Skoči na vsebino

Morjeplovci


Tex

Priporočene objave

Saj ne vem o čem govoril bi .. a nas res ni nekaj dosti "kapitanov"? Kje, kdaj, kako, zakaj .... tema je res stara, ..... nekaj sem vas odkril mel "običajno" debato, smo že rekli kakšno, hvala vem, ampak, se boste izpostavili??

Ma saj vem, imamo drug portal za to .. ampak, kar se mene tiče sta motorizem in navtika - roka v roki .. svoboda, sožitje in povezanost/odvistnost od narave. "At sea i've learned how little a person needs, not woh much" .. Ok, pustimo "mastercard" kapitane ob strani, ..... nas je dovolj, ki si bomo "pomahali", ko se srečamo? :kva2:

Pa mirno morje vsem .. samo ne preveč, da ne bo dolgčas .. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Tex pravi:

Saj ne vem o čem govoril bi .. a nas res ni nekaj dosti "kapitanov"? Kje, kdaj, kako, zakaj .... tema je res stara, ..... nekaj sem vas odkril mel "običajno" debato, smo že rekli kakšno, hvala vem, ampak, se boste izpostavili??

Ma saj vem, imamo drug portal za to .. ampak, kar se mene tiče sta motorizem in navtika - roka v roki .. svoboda, sožitje in povezanost/odvistnost od narave. "At sea i've learned how little a person needs, not woh much" .. Ok, pustimo "mastercard" kapitane ob strani, ..... nas je dovolj, ki si bomo "pomahali", ko se srečamo? :kva2:

Pa mirno morje vsem .. samo ne preveč, da ne bo dolgčas .. ;)

prej sem vsako leto vlačil gumo na morje in se dričal cele dneve, potem se je spremenilo počitnikovanje :)

imam pa še dve gumi doma, zodiac kot nov, bombard 1x v vodi, tako da vedno v nizkem startu :)

tudi na Ptuju sem bil že, lol, da sperem sol

kaj te zanima? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil sem izpit - preden uvedejo prakticni del. :P

Morda nekoc...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem izpit naredu na Rabu leta 2002...sem ga mogu v roke vzet,da vidu leto...hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Snečer pravi:

bolj pravilno kupil :) 

Sploh ne...delali smo...vozili barko...noro 5dni rokn rola...res blo lepo in nepozabno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Snečer pravi:

bolj pravilno kupil :) 

Vse v življenju sem dobil, le diplomo in izpit za avto sem kupil. :)

 

Želja je vedno bila prisotna. Začelo se je v zlati dobi na Kamenjaku. Kolega je imel Pasaro in Evinrude. Uživali 300 %. Pol pa nikoli več časa.

Ker hočem, da so stvari tip-top bi celo leto urejal, sevisiral, čistil, pospravljal, pregledoval. Odvlekel na slano vodo za dva tedna. En dan priprav, en dan pospravljanja tri dne slabo vreme in dva dni druge obveznosti. No, pol bi se pa tri, štiri dni vozil, pa domov in ponovno od začetka. 

Jaz se tega enostavno ne grem. Ni časa in ni denarja. Potem se mi bolj splača, da za nekaj dni rentam in naj drugi skrbijo za lupino ter motor.  ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, The Lakl pravi:

Vse v življenju sem dobil, le diplomo in izpit za avto sem kupil. :)

 

Želja je vedno bila prisotna. Začelo se je v zlati dobi na Kamenjaku. Kolega je imel Pasaro in Evinrude. Uživali 300 %. Pol pa nikoli več časa.

Ker hočem, da so stvari tip-top bi celo leto urejal, sevisiral, čistil, pospravljal, pregledoval. Odvlekel na slano vodo za dva tedna. En dan priprav, en dan pospravljanja tri dne slabo vreme in dva dni druge obveznosti. No, pol bi se pa tri, štiri dni vozil, pa domov in ponovno od začetka. 

Jaz se tega enostavno ne grem. Ni časa in ni denarja. Potem se mi bolj splača, da za nekaj dni rentam in naj drugi skrbijo za lupino ter motor.  ;)

To je pa druga plat zgodbe, da imaš dopust na "krovu", nonstop nekaj drsaš okoli, čekiraš, fajn moraš vse spucat in namazat, sicer si naslednje leto na obali :) smo meli doma gliserček in pasaro, no gumico sem pa rekel pa je vedno treba met pri roki, tu ni toliko dela, 9,9 pa lahko sam servisiram :)

gumico je fajn poleg peljat, ne zavzame preveliko prostora, in če greš v bližino kakšnega "arhipelaga", se lahko potem v miru zapelješ do samotnejših plaž al pa ko sem bil pred mnogimi leti v vodicah in biogradu, da nisi na plaži skupaj s čehi. Iz biograda sem ga zviznil celo na Kornate, je bilo krasno vreme

 

 

glisiranje s štirko :) 

štirko sem pri teh letih komaj z roko zaverglal, ni imela lera in rikverca...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nautika, orožje, motorji so ista zgodba!

Začne se z nekaj 100€ a vrha ni. Tukaj si moraš razjasnit pojme : kaj potrebuješ, kaj ti je dosegljivo, kaj lahko vzdržuješ, kaj boš uporabljal, koliko boš uporabljal, kaj boš sploh izkoristil... in si potegneš črto! Jaz sem si jo-pa sem ostal na, na - “suhem” :)

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, The Lakl pravi:

Jaz sem si jo-pa sem ostal na, na - “suhem” :)

Ko stric pametoval kak bo kupo in jz pri kosilo recem...oprosti a si prevelik klosar....in jz fuknjen in ne znam obnasat...on pa v cc16letih se vedno na suhem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti leta 2011 sem kupil gumico Honda 4m, tisto ki ima sestavljiv pod z mehkim dnom in motorjem 20hp. Enkrat "plul" od Ankarana do Pirana ter nazaj, 3 na čolnu. Naslednji dan dal v prodajo. Decembra nabavil gumo Sava 440, 4,3m s trdim dnom ter Yamaho 55. Čisto drugi svet. Sedež, konzola, volan, spredaj "sončna ploščad",....ni da ni za dobre 3k €. Naslednje poletje je bil čoln vsak vikend v vodi, če je le vreme dopuščalo. Uživancija na veliko :) Drugo poletje sem ga vzel še na tedenski dopust v kamp Stupice v Premanturi. Spet užitek na polno....čisto nekaj drugega kot plutje po SLO obali. Aja na poti proti kampu mi je po 2km na začetku hitre ceste pri Plovaniji razneslo gumo na prikolici...na levi strani...itak ni odstavnega pasu. Prišel mimo mojster iz obhodnje cest in preusmerjal promet na prehitevalni pas, da sem lahko kolikor toliko varno zamenjal gumo.

Naslednje leto se je pa začelo, najprej so mi na Sv.Katarini kjer sem imel čoln na prokolici ukradli en dan sidro, en dan inox stopničke, potem so porezali še cerado, pa ukradli rollbar z lučmi. Ko sem šel na Barcolano mi je takoj po izplutju utrgalo zajlo od volana tako, da sem moral zavijati ročno (seveda brez krmilne palice - na roke sem obračal cel motor). Počasi je začela razpadati še prikolica (domače izdelave). Naslednje poletje je bil čoln doma na suhem, v tem času sem opravil izpit za motor, nabavil motor....in na čoln pozabil :D Še dve leti je stal doma, vmes sem kupil novo prikolico, da je bila zadeva vsaj mobilna. 2x sem ga še spravil v vodo. Lani jeseni sem se odločil, da nima smisla imeti nepremičnino doma na dvorišču in dal čoln v oglas, nekaj firbcev je prišlo....vsi zelo resni, po 2 urah ogledovanja že skoraj sklenjen "posel". Čez eno uro SMS v stilu "smo premislili in ne bomo vzeli čolna". Po petih takih primerh sem umaknil oglas, ker se mi ni dalo več ubadati s takšnimi pacienti. No, enkrat aprila sem dal oglas na FB v skupino morjeplovec in je čoln bil prodan še isti dan. Zdaj veselo pluje na HR (nekih 500-1000€ je bilo potrebno uložiti in je stvar pripravljena na naslednje sezone). Malo mi ga je žal, ampak žal ni časa za vse hobije. Mogoče si spet kdaj v prihodnosti omislim čoln, če ne pa rent za en teden kje na HR ali v Grčiji.

23799988_10155946840304207_2539141733552733263_o.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ene 500m do morja.. barke nič, čakam da bom star si bom eno pasaro kupu, kot so nekateri ugotovili za 4x na leto v morje se res ne splača, ok če bi imel med hobiji še ribiške palice bi morda padla kakšna 6m pasara ampak za enkrat je dovolj šraufatrije s stvarmi na gumah. (ps: ja izpit pa mam ampak sem na morju še najbolj užival v optimistih :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Rey pravi:

Poleti leta 2011 sem kupil gumico Honda 4m, tisto sestavljivo z mehkim dnom in motorjem 20hp. Enkrat "plul" od Ankarana do Pirana ter nazaj, 3 na čolnu. Naslednji dan dal v prodajo. Decembra nabavil gumo Sava 440, 4,3m s trdim dnom ter Yamaho 55. Čisto drugi svet. Sedež, konzola, volan, spredaj "sončna ploščad",....ni da ni za dobre 3k €. Naslednje poletje je bil čoln vsak vikend v vodi, če je le vreme dopuščalo. Uživancija na veliko :) Drugo poletje sem ga vzel še na tedenski dopust v kamp Stupice v Premanturi. Spet užitek na polno....čisto nekaj drugega kot plutje po SLO obali. Aja na poti proti kampu mi je po 2km na začetku hitre ceste pri Plovaniji razneslo gumo na prikolici...na levi strani...itak ni odstavnega pasu. Prišel mimo mojster iz obhodnje cest in preusmerjal promet na prehitevalni pas, da sem lahko kolikor toliko varno zamenjal gumo.

Naslednje leto se je pa začelo, najprej so mi na Sv.Katarini kjer sem imel čoln na prokolici ukradli en dan sidro, en dan inox stopničke, potem so porezali še cerado, pa ukradli rollbar z lučmi. Ko sem šel na Barcolano mi je takoj po izplutju utrgalo zajlo od volana tako, da sem moral zavijati ročno (seveda brez krmilne palice - na roke sem obračal cel motor). Počasi je začela razpadati še prikolica (domače izdelave). Naslednje poletje je bil čoln doma na suhem, v tem času sem opravil izpit za motor, nabavil motor....in na čoln pozabil :D Še dve leti je stal doma, vmes sem kupil novo prikolico, da je bila zadeva vsaj mobilna. 2x sem ga še spravil v vodo. Lani jeseni sem se odločil, da nima smisla imeti nepremičnino doma na dvorišču in dal čoln v oglas, nekaj firbcev je prišlo....vsi zelo resni, po 2 urah ogledovanja že skoraj sklenjen "posel". Čez eno uro SMS v stilu "smo premislili in ne bomo vzeli čolna". Po petih takih primerh sem umaknil oglas, ker se mi ni dalo več ubadati s takšnimi pacienti. No, enkrat aprila sem dal oglas na FB v skupino morjeplovec in je čoln bil prodan še isti dan. Zdaj veselo pluje na HR (nekih 500-1000€ je bilo potrebno uložiti in je stvar pripravljena na naslednje sezone). Malo mi ga je žal, ampak žal ni časa za vse hobije. Mogoče si spet kdaj v prihodnosti omislim čoln, če ne pa rent za en teden kje na HR ali v Grčiji.

23799988_10155946840304207_2539141733552733263_o.jpg

lep čolniček za jadran, vendar pa bi moral iti malo južneje, kjer so otoki, slo morje (ki ga ni) in Istra sta "neprimerna" :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se daj v vrsto za komunalni privez ;) Do penzije mogoče prideš na vrsto :D

pred 4 minutami, smasher pravi:

Jaz imam ene 500m do morja.. barke nič, čakam da bom star si bom eno pasaro kupu, kot so nekateri ugotovili za 4x na leto v morje se res ne splača, ok če bi imel med hobiji še ribiške palice bi morda padla kakšna 6m pasara ampak za enkrat je dovolj šraufatrije s stvarmi na gumah. (ps: ja izpit pa mam ampak sem na morju še najbolj užival v optimistih :D )

Jutri se daj v vrsto za komunalni privez ;) Do penzije mogoče prideš na vrsto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, smasher pravi:

Jaz imam ene 500m do morja.. barke nič, čakam da bom star si bom eno pasaro kupu, kot so nekateri ugotovili za 4x na leto v morje se res ne splača, ok če bi imel med hobiji še ribiške palice bi morda padla kakšna 6m pasara ampak za enkrat je dovolj šraufatrije s stvarmi na gumah. (ps: ja izpit pa mam ampak sem na morju še najbolj užival v optimistih :D )

maš v Dalmaciji in še kje z apartmajem za 20 eur+ na dan pasarico...naliješ in pluješ.

smešna cifra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"rešitev" da ne rabiš priveza https://www.timdutton.com/reef/2wd.html

Na kolko načinov bi te poskušali naši birokrati zajebat da kaj takega ne spraviš na cesto si niti ne morem predstavljat :D

 

Bolj realna rešitev: https://www.asisboats.com/boatwithwheels1

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa z mal sreče že 9 let komunalca v Kopru pa prvezano 6m pasaro s kabino....poleti z mojo ogromno vikendou bluziva na okoli in tut prespiva vedno....jesen zima pa kolegi, pivo pa ribiške palce.......

Evo lih u soboto prespala na barki, učeri zjutri pa na vse zgodej proti Trstu....umes kopanje, pivo, sendviči :P pa še kej......super za vikend sprostitve.....

img20190804085808.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/3/2019 at 10:22 AM, Zok said:

Naredil sem izpit - preden uvedejo prakticni del. :P

Morda nekoc...

Prej se bodo spomnili dvignit ceno na 20 ali 30 kratnik trenutne, v tem je problem - zato čimprej nardit, koga pač zanima.. :)

 Prakso pa upam da čimprej vpeljejo .. kaj "mastercard kapitani" delajo po po charter privezih, dear lord .. :kva2:

Tudi sam sem se kar nekaj časa navduševal nad nakupom jadrnice (sem bolj jadralec), morda v solastništvu z kolegom .. k sreči sem si še pravočasno premislil .. pol spet pride ta "obveza", da "moraš" vsak lep vikend izkoristit za jadranje in ti spet za druge hobije/interese zmanjka vikendov, dopustov .. lastit zadevo za par vikendov in par tednov na leto se pa res ne izide. Oddajat v charter? No way .. je res enostavneje najet 1x-2x letno za teden ali dva in imaš mir. Vsakič iz marine po želji, termin po želji, velikost/letnik po želji, ...

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, VS800 pravi:

Jest mam pa z mal sreče že 9 let komunalca v Kopru pa prvezano 6m pasaro s kabino....poleti z mojo ogromno vikendou bluziva na okoli in tut prespiva vedno....jesen zima pa kolegi, pivo pa ribiške palce.......

Evo lih u soboto prespala na barki, učeri zjutri pa na vse zgodej proti Trstu....umes kopanje, pivo, sendviči :P pa še kej......super za vikend sprostitve.....

ja hvala k si kj povabu :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tex pravi:

Prakso pa upam da čimprej vpeljejo .. kaj "mastercard kapitani" delajo po po charter privezih, dear lord .. :kva2:

...ampak res no...Pizda...izpit za avto, motor in barko res ne bi smeli dat vsakemu... Včasih sem namenoma sedel v senci ob obali in gledal, kaj lastniki plovil počnejo....katastrofa. Ne vsi..sploh ne. Mnogi pa...takim bi morali nemudoma odvzet dovoljenje, in izstavit račun za komunalni odvoz plovila.

"Vikend kapitane" takoj prepoznaš...ko ga prikuri v zaliv, pol pa tik pred pomolom v rikverc obrne propeler....jao jao....ali pa ko parkiravajo..kot da so v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, na morju res nč ne pomaga un narjen al kuplen al ponarjen izpit........jest sm ogromno na morju pa vem, da do smrt tut prbližn nebom vsega vedu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, VS800 pravi:

Jap, na morju res nč ne pomaga un narjen al kuplen al ponarjen izpit........jest sm ogromno na morju pa vem, da do smrt tut prbližn nebom vsega vedu....

To je resnica. S takšno miselnostjo, veliko predznanja predvsem pa izkušenj imaš neke realne možnosti, da boš kolikor toliko varno plul. Da ne govorimo o tem koliko vzdrževanja in reda je potrebnega na barki, če želiš, da vse funkcionira. Navtika je res za strastne ljubitelje, ali pa tiste, ki jim je to poklic, ali preživetje. Na noben način pa to ni hoby za jebivetre. Govorim seveda o plovilih s katerim lahko obdelaš nek spodoben del akvatorija....recimo v radiusu vsaj 30 navtičnih milj. Hoby program z tomosi in gumicami ni v tej kategoriji....žal pa tudi takšni v svojem kapitanskem zanosu znajo ravno s temi zadevami fatalno pretiravati in hitro zaidejo v težave. Moje izhodišče je bilo v Sukošanu, tako da je res lep del za plutje v vse smeri.....x-krat sem vlekel gumače in gori cele familije, ki so priprdali do Ždrelca v mirnem....nazaj pa seveda ni šlo...včasih niti čez Ždrelac niso mogli priprdat nazaj, ker so bili tokovi tako močni. Ampak ljudje res nimajo kaj dosti v glavi....imajo pa pir pa hladilno torbo...pa kakega Flamingota na štriku...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!