Skoči na vsebino

Otok Vis (ogled JNA objektov)


Snečer

Priporočene objave

Zgodovina je zgodovina, pa kakršna koli je bila. Smetišče (zgodovine) pa je, ponavadi, samo za tiste, ki jo radi ponavljajo - žal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep, izčrpen in natančen potopis. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V špiljo pa nisi šel? Na otoku Bišev(i)o je menda vsega skupaj 10 ljudi, od tega vsaj ena slovenka, ni živali, ki so strupene, pa en kafič v zalivu, če greš peš čez otok. Tablc na avtih ne rabijo. Folk vozijo na otok s hitrimi gliserji, ponavadi so turisti v kopalkah, šofer gliserja pa v bundi. Vsekakor dobro za ledvice :P. Na Visu si pozabil slikat vinograde. Vino domačini zelo hvalijo, meni ni sedlo. Tam kjer je bil Josip, ni za videti nič razen table, ki si jo slikal. Da se ne bo kdo matral v hrib brez veze :).

Popravljeno . Popravil bikez
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bikez pravi:

V špiljo pa nisi šel? Na otoku Bišev(i)o je menda vsega skupaj 10 ljudi, od tega vsaj ena slovenka, ni živali, ki so strupene, pa en kafič v zalivu če greš peš okol otoka. Pa tablc na avtu tudi ne rabijo. Folk vozijo na otok z hitrimi gliserji, ponavadi so turisti v kopalkah, šofer gliserja pa v bundi. Vsekakor dobro za ledvice :P. Na Visu si pozabil slikat vinograde. Vino domačini zelo hvalijo, meni ni sedlo.

Modro špiljo na Biševu sem obiskal v 80ih letih oziroma s čolnom (gliser) nismo mogli not, poleg tega pa je bilo polno meduz, tako da tudi plavanje ni šlo skozi pa majhen sem še bil :) V glavnem, še bo kdaj kakšna priložnost za komercialne oglede in slikanje še česa drugega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kopat na Vis-u je fajn plac zaselek Stončica. Gostilna je blizu oz. na plaži.

Edit: v špiljo vozijo s svojimi lesenimi čolni. Seveda za plačilo. V lastni režiji na črno dostop ni mogoč.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

razgled na Komižo, pot poteka delno po senci, gozdiček, delno je po soncu

 

DSC_1057.JPG.ce2db9ed08be9a1b260ba2aeac48f429.JPG

1984, ko so vis odprli za "domace" jugo goste, smo v Komizi na hotelski terasi zajtrkovali. Za/nad hotelom, pa je potekala taksna  (mogoce tudi ta) stezica, po kateri je vsako jutro vojska masirala nekam. Mi smo ogledovali njih, oni pa nas. Vsak s svojimi mislimi o onem drugem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maxxa pravi:

 

DSC_1057.JPG.ce2db9ed08be9a1b260ba2aeac48f429.JPG

1984, ko so vis odprli za "domace" jugo goste, smo v Komizi na hotelski terasi zajtrkovali. Za/nad hotelom, pa je potekala taksna  (mogoce tudi ta) stezica, po kateri je vsako jutro vojska masirala nekam. Mi smo ogledovali njih, oni pa nas. Vsak s svojimi mislimi o onem drugem.

tako je, ta pot je za/nad hotelom in je zagotovo še ista trasa :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo opisano ? 

3 leta sem hodil tja na morje, da sem cel otok prelutal...pa še je verjetno ostalo kaj neodkritega ? 

Zdaj bo pa Lastovo na vrsti B)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Mljetu je tudi nekaj ostankov JLA in bunkerjev, žal nisem raziskoval v podrobnosti, le par rovov in je fotk bolj malo

10527291_703349966401225_1511342384136128895_n.jpg.efc50043850d338d9e01b1128c53ccb6.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!