Skoči na vsebino

Honda Africa tvin 1000 vs Suzuki V-Strom 1000 (2018-2019)


motoamater75

Priporočene objave

Počasi se odločam, da svojega Versusa 650 zamenjam za malo bolj udoben (vsaj za 2) enduro. V finalu sta tako Africa kot V-strom pa me zanimajo še kakšne izkušnje. Predvsem za zadnje izdaje 2018-2019.

Hvala za mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam hondo in lahko povem nekaj minusev. Zelo dragi deli. Npr 4 svečke 160Eu, zračna filtra 120, zadnje ploscice 70, led žaromet preko 1000, tank preko 2000. Kontrola in nastavitev ventilov na 24 tisoč km in verjetno zaradi nedostopnosti zelo drago. Glasen izpuh, vsaj meni je to minus, čeprav me je letos v romuniji rešil pred nagazenjem psa. Zračnice v kolesih, zato zamudno popravilo defekta... sem predelal na tubeless. Ima toliko črev elektronike pod tankom, da sem prepričan, da je suzuki dolgoročno gledano zanesljivejši. Kljub povedanim pa ga zaenkrat ne menjam za karkoli drugega. Bom takoj, ko me prepriča kaksen nov model.

 

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kje voziš..... na cesti Suzuki zmaga, na makadamu sta podobna, na slabših kolovozih je Honda v prednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'Ja, kar se nadomestnih tiče so verjetno vsi japonci kar visoko s cenami. Kolikor sem se uspel pozanimat sta oba letošnja modela načeloma le nekaj elektronskih in lepotnih popravkov že utečenih agregatov tako pri Hondi kot Suzukiju.

Sem pa hotel V tvina rentat za en dan (pri par prodajalcih testnega nisem uspel dobit ker ga nimajo) pa so mi rekli, da ga v floti nimajo več (vasj 1000 ke ne) ker ga stranke niso hotele - menda je precej neodziven v ovinkih in  na slabšem asfaltu (kar so menda z modelom 2019 odpravili).

Afriko sem testiral, in nimam pripomb (mogoče nekoliko večje vibracije na AC pri cca 140 kmh, ki jih še pri 10 let starem versisu ni) - drugače pa pospeški tudi pri niskih obratih v šesti niso zanemarljivi se pozna navor.

IF7 a si vozil oba na vseh terenih? Vsaj zadnje generacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Privat me sprasujejo kako narediti tubeless...

Najprej sem vijake špic zalepil z lepilom 3M Marine 5200 nato pa še prelepil s trakom 3M 4412n. Lepila so draga, oba skupaj okrog 100Eu, sva pa z bratom delila na pol. Obema drži, zdaj že drugi par gum. Lepila ostaneta mehka ves čas. Ne priporočam uporabe silikona, ker je jedek.

 

FB_IMG_1557082900347.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Africa gre v ovinkih zelo lepo, da ti kar srce igra. Da se začne upirat in krivit, ga moraš pa res zlorabit do skrajnosti. To se pokaže pri ekstremno hitrih prelaganjih, ko že obstaja nevarnost zdrsa prednjega kolesa zaradi hitre spremembe smeri. Glede vibracij ne morem reči, da me kaj motijo, pa so me npr.motile pri gs1200.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, motoamater75 said:

'...

IF7 a si vozil oba na vseh terenih? Vsaj zadnje generacije?

letnike 2018. Po kolovozih bolj malo, le za občutek.

Sem nabavil Suzukija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎27‎.‎7‎.‎2019 ob 13:51, IF7 pravi:

letnike 2018. Po kolovozih bolj malo, le za občutek.

Sem nabavil Suzukija...

Kako pa sopotnik/-ca na Stromu; če si imel kakšno daljšo vožnjo. Je v redu?

Popravljeno . Popravil motoamater75
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, motoamater75 said:

Kako pa sopotnik/-ca na Stromu; če si imel kakšno daljšo vožnjo. Je v redu?

Sopotnica ocenjuje V-Stroma z odlično oceno - veliko je presedela na Z750, Hornetu 900, Tracerju 900, CBR900RR, in V-Strom ji je daleč najbolj prijeten in udoben.

Običajne vožnje so dolge povprečno 360 km. Tudi po 580 prevoženih kilometrih ni imela nikakršnih pripomb.

Vzmetenje za vožnjo v dvoje in s kovčki je enostavno nastavljivo in odlično, krepko boljše kot pri npr. Tracerju.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-Strom vseh generacij je izjemno "prostoren" motocikel. Skoraj upam trditi, da v svojem razredu nima konkurence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je pa tudi nekoliko cenejši (nov) že v štartu. Kar se težav tiče pa je verjetno tako kot povsod; če že v štartu na dobrega Japonca naletiš je velika verjetnost da bo zadeva laufala brez večjih težav.

Mogoče se za Suzukija ogrejem, samo rad bi ga prej še malo testiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/27/2019 at 11:37 AM, motom said:

Najprej sem vijake špic zalepil z lepilom 3M Marine 5200 nato pa še prelepil s trakom 3M 4412n. Lepila so draga, oba skupaj okrog 100Eu, sva pa z bratom delila na pol. Obema drži, zdaj že drugi par gum. Lepila ostaneta mehka ves čas. Ne priporočam uporabe silikona, ker je jedek.

 

Huda ideja. Kako pa šponaš špice?
Namreč, meni je špice po dveh letih tako razrahljalo, da je feltna začela opletat!

Glede teme in izbire motorja. Pomoje sta oba super zanesljiva motocikla. Nisi pa napisal kje se voziš.
Če bo več vožnje izven cest je Afrika logična izbira. Na V storm-u me je takoj zmotila plastika na feringu/okoli luči, ki se upogiba. Imam občutek, da takoj odleti, ko odletiš. In na terenu tak motor hitro položiš/zvrneš.

 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 8. 2019 ob 10:43, Dimen pravi:

Huda ideja. Kako pa šponaš špice?
Namreč, meni je špice po dveh letih tako razrahljalo, da je feltna začela opletat!

Glede teme in izbire motorja. Pomoje sta oba super zanesljiva motocikla. Nisi pa napisal kje se voziš.
Če bo več vožnje izven cest je Afrika logična izbira. Na V storm-u me je takoj zmotila plastika na feringu/okoli luči, ki se upogiba. Imam občutek, da takoj odleti, ko odletiš. In na terenu tak motor hitro položiš/zvrneš.

 

Vozim večinoma po asfaltu, bolj zaradi versysa drugače imam pa raje bolj neurejena brezpotja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Po vsem tem sem nabavil Tenere Yamaho 1200. Cela žival, ampak vožnja in odzivnost 8vsaj za moj način vožnje) zelo ugodna. Glede na to lahko zapremo to debato - ne bo skladna z naslovom?.

Popravljeno . Popravil motoamater75
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!