Skoči na vsebino

Morjeplovci


Tex

Priporočene objave

Sukošan in Biograd sta super lokaciji za izlete po kornatih. Ždrelac je razred zase, ja .. tam so vedno smehi .. :D če ne zahaklajo z jamborom pol na mestu plutajo z max obrati v tok in se čudijo kako ne gre ... :hmm:

Tu imajo hrvati res srečo, 1000 otočkov tako nagnetenih. Zanimivo in dinamično. Zadnja leta sicer v sezoni dosti preveč gužva in skomercializirano - še posebej avgusta, ko italjančki navalijo. V sezoni rajši nekoliko nižje, južni jadran, je manj gneče in veliko bolj pristno ..

6 minutes ago, VS800 said:

Če hočš, dat ni douhcajt u lajfu .......sam barko kupi.......

Ko bo penzija, če bo kdaj. Pol pa morda res ...

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tex pravi:

Ždrelac je razred zase, ja .. tam so vedno smehi .. :D če ne zahaklajo z jamborom pol na mestu plutajo z max obrati v tok in se čudijo kako ne gre ... :hmm:

 

...ma zdaj je že super...ko so ga poglobili, razširili in stranice zbetonirali...pa še vedno kot praviš najdeš tepce....suče tisto ročko na štirki kot butast, pa še kar stoji na mestu. Je pa Ždrelac res lep primer, da pa večjega kurčenja kot v navtiki pa skoraj ni. Tam je pravilo kdo ima prednost pri izhodu na odprto oz.vhodu v kanal....ampak tam ne jebe nihče nič...oz ko je veči taj jebe. Tu če se držiš pravil in nisi glih na tankerju peljejo kar čez tebe. Najhujši so tisti pedri iz marine, ki gre 1x letno za 2 uri ven, ker je končno spraskal za kesl benza...ampak takrat je on kapetna Titanika....vsi ga morajo občudovat in je glavni na morju. Je pa bilo zadnja leta tam nekaj več policije in so lepo kasirali take pedre. Sem bil priča ko so Eckelstonovo Slavico mrtvo hladno olupili....no čeprav njo po moje to glih ni prizadelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, BIF pravi:

To je bila zadaj kakšna 10-ka...ali več?...Tomos 18 morda?

9.9tomosaki, ko sneta sekira na 310gumi :) prelahek skor za enga, gps 40kmh po šajbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober motor....cvajtakt...low maintenance....zanesljiva zadeva. Škoda da tega več ne delajo. Ta štiritaktna sranja so sicer uglajena in tiha...ampak ne daj bože, da ti lučka neka zasveti ti pa na jadranu. Če se oni "doktori" od mehanikov tam spustijo v to....zbogom dopust i pare....

Jaz sem imel Johnsona 75KS cvajtakt tri-valjnik....bulletproof....edino žejn pa je bil..o ja..to pa. Če si bil nežen je sisal 17L na uro.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tomoska 3.5 tko za pucat gledat pa sem pa tja ga na barko nataknem, sicer komi rine tisto tonodvesto ampak da se mal razhodi....je pa k nou, pa ga nebi dau za nč na svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čez vikend malo gledal ponudbe in moram rečt, da so kar zanimive cene (beri: ugodnejše kot prejšnja leta) - last minute oziroma konec avgusta/začetek septembra. Kot kaže, se jim tu tudi malo pozna letošnji "upad turizma" ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Alla pravi:

Kva, a vsi sam motorirate, jadra pa noben?

189051_4833986487166_928289983_n.jpg

1457601_10202462286938087_934009787_n.jpg

Sevede da tut jadramo,  če se le da dvakat na leto za kakšn teden.......ostalo pa ja..zaenkrat še na motor :)

img0577.jpg

img6042.jpg

20180517104548.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa jadranje nekako ni nikoli prav potegnilo. Sem imel možnost...vse na dlani...pa me ne vleče. Zato o tej panogi nimam pojma. Vse kar znam od jadranja je vžgat motor. Tisti najbolj zagriženi morjeplovci trdijo, da je jadranje edina prava navtika...vse ostalo je kar nekaj. Mogoče pa res...ampak kot pravim...lovit veter v tiste napete rjuhe...nekak mi ni no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 8. 2019 ob 14:26, Alla pravi:

Kva, a vsi sam motorirate, jadra pa noben?

189051_4833986487166_928289983_n.jpg

1457601_10202462286938087_934009787_n.jpg

nekak v kopalkah si predstavljam jadranje :)

 

Ob 7. 8. 2019 ob 14:59, VS800 pravi:

Sevede da tut jadramo,  če se le da dvakat na leto za kakšn teden.......ostalo pa ja..zaenkrat še na motor :)

img0577.jpg

img6042.jpg

20180517104548.jpg

 

v spodnjem delu fotografije je bistvo jadranja :)

jaz za to nisem, asocialen in ne pijem, sem pa že jadral, dolgčasno mi je bilo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snečer said:

nekak v kopalkah si predstavljam jadranje :)

Mjah, no, ni glih vedno tako .. oboje ima svoje prednosti, sredi vročine v kopalkah in (pozno) jeseni / (zgodaj) spomladi v 5ih plasteh cot .. ;)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Mjah, no, ni glih vedno tako .. oboje ima svoje prednosti, sredi vročine v kopalkah in (pozno) jeseni / (zgodaj) spomladi v 5ih plasteh cot .. ;)  

"tankaš" v obeh primerih

aha, od jadranja maš ti to... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMG_4493-Edit.jpg

Ker je blo jasno, da nebo šlo mimo nas, .....

IMG_4514-2-Edit.jpg

Žal ko je štala nastala, nobenemu od "pasivnih" ni blo več za slikat .. so ostali samo spomini .. :D

3 ure kasneje smo pobirali bokobrane .. v marino smo prišli z 4imi viška .. ?

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/7/2019 at 2:26 PM, Alla said:

Kva, a vsi sam motorirate, jadra pa noben?

Da. Samo ko je bonaca, v marinah in na sidriščih .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, BIF said:

Mene pa jadranje nekako ni nikoli prav potegnilo. Sem imel možnost...vse na dlani...pa me ne vleče. Zato o tej panogi nimam pojma. Vse kar znam od jadranja je vžgat motor. Tisti najbolj zagriženi morjeplovci trdijo, da je jadranje edina prava navtika...vse ostalo je kar nekaj. Mogoče pa res...ampak kot pravim...lovit veter v tiste napete rjuhe...nekak mi ni no...

Odvisno kaj in kako in zakaj .. kot različne kategorije mopedov .. zame je to taki relax, da ni ničesar podobnega .. 1 dan jadranja me spočije, nafila z energijo in pomladi za 10 let .. mogoče se moji zato dopade, hmm .. :hmm::OK:

Edit: ne vem zakaj ne združuje postov ....

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Tex pravi:

Odvisno kaj in kako in zakaj .. kot različne kategorije mopedov .. zame je to taki relax, da ni ničesar podobnega .. 1 dan jadranja me spočije, nafila z energijo in pomladi za 10 let .. mogoče se moji zato dopade, hmm .. :hmm::OK:

Edit: ne vem zakaj ne združuje postov ....

Ma jaz sem imel mogoče malo smole...ali pa srečo...kaj pa vem. Mene so pred leti na brzino potegnili zraven na neko 12m športno jadrnico...kao gremo za tri dni malo jadrat. Pol smo štartali na Bakolani...namesto v cilj v Portorožu smo mi kar produžili. Pihala je neka kurčeva burja tri dni, tak da smo non stop viseli iz tiste jadrnice kot protiutež, ker je bil gazda jadrnice neki fanatičen skiper in je fural na puna jadra...spali smo nimam pojma kje...v glavnem..- tretji dan sem stopil na trda tla, se vsedel v avto in se zaklel, da na ta lavor z rjuhami več ne stopim. Te že nisem za to...silim pa ne, tja kamor mi ni... Verjamem pa, da je to svojevrsten užitek in podpiram vse, ki v tem uživajo...jaz pač ne...je pa tudi znano, da sem neprilagojen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od užitkov na morski gladini je jadranje na deski edino, kar velja (zame). Vse ostalo je bolj kot ne izguba časa in denarja.

Na deski imaš združene užitke hitrosti, jadranja in tišine, le traja ne dolgo. Pa spiš na kopnem:naughty:

IMG_20160719_162113.thumb.jpg.9e50ad4483d13ef35727171a8abdee7a.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Od užitkov na morski gladini je jadranje na deski edino, kar velja (zame). Vse ostalo je bolj kot ne izguba časa in denarja.

Na deski imaš združene užitke hitrosti, jadranja in tišine, le traja ne dolgo. Pa spiš na kopnem:naughty:

IMG_20160719_162113.thumb.jpg.9e50ad4483d13ef35727171a8abdee7a.jpg

premalo vetra maš tu

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

premalo vetra maš tu

Res je, takrat ko dobro piha žal se "fotografi" skrijejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam izpit....probal oboje...zame osebno samo “motoriranje’....! Imamo privez v Vrsarju....(motorna barka 2x200hp, 36ft.)

Za duso pa se vedno najbolj pase tole...

A274AA4C-32E9-476E-BA06-D0C439CFC800.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!