Skoči na vsebino

Začetnik (od iskanja motorja, opreme, tehnik vožnje itd)


Mavrica

Priporočene objave

pred 1 minuto, Xebec pravi:

vidiš da nč več ne piše...skoz sam šraufa :naughty:

Sej se mi je zdel sam sm rajs tih :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da odgovorim WildSpirit: Imam Vulcana 900 Custom (z ozkim sprednjim kolesom - 21"). Zadeva ima 280 kg, pa sem gor navlekel še naslon in prtljažnik z zadnjo torbo. Za na mestu je dokaj težek (sam sem enkrat padel v križišču, ker sem ga preveč nagnil). Ko speljem, je zadeva dokaj vodljiva. Za začetnika pa se mi zdi neprimeren. Jaz sem začel z en500, ki je imel 200 kg in sem že s tistim včasih imel težave.

Vulcan S, ki ga sedaj prodajajo pa ima 650 ccm, vrstni twin in je verjetno precej primernejši za začetnice. Pa še ABS imajo novejši motorji, kar je za začetnike prednost. Ima pa vseeno 225 kg.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Xebec pravi:

Živjo,

Ime mi je XSR700 in sem en tak lušten motorček, ki išče novega lastnika oz. še rajši lastnico.

20170613_165004.thumb.jpg.f27247e6bd95d56a3c720638db09365d.jpg

Če te zanimam mi piši na zasebno sporočilo. Koda: zajahajmenežno

PS: sem iz omejene serije, if you know what i mean ;)

 

čist resno:

teh 180 kil premetavaš okol kot nič, ergonomija klasičnega nakeda je meni kot začetniku bolj odgovarjala kot čoperji.

letnik 2016, prva registracija 2017. prvi tehnični rabi 2021.

montirano: sc project homologiran, original flyscreen, original zaščita vilic in dodatna zaščita hladilnika, SW motech crashbari, "športne" ročke za bremzo in sklopko. vse originalne dele dam zraven.

prevoženih 30xxx km, narejen tudi servis pri 30k, nove ploščice spredaj, gume menjane pri 28k km. servis vedno na pooblaščenem servisu, za vse predložim račune.

edina buška: manjša razpoka na zadnjem blatniku blizu zadnje luči. priložim originalen yamaha del za menjavo z računom (cca 15 minut dela, zahtevnost 0,5/5, se pravi šraufncigr morš znat 3x okol zavrtet pa je). motor ni bil paden ali zaleten, samo odlomilo je nosilec tablice ki se je od gume odbil v to plastiko in je počla.

Za motosvetovce bonus popust.

@WildSpirit Potrjujem!

Žena ima enak motor od lani, ko je naredila izpit. Torej je to njen prvi motor. Ne more ga prehvaliti in je zelo zadovoljna.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikamor nisem izginu, pa tudi motorja še nisem kupil :D jutri imam republiške, potem pa začnem z vožnjami. Upam da skončam izpit do septembra, pa da potem takoj nekaj kupim in grem letos na dopust z motorjem namesto avtom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, la profich pravi:

Nikamor nisem izginu, pa tudi motorja še nisem kupil :D jutri imam republiške, potem pa začnem z vožnjami. Upam da skončam izpit do septembra, pa da potem takoj nekaj kupim in grem letos na dopust z motorjem namesto avtom :)

z bilokaterim boš šel, boš bolj srečen kot v avtu :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

z bilokaterim boš šel, boš bolj srečen kot v avtu :D

 

no ja .. ninđa ti da zmeri več užitka :P 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

no ja .. ninđa ti da zmeri več užitka :P 

zakaj pa misliš da imam na vseh motorjih nalepko 

NINĐA

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, la profich said:

Nikamor nisem izginu, pa tudi motorja še nisem kupil :D

Itak, js se vedno pobiram stave...:P

 

 

pi es: na aprilio ni se nihce stavil - ce bos zrtvoval svoj prosti cas v nenehna popravila, si lahko denar od stav razdeliva. :smoke:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem preživel prvi dve uri vožnje :) po službi me je sodelavec malo naučil speljevat na svoji 50 ccm yamahi in je kar šlo, menjavanje pa sploh ni bil problem. V avtošoli je bila inštruktorca malo skeptična in sem na začetku samo speljeval na 125ccm, tisto sem hitro osvojil, potem speljevanje v klanec in obračanje na klancu... Potem pa sem presedlal na Yamaho mt 07 in isto ponovu. Drugo uro mi je že rekla če sem pripravljen it v promet in me je peljala po regionalki in ovinkih.. uglavnem tako kot sem užival tistih 20km sem redko v življenju :D motorje sem pa tudi hitro vzljubu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A jz sem tud zacetnik,ko sem se po 8letih spet vsedu na wanabe mopi aka tricikl?

Lohk tud jz kaj sprasujem...sicer ne kater mopi....plus ninjo ze imam,tak bi bil maus v igri ko bi reku kr z unim crnim se idi raj vozit...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, smasher pravi:

@sesir, kaj to si si privošču takega ki še diši po trgovini al rabljenega? Ki so kar dragi, še posebaj LT ne pada neki cena. 

Zal si ne upam vzeti leasing...tako,da sem kupo mp3 300i.e 2010 za tega gospoda je pa se @Snečer smrkavec....prednji gumi sta se original....prevozenih pa 29500...novi ze naroceni...

Za LT navijala punca...jz bil proti ker kr jurja drazji...plus malo sem v skrbeh glede nozne bremze...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko je za začetnika primerna jamaha fazer, recimo kakšna taka varianta.. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14431850&fbclid=IwAR0GUxNRSS8oCk5JS4kBNc7WAfyxDEOU2gS-cMC5m0eJXj3SW2v8sCqz9zU

Pa a je s tem se komot vozit v dveh in recimo še če namontiraš zadnji kovček in oba stranska a se da skočit na dopust?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na obliko sedeža in tudi ročke za sopotnika bi rekel da komot za 2. Če je primerna za začetnika je odvisno od začetnika, mojega kolega je motla potreba po visokih obratih na sicer starejši fejzrci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, la profich said:

Pa a je s tem se komot vozit v dveh in recimo še če namontiraš zadnji kovček in oba stranska a se da skočit na dopust?

Ja. Kolega je s podobno, se mal starejso, v dvoje obredel ex jugoslavijo do skopja, in sicilijo. Pomaga, ce nimas +100kil in 180cm.  Gre pa tud v tem primeru. Srecno. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, la profich pravi:

koliko je za začetnika primerna jamaha fazer, recimo kakšna taka varianta.. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14431850&fbclid=IwAR0GUxNRSS8oCk5JS4kBNc7WAfyxDEOU2gS-cMC5m0eJXj3SW2v8sCqz9zU

Pa a je s tem se komot vozit v dveh in recimo še če namontiraš zadnji kovček in oba stranska a se da skočit na dopust?

vožnja z dvema je vedno poglavje zase, veliko jih je tu na forumu in drugje, ki so s fejzerko potovali tudi v dvoje z vsemi kufri

za skočit na dopust bo zagotovo primeren motor in kot je že en prej napisal, če nista težkokategornika je takoj vse lažje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv material za zacetnike. Ali pa za ne-zacetnike, da vzpodbudi malo razmisljanje.

Jaz sem sicer zaspal zraven, pa danes pogledal do konca, pa vendar. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, da nekako zaključim to temo, in se prestavim na druge dele foruma :D danes sem uspešno opravil izpit, in tudi že kupil svoj prvi motor, in sicer hondo cbf 1000. Hvala vsem za pomoč in spodbudne besede, uglavnem za vse začetnike... SE DA, brez predznanja na težkih motorjih priti v 2 mesecih do izpita, če je volja je pot :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, la profich pravi:

No, da nekako zaključim to temo, in se prestavim na druge dele foruma :D danes sem uspešno opravil izpit, in tudi že kupil svoj prvi motor, in sicer hondo cbf 1000. Hvala vsem za pomoč in spodbudne besede, uglavnem za vse začetnike... SE DA, brez predznanja na težkih motorjih priti v 2 mesecih do izpita, če je volja je pot :) 

Srečno vožnjo, pa po pameti in veliko užitka!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kavo boš dau, ker si na motosvetu prišel do znanja brez izkušenj ..

kr preseli se v temo, jer boš spraševal o okvarah na motorju, ker nisi kupu ninđe  :lol1: 

p.s.

srečno ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!