Skoči na vsebino

Čez Francoske Alpe v Espano in Portugal


Luka66

Priporočene objave

potem gresta nazaj?

ta cesta je tud lepa, ne toliko kot visoki prelazi, ampak je lepo:

slika.png.db7b91bbb1458cbdaf96f57198fb0627.png

Maš znotraj tega par variant, tudi ena dva prelaza. Pa Klausenpass med Glarusom in Altodorfom je meni en najlepših v Švici:

slika.thumb.png.0dff8b73e4aaf18ccfdd9beb494a22d9.png

Sicer vaju pa do Španije čaka še toliko lepega, jaz grem vsaj enkrat na leto tja iz Švice, ponavadi tolčem kar malo na slepo, tako da ti sploh ne znam povedat katera trasa je najlepša, ker jih imam vse pomešane med sabo, ampak vse so krasne :) Kje gresta čez Francijo? Saint Ettiene - Le Puy - Mende - Rodez - Albi je kar lepa. Mogoče še boljše Chamberly - Valence - Le Puy ........ tam severno od Grenobla so krasne ceste. Švico je najboljše preživet na sendvičih, potem pa se nažirat v Franciji in Italiji kjer za isti denar dobiš 2x do 3x več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri leta nazaj sem se potepal po Routes des Grandes Alpes.

Mogoče kot predlog...za Col d Isoard, Telegraph, de la Bonette, za ogled Briancona in kanjona Verdon sva našla super in dokaj poceni hotel v kraju Pra Loup. Imena ne vem, je pa direktno na smučišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj malo po mestu, urbana sredisca v F so v izrednem stanju zaradi Corone, vecina ostarij zaprtih, vsi v maskah, v avtu, po ulicah,....... vstop v trgovine omejen, vrste in narisane razdalje za cakajoce, po medijih novice  samo Cor, .......nacin obratovanja hotela, prehrane hudo zakompliciran, umres prej od lakote, kot od Cov........ nekaj mest v karanteni.....na obali kaos z nediscipliniranimi pijanimi turisti.......spreminjava plan, obala odpade in se kaj, ostajava v hribih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sospel je "zanimivo" izhodišče (blizu obale "pa čisto stran" ) . Ne vem kakšni so hoteli (jaz sem kampiral) .

Kamp: Le Mas Fleuri https://www.camping-mas-fleuri.com/ ima menda bungalove (hišice) in restavracijo (jaz sem kampiral en kamp višje ob bazenu in mi ni bilo hudega. Ima hišice, nima pa restavracije, samo trgovino https://www.camping-sainte-madeleine.com/fr/ ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem temo onečedil z par objavami med potjo, si zdaj lahko nekaj slik ogledate na povezavi.

Pri nalaganju slik,  je tehnika obrnila zaporedje slik od konca proti začetku poti. Če administrator lahko kaj popravi, prosim za intervencijo. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 8. 2020 ob 23:34, raza pravi:

Ker sem temo onečedil z par objavami med potjo, si zdaj lahko nekaj slik ogledate na povezavi.

Pri nalaganju slik,  je tehnika obrnila zaporedje slik od konca proti začetku poti. Če administrator lahko kaj popravi, prosim za intervencijo. Hvala!

Pomembno, da je bila varna in uživaška moto tura :OK:     

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Škoda! Midva sva ga obdelala v prvi zaresni solo avanturi leta 2010. Izjemna doživetja tale Col de Torini.

Pa saj še ni konec potovanj......

IMG_5969.thumb.JPG.1dd3aae781e4341c9af60e77f79c7b1f.JPG

IMG_5973.thumb.jpg.dd3d41d4c4aa1c3e8c0ced5a3c7499e0.jpg

IMG_5989.thumb.JPG.1fae5b9d93b4c9687a7a55e5a7db25f4.JPG

IMG_5990.thumb.JPG.2469e281008a2447578e8c1747e1029f.JPG

 

IMG_5991.thumb.JPG.b882e5a678d5939d6ebcee365c881292.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Kakšni so pogoji vstopa v F, v reali, berem da komplicirano........upam, da se v mesecu še kaj sprosti......... kakšno je stanje z odprtjem ?? ..........lani bilo žalostno, zato sva predčasno zaključila.....letos imava namen pogledat etapo Toura in  "dovršiti posao" :) Hvala.

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!