Skoči na vsebino

Ugodno/poceni motoriranje


smasher

Priporočene objave

10 minutes ago, The Lakl said:

Sem šel pogledat fotoaparat, kateri mi je prirasel na roko in se sponmim, da sem jih ob prihodu škljocnil. Evo jih! Ti trije so bili in prevzeli so vso pozornost nase.

;)

 

EB4A6BEA-E488-4B5E-8176-CF18EB699D4E.jpeg

8140945D-F3C2-46BD-A177-0FFC7390A274.jpeg

FDDF73F1-2AAF-4AC8-A2EF-6D1A8C21B343.jpeg

To je tisti prvobitni motoristični občutek... Greš.... kam?... ni važno... kdaj prideš?.... še manj pomembno...

Najbolj pomembno je uživanje in dobra družba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, C eagle pravi:

To je tisti prvobitni motoristični občutek... Greš.... kam?... ni važno... kdaj prideš?.... še manj pomembno...

Najbolj pomembno je uživanje in dobra družba...

Včasih je bil dogodek, da si sploh do kam pršu ... js sm bil v letih 1980-82 vedno veseu, da sem prišel do Umaga ali Poreča .. za domov se mi nikoli tok šlo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurc, pa tako pocen motoriranje.....samo čelado ma za 600€

FA87E55A-0ADB-4E65-8209-ECFFBFC192A3.thumb.jpeg.9e5da1cf0a269ef95502e465421d3733.jpeg

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectID=23015880&ViewAction=ViewProduct

 

10 minutes ago, C eagle said:

 

Najbolj pomembno je uživanje in dobra družba...

Točno tako! Ampak kakorkoli se obrnem, mam rit zadaj. Za minimum rabim veljavno vozniško, izpraven in funkcionalen motor in opremo......

 

zacetni prag je dokaj nizek, za male par dobis tud kaj uporabnega, ni pa spet cist dzabe. Ni. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz začel leta 2007 je bil Louis bistveno cenejši. Kupil sem čelado za 50 €, Bundo sem imel od Andraža (nepremočljivo, malce močnejšo), pa planinske čevlje in kavbojke. potem pa sem našel polvisoke čevlje za 30 €, pa usnjene hlače tudi za 30 €, rokavice so bile 10, poletni moto čevlji 20 in podobno. Čakal sem razprodaje in iskal določene artikle. Imeli so sedelne torbe iz pravega usnja za 50 €, pa sprednjo majhno torbico za orodje za 8 €.

Občutek imam, da je danes vse vsaj dva - trikrat dražje. Leta 2009, ob krizi je še bencin stal precej pod en evro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, maus pravi:

Včasih je bil dogodek, da si sploh do kam pršu ... js sm bil v letih 1980-82 vedno veseu, da sem prišel do Umaga ali Poreča .. za domov se mi nikoli tok šlo ;)

Jaz sem bil vesel, če sem v tem obdobju sploh videl motor, ki je peljal mimo mene :). V celi dolini je bil samo eden BMW k 100. 

Imel pa sem Rogovega drkalca na 5 prestav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, C eagle said:

Tri take sem en dan srečal parkrat na relaciji Buje-Motovun...

thumbnail.thumb.jpg.f129d949054fac6043d1c492dc968129.jpg

Nasmejani do ušes :D

 

Take ki se vozijo po Istri na tak način se dostikrat vozijo po Parencani in so za  :twak:, sicer zgleda zabavno ampak če si pešec ali kolesar in prišibajo mimo 3je taki s seveda malce oblj odprtimi avspuhi magari še starejši 2T, te zadimijo in oglušiš in seveda ignorirajo tablo o prepovodi vožnje z motornimi vozili.

 

No da ne bom jaz zašel offtopic v temi ki sem jo začel, sem upal na kakšno zgodbo v stilu, Jawa 350 ali MZ 250..... :D

motor ki ga še vedno sanjam SR250

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti slučajno ne bi vozila poškodovanega avta ali motorja.

Meni to deluje, kot lenoba in malomarnost lastnika.

Čelado menjam vsako leto, včasih na dve leti.

Vse kupujem novo, motorje in opremo.

Vsak šport nekaj stane ?

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, KARMEN1 pravi:

 

Čelado menjam vsako leto, včasih na dve leti.

Z veseljem se koš za znebit stare...?

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, KARMEN1 said:

 

Čelado menjam vsako leto, včasih na dve leti.

Vse kupujem novo, motorje in opremo.

 

Sej ves, kako neprimeren je ta post v tej temi? :) 

Sm pa zate zelo vesel. Prvoscim tako ugodje! 

 

Jez mam zdej en drug proracunski problem. Motor in oprema sta men zadost dobra. Edina zazelena druzba sedi na zadnem stolu. Ampak. Kam se pelat ta vikend, brez hudga posega v dopustni budget? Max ene 500 na dan bi jih kresnu.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Sej ves, kako neprimeren je ta post v tej temi? :) 

Sm pa zate zelo vesel. Prvoscim tako ugodje! 

 

Jez mam zdej en drug proracunski problem. Motor in oprema sta men zadost dobra. Edina zazelena druzba sedi na zadnem stolu. Ampak. Kam se pelat ta vikend, brez hudga posega v dopustni budget? Max ene 500 na dan bi jih kresnu.... :hmm:

Spadam v tistih 90% forumašev, katerih mnenje moraš ignorirati (piše v izvirnem postu) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, KARMEN1 said:

Spadam v tistih 90% forumašev, katerih mnenje moraš ignorirati (piše v izvirnem postu) ?

Brez strahu. Si vkljucena v to skupino. ;) 

Pa pr men ni 90. Prej 99,5%. 

 

1 hour ago, thumper said:

zgleda že ..ni pa pocen.. :cool:

kar se denarja tiče se ve - bivša juga .. mal pomisli nazaj , kje si bil extra lepo sprejet , dobra in poceni hrana ..pojdi pozdravit kakšne stare znance.. znajdi se , pokliči . ustavi se spotoma - če te bo silil z alkoholom naj te še s prenočiščem .. :hmm: združi prijetno s koristnim .

Ne vem. Mord pa res do Željave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kremenčkovi pravi:

Ista zgodba z motorji, ali celo slabš.  Kmet, mamut itd itd, verjetn čutjo o čem govorim. Motorist z dušo se fejst razlikuje od motorista.

Z budžetom 1500€ se lahko imaš the best !!! 

 

se v večini strinjam .. ampak .. a ni fajn, če si lahko prvošiš kakšn nov motor ... tko kot si ti opisal sem delal do leta 2004, ker res nisem imel ... pol se je pa kr nekaj nabralo .. od takrat vozim nove motorje ... dokler bo šlo bo tako, če pa ne .. pa tako, kot ti opisuješ..

sicer pa .. vsak ima svojo finančno konstrukcijo .. če je pa nima .. gre pa ninđo kupt :P 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

se v večini strinjam .. ampak .. a ni fajn, če si lahko prvošiš kakšn nov motor ... tko kot si ti opisal sem delal do leta 2004, ker res nisem imel ... pol se je pa kr nekaj nabralo .. od takrat vozim nove motorje ... dokler bo šlo bo tako, če pa ne .. pa tako, kot ti opisuješ..

sicer pa .. vsak ima svojo finančno konstrukcijo .. če je pa nima .. gre pa ninđo kupt :P 

 

 

Itak, da je fajn met novega, navdušenje lahk traja celo dlje, kot pri novi bejbi, stroškovno je pa podobno.

Sm že sam parkrat razmišljal o tej smeri ( v obeh ? ). Sam sm prevelka škrtica, pa vedno je kaj bolj pomembnega za nardit. Še zdaj me spajtla, ko pomislim, da sm pr novem avu v 1.5 letih puhnu 12.500€ ?.

Tud če bi kupu nov mopi, bi se ga prehit naveličal. Mogoč v penziji...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎14‎. ‎07‎. ‎2019 ob 14:16, ligenjček pravi:

Imam 27 let, nimam sponzorskih staršev (stroške si zaenkrat delimo), niti bajne plače, pa vseeno imam avto, letos kupil nov motor, od 13. leta pa si lastim nekaj enoslednega, hkrati pa imam v teku projekt stanovanje. Žal je pri nas tako, da če hočeš kaj zaslužit moraš pač na črno, ampak se da, za pridne roke se vedno najde delo ;) Je pa res, da si stanovanje delam večinoma sam, in delam tolko kolko mi finance dopuščajo, bo pač projekt trajal 5-6 let, bom pa zato zaradi izogiba kredita prišparal par tisoč evrov, in ker se mi nikamor ne mudi si lahko za vsako stvar namesto da bi najel izvajalca pač vzamem čas in naredim sam, s čimer sem spet prišparal kar precej denarja. Ker pa sem najbolj prijazen človek na svetu :cool: prijateljujem tudi z dovolj ljudmi, da če sem potrpežljiv dobim tudi materjal precej poceni :D pač kar sem hotel reči je, da se vse da če te nekaj res veseli...

Je pa res to tema za drugo temo :panic:

zdaj pa pičim izkoristit par sekund sonca danes ker me moja miška že precej pogreša :bike:

 

Še vedno je razlika delati stanovanje v družinski hiši, ali pa ga kupit :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ste pa res .. a nakup avta pa ne bo noben omenil ? al pa stvari , ki jih je treba kupit pred rojstvom otroka?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

sam ste pa res .. a nakup avta pa ne bo noben omenil ? al pa stvari , ki jih je treba kupit pred rojstvom otroka?  

ne razburji se, pejd na pivo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, thumper pravi:

sam ste pa res .. a nakup avta pa ne bo noben omenil ? al pa stvari , ki jih je treba kupit pred rojstvom otroka?  

sj naum rodiu, zakaj avto :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motozajebant pravi:

Še vedno je razlika delati stanovanje v družinski hiši, ali pa ga kupit :) 

 

Se popolnoma strinjam, vse kar sem želel povedati je, da če si to res želiš nima smisla čakat... kupiš za mali dnar, pa voziš kolko lahko, ostalo se že poštima

pred eno uro, thumper pravi:

sam ste pa res .. a nakup avta pa ne bo noben omenil ? al pa stvari , ki jih je treba kupit pred rojstvom otroka?  

Otroški sedež za na motor, otroško čelado, otroški kombinezon, rokavice, škornje, minimoto... jap če maš otroka so stroški kar večji ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ligenjček pravi:

Se popolnoma strinjam, vse kar sem želel povedati je, da če si to res želiš nima smisla čakat... kupiš za mali dnar, pa voziš kolko lahko, ostalo se že poštima

 

S tem se tudi jaz strinjam.. če te vodi želja in ne ulica/gostilna, si pač kupiš tolko, kolko si zmožen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, KARMEN1 pravi:

Niti slučajno ne bi vozila poškodovanega avta ali motorja.

Meni to deluje, kot lenoba in malomarnost lastnika.

Čelado menjam vsako leto, včasih na dve leti.

Vse kupujem novo, motorje in opremo.

Vsak šport nekaj stane ?

U hebelacesta…..a tiste koze tolk prinesejo....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Tedybear pravi:

U hebelacesta…..a tiste koze tolk prinesejo....?

Hmmm.pol bi jih tud imel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!