Skoči na vsebino

Ugodno/poceni motoriranje


smasher

Priporočene objave

pred 3 urami, Borutt pravi:

Oprema svojo vrednost pokaže v primeru padca in ne prej. Čeprav je tudi prej dobra oprema vredna zaradi udobja. Ampak, ko mora ta oprema nekoga zaščititi, za kar je mišljena in narejena, šele pokaže svojo pravo vrednost. 

Tukaj bi pa jaz malce drugače formuliral: Tudi poceni oprema zadostuje varnostnim kriterijem (verjetno draga zdrži še malce več), vendar je ravno prej draga oprema boljša - udobnejša, trpežnejša, lažje zapiranje, ne rosi, ne premoči, ne potiš se v njej - pa še lepše izgleda (sploh če ima velik uč na glavi ali na njej piše maus :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Tukaj bi pa jaz malce drugače formuliral: Tudi poceni oprema zadostuje varnostnim kriterijem (verjetno draga zdrži še malce več), vendar je ravno prej draga oprema boljša - udobnejša, trpežnejša, lažje zapiranje, ne rosi, ne premoči, ne potiš se v njej - pa še lepše izgleda (sploh če ima velik uč na glavi ali na njej piše maus :) )

Še enkrat preberi moj drugi stavek. Ker se mi zdi, da si iz njega formuliral svoj zapis. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Čeprav je tudi prej dobra oprema vredna zaradi udobja. 

A to je ta drugi stavek ... prijatu ... berem in ne vem točno, kaj si mislu s tem stavkom :P 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz razmišljam ravno obratno. Tudi nekateri zapisi tukaj trdijo, da je poceni oprema včasih bolj varna kot draga. Pri nakupu preizkusimo npr. karbonske čelade, ki so recimo približno enako varne ali kengurujev kombinezon. Ampak, ko natakneš poceni čelado ali poceni kombinezon in te nekaj tišči, material je trd in grob na otip, potem se raje odločamo za dražje modele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

sem krešnil s poceni probiker kombinezonom cena 180 v akciji...ne moreš belivat, je ostal popolnoma cel, nekaj malega podrsan.

sem se ulegel z 800€ vrednim ixisom pa malo drsal po roki in nogi, je odprlo prvo vrsto šivov.

Veliko je odvisno od srece, in dva padca nista enaka.

Moja izkusnja je, da je tudi najcenejsa celada s certifikatom v primeru padca se kako koristna. Imel sem Louisovo za 60 eur, pa ce je ne bi imel, zdajle ne bi pisal tega. Z glavo sem priletel v en kup skal. Na sliki sicer ni vidno, ampak skoljka je poknila, notranjost je pa povsem razpadla. Kar se mene tice, je celada odlicno opravila svoje delo - prevzela je maksimalno kolicino energije ob trku, jaz sem ostal ziv, le z blagim pretresom mozganov.

Imam pa zdaj en izgovor zakaj sem tak kot sem. :P

600012_10150898968173124_2081292080_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje da ne pokažem moje HJCrpha 10 plus, za 400€čez, ki sicer ni poknila, je pa oddrsana da daš prst skozi, vizir je odpizdilo, nosno zaščito sem pa imel v ustih..in to po samo nekih 10m stran od avta, po malce kotaljenja

aja posledice: glava niti prej, pa tut zdej ni ravno najboljše, ampak važno, da ni slabše :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, nov način pocen motoriranja. Moram v Sežano in Dekane. De zbijem stroške, bo motor v garaži, jez se bom pa fino mel k bom pršpapral. Pršparal bom dobr litr goriva, mal mitask. Pelu se bom z autom na nafto. Po avtocesti. Res na izi. 

 

lepo bo predvsem de bo klima delala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Evo, nov način pocen motoriranja. Moram v Sežano in Dekane. De zbijem stroške, bo motor v garaži, jez se bom pa fino mel k bom pršpapral. Pršparal bom dobr litr goriva, mal mitask. Pelu se bom z autom na nafto. Po avtocesti. Res na izi. 

 

lepo bo predvsem de bo klima delala. 

drona kup, pa pejt z dronom v Sežano in Dekane .. pa si lepo doma u ladovini :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Evo, nov način pocen motoriranja. Moram v Sežano in Dekane. De zbijem stroške, bo motor v garaži, jez se bom pa fino mel k bom pršpapral. Pršparal bom dobr litr goriva, mal mitask. Pelu se bom z autom na nafto. Po avtocesti. Res na izi. 

 

lepo bo predvsem de bo klima delala. 

ti ne motoriraš poceni, ti že dobiček kuješ iz tega :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res, da v kolikor je nekaj hudo hudo poceni, zna krepko nategniti kupca:

https://www.motorcyclenews.com/advice/buying-selling/fake-crash-helmet/

recimo čelada za 12 funtov ne obstaja :P

al pa ja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

je pa res, da v kolikor je nekaj hudo hudo poceni, zna krepko nategniti kupca:

https://www.motorcyclenews.com/advice/buying-selling/fake-crash-helmet/

recimo čelada za 12 funtov ne obstaja :P

al pa ja 

obstaja že, pa tut prav si jo moraš nataknit :huh:

Rezultat iskanja slik za wrong helmet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

je pa res, da v kolikor je nekaj hudo hudo poceni, zna krepko nategniti kupca:

https://www.motorcyclenews.com/advice/buying-selling/fake-crash-helmet/

recimo čelada za 12 funtov ne obstaja :P

al pa ja 

Krepko se ne boš nategnil, če izgubiš 20€. Takšna in še večja razlika je pri isti čeladi, če jo kupiš pri najugodnejšem ponudniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Krepko se ne boš nategnil, če izgubiš 20€. Takšna in še večja razlika je pri isti čeladi, če jo kupiš pri najugodnejšem ponudniku.

krepko se nategneš, če z njo krepko kam počiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ciciban pravi:

Mislim, da je uradno... Da sem disleksičen. Prebral... Krepko jo nategneš in nekam pičiš ?

vsekakor raje disleksija kot razbita buča :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že po pri poceni skledah za puding. Vedno ko menjam, probam kup čelad, pa na koncu pristanem na S cifri od Nolana. Pa ne, da nebi svoji glavi privoščil kaj dražjega, samo oblika školjke mi pač odgovarja. To, da imajo OK servis mi je tudi všeč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno je bolje poceni čelada kot pa brez čelade.

Tud jaz nebi pisal tega če me pred leti nebi fotr nadiral da naj ne hodim na motor brez čelade. Pa je kljub pocen čeladi ostala črepinja cela ko sem pikiral na glavo.

Tako da brez čelade jaz ne grem na motor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bit moraš dosleden pri opremi. Ne samo, da kupiš, ampak da vedno nosiš. Jaz nosim želvo, pa tudi če grem tankat 100m stran. Pri ostalih stvareh je isto. Džabe vrhunske usnjene rokavice, če niso paski zategnjeni. Zdej je te robe res ogromno. Dobiš lahko zelo kvalitetno robo v akciji ali pa resnično malo rabljeno, za vsaj pol ceneje.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, ciciban pravi:

Ko smo že po pri poceni skledah za puding. Vedno ko menjam, probam kup čelad, pa na koncu pristanem na S cifri od Nolana. Pa ne, da nebi svoji glavi privoščil kaj dražjega, samo oblika školjke mi pač odgovarja. To, da imajo OK servis mi je tudi všeč. 

Nolan niti ni poceni, sede pa res na glavo. Meni je žal, da sem dal za težko Nolan 400€ ko se dobi lažje za 100€. Premamilo me je le prileganje na glavi. Saj je vse super samo teža je pa obupna...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res so med težjimi. Sploh klap. Jaz sem dobil navadno ne vem točno modela... Nekaj v stilu n86 pri Lojzu za cca 130 orlov. Seveda obstajajo boljše, ampak hotu sem napisat, da se tudi v rangu do cca 150 orlov dobi solidno in varno čelado. Rabljen dvodelen usnjen kombinezon, ker se je nekdo malo zredil, ali pa mu kar naenkrat barva ni več všeč za cca 300, škornji 100, rokavice 50 in si relativno dobro oblečen za cca 500 do 600 evrov. Kakšna Honda cbf za ene 2.5 do 3 kilo, pa se greš lahko že čisto spodoben motorizem. Kaj pomeni spodoben, je sicer precej subjektivno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yuhu.  Opet ja. Spet sparam, in dragi moji, to sparanje ni nc. Fak of.  Po 12 letih sm su u papucah na morje.  Z dizlom. Poceni. Fukitese.  Ne bom vec sparu.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Yuhu.  Opet ja. Spet sparam, in dragi moji, to sparanje ni nc. Fak of.  Po 12 letih sm su u papucah na morje.  Z dizlom. Poceni. Fukitese.  Ne bom vec sparu.  

jaz sem tut šparal, žena je odšla z avtom na dopust, jaz pa z mopedom. Prišparal sem 2dcl goriva in kufrov nisem rabil s seboj tovorit :P

Zdej sem pa na zgubi, ker se samo z motorjem dričkava :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 25. 7. 2019 ob 9:34, Borutt pravi:

Oprema svojo vrednost pokaže v primeru padca in ne prej. Čeprav je tudi prej dobra oprema vredna zaradi udobja. Ampak, ko mora ta oprema nekoga zaščititi, za kar je mišljena in narejena, šele pokaže svojo pravo vrednost. 

@Borutt, ni vse zlato, kar je drago! Če mimogrede postrežem z eno primerjavo: raka na pljučih dobiš tako z cigareti za 3,60€, kot s cigareti za 4,50€! Sam namreč ne kadim, ampak sem to uporabil kot primerjavo.

Isto je pri opremi!
Tukaj bi bila dobra statistika, kakšno opremo so imeli motoristi na sebi pri nesrečah z smrtnim izidom.
Pri konkretnih nesrečah te ne reši niti najdražja oprema, tako, da tukaj govorit, da dražja stvar pomeni večjo varnost je brez veze.
Varnost na motorju se ne meri po dragi opremi, temveč v povezavi z desnim zapestjem in glavo! Če to ni pošlihtano, potem ti ne pomaga niti viteški oklep. Dvomim, da je kdo izjavil, da je preživel zgolj zato, ker je imel Nolanko za 400€ in ne za 120€!

Če si pa imel v mislih nesreče, kjer zdrsne kolo in se motorist oddrsa na bankino, pa se poškoduje tako Dainese kombinezon, kot tudi Vanucci ali Louise, glavo pa obvaruje vsaka čelada, ki je kupljena v specializirani motoristični trgovini, tako, da mene ne moreš v to prepričat, da je dražje vedno tudi boljše. Preplačevanje je zgolj bogatenje na račun ovc, ki so prepričane, da bodo preživele hude trke zaradi dražjih stvari.

Kaj se pa tiče udobnosti: dejstvo je, da pač vsako stvar pred nakupom probaš, potestiraš in kupiš, kar ti lepo "sede".
Seveda v to kategorijo ne sodijo nakupi preko interneta, kjer človek dejansko ne ve, kaj kupuje.

Upam, da boste razumeli človeka, ki misli drugače od nekaterih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!