pragu.  Lahko tudi odletis k svojim prijateljicam.  

Pometaj svoj prag in prenehaj srat povsod in po vseh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

boljše za premikat motor na mestu 100%, vse ostalo pa itak ne igra posebne vloge. Z vsakim motorjem se da voziti, z enimi težje z drugimi lažje.

aja, pa stop s fiziko. (velja za vse)

 

Kaj pa višja matematika? (ko zjutraj potegneš koren iz neznanke)

Sicer pa naj začetnik kupi motor za začetnike in je problem rešen.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Darko3g pravi:

Kaj pa višja matematika? (ko zjutraj potegneš koren iz neznanke)

Sicer pa naj začetnik kupi motor za začetnike in je problem rešen.

višja matematika za začetnika? :P

Najprej naj se nauči seštevat, potem bo pa koren vlačil iz neznanke :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Najprej naj se nauči seštevat, potem bo pa koren vlačil iz neznanke :D

pojma nimaš in ne zavajaj .. neznanka je zemlja .. ker od tam se vleće korenje .. kj ni jasn :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, maus pravi:

pojma nimaš in ne zavajaj .. neznanka je zemlja .. ker od tam se vleće korenje .. kj ni jasn :huh: 

:hmm:če rečeš neznanki da je zemlja mislim da lahko kar pospraviš koren, ker ga ne boš kam vlačil :D:D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, 

Na forum se vračam po res dolgem času... Skratka, po 10 letih, kar sem naredila izpit za motor in po cca. 9 letih, kar sem ga nazadnje vozila, sem se odločila, da je res že skrajni čas, da nekaj ukrenem v to smer. Vozila nisem prav veliko, za seboj imam max. 1000 km na Yamahi Virago 1100, ki jo je imel pred leti oče, tako da sem praktično še začetnica. Trenutno sem še bolj v fazi ogledovanja kot resnega nakupa, saj se je res težko odločiti kaj bi rad vozil... Zato se obračam na vas. Všeč so mi naslednji motorji: Honda Rebel, Triumph Boneville, Yamaha Bolt, Kawasaki Vulcan... Je na forumu lastnik kakšnega od teh lepotcev? So to vodljivi in primerni motorji za začetnika? Za vsak vaš odgovor bom hvaležna! ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošla na forumu, in dobrodošla nazaj med motoristi :smoke:

 

Načeloma bi na tvojem mestu malo preveslal to temo, pa tudi tukaj kaj objavil (tema sicer namenjena iskanju motorjev): 

 

 

Sam ti glede motorjev ki so ti všeč kaj težko svetujem, ker nobenega izmed njih nikoli nisem imel, niti vozil, niti mi niso ekstra všeč če sem odkrit. ?   V vsakem primeru pa; motor je primeren za začetnika, če je začetnikova glava primerna za začetnika. ?   Vsi od naštetih motorjev so v mejah normale po moči, malo boš sicer rabila da se motorja navadiš, kar je pa itak normalno. Če so ti res všeč, prelistaj malo avto.net, idi na kak ogled, pa kar gas - samo po pameti ;)

 

Lp,

Bg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor za začetnika tudi obstaja tema

Vulkan S 650 je kar vodljiv motor, z dobrim agregatom. Na ms obstaja tudi test, kar vem. Poišči na prvi strani MSja med testi, saj ga je vozila Cufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, WildSpirit pravi:

Pozdravljeni, 

Na forum se vračam po res dolgem času... Skratka, po 10 letih, kar sem naredila izpit za motor in po cca. 9 letih, kar sem ga nazadnje vozila, sem se odločila, da je res že skrajni čas, da nekaj ukrenem v to smer. Vozila nisem prav veliko, za seboj imam max. 1000 km na Yamahi Virago 1100, ki jo je imel pred leti oče, tako da sem praktično še začetnica. Trenutno sem še bolj v fazi ogledovanja kot resnega nakupa, saj se je res težko odločiti kaj bi rad vozil... Zato se obračam na vas. Všeč so mi naslednji motorji: Honda Rebel, Triumph Boneville, Yamaha Bolt, Kawasaki Vulcan... Je na forumu lastnik kakšnega od teh lepotcev? So to vodljivi in primerni motorji za začetnika? Za vsak vaš odgovor bom hvaležna! ?

Živjo,

Ime mi je XSR700 in sem en tak lušten motorček, ki išče novega lastnika oz. še rajši lastnico.

20170613_165004.thumb.jpg.f27247e6bd95d56a3c720638db09365d.jpg

Če te zanimam mi piši na zasebno sporočilo. Koda: zajahajmenežno

PS: sem iz omejene serije, if you know what i mean ;)

 

čist resno:

teh 180 kil premetavaš okol kot nič, ergonomija klasičnega nakeda je meni kot začetniku bolj odgovarjala kot čoperji.

letnik 2016, prva registracija 2017. prvi tehnični rabi 2021.

montirano: sc project homologiran, original flyscreen, original zaščita vilic in dodatna zaščita hladilnika, SW motech crashbari, "športne" ročke za bremzo in sklopko. vse originalne dele dam zraven.

prevoženih 30xxx km, narejen tudi servis pri 30k, nove ploščice spredaj, gume menjane pri 28k km. servis vedno na pooblaščenem servisu, za vse predložim račune.

edina buška: manjša razpoka na zadnjem blatniku blizu zadnje luči. priložim originalen yamaha del za menjavo z računom (cca 15 minut dela, zahtevnost 0,5/5, se pravi šraufncigr morš znat 3x okol zavrtet pa je). motor ni bil paden ali zaleten, samo odlomilo je nosilec tablice ki se je od gume odbil v to plastiko in je počla.

Za motosvetovce bonus popust.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, WildSpirit pravi:

Pozdravljeni, 

Na forum se vračam po res dolgem času... Skratka, po 10 letih, kar sem naredila izpit za motor in po cca. 9 letih, kar sem ga nazadnje vozila, sem se odločila, da je res že skrajni čas, da nekaj ukrenem v to smer. Vozila nisem prav veliko, za seboj imam max. 1000 km na Yamahi Virago 1100, ki jo je imel pred leti oče, tako da sem praktično še začetnica. Trenutno sem še bolj v fazi ogledovanja kot resnega nakupa, saj se je res težko odločiti kaj bi rad vozil... Zato se obračam na vas. Všeč so mi naslednji motorji: Honda Rebel, Triumph Boneville, Yamaha Bolt, Kawasaki Vulcan... Je na forumu lastnik kakšnega od teh lepotcev? So to vodljivi in primerni motorji za začetnika? Za vsak vaš odgovor bom hvaležna! ?

da se ne bomo iskali, bomo kar tule nadaljevali

pa še test VulcAN s

https://motosvet.com/tests/view/14497-vozili-smo-kawasaki-vulcan-s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Xebec pravi:

Živjo,

Ime mi je XSR700 in sem en tak lušten motorček, ki išče novega lastnika oz. še rajši lastnico.

20170613_165004.thumb.jpg.f27247e6bd95d56a3c720638db09365d.jpg

Če te zanimam mi piši na zasebno sporočilo. Koda: zajahajmenežno

PS: sem iz omejene serije, if you know what i mean ;)

 

čist resno:

teh 180 kil premetavaš okol kot nič, ergonomija klasičnega nakeda je meni kot začetniku bolj odgovarjala kot čoperji.

letnik 2016, prva registracija 2017. prvi tehnični rabi 2021.

montirano: sc project homologiran, original flyscreen, original zaščita vilic in dodatna zaščita hladilnika, SW motech crashbari, "športne" ročke za bremzo in sklopko. vse originalne dele dam zraven.

prevoženih 30xxx km, narejen tudi servis pri 30k, nove ploščice spredaj, gume menjane pri 28k km. servis vedno na pooblaščenem servisu, za vse predložim račune.

edina buška: manjša razpoka na zadnjem blatniku blizu zadnje luči. priložim originalen yamaha del za menjavo z računom (cca 15 minut dela, zahtevnost 0,5/5, se pravi šraufncigr morš znat 3x okol zavrtet pa je). motor ni bil paden ali zaleten, samo odlomilo je nosilec tablice ki se je od gume odbil v to plastiko in je počla.

Za motosvetovce bonus popust.

čeprav ponavad začetnikom priporočam ninđo .. ampak bom za spremembo priporočal tvojega zajahajjonežno ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, WildSpirit pravi:

Ste me pa prestavili v temo...  Malo prelistala vseh 12 strani in.... a vi to resno? Cel doktorat ste naredili iz fizike v tej temi! A je tisti pob na koncu sploh kupil motor? ? 

sem ti celo napisal, da sem prestavil. Sem ti tudi podal povezavo do testa Vulcana. A tega pa nisi prebrala?

Žal je tako, da na MSju se včasih izcimi tudi kak doktorat. Branje med vrsticami, oziroma branje takega kot ti ustreza je priporočljivo.

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Zihr ga je... :D 

pa ne enga, vse ki smo mu jih svetovali.

  • Haha 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Xebec said:

eh 180 kil premetavaš okol kot nič, ergonomija klasičnega nakeda je meni kot začetniku bolj odgovarjala kot čoperji.

Pa gumo zadej ma tud 180, manjsi motorji znajo met tud ozje, in so bol svoh videt.   Men je xsr huda k ps. 

1 hour ago, WildSpirit said:

Ste me pa prestavili v temo...  Malo prelistala vseh 12 strani in.... a vi to resno? Cel doktorat ste naredili iz fizike v tej temi! A je tisti pob na koncu sploh kupil motor? ? 

Ne skrbi nic. Kupi, karkoli, mal se bos lovila, in naslednjo sezono ti bo vse jasno.

 

Ce se  je pob ustrasu internetnega prepira, je morda bolje, da nima motorja. 

 

Dani je pelal tud “bolta”.

https://motosvet.com/tests/view/11351-test-yamaha-xv950-r#comment

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, WildSpirit pravi:

, Triumph Boneville,

Tega ima verjetno Jerman v Depali vasi za testno vožnjo. Mislim, da si ga lasti @thumper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

sem ti celo napisal, da sem prestavil. Sem ti tudi podal povezavo do testa Vulcana. A tega pa nisi prebrala?

Žal je tako, da na MSju se včasih izcimi tudi kak doktorat. Branje med vrsticami, oziroma branje takega kot ti ustreza je priporočljivo.

pa ne enga, vse ki smo mu jih svetovali.

Hehe, sem prebrala vse, hvala! ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, WildSpirit said:

A je tisti pob na koncu sploh kupil motor? 

Menda se LaProfič zdaj z V Štromom iz Cape Towna odpravlja na Nordkapp. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, WildSpirit pravi:

Ste me pa prestavili v temo...  Malo prelistala vseh 12 strani in.... a vi to resno? Cel doktorat ste naredili iz fizike v tej temi! A je tisti pob na koncu sploh kupil motor? ? 

Doktorat iz fizike in kemije in matematike so nekateri naredili v vecih temah :D

 

pred 10 urami, Xebec pravi:

KTMa....tahudga :lol1:

Misls da se je se en najdu k se je zajebu al kva :lol1::lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!