Skoči na vsebino

Vse o blokadah


KaMiKaZe

Priporočene objave

Ob 28. 7. 2020 ob 18:40, NEKDO123 pravi:

zdravo jaz sem na svojega znena f11 ki je bil blokiran na 25 danes dau cdi dc 4.pin verzijo neomejeno ter zamenja variomat z ravno puso in mi gre skuter po ravnini 60 .

Dajem linke delov:

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4749&detailid=14898 CDi

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4907&detailid=16877 variomat zraven ima se prilozene 6,5 gramske valcke

Jaz se kupil tocno ta cdi in mi gre zdaj samo 22khm ce bom zamenalj variomat se bo odblokiralo na 60khm? Ali je treba se ecu zamenjati ali je do kaj drugega prej mi je motor sel 30khm ali je to do cdi ki sem ga kupil mogoce pokvarjen ali je treba zamenjati variomat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 31. 7. 2020 ob 20:09, dejan s pravi:

Jaz se kupil tocno ta cdi in mi gre zdaj samo 22khm ce bom zamenalj variomat se bo odblokiralo na 60khm? Ali je treba se ecu zamenjati ali je do kaj drugega prej mi je motor sel 30khm ali je to do cdi ki sem ga kupil mogoce pokvarjen ali je treba zamenjati variomat

Ja zamenjati moras se ta variomat komplet puso in use nato ti bo sigurno sel 60 verjemi to z ecujem je pa krneko nakladanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa v čem je finta teh skuterjev 25 km ? že 50 km je malo... a to je pogreb??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Izprijenec pravi:

Pa v čem je finta teh skuterjev 25 km ? že 50 km je malo... a to je pogreb??? 

Ma lej finta je o tem da za 25 nerabis izpita in se gre sam zato da mamo neko tablco gor tuk d ce gres mim kiflcov se pac mal pocasnej zacnes pelat pc itk jih usi odblokiramo vazn je sam d kiflci nekomplicirajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Peugeot Kisbee z Euro 4 motorjem in blokado na 25km/h, letnik 2020.

Blokado sem uspešno odstranil brez posega v motor ali menjave CDI enote. Motor je sedaj popolnoma brez blokade in gre kolikor mu da. Z menoj gre 55km/h z sinom gre 70km/h... ja mam pač mal težje kosti ;)

Kaj sem naredil?

Izklopil sem sensor obratov sklopke na konektorju in nanj priklopil arduino s katerim simuliram signal sklopke neke hitrosti pod 25, tako da CDI misli da je pod blokado :)

In seveda z stikalom se blokada takoj nazaj vzpostavi ;)

 

 

Popravljeno . Popravil Sajo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/19/2020 at 5:06 PM, Jeter said:

Lahko to malo bolj natančno opišeš kaj si naredil. Ne razumem s čim si simuliral obrate. Lp.

Kot sem napisal, z arduinom sem simuliral signal, katerega sem vezal direktno v cdi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na mojem croxu euro 4 yem v sprednji plastiki najdel stikalo povezano z vijola oz. roza žicami.

Odključu sem stikalo in zdej gre 55, za to naredit je potrebno dat celo sprednjo masko dol. Stikalo se nahaja na lučjo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo imam eno uprasanje

doma mam skuter eagle longija 50 4t 25km/h. rd bi ga odblokiru da gre hitrej vsaj50+ kako bi lhk to naredu ce zamenam cdi 45 bo delal to? usi pravjo da se je treba kao motor pivezat z racunalnikom in sele takrat da bo kao to delal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, zan23 pravi:

zdravo imam eno uprasanje

doma mam skuter eagle longija 50 4t 25km/h. rd bi ga odblokiru da gre hitrej vsaj50+ kako bi lhk to naredu ce zamenam cdi 45 bo delal to? usi pravjo da se je treba kao motor pivezat z racunalnikom in sele takrat da bo kao to delal?

ba kar tule prava tema za vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 7/28/2020 at 6:40 PM, NEKDO123 said:

zdravo jaz sem na svojega znena f11 ki je bil blokiran na 25 danes dau cdi dc 4.pin verzijo neomejeno ter zamenja variomat z ravno puso in mi gre skuter po ravnini 60 .

Dajem linke delov:

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4749&detailid=14898 CDi

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4907&detailid=16877 variomat zraven ima se prilozene 6,5 gramske valcke

mene zanima kateri letnik imas skuter?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Znenr8 pravi:

pa imas ta cdi? https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4749&detailid=14898 ker jaz imam znen R8 in mislim da ima isto napeljavo kot F11

Ja ta cdi imam ja pa variomat moras zamenjat zato ker ima originalna puša debeljšo obliko in blokira originalni variomat je pa manjši zato moraš ga zamenjat s tem variomatom ku sm tut link od njega poslal pc garantiram to nardite kar sm js in vam bo sou skuter 60

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, NEKDO123 said:

Ja ta cdi imam ja pa variomat moras zamenjat zato ker ima originalna puša debeljšo obliko in blokira originalni variomat je pa manjši zato moraš ga zamenjat s tem variomatom ku sm tut link od njega poslal pc garantiram to nardite kar sm js in vam bo sou skuter 60

hvala glede puse pa mate tu link das samo 6€ z posnino https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=5009&detailid=19604

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, NEKDO123 said:

Ja samo ta pusa se nebo prilegala u originalni variomat moras tut variomat drug dat

se prilega sem zmiril org blokirano ter to in so vse dimenzije enake

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Znenr8 pravi:

se prilega sem zmiril org blokirano ter to in so vse dimenzije enake

Aja? A pa enak skuter? Ker pri meni so ble drugačne je biu originalni variomat mal manjši pa puša tut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, NEKDO123 said:

Aja? A pa enak skuter? Ker pri meni so ble drugačne je biu originalni variomat mal manjši pa puša tut

ja jaz mam r8 znena pa ma od gy6 masino tkda mislim da ma isto use

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Znenr8 pravi:

ja jaz mam r8 znena pa ma od gy6 masino tkda mislim da ma isto use

Ja saj gy6 masine so skor v ush sam ma usak proizvajalc ponavadi tudi kaksno svojo cako kaj drugacnega ja lej nebom pametvau samo povem kako je bilo pri meni lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, NEKDO123 said:

Ja saj gy6 masine so skor v ush sam ma usak proizvajalc ponavadi tudi kaksno svojo cako kaj drugacnega ja lej nebom pametvau samo povem kako je bilo pri meni lp 

enako samo kolikor sem gledal tisti link ko si poslal od variomata je pusa enaka kot tista ko sem jo jaz poslal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Znenr8 pravi:

enako samo kolikor sem gledal tisti link ko si poslal od variomata je pusa enaka kot tista ko sem jo jaz poslal

Ja jaz govorim o originalni puši in variomatu ki sm ju zamenju iz mojga skuterja in pravim da so ble manjse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 17. 8. 2020 ob 8:13, Sajo pravi:

Imam Peugeot Kisbee z Euro 4 motorjem in blokado na 25km/h, letnik 2020.

Blokado sem uspešno odstranil brez posega v motor ali menjave CDI enote. Motor je sedaj popolnoma brez blokade in gre kolikor mu da. Z menoj gre 55km/h z sinom gre 70km/h... ja mam pač mal težje kosti ;)

Kaj sem naredil?

Izklopil sem sensor obratov sklopke na konektorju in nanj priklopil arduino s katerim simuliram signal sklopke neke hitrosti pod 25, tako da CDI misli da je pod blokado :)

In seveda z stikalom se blokada takoj nazaj vzpostavi ;)

 

 

Ziujo, mene zanima ce bi mi lahko vašo telefonsko številko poslali na moj email naslov; leon.kovacevich@gmail.com 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!