Skoči na vsebino

Ugodno/poceni motoriranje


smasher

Priporočene objave

Lepo napisano. Tudi jaz sem "zacel" z ZZ-R 600 za 700 eur. Sicer sem nanj malo kasneje zdeval veliko, VELIKO vec denarja kot si nastel, ampak tisto (kompletna obnova) je bila moja osebna zelja in projekt. Slo bi tudi brez tega. Dozivel pa sem z njim precej lepega. :)

Oprema? Louis je imel svoj cas ene jakne (Fast Lane) po 20 eur. Komplet scitnikov pa je stal okrog 25 eur, ce se ne motim. Hej, jakna deluje, dvakrat sem grdo ploznil po tleh, hudic je izgledal se vedno neposkodovan! :P Hlace s scitniki so stale 50 eur. Moje najljubse rokavice (Louis Cafe Racer) so stale 10 eur - prav tako testirane, kozo so uspesno zascitile, in se vedno jih uporabljam pri voznji v sluzbo. Motoristicni cevlji se na mimovrste dobijo za 32 eur - sicer jih nisem preizkusil, a so verjetno boljsa zascita kot superge. Ni to oprema s katero bi sel na tedensko potovanje, je pa vsekakor veliko boljsa varjanta kot vetrovka in jeans - in verjetno celo cenejsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja ni merodajna zgodbica :P

 

oprema: kavbojke+smučarska bunda+smučarske rokavice+ kolegova čelada in rey ban očala (ja delili smo si jo)

motor: za rabljeno Jawo sem zaslužil poleti z delom

stroški izletov: vsak dan sem od denarja za malico dal nekaj stran in je bilo dovolj za tank goriva (ja je bil še poceni takrat)

vzdrževanje: kaj je to? :P

če pa se spustim v sedanji čas, rabljene opreme se ogromno dobi, tudi za zelo male denarce. Za motor je tako kot povsod, kolko para tolko muzike ampak s pravi prerazporejanjem financ se da tudi to nabavit. Primer: pustiš kajenje, pa maš 100€ več v denarnici

ps. ni pa to poceni šport, če se ga že hočeš iti malo bolj zares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš omejen budjet, je dosti cenejša oprema za mx, vse sicer ne pride v poštev ampak dosti stvari pa služi namenu čisto dovolj...

@smasher kaj pa je narobe z japonkami pa sexy majčko? :ras: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej lahko bi naredil še "bolj zajeban seznam", ampak to so ccca moji stroški brez poznanstev brez znanja in nobenega motorista v družini. Če bi pa imel kaj pomoči in poznanstev bi lahko naredil seznam s kombiniranjem stroškov oz ugodnih cen ki so jih kje drugi dobili recimo:

2. stopnja "gorenjski"  pristop za motoriste

  • motor 400€ (če imaš srečo glih kakšen sosed ali poznanec prodaja pa ga še prosiš če ti menja olje)
  • Rabljena orema + hofer/lidl nova čelada skupaj  200€ pa še kaj ostane :D
  • imam kolega ki je agent ali pa imam že tolko let avto da imam 50% bonus+ nekaj popustov zavarovanje 30€
  • tehnični in taksa 30€

Vse skupaj še natankamo in zaokrožimo na 700€ pa vse zrihtano, samo je pač treba planirat in met malo sreče.

@ligenjček nič ni narobe samo pač kot podatek da je moto oprema opcija lahko še tam šparamo...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ugotovil (ja v času, ko ni bilo denarja) da mam srečo :D, in da je bolje da se adrenalinskih športov ne grem na pol.

Bom pojasnil:

-imel sem zmaja (komaj da je stal skupaj) letel brez rezervnega padala, 2x se mi je zajla od triangla utrgala, k sreči sem opazil tik pred vzletom, platno je bilo tako, da si skozi lahko pihnil...ampak sem mel srečo, pa preživel vse kolobocije

-imel sem surf z druge roke, ko mi je v divjem vetru raztrgalo jadro in sem ostal nekje na odprtem, ter priveslal nazaj..no ne nazaj, ene 10km bolj stran od kampa

Tako da, ko sem spet šel na motor, sem raje nabavil vso opremo in siguren motor (ravno tako poceni in iz druge roke) a daleč od gorenjske varjante vse za jurja.

Mislim, da nakup motorja je še najmanjši problem. Le tega se da tudi dobro kupiti za nizke pare. 

Vendar: če se grem voziti, ga moram zrihtati, zamenjati gume, kak servisni poseg, da ne bo problemov potem.

Največji strošek je po mojem mnenju vzdrževanje, pa četudi ga sam. 

 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisn kok si pedanten, poznam enga, k bolj ne dela servisov kot ja, pa gume do konca zribat, kaj ketno je treba mazat? :D  pa oprema je jakna pa celada, ampak uzivancija je pa na max :) Pa motor tudi zacuda velik prenese :D  KTM ni svoh zgleda.:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Odvisn kok si pedanten, poznam enga, k bolj ne dela servisov kot ja, pa gume do konca zribat, kaj ketno je treba mazat? :D  pa oprema je jakna pa celada, ampak uzivancija je pa na max :) Pa motor tudi zacuda velik prenese :D  KTM ni svoh zgleda.:yea2:

pa veliko sreče ima, in če jo imaš, ti kdo tut motor lahko podari :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez u lajfu se nism kupu tistga motorja k sm ga hotel. Zarad cvenka. Kupil sm nek kar sm lahko. Parkat u redu, enkat sm se zaklal. JebiGa, prodal mi ga je “prijatelj”. Ampak, ko pod sezono potegnes crto, zapravimo precej. In prvi pogoj, da sploh lahko o tem razmislas, je veljavno voznisko. Ce dvoletn proracun poklekne ze na varni voznji...a ima smisel? 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno da je problem, če maš 3 kredite na grbi :BUA: Kupujte z gotovino, pa nebo problem 125€ na mesec, kaj šele na dve leti. Vse se da, če nimaš prevelikih apetitov ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ligenjček pravi:

Normalno da je problem, če maš 3 kredite na grbi :BUA: Kupujte z gotovino, pa nebo problem 125€ na mesec, kaj šele na dve leti. Vse se da, če nimaš prevelikih apetitov ;) 

Ja in ne. Imaš 25let, se hoče osamosvojitvi/odseliti. Hiša, stanovanje...150k € (govorim za Obalo, LJ je podobno, v Prekmurje me ravno ne vleče). Če bi pri 25ih začel dajati na stran 500€ mesečno (kar btw za Slo razmere sploh ni malo) je to 6.000/leto. Torej bi moral varčevati 25let, da bi si lahko brez kredita kupil novo domovanje. In do takrat? Pri starših? Pa brez motorja, avta,... Danes brez kredita težko kaj ustvariš. Pustimo tiste "z bogatimi starši" ter tiste iznajdljive in uspešne katerim je stekel biznis. 

Samo to je tema za....drugo temo ✌️

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

, pa nebo problem 125€ na mesec na dve leti. Vse se da, če nimaš prevelikih apetitov ;) 

Glih tuk bi blo zame za trikolesnik ob pologu....pa me vseeno strah....je pa res,da na leto delam cca 500km...in tuhtam,ce se ima za to smisel zapufat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rey pravi:

Ja in ne. Imaš 25let, se hoče osamosvojitvi/odseliti. Hiša, stanovanje...150k € (govorim za Obalo, LJ je podobno, v Prekmurje me ravno ne vleče). Če bi pri 25ih začel dajati na stran 500€ mesečno (kar btw za Slo razmere sploh ni malo) je to 6.000/leto. Torej bi moral varčevati 25let, da bi si lahko brez kredita kupil novo domovanje. In do takrat? Pri starših? Pa brez motorja, avta,... Danes brez kredita težko kaj ustvariš. Pustimo tiste "z bogatimi starši" ter tiste iznajdljive in uspešne katerim je stekel biznis. 

Samo to je tema za....drugo temo ✌️

Imam 27 let, nimam sponzorskih staršev (stroške si zaenkrat delimo), niti bajne plače, pa vseeno imam avto, letos kupil nov motor, od 13. leta pa si lastim nekaj enoslednega, hkrati pa imam v teku projekt stanovanje. Žal je pri nas tako, da če hočeš kaj zaslužit moraš pač na črno, ampak se da, za pridne roke se vedno najde delo ;) Je pa res, da si stanovanje delam večinoma sam, in delam tolko kolko mi finance dopuščajo, bo pač projekt trajal 5-6 let, bom pa zato zaradi izogiba kredita prišparal par tisoč evrov, in ker se mi nikamor ne mudi si lahko za vsako stvar namesto da bi najel izvajalca pač vzamem čas in naredim sam, s čimer sem spet prišparal kar precej denarja. Ker pa sem najbolj prijazen človek na svetu :cool: prijateljujem tudi z dovolj ljudmi, da če sem potrpežljiv dobim tudi materjal precej poceni :D pač kar sem hotel reči je, da se vse da če te nekaj res veseli...

Je pa res to tema za drugo temo :panic:

zdaj pa pičim izkoristit par sekund sonca danes ker me moja miška že precej pogreša :bike:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, smasher pravi:

Kaj naredimo še eno temo.. kako preživeti brez kredita? ;) 

ps: @ligenjčekni nujno zmeraj na črno delat....

:lol1:pardon sem že tiho, ni treba :P 

@smasher ni nujno, se pa dosti več zasluži.. imaš kakšno idejo? mogoče celo v sklopu motociklizma? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ligenjček said:

imaš kakšno idejo? mogoče celo v sklopu motociklizma? 

Smo že zabluzili v eni temi. Kar tam nadaljujmo. 

 

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar sem kupil prvi motor (leta 2007) vodim vse stroške (nabave, gorivo, servise, popravila, ..) in res ni poceni šport. Skupna cifra kar malce zaskrbi.

Po drugi strani pa: natočim tank goriva za 26 € in se vozim vsaj 8 ur. Torej je ceneje kot smučanje. Še kopanje v malo boljših termah stane podobno ali več. Ne poznam cen za tenis, golf ali jahanje ali jadranje, vem pa, da je vse dražje.

Pa registracija in zavarovanje pod 100 € skupaj (za avto vsaj 600 €).

Najbolj pa sem vesel, ko grem na kakšno pot, kjer dobim plačane potne stroške, z motorjem pa ne štejem stroškov ampak užitek. Takrat moja škotska duša uživa.

pred 4 urami, DinDiin pravi:

Ja kupi si v Lj stanovanje, nikol naus mel motorja :)

Raje ga podeduj in oddajaj, se bolj splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih se najde kaksna taksna bolano dobra varjanta - kombinezon je cisto super, ima vse scitnike razen bocnih (ima zanje pripravljena mesta) in kolenskih drsnikov. Za zacetek je vrh glave dosti, cenovno je v rangu (zelo) poceni tekstilne jakne in hlac, zascito ob padcu pa verjamem, da nudi vecjo.

 

Sam sem za enakega dal 200 eur, in ga po enem letu (dobrih 2000 km) prodajam - mi je malo premajhen. Sedaj lahko samo sanjam, da bom zanj dobil 100 eur. ?

Untitled.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mi je zelo znano to kar se tiče financ:) Jaz sem se svoje prve zgodbe lotil iz kontra smeri - rekel sem si - če nimam komplet opreme ne grem na motor, pol pa kar bo ostalo pač bo - varnost je prva.Tako sem si vsak mesec od plače dal na stran toliko, da je bilo za en kos opreme, nekaj je blo pa še od r.d. in darilo babice in dedka, ki  sta me je kot edina podpirala pri tem:) 

Oprema je bila z izjemo čelade kupljena v Lojzu, prešvercana čez mejo (beri: oblečen v avtu kot da grem iz rugbyja). S tem sem si mesec za mesecem samo višal apetit po motorju in bil v sebi praktično vedno bolj odločen, da je zdaj prišel čas da nekaj nabavim. Kaj mi je bilo praktično vseeno. Tako je prišla k hiši Aprilia Pegaso 650, stara 8 let. Ko sem jo kupil je zmanjkalo denarja za registracijo, tako da sem jo spravil na cesto par dni pred božičem. Žal se nisem vozil prav dolgo, naslednje poletje je šla od mene, ker mi je skoraj po vsaki furi kaj crknilo in sem se naveličal nenehnega vlaganja, bil je to dobesedno sod brez dna. Na servisu sem mel motor samo 1x, vse ostalo sem (nekaj sam, večino s pomočjo kolegov) zrihtal na dvorišču, pa vseeno, za dobrega pol leta se je nabralo enostavno preveč stvari in tako sem se skoraj čez noč odločil, da je tega dost. Odločitev sem seveda že naslednje jutro hudo obžaloval, ko sem oblečen šel skoz vrata in ugotovil, da ga več nimam:)

Naslednjih 16 let sem bil brez, do maja letos, ko pa sem se odločil, da bom vložil vseeno malo več, pa še vedno ne preveč - in pa imel sem izdelan plan in željo kaj hočem. Zaenkrat je po skoraj 3000km vse b.p., upam da tak ostale čim dlje. Pa evo, še vedno je blo "treba" menjat 4 leta stare gume, enostavno jim nisem mogo zaupat po 2 zdrsih pri nizki hitrosti. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/13/2019 at 10:05 PM, The Lakl said:

Za info.

Mojemu inštrukturju v avtošoli v Mariborju sem po končanem izpitu za A odnesel skoraj nerabljeno obleko za motor, ter dve čeladi. Malo je skupaj skočila pri pranju. :)  in sem jo raje podaril, kot pa dal na Bolho za 50€ pa, da še mi kak idiot zbija ceno!  Za kakšnega mladega bodočega motorista je kar nekaj kompletov opreme v tej AŠ. Rabljene opreme je ogromno. Ogromno opreme se enostavno zaleži v domačih garažah in ne proda. Klavrno propadejo namesto, da bi se podarile ali za simbolično ceno prodale mladim, kateri si jo težko kupijo.

Težko je nekaterim a če je volja je lažje priti do opreme in motorja. Strinjam se, da z 250 ccm ni nič narobe. Narobe je, da nekateri mislijo, da nisi pravi bajker, če pred kafano ne postaviš najmanj 1000 ccm.

 Za primerjavo! Prejšnji teden so v Karlobagu parkirali trije nemci na usranih, blatnih, prašnih 250 ccm endurcah. Vsi mimoidoči so jih pogledali, ostalih 30 motorjev nihče!!!

Za v štartu je pomembno, da je motor varen, poceni, nizki stroški vzdrževanja ter, da nudi zadovoljstvo uporabniku. Čas nato prinese še kak evro, izkušnje ter izlušči seme od plevela- beri, da ti je potem bolj jasno, kaj si želiš, kaj potrebuješ in kaj si lahko privoščiš

Tri take sem en dan srečal parkrat na relaciji Buje-Motovun...

thumbnail.thumb.jpg.f129d949054fac6043d1c492dc968129.jpg

Nasmejani do ušes :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, C eagle pravi:

Tri take sem en dan srečal parkrat na relaciji Buje-Motovun...

thumbnail.thumb.jpg.f129d949054fac6043d1c492dc968129.jpg

Nasmejani do ušes :D

 

Sem šel pogledat fotoaparat, kateri mi je prirasel na roko in se sponmim, da sem jih ob prihodu škljocnil. Evo jih! Ti trije so bili in prevzeli so vso pozornost nase.

;)

 

EB4A6BEA-E488-4B5E-8176-CF18EB699D4E.jpeg

8140945D-F3C2-46BD-A177-0FFC7390A274.jpeg

FDDF73F1-2AAF-4AC8-A2EF-6D1A8C21B343.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!