Skoči na vsebino

Morjeplovci


Tex

Priporočene objave

zanimivo in super hkrati .. jaz (in moja) pa glih kontra, podobno kot @Alla .. ko izplujemo, jadra gor, motor na off .. je že blo, da po tednu jadranja nismo porabli niti tolko goriva, da bi trebalo dotočit - oziroma na checkoutu se sploh poznalo ni na cajgerju .. :)

za mene ni lepšega, kot polna napeta jadra, mir, narava, chill .. ponavadi novi so-jadralci v roku 5min zaspijo, se spočijejo .. jaz pa ves navdušen vlačim one vrvi, vsak centi je naenkrat pomemben .. :kva2: :lol1:

je pa tako, kakšen je prvi vtis, tako bo ponavadi ostalo, težko potem ta vtis popraviš .. na začetku so dramine obvezni sopotnik, na lep način vpeljati novince .. tako kot je @BIF zgoraj povedal .. če je prvi vtis slab (pa ajde, za take stvari je skipper zadolžen), potem tako tudi ostane .. ampak ja, vsakemu svoje ..

@Alla, super slike .. to je to, po moje point jadranja .. ;) .. delfine ob jadrnici sem pa tudi jaz doživel samo na južnem delu, okoli visa, lastova, hvara .. pač, potrebno je prerasti ali preskočiti "komercialno" jadranje, kot ga hoče prikazat @Snečer ("it's all about alcohol") ..

IMG_0030-Edit-Edit.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jadral, ko se še nisi rodil :) ni bilo alkohola, nek užitek ni bil, kasneje sem začel surfat

sem dolgo hodil v kraje, kjer je bila večja samota kot na jadrnici :)

a obala je obala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/7/2019 at 2:59 PM, VS800 said:

Sevede da tut jadramo,  če se le da dvakat na leto za kakšn teden.......ostalo pa ja..zaenkrat še na motor :)

parja (vis) in split? prve pa ne spoznam .. :(

2 minutes ago, Snečer said:

a obala je obala

lol, deda .. :ras:;)

torej ti nasploh navtika ni ok ali samo jadranje?

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Snečer said:

mogoče pa še kdaj, ko posadko izberem :)

predlagam v crew recimo kmet, snečer, kronik, borut, dami, sesir, ....... jaz bi pa zadaj bil privezan na dingiju, enih 20m za vami .. seveda, z fotoaparatom z teleobjektivom .. :lol1:

edit: namerno nisem tag-al (@nal) nickov, da tema dlje zdrži "kulturo" .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morje pa jadra.....that it.s                                               nimam še šanse za jadra zarad priveza, ampak vem, da bojo...do takrat spim vse vikende zdej poleti pač na eni stari motorni barki, ki je zame največja jahta na svetu!!    pika zame...

tom hanks hello GIF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni barka ima kdo sit on top ali "old skul" kajak za dva ? ki bi ga simbolično ceno rental ker mi je brezveze rentat za en dan.. ki predn se spokaš in planiraš je pol dneva mimo... Samo da vidim če bi se nam dalo veslat preden grem v nakup.

Torej: Kajak-rotoAttivo-LOL2-basic--sit-on-top-

ali

roto-viking.jpg

da ne zagonim tistih 600€ in pol ugotovimo da je samo meni zabavno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pasara z lesenim krovom, Mercury 5, 4 takt, ogromna tenda... moje poletje.

 

Delfini? Komot jih najdete pr Poreču, mi jih lovimo skor vsak vecer.

 

PART_1565555969739.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 8. 2019 ob 21:52, smasher pravi:

Sicer ni barka ima kdo sit on top ali "old skul" kajak za dva ? ki bi ga simbolično ceno rental ker mi je brezveze rentat za en dan.. ki predn se spokaš in planiraš je pol dneva mimo... Samo da vidim če bi se nam dalo veslat preden grem v nakup.

Torej: Kajak-rotoAttivo-LOL2-basic--sit-on-top-

ali

roto-viking.jpg

da ne zagonim tistih 600€ in pol ugotovimo da je samo meni zabavno

Za sit on ne vem, sem pa imel kanu in je za normalno uporabo potrebno kar nekaj znanja (ali talent) , ker gre drugače povsod samo tam ne kjer hočeš. Tudi uporaba je dokaj omejena (primernih voda ni ravno v obilju) , pa zadeva je "golomazna" (moj je bil 4,5m) in ustvarja konkreten zračni upor, če ga voziš na strehi. Iz lastnih izkušenj je nekaj napihljivega (za približno isti denar in ustrezne kvalitete) precej bolj uporabno in praktično.

Kanu na "tvoji" sliki je sicer polietilenski (moj je bil še iz vlaken) in je precej bolj odporen in bi verjetno šlo tudi po kakšnih brzicah, samo rabiš "posadko" (uigrano) , ki ima nekaj pojma kako se zadevi streže. Kakšna jezera (morje sploh odpade) pa so bolj dolgčas.

Torej, če imaš kakšen "vikend" ob kakšni primerni vodi je to mogoče opcija, drugače pa po mojem mnenju ne. Jaz sem probal kajak in "nemudoma" prodal kanu, samo potem nisem nikoli kupil kajaka. "Fun faktor" je bil neprimerljiv (je pa še več "Č"-jev in omejitev) ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo pred kratkim delal izpit oziroma naročal nove licence? kako je trenutno, so že plastične ali še vedno dobri stari print in plastifikator?

vem, da je blo leto dve nazaj govor o tem, da jih bo potrebno zamenjat, 5 letno prehodno obdobje in veljavnost novih "samo" 10 let ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

a je kdo pred kratkim delal izpit oziroma naročal nove licence? kako je trenutno, so že plastične ali še vedno dobri stari print in plastifikator?

vem, da je blo leto dve nazaj govor o tem, da jih bo potrebno zamenjat, 5 letno prehodno obdobje in veljavnost novih "samo" 10 let ..

nič ne vem o tem, imam še star dokument

pozanimaj se in poročaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

V eupravi tega dokumenta še ni, bi se spodobilo, kot je napisano, da bo tudi tam naveden.

Verjetno se še spravljajo zraven...

da, spravljajo .. torej bo uradni predlog podan nekje do najine penzije (ki je glede na današnjo mladino verjetno sploh ne bomo dočakali) ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...to pa je že čisto ta prava kategorija "morjepovca". Ob branju tvoje morjeplovske kariere se počutim kot škratek med velikani.

Vsega spoštovanja in respekta vredna navtična kariera.

Mi je zelo všeč tvoj pristop k stvari...zelo odgovorno in izkušeno. Verjetno najpomembnejši elementi uspešne navtične kariere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎21‎. ‎08‎. ‎2019 ob 20:10, Tex pravi:

A je to sam za slovenske, a velja tud za nas k mamo hrvaške?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Frenk 67 said:

A je to sam za slovenske, a velja tud za nas k mamo hrvaške?

Nic se ne vem. Sem povprasal na kapetaniji in se cakam odgovor.. Guzvo majo, revcki.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je že blo govora o delfinih.. Včeraj, okolica Murterja.. 

 

dji1566927889828-01.jpeg

dji1566927026904-01.jpeg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!