Skoči na vsebino

Monako - faza planiranja - vprašanja


Priporočene objave

Več ali manj kot naslov pove - kdo je bil, kaj se splača videt (predvsem me zanima ob poti z majhnimi obvozi), česa ne, kaj je res must see. Kake lepe ceste, alternativne poti. Bom hvaležen za brainstorming session.

Ideja je hitri skok do tja v dveh veslajih (štartava v sredo po službi, tako da bova prvih 300-400 km skočila po AC - tako ali tako so gume proti koncu), od tu naprej sva odprta za predloge. Skupaj 4-5 dni (se pravi v ponedeljek do večera morava biti doma), za tisti del Azurne obale (od Cannesa do Monte Carla) si planirava turističen dan in pol do dva. Spala bova v AIR BNB.

Popravljeno . Popravil MdAzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je to "ob poti z majhnimi obvozi", ker AC do tja je ziv dolgcas? Poleti po vrocem soncu na motorju 800 km AC cez padsko nizino in ob obali?

Cesta do tja je fajn ce gres preko Alp (+3 dni) al pa ce gres po zaledju Ligurije (+ min 1 dan), ti pa oboje znatno podaljsa pot. Zaledje Ligurije je cudovito in prijetno hladneje kot sparina padske nizine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je napisan nejc74, + enormna gužva. Lahko da sem to "jaz" ampak Monte karlo (Monako) ni več kar je bil. Kaos enosmernih ulic, nepopisna gužva (pa sem bil v predsezoni) , če je kaj za videti niti nisem gledal, ampak samo vožnja skozi (z avtom je parkirišče skoraj nemogoče najti, verjetno v kakšni parkirni hiši, ampak to niti nisem poskusil) . V glavnem Monako, ki sem ga imel v spominu (pred 30 leti) ne obstaja več.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

V glavnem Monako, ki sem ga imel v spominu (pred 30 leti) ne obstaja več.

lp

Se strinjam....dost gledam po youtube...norci so jim zadnjic zaradi glasnosti zaplenili ful avtov...zanimivo celo x6 dizla...neki cudno majo sprejeto,da ce oni ocenijo,da si povrocal hrup,ti zaplenijo vozilo za xx casa in kazen!

V bistvu je zdaj tako kot imava midva v spominu Monako bolj Dubai...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj so pred 30 leti ravno tako "težili" . Ampak zdaj nepozidanega koščka ne najdeš. "Dovoz"  (iz smeri Nice) v Monako imaš pod zemljo (če sem si prav zapomnil, se v 3 spiralah spustiš na "nivo" morja in pod zemljo so priključki, izvozi, dovozi do hotelov...) . Označeno je bolj tko tko in ko kiksneš (navigacija pod zemljo ne dela, pa tudi zunaj ima kup problemov s spremembami, pa tudi če je posodobljena) greš cel krog, ker je vse enosmerno.

Ravno tako Nica (in cel tisti konec) . Gužva je nepopisna, pa če greš skozi mesto (nekje v drugi "vrsti" ob morju, ker ob morju je ali zaprto ali enosmerno) ali pa po obvoznici (lahko da imaš srečo ampak jaz je v dveh "obiskih" v zaporednih letih nisem imel) . Tam gre na nož (razni skuterji se dobesedno tlačijo med avtomobili, prostora pa razen redkih turistov nihče ne pušča) .

"Zaledje" je pa druga zgodba (saj za mene) .

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

...norci so jim zadnjic zaradi glasnosti zaplenili ful avtov...

Tko kot v posocju, ? pocakaj  da jim "bog i batina motosveta" razlozi kaj je prav.

@MdAzz potegni do Bolognje ali Parme potem pa od tam do Ligurije. V vaseh kot sta Brog Vali di Taro ali pa Bobbio se zacne gorato obmocje. Problem je samo to, da grejo ceste v glavnem S-J in ne V-Z, tako bos naredil precej vec km kot po AC. Drugace je pokrajina tam cudovita, velik del je precej zapuscen. Ceste znajo biti precej ozke, vse skupaj je nekje v stilu nasega posocja ali pa notranjske. Ce ti je vazen udoben prihod do Monaca, potem ti kaj dosti vec kot AC ne preostane, z dodatkom da gres Alessandria - Asti - Cuneo - Monaco in ne Alessandria - Bologna - Monaco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Nejc, nekaj takega sem potreboval. Sicer pa me vsi odvračajo od Monaka... Hudič pa je, da sem precej trmast fant...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta se namenila na Azurno obalo le pojdita. Ko bosta enkrat tam imata neskončno možnosti izkoristiti lokacijo.

Če sta morska tipa se pač držita obale in raziskujta, vendar pričakujta vse kar so napisali zgoraj, gužvo zastoje, vročino.

Verjetno si že opazil, da se Monaco nahaja na začetku gorske verige in imata krasno izhodišče za vožnjo v hribe z obiskom kakega prelaza.

Za gospo obvezen obisk kraja Grasse, lahko do kraja Gourdon, kjer je doma francoska parfumerija.

Lep je tudi  kanjon Du Verdon.

Skratka mnogo možnosti, V Monaku sem bil za prvi maj v povratku iz Španije, res je gužva, pa še za F1 so pripravljali

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, MdAzz pravi:

Hvala Nejc, nekaj takega sem potreboval. Sicer pa me vsi odvračajo od Monaka... Hudič pa je, da sem precej trmast fant...

 

Monaco ima svoj čar in ga je vredno obiskati vsaj za par ur ali pa se peljati vsaj skozi njega. Z motorjem ni problema dobiti parking. So pa redarji zelo tečni. Tudi, če e prečkaš ceste na prehodu. Rusi so kot klovni - saj se kljub - ne znajo obnašati. Če boš imel srečo, boš lahko občudoval dobre, nenavadne in predvsem drage avte. Pa lepe in urejene ženske. :)

Nica, pač gužva kot vsa priobalna mesta. Lepo se mi je bilo zapeljati v Antibes. Sicer pa cesta Nica - St. Tropez, gužva - nepopisna. Poskusil sem iz Nice priti po obalni cesti do St. tropeza, po dveh urah sem opustil to misel in šel v notranjost. Če hočeš kam priti ob obali uporabljaj avtocesto.

Azurna obala, kao opevana obala - nič posebnega, jo je pa fajn videti. Da znaš ceniti našo obalo:) Dalmacijo.

So stvari, ki se jih moraš videti, da te potem več ne srbi - ker jih nisi videl.

Uživaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, MdAzz pravi:

Hvala Nejc, nekaj takega sem potreboval. Sicer pa me vsi odvračajo od Monaka... Hudič pa je, da sem precej trmast fant...

 

probaj po morju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot Scarabeo sedi na zidu v parku (Monako) so nas redarji "prepodili" (sediš lahko samo na klopci) . Verjetno je imel redar slab dan.

Za pogledat, to pa je tudi vse.

Meni je v kombinaciji z azurno obalo vedno bolj "na pameti" kolo (verjetno ni tako idilično, kot se vidi na prvi pogled, ampak imajo kar nekaj lepih kolesarskih stez ob obali, na splošno je Francija dežela kolesarjev) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani na poti iz Španije z avtom obiskal še Monako. Najprej mi je Telekom spipal nekaj denarja za prenos podatkov, ker Monako ni v EU. Peljal sem se skozi ta vijugast tunel, se zunaj malce izgubljal in na koncu zapeljal v garažno hišo na Aveniji Ostende. Potem sem šel peš do Palače (pa odklonil čaj pri Štefki :)), pogledal park pred hotelom Pariz, nekaj avtomobilov in jaht, spil kapučino na aveniji JFK in šel domov. Če imaš čas si lahko pogledaš še eksotični vrt, greš v kazino priigrati milijone (samo ne v motoristični opremi - vsaj kravata) in na kosilo ali večerjo s smetano filmsko, pevsko, športnega sveta.

Je pa nekaj stopnic stran že Francija (poštni nabiralniki so drugačne barve), kjer so hoteli cenejši, hrano pa lahko nakupiš tudi v trgovskih centrih.

Bi rekel bolj vmesna postaja na kakšnem potovanju kot pa končni cilj moto izleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/11/2019 at 8:30 AM, MdAzz said:

Hvala Nejc, nekaj takega sem potreboval. Sicer pa me vsi odvračajo od Monaka... Hudič pa je, da sem precej trmast fant...

 

Glej, jaz bi en dan reskiral za AC. Jebi ga, je daleč, je dolgčas, ampak.... Piči do Aoste, potem pa čez Alpe do Monaka: St. Bernard, Iseran, Galibier, Izoard, Bonette, Verdon... Nič v Monaku se ne more primerjati s temi cestami, verjemi.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2019 ob 16:36, gaberkosir pravi:

Piči do Aoste, potem pa čez Alpe do Monaka: St. Bernard, Iseran, Galibier, Izoard, Bonette, Verdon... Nič v Monaku se ne more primerjati s temi cestami, verjemi.

Pa srečno.

Če nisi ravno nek fanatik/mazohist, je to 3 dni (en dan avtoceste in potem dva dni alp) . Lepo samo, če sem prav razumel, izven časovnih okvirjev.

Zgornji "trasi" dodaš še Annecy in col de Turini, pa dobiš "mojo" top turo (malo je sicer odvisno od datuma in vremena) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!