Skoči na vsebino

Električni skiro


smasher

Priporočene objave

Torej nekaj je bilo sicer omenjenega že v drugih temah glede legalnosti, ampak glede na to da povsod sedaj napadajo s temi oglasi za električne skiroje se mi je zazdelo da bi lahko imeli svojo temo. 

Sedaj izbira je pestra, pogon spredaj, pogom zadaj, akumularorji v prednji štangi ali v podvozju. 

Problematično po mojem mnenji nastane ko omenimo moč, torej po mojem mnennu bi se lahko električni skiro v prometu obravnaval isto kot električno kolo, težava nastane ko skiro prekorači mahičnih 250W moči kar je zakonska meja za elekteično kolo (če se prav spomnem)... 

Najbolj kar me trenutno muči je cena, zakaj so cene takk brutalno visoke? Hoverbord z 2x350W motorji košta nekje polovico cene skiroja zakaj? Ima več elektronike in dva motorja (ok ponavadi manj kapacitete v baterijah). 

Električni skiroji se mi zdijo res nekaj takega kar bi pripomoglo k izboljšanju javnega transporta, vsi vemo da je največja težava razseljenost ampak do 5km na skiroju pa na bus ali vlak je še kar sprejemljiva opcija. In ko prideš iz vlaka/busa lahko prišpara prestopanje in druge povezave. 

Iščem razlog da bi si kupil električni skiro pa ga še nisem našel. 

Če administrator meni da spada tema v elektroniko naj jo kar premakne, jaz sem jo dal sem, ker se mi je zdelo da bi lahko vrgli električne skiroje v podobni koš kot 25 skuterje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, smasher pravi:

 

Iščem razlog da bi si kupil električni skiro pa ga še nisem našel. 

 

? 

klele na morju jih gledam ko se  mulcki vozjo ... eni šibajo ko hudič ... ko se folk zvecer u izi sprehaja in svigne mimo zgleda kot da gre 100 :) ce bi te podru bi znal bolet oba fino fejst 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Rogerg pravi:

?

 ce bi te podru bi znal bolet oba fino fejst 

stem, dab mulca 2x bulel........

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse te naprave so vozila s pomožnim motorjem (prav lahko bi bili to majhni motorčki na bencin (pač glasni)) in temu bi morala biti prilagojena tudi zakonodaja. Torej vsaj poznavanje predpisov oz. izpit za otroke. Pa omejitve hitrosti npr. skiroji, howerbordi in enokolesniki do 10, kolo pa do 25.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dejansko ti iz bolhe so že zastarel dizajn ko je bilo še drago delat motor v kolesu, po moči bi jih pa bilo potrebno registrirat kot 45km/h skuter, ker pa nimajo nobenega certifikata to verjetno ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam zadnje čase gledam električne skiroje. Zaenkrat imam še sicer navadnega, na nožni pogoj in je kr fajn stvar za peljat, hudič je le če je zunaj vroče, se pošteno prešvicaš. Zato gledam električne, za na morje, po kruh skočit (to rečem ženi, vmes pa v mesto na pir). Največji problem, vsaj zase, vidim v nosilnosti. Večina je omejena na 100kg, jaz pa imam 115kg. Ta navadni, ki ga imam ima tudi omejitev 100kg, vendar ni problema, se peljem z njim ko šus. Edino ne vem kako je kaj pri teh električnih, če ga preveč obremenim.

 

Drugače mislim, da je najboljše kar se da ta trenutek dobit tole, samo ko bi imel malo višjo nosilnost: https://www.robbo.si/izdelek/xiaomi-mijia-m365-pro/

Imam nagledanega tega, nosilnost do 120kg, prednost je tudi snemljiva baterija: https://www.bigbang.si/elektricni-skiro/esc808-elektricni-skiro-blaupunkt-619204

Tega so tud pohvalili, samo je že nekaj časa na trgu, tak da je po mojem boljše kaj novejšega vzet: https://www.muziker.si/inmotion-l8f?gclid=CjwKCAjwx_boBRA9EiwA4kIELg7E_GDEQobAW1S8fre3mfEAYDpala6XGCMxfG3z1khDN8-9hCa8QxoCvCQQAvD_BwE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Tudi sam zadnje čase gledam električne skiroje. Zaenkrat imam še sicer navadnega, na nožni pogoj in je kr fajn stvar za peljat, hudič je le če je zunaj vroče, se pošteno prešvicaš. Zato gledam električne, za na morje, po kruh skočit (to rečem ženi, vmes pa v mesto na pir). Največji problem, vsaj zase, vidim v nosilnosti. Večina je omejena na 100kg, jaz pa imam 115kg. Ta navadni, ki ga imam ima tudi omejitev 100kg, vendar ni problema, se peljem z njim ko šus. Edino ne vem kako je kaj pri teh električnih, če ga preveč obremenim.

 

Drugače mislim, da je najboljše kar se da ta trenutek dobit tole, samo ko bi imel malo višjo nosilnost: https://www.robbo.si/izdelek/xiaomi-mijia-m365-pro/

Imam nagledanega tega, nosilnost do 120kg, prednost je tudi snemljiva baterija: https://www.bigbang.si/elektricni-skiro/esc808-elektricni-skiro-blaupunkt-619204

Tega so tud pohvalili, samo je že nekaj časa na trgu, tak da je po mojem boljše kaj novejšega vzet: https://www.muziker.si/inmotion-l8f?gclid=CjwKCAjwx_boBRA9EiwA4kIELg7E_GDEQobAW1S8fre3mfEAYDpala6XGCMxfG3z1khDN8-9hCa8QxoCvCQQAvD_BwE

Po kakšnih površinah se lahko vozimo s takšnimi skiroji? Kakšni pločniki, luknje, kanalete? Kje so sploh uporabni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsepovsod gre, vsaj z navadnim, tu ne bi smela biti razlika, paziti moraš da ne nabašeš v kakšno špranjo, kamor bi se ti sprednje kolo zataknilo, ker boš poletel ko vrabec. Hčerka je lani na morju naletela na špranjo med dvema betonskima ploščama, velika ravno toliko da se je sprednja kola zagozdila. Zabrisalo jo je čez balanco, k sreči brez poškodb. Drugače pa isto kot pri motorju, moraš gledati naprej in iskati ovire na cesti. Z električnim gre tudi po zemlji, makedamu itd.

 

pred 9 urami, Rogerg pravi:

js bi pa tazga  meu :D

IMG_20190704_211422.jpg

Tega sem lani gledal na morju, bil je prebarvan v stilu angleške zastave. Super zgleda, okrog jurja pa ga maš. Samo je kr težka zadeva, tak da za prenašati naokoli ni. Niti ne vem, če ima snemljivo baterijo. 

V dilemi sem, če namesto da bi kupil električni skiro, dodam še nekaj poleg, dobim za dobrega jurja rabljenega skuterja, caa. 125-250ccm. Zdaj pa bodi tok pameten. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 6. 2019 ob 22:38, smasher pravi:

...Iščem razlog da bi si kupil električni skiro pa ga še nisem našel. 

Par let nazaj sem si postavil identično vprašanje. Že dobro desetletje občasno uporabljam "navadni" skiro Roces. V bistvu ga imamo non stop zloženega in deponiranega v prtljažniku avtomobila, da nam je vedno na voljo... Za krajše fure, do nekih 3-4 km, je ok. Za kaj več pa trda kolesa niso ravno užitek, še posebej po razbrazdanem asfaltu., kackasti podlagi... Poleg tega uporabljam po Lj sistem izposoje koles (Bicikelj), ki je do ene ure uporabe brezplačen. Letna članarina je 3€.

Električni skiro za ceno 300-500€ mi v razmerju cena/uporabnost ne bi prinesel oprijemljive dodane vrednosti. Vsaj kar se tiče moje uporabe.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam navadnega, da lažje dohajam mulca na poganjalcu. V LJ je dosti električnih. Parkirajo na obrobju, iz avta tisti mali eleketrični skiro in gasa na šiht. Pomojem OK opcija. Sem že gledal za v avtodom, pa ni treba kolesa sabo vlačit. Uglavnem zadeva niti ni tako sfaljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, ciciban pravi:

Jaz imam navadnega, da lažje dohajam mulca na poganjalcu. V LJ je dosti električnih. Parkirajo na obrobju, iz avta tisti mali eleketrični skiro in gasa na šiht. Pomojem OK opcija. Sem že gledal za v avtodom, pa ni treba kolesa sabo vlačit. Uglavnem zadeva niti ni tako sfaljena.

Skiro ne more nadomestiti kolesa saj z njim ne smeš voziti po cesti. Ko zmanjka pločnika je štala. Verjetno jih bodo zaradi hitrosti izrinili tudi s pločnikov saj ogrožajo pešce.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neka nova zakonodaja je v veljavi. Sicer nimam navade kopirat zakonov, ker izpadem, kot naš predragi forumaš Borut... ampak jebiga. Lahko furaš, samo kako je to zdravo je spet drugo vprašanje. Zakonodaja je takšna kot je... butasta. Država bi morala imetnikom B kategorije "šenkat" izpit za 125cc. 50cc Skuter je znotraj LJ že praktično ovira na cesti.  Omejit uporabo navadnih koles na cestah kjer je omejitev 90.  Določeni odseki lokalnih cest so vsaj za moje pojme ratal preveč nevarni za kolesarjenje, pa še ovirajo promet. Električne skiroje prepovedat v peš conah (center mesta), pa še kaj bi se našlo.
 
"Posebna prevozna sredstva - električni skiroji Določajo se pravila za vožnjo sredstev, ki jih poganja bodisi uporabnik sam in presegajo hitrost gibanja pešcev, bodisi električni motor in presegajo hitrost 25 km/h. Določeno je, da se smejo takšna prevozna sredstva uporabljati le na površinah za pešce ali na kolesarskih površinah, morajo pa način in hitrost gibanja prilagoditi razmeram. To pomeni, da na kolesarski stezi ne smejo voziti hitreje od 25 km/h, po površinah za pešce pa le s hitrostjo pešcev. Ponoči morajo biti električni skiroji osvetljeni. Le če ni pločnika za pešce ali kolesarske steze, se sme takšno sredstvo v naselju uporabljati na desnem robu smernega vozišča."
 
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ciciban pravi:

Električne skiroje prepovedat v peš conah (center mesta), pa še kaj bi se našlo.

To narediti je približno tolk smiselno, kot kolesarje prepovedat v peš conah. Ni realno pričakovati da se bo kolesar ali nekdo na električnem skiroju peljal okoli in okoli Lj centra naprimer samo zaradi precej butastega predpisa. In kaj boš pol? Jim bojo mestni redarji zasede nastavljali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni smiselno, vem...  Pri nas je kultura vožnje pri kolesarjih slaba in dokler se ne bodo naučili reda, naj pač rinejo kolo in hodijo zraven njega po peš coni. Pač samo sklepam, da bi bila enaka anarhija tudi pri električnih skirojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kultura vožnje koles se meni ne zdi tako slaba, pač odraža splošno kulturo. Trenutno se mi zdi da se kultura e-skirojev izboljšuje, samozato ker jih vozi tudi vse več normalnih ljudi. Problem je vedno tistih 10% ki ali jim manjka splošna olika ali se neki frajarijo okoli ali so tista sorta ljudi ki imajo zmeraj prav. 

Vse bolj me mika da najdem en rabljen hoverbord pa naredim skiro. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, smasher said:

Problem je vedno tistih 10% ki ali jim manjka splošna olika ali se neki frajarijo okoli ali so tista sorta ljudi ki imajo zmeraj prav.

Tako je povsod. Motoristi, specialkarji, BMWjasi, Audijevci,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kakšen je pravilnik o električnih skiro-jih, nekje sem prebral, da spadajo pod posebna vozila tako kot invalidski vozički.

Zanima me, če imajo prednost na prehodu za pešce, ker to letijo kot mušice in veliko hitrejši so od invalidnega vozička torej pod kaj spadajo????

Kolesar mora sestopit s kolesa na prehodu za pešce, če hoče imet prednost, kaj pa El.skro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

El skiro ne smeš uporabljati na cesti in kakor vem tudi na javnih površinah niso dovoljeni (bilo je nekaj govora o "ureditvi statusa" v novem zakonu, pa potem iz tega ni bilo nič) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Si bom moral kupit eno tisto glasno nadležno hupo za voznike eskirojev ker niso več normalni... oz. sedaj imajo ljudje brez logike, izpita in smisla za vožnjo dostop do e skirojev in potemd elajo samo neumnosti.

Kot recimo VOŽNJA PO REGIONALNI CESTI , PONOČI , pol jih bo pa en razpacal s kobijem kam ob ograjo  bojo pa vozniki krivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, smasher pravi:

Si bom moral kupit eno tisto glasno nadležno hupo za voznike eskirojev ker niso več normalni... oz. sedaj imajo ljudje brez logike, izpita in smisla za vožnjo dostop do e skirojev in potemd elajo samo neumnosti.

Kot recimo VOŽNJA PO REGIONALNI CESTI , PONOČI , pol jih bo pa en razpacal s kobijem kam ob ograjo  bojo pa vozniki krivi.

odkar se več vozim po kolesarskih vidim, da pešci, kolesarji in skirojisti nimajo pojma o osnovni prometni kulturi... me čudi, da je tok malo nesreč .... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E skiroji, na žalost, zelo negativno vplivajo na splošni vtis (pa so zaenkrat še v manjšini) . Potem pa imaš dve vrsti "zgag" (ne glede na vrsto prevoza) . Eni (zavestno) kršijo vse, ampak so vsaj motorično toliko na nivoju, da ne ogrožajo ravno vseh okoli sebe. Potem pa imaš izgubljene "kure" (obeh spolov) , ki tavajo okoli in nikoli ne veš kaj bodo naredili. Ko se vreme poslabša in se sezona "zaključi" , se zadeve bistveno izboljšajo (ne vem pa kako bo sedaj s temi E-zgagami, jih bo vreme pregnalo ali ne) .

lp

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!