Skoči na vsebino

Ugodno/poceni motoriranje


smasher

Priporočene objave

31 minutes ago, ciciban said:

Bendžola 5ka. Sploh 2.0d je bolj tako tako. 

a ha tudi jaz sem prej mislil da si kakšen reno fen :D Ah seveda dosti je takih kjer se mora videt velik pleh, pa tut če jih živi 6 v garsonjeri in se pol sprašuje mehanika za kakšne rabljene gume z dovolj profila za tahnični.

No če se vrnem na tvoje prejšnje poste, ja kakšno desetletje nazaj, sicer sem bil jaz še v plenicah ko je bilo treba pamperse skorajda švercat, sem bi pa zato že takrat "hipsterski dojenček" z pralnimi plenicami, a ni zanimivo kako se za nekatere stvari ugovoti kako boljše za okolje so bile včasih in je ta kapitalizem samo zasrau stvari.. tudi plastike je bilo manj.

Pa je res kot si napisal, sedaj je "luksuz" (potovanja, motorji, tehnika, avti) na dosegu, to da bi vsak imel svoj dom pa novi neverjetno drag luksuz.

Tisto glede tega kolko motor pokuri je res brezpredmetno če je to čisti užitek, ampak recimo včasih je bila prednost malih mopedov in podobno ravno vzdrževanje in cena, če so avti kurili 12l komot, je bil motor z 4l/100 ekonomična rešitev, sedaj je poraba okoli 5 -6l/100 pri avtih dosegljiva (napišem dosegljiva ker še vedno je največji faktor šofer in njegove izbire).

Če sedaj pogledam, lažje je imet 2 srednja avta in dva recimo  povprečna motorja, kot pa kupit parcelo in hišo narest, no ni nujno, še vedno se da kupit parcelo za 15000 in postavit gor hišo za 20000€, ni pa to potem lokacija po želji ampak moreš iskat, pa morda dodat vsak dan kakšno uro vožnje ...

Tako da rešitev za izboljšanje razpoloženja je en čip motor pa gasa .. 

ps: ne vem zakaj mi je ob pisanju tega prišlo na pamet tole:

bolj znano v izvedbi offspring... pa je tema spet zašla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, maus said:

men je pa smešn, ker me sprašujejo kok mi motor kur ... a ni to brezveze, če ga hočš met ... 

itak da mi ponavad vse pokur ... :P 

Ampak ja, kolk ninja kuri na vasih tripih? Oziroma, kolk nardis z enim tankom, predn mal nervozno pogledujes stevce? 

Med hondo in aprilio mi je poraba padla cca 12%, domet pa podvojil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ampak ja, kolk ninja kuri na vasih tripih? Oziroma, kolk nardis z enim tankom, predn mal nervozno pogledujes stevce? 

Med hondo in aprilio mi je poraba padla cca 12%, domet pa podvojil. 

eh .. na poti se peljem na manj kot tretjini obratov ... poraba je okoli 5,3 ... tank je pa velik za 17 l ... itak se ustavljamo na vsakih 150 km za čik in kavo ... al pa kj prigriznt ...

ni merilo ... je velka razlika, če se vrti na 13000 obratov ... štekaš :P 

jebe se mi domet na poti .. če mi zmanjka imajo drugi še v kestlu ... pa mal vn pozaugamo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

... itak se ustavljamo na vsakih 150 km za čik in  pa kj prigriznt ...

 :P 

Evo vzrok zakva si taku debeli??:P

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Kugelschreiber said:

Jazbinsek to the rescue

Kuasntinaredu? :huh:

14 hours ago, ciciban said:

Btw Majo sodelavci 5ke. Ubistvu so vsi mahnjeni na avte... Kak naj lepo napišem, da ne bo kdo užaljen... Qracodavtapress

5 hours ago, ciciban said:

Bendžola 5ka. Sploh 2.0d je bolj tako tako. 

E, vis, js nisem mahnjen na BMWje - vsaj cetrt toliko ne, koliko sem bil prej mahnjen na Forde, Tomos, Aprilio in podobno. "Sraufam" (hardversko in softversko) pa vse, in tega res ni malo - beri sluzba plus hobi. Tehnicno gledano gre za zelo zanimive avte, ki imajo odlicen support, BMW je precej odprta firma kar se tice katalogov in tehnicnega znanja. So na splosno precej dodelani in uporabljajo pretezno precej dobre materiale. Je torej dobro opremljena petka vredna 90 jurjev? Nikakor. Je opipana petka vredna 45 jurjev? Ne. Je Golf R vreden 45 jurjev? Torej?

Tezava BMWja je populacija lastnikov, katere nezanemarljiv delez je mentalno malo defekten. Kot odraz te lastnosti se tudi preostanek udelezencev cestnega prometa obnasa kot gruca neotesanih idiotov - tu lahko pri obnasanju potegnes eno kvalitetno vzporednico z motociklizmom.

Pa se nekaj - ce si ti coperist, so vsi motoristi na cestakih malo mahnjeni na qracodmotorjapress. :)

Avti pa niso slabi. Preden se na tole obesi kak vase zaverovan audi fan - tudi verige se trgajo le tistim, ki N47 motorja nikoli niso imeli. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, maus said:

eh .. na poti se peljem na manj kot tretjini obratov ... poraba je okoli 5,3 ... tank je pa velik za 17 l ... itak se ustavljamo na vsakih 150 km za čik in kavo ... al pa kj prigriznt ...

ni merilo ... je velka razlika, če se vrti na 13000 obratov ... 

Uhu. 300km s tankom u izi. Sm mislu de ma manj, kakih 12-14l tanka. Honda je mela 160km do rezerve, ugasnla je tud pred 200. Zdej gre skor do 400km. Luxuz. Ker sm asocialn, morm sam skrbet za svoj benz, mi je to kar vsec.  :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Zok pravi:

Avti pa niso slabi. Preden se na tole obesi kak vase zaverovan audi fan - tudi verige se trgajo le tistim, ki N47 motorja nikoli niso imeli. ;)

Niso problem pri dizlih samo ketne. Tudi kaj drugega. Avtomobili se delajo za 5 let, ne za 10 kot včasih. Sicer pa jurja in menjajo ketno. Pa si dober spet za 150kkm+.

Vozim olimpijado, tista, ki še nima problemov :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počasi se vrnite na naslov teme:

Ugodno/poceni motoriranje

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 7. 2019 ob 18:00, smasher pravi:

(raznega "prepucavanja" na idejo to so jajca rabiš najmanj 100 konjev, al pa za vožnjo v dvoje rabiš vsaj 800cc, vse ostalo ima premalo navora, zgreši cilj)

To razmišljanje ni namenjeno vsem ki potrebujejo motor da se pokažejo v kafiču ali tistim ki bi radi takoj cefrali gume do roba in rabijo vso moč tega sveta pod ritjo.

 

A veš @smasher, to si pa tako lepo spisal, in dejansko se to dogaja.
Tako motor, kot oprema se kupuje v Sloveniji po gostilniških debatah.
Vsak hoče izstopat in se pred drugimi pokazat, kot si že sam omenil z  "dokazovanjem", da je njegova, recimo čelada vredna 400+ €, čeprav je ne potrebuje, želi pa si osebek naredit vtis v družbi. Ogromno je tega v Sloveniji.

V svoji 35 letni karieri z vožnjo enoslednih vozil, sem poizkusil kar nekaj čelad. Lastil sem si; Nolan, HJC, Shark, Uvex, Grex, Shubert, Scorpion, sedaj pa imam malo dražjo iz Luisove kolekcije, ampak moram reči, da med to in drugimi, katere sem uporabljal ni nikakršne razlike! To, ko nekdo misli, da je frajer z dražjo čelado in da se mu ne more nič zgodit, je samo placebo efekt in nič druga.

Isto je pri rokavicah! Pri uporabi "poceni" rokavic, se ne počutim nič slabše, kot sem se pri Dainese-jevih.

Vse je v glavi, koliko se človek pusti vodit pri nakupu opreme in motorja. Če se že v štartu držite načela "Must have", potem motoriranje ni užitek, temveč tekmovanje, kdo ima boljše, kar pa ni bistvo motoriranja.

Ne rečem, da so vsi takšni, jih pa je ogromno!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste res obremenjeni s tem ..

"poceni" je zelo relativna stvar ... dajte to že enkrat doumet .. za nekoga je 20.000 € poceni, za nekoga pa drago .... 

ker je motoriranje užitek in drag hobi, pač nekdo uživa na raketo 200 + konjeu .... pač ... ne vse dajat v ene kalupe ...

vsak motorist ma svoje veselje ...

poceni jaz vedno skoz pridem ... pa še imam tisto, kar si želim ... pa skor vse vas mam rat :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kričač pravi:

A veš @smasher, to si pa tako lepo spisal, in dejansko se to dogaja.
Tako motor, kot oprema se kupuje v Sloveniji po gostilniških debatah.
Vsak hoče izstopat in se pred drugimi pokazat, kot si že sam omenil z  "dokazovanjem", da je njegova, recimo čelada vredna 400+ €, čeprav je ne potrebuje, želi pa si osebek naredit vtis v družbi. Ogromno je tega v Sloveniji.

V svoji 35 letni karieri z vožnjo enoslednih vozil, sem poizkusil kar nekaj čelad. Lastil sem si; Nolan, HJC, Shark, Uvex, Grex, Shubert, Scorpion, sedaj pa imam malo dražjo iz Luisove kolekcije, ampak moram reči, da med to in drugimi, katere sem uporabljal ni nikakršne razlike! To, ko nekdo misli, da je frajer z dražjo čelado in da se mu ne more nič zgodit, je samo placebo efekt in nič druga.

Isto je pri rokavicah! Pri uporabi "poceni" rokavic, se ne počutim nič slabše, kot sem se pri Dainese-jevih.

Vse je v glavi, koliko se človek pusti vodit pri nakupu opreme in motorja. Če se že v štartu držite načela "Must have", potem motoriranje ni užitek, temveč tekmovanje, kdo ima boljše, kar pa ni bistvo motoriranja.

Ne rečem, da so vsi takšni, jih pa je ogromno!
 

Oprema svojo vrednost pokaže v primeru padca in ne prej. Čeprav je tudi prej dobra oprema vredna zaradi udobja. Ampak, ko mora ta oprema nekoga zaščititi, za kar je mišljena in narejena, šele pokaže svojo pravo vrednost. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, maus said:

ker je motoriranje užitek in drag hobi, pač nekdo uživa na raketo 200 + konjeu .... pač ... ne vse dajat v ene kalupe ...

 

 

18 minutes ago, maus said:

"poceni" je zelo relativna stvar ... dajte to že enkrat doumet .. za nekoga je 20.000 € poceni, za nekoga pa drag

Maus, a se danes mau sam s sabo kregaš? :P

 

Vsak je zase najbol pametn. moja filozofija pravi, da na gor, ni omejitev. Na dol pa so. In ko se spustiš pod neko higienično mejo, motoriranje ni več hobi, ni več sprostitev. Rata autoerotika. Jebeš sam sebe u glavo. Od tega "razodetja"  te dni mineva 12 let. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

 

Maus, a se danes mau sam sabo kregaš? :P

 

ne se ne ... eni zbirajo znamke in to je lahko zelo drag hobi ;)

skoraj 30 let sem si želel imeti nov motor in sem si vedno, sam pri sebi reku: pa sj to kar imam je čisto dovolj in ne potrebujem več, ko si pa lahko kaj novega privoščiš, je pa ta užitek precej večji ...

upam, da veš kaj ti želim povedati ... je pa jeba, ko že skoraj vse sprobaš, ne veš več kaj bi imeu ... 

če bi sedaj moral kupit nov motor, bi meu kar veliko problemov, ker ne vem kaj bi si kupu ... tako da se bom kaznoval in še kakšno leto -dve, trajbau ninđo ... za užitke in tudi za na daljšo pot je kar uporaben motorček :P 

ninđa je ugodna in poceni prevozno sredstvo ... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, DAMI34 said:

počasi se vrnite na naslov teme:

Ugodno/poceni motoriranje

Si tecn k moja zena. :jezik:

13 minutes ago, Kugelschreiber said:

Rata autoerotika. Jebeš sam sebe u glavo.

:lol1:

6 minutes ago, maus said:

 ko že skoraj vse sprobaš, ne veš več kaj bi imeu ...

Aprilio. :D Za malo avtoerotike. ;) Konc koncev je tudi sraufanje del on-a-budget-motoriranja. Le da so cene apriliinih delov on-a-someone-elses-budget. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zok pravi:

Si tecn k moja zena. :jezik:

 

a tvoja tut pr 35C sedi v senci pa jamra? :P

poceni motoriranja NI

sam povem.

Se pa da tudi na motorizmu fajn prišparat, ampak ko govorimo o tistih minimalnih cifrah...za jurja vse..pa zelo težko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zok pravi:

Aprilio. :D Za malo avtoerotike. ;) Konc koncev je tudi sraufanje del on-a-budget-motoriranja. Le da so cene apriliinih delov on-a-someone-elses-budget. :huh:

Govorimo o motorirajnju, ne o nepremićninah :P

sicer pa ... vsak motorist ma svoje veselje .... in motoriranje ni poceni .. če hočte šparat, tut kokice in udoben kavč ter naročnina na kabelsko, ni zastojn .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ampak, ko mora ta oprema nekoga zaščititi, za kar je mišljena in narejena, šele pokaže svojo pravo vrednost. 

V primeru, da se sprašujemo koliko dati za opremo in kakšno?

Koliko je stala čelada (sicer smučarska), ki jo je med nsrečo nosil Michael?

Sigutrno ni bla iz Lidla.

Možakar ni imel sreče denarja pa sigurno dovolj.

Srečo je z najdražjo opremo izzival precej dolgo, vendar ga je na koncu, ki je prišel prehitro, žal zapustila...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da potegnem eno vzporednico ...

včasih smo šli v Gorico v Italijo in sem imel s sabo 100 DEM ... nakupu sm si veliko majč, pa raznih pičkarij, katere sem lahko samo enkrat dal prat in so že bile cunje ... če sem pa tam kupil manj majčk, ki so bile sicer dražje, so mi zdržale vsaj 5 let ... 

res je ... zaščitna oprema se pokaže takrat, ko jo sam testiraš na asfaltu ali valjanje po malinah .. do sedaj, se mi je vsa malo dražja oprem izkazala za denarja vredno .. 

sicer pa ... vsak ima svojo logiko ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

se mi je vsa malo dražja oprem izkazala za denarja vredno .. 

Mogoče, si imel pa samo rečo :naughty:...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Mogoče, si imel pa samo rečo :naughty:...

sj jo je potrebno imeti ;)

sigurno sem jo imel .... srečo je potrebno imeti, kljub dobri opremi ..

saj veš tisto .. na Titaniku je bilo veliko zdravih, samo sreče niso imeli ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, MiNa pravi:

V primeru, da se sprašujemo koliko dati za opremo in kakšno?

Koliko je stala čelada (sicer smučarska), ki jo je med nsrečo nosil Michael?

Sigutrno ni bla iz Lidla.

Možakar ni imel sreče denarja pa sigurno dovolj.

Srečo je z najdražjo opremo izzival precej dolgo, vendar ga je na koncu, ki je prišel prehitro, žal zapustila...

se strinjam, razlika tudi med "poceni" in 2x, 3x, 4x ali 10x dražjo opremo ni faktor da se za toliko izboljšanja varnost. Nekaj malega pa je.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

se strinjam, razlika tudi med "poceni" in 2x, 3x, 4x ali 10x dražjo opremo ni faktor da se za toliko izboljšanja varnost. Nekaj malega pa je.

 

v nekaterih izdelkih so leta vlaganja in testiranja materialov  ... eni pa sam mal prekopirajo in to je to ....  ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

v nekaterih izdelkih so leta vlaganja in testiranja materialov  ... eni pa sam mal prekopirajo in to je to ....  ;)

 

in ce dobr prekopirajo pa dajo dobr materjal...so zmagal ... ce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

v nekaterih izdelkih so leta vlaganja in testiranja materialov  ... eni pa sam mal prekopirajo in to je to ....  ;)

 

bom po domače povedal:

sem krešnil s poceni probiker kombinezonom cena 180 v akciji...ne moreš belivat, je ostal popolnoma cel, nekaj malega podrsan.

sem se ulegel z 800€ vrednim ixisom pa malo drsal po roki in nogi, je odprlo prvo vrsto šivov.

Enako velja recimo HJC rpha 10+ ima samo 3 zvezdice po sharpovi lestvici, cena čez 400, ženina hjc (z rožicami) stane pod 200 pa ima 4 zvezdice po sharpu.

Samo eno malo dejstvo, da cena ne igra vloge varnosti, čeprav načeloma ja, recimo poceni čevelj, pa drag čevelj s torzijsko ojačitvijo, petnim, prstnim delom itd...

Največ vloge igra sreča, pa da se ne ustaviš nenadoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!