Jump to content

Čez Francoske Alpe v Espano in Portugal

Recommended Posts

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Luka66

49

• DAMI34

4

• raza

3

• gaberkosir

2

Top Posters In This Topic

Popular Posts

READY TO TRAVEL      Na novo obut in dobro otovorjen. Jutri tranzit do Aoste, verjetno nas bo konkretno pralo, pa preko vel. St. Bernarda v Švico,  tam prespat, v ponedeljek v Chamonix, če bo vre

Srečno doma čez vikend....zadnji dan prespala v Briançonu, hotel brez garaže, zato sem bajk priklenil  v ulici zadaj za hotelom in je "obstal"........ do doma, okrog 800km, zjutraj štartala in popolda

Danes prevozila 8-co cez prelaze Sustenpass, Grimselpass, Nufenenpass, passo d S. Gotthard in Furkapass, ne vem kateri je lepsi, vsak po svoje zanimiv za prevozit, na S. Gottgard gor po stari tlakovan

Posted Images

potem gresta nazaj?

ta cesta je tud lepa, ne toliko kot visoki prelazi, ampak je lepo:

slika.png.db7b91bbb1458cbdaf96f57198fb0627.png

Maš znotraj tega par variant, tudi ena dva prelaza. Pa Klausenpass med Glarusom in Altodorfom je meni en najlepših v Švici:

slika.thumb.png.0dff8b73e4aaf18ccfdd9beb494a22d9.png

Sicer vaju pa do Španije čaka še toliko lepega, jaz grem vsaj enkrat na leto tja iz Švice, ponavadi tolčem kar malo na slepo, tako da ti sploh ne znam povedat katera trasa je najlepša, ker jih imam vse pomešane med sabo, ampak vse so krasne :) Kje gresta čez Francijo? Saint Ettiene - Le Puy - Mende - Rodez - Albi je kar lepa. Mogoče še boljše Chamberly - Valence - Le Puy ........ tam severno od Grenobla so krasne ceste. Švico je najboljše preživet na sendvičih, potem pa se nažirat v Franciji in Italiji kjer za isti denar dobiš 2x do 3x več.

Tri leta nazaj sem se potepal po Routes des Grandes Alpes.

Mogoče kot predlog...za Col d Isoard, Telegraph, de la Bonette, za ogled Briancona in kanjona Verdon sva našla super in dokaj poceni hotel v kraju Pra Loup. Imena ne vem, je pa direktno na smučišču.

Vceraj malo po mestu, urbana sredisca v F so v izrednem stanju zaradi Corone, vecina ostarij zaprtih, vsi v maskah, v avtu, po ulicah,....... vstop v trgovine omejen, vrste in narisane razdalje za cakajoce, po medijih novice  samo Cor, .......nacin obratovanja hotela, prehrane hudo zakompliciran, umres prej od lakote, kot od Cov........ nekaj mest v karanteni.....na obali kaos z nediscipliniranimi pijanimi turisti.......spreminjava plan, obala odpade in se kaj, ostajava v hribih....

Sospel je "zanimivo" izhodišče (blizu obale "pa čisto stran" ) . Ne vem kakšni so hoteli (jaz sem kampiral) .

Kamp: Le Mas Fleuri https://www.camping-mas-fleuri.com/ ima menda bungalove (hišice) in restavracijo (jaz sem kampiral en kamp višje ob bazenu in mi ni bilo hudega. Ima hišice, nima pa restavracije, samo trgovino https://www.camping-sainte-madeleine.com/fr/ ) .

lp

Ker sem temo onečedil z par objavami med potjo, si zdaj lahko nekaj slik ogledate na povezavi.

Pri nalaganju slik,  je tehnika obrnila zaporedje slik od konca proti začetku poti. Če administrator lahko kaj popravi, prosim za intervencijo. Hvala!

Ob 9. 8. 2020 ob 23:34, raza pravi:

Ker sem temo onečedil z par objavami med potjo, si zdaj lahko nekaj slik ogledate na povezavi.

Pri nalaganju slik,  je tehnika obrnila zaporedje slik od konca proti začetku poti. Če administrator lahko kaj popravi, prosim za intervencijo. Hvala!

Pomembno, da je bila varna in uživaška moto tura :OK:     

SREČNO