Skoči na vsebino

Morjeplovci


Tex

Priporočene objave

3 hours ago, nemo said:

Ta fotka z dronom... če ni montaža,  ne razumem, kako si jo naredil.

Katero sidrišče?

Ni montaža. Keri del ne gre skoz? Telaščica, slikano na vzhod, desno je slano jezero Mir še bolj desno klifi.. 

Edut: Aha, ok, morda sem zavedel z textom 'okolica murterja'. Delfini so bli ob Murterju, zvečer smo bli v Telaščici.. 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tex said:

Ni montaža. Keri del ne gre skoz?

Popolnoma črno morje, tista rdeča boja bi lahko bila luna...

Sicer pa vse tri za petko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prosim za informacijo, koliko bi stalo popravilo čolna, če ima počeno lupino... če ima kdo z tem že kaj izkušenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti maš že počeno lupino?? že zdaj?! če si koi titanik mamo še ful časa, da najdemo rešitev .. ?;)

odvisno, kakšnen je problem na kakšnem plovilu .. če je razpoka v fiberglassu majhna, je lahko popravilo precej racionalno ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Tex pravi:

ti maš že počeno lupino?? že zdaj?! če si koi titanik mamo še ful časa, da najdemo rešitev .. ?;)

odvisno, kakšnen je problem na kakšnem plovilu .. če je razpoka v fiberglassu majhna, je lahko popravilo precej racionalno ..

se še odločam, če bi ga sploh vzel... počen je cel desni bok, kar precej. 5m dolga gobby ladica s kabino, starejši model...

nimam pa sploh izkušenj s tem, dobil bi jo za kepico riža ampak ne vem če se mi splača, da me ne bi popravilo stalo več kot delujoča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

Zaflikat luknjo ni problem, kakšna osmoza je pa "neozdravljiva" .

lp

Ne straši ga z osmozo.....zarad osmoze se še nobena barka ni potopila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 9. 2019 ob 8:21, VS800 pravi:

Ne straši ga z osmozo.....zarad osmoze se še nobena barka ni potopila!

... pa tudi neozdravljiva ni. Neustrezno zakrpana luknja zna biti večji problem kot osmoza ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej se jo splača vzet? kolko pa me bo stalo da zaflikam cel bok? najbrž z neko poliester varianto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, ligenjček said:

torej se jo splača vzet? kolko pa me bo stalo da zaflikam cel bok? najbrž z neko poliester varianto...

Daj malo več info, no, slike, karkoli .. da lahko kaj konretnega folk poda .. smo recimo že ohoho prejadrali z "flajštrom" čez "luknjo" pa nobenega problema nikjer ..

Če ti odgovorim direkt, za pol pesti riža se splača napihljivega angelčka vzet, pa zaflikaš in naprej prodaš .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena, da nem offtopic ..

IMG_0085v.jpg

Po mojem je to moj naravni habitat, to je moj lifestyle ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn bi blo kakšnga stručkota za plastiko prašat, glede ojačitev pa teh stvari....lohka ti dam kakšne kontakt pa mal prašej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ligenjček pravi:

Na drugi strani je cez celo stran pocena..

drugih slik nimam

0E70A5E6-1177-4819-82A3-704D8C999ADD.jpeg

Ali si ti tio videl v živo?? Je samo počen gelcoat ali je razpoka čez celo debelino laminata? Razpoka pod ali nad vodno linijo?? Delo s poliestrsko smolo in steklenimi vlakni ni neka znanost (v samogradnji izdelal dve jadrnici), če pa to nisi nikoli počel, potem odsvetujem DIY. Če rabiš še kakšo info ppiši na ZS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, nofla pravi:

Ali si ti tio videl v živo?? Je samo počen gelcoat ali je razpoka čez celo debelino laminata? Razpoka pod ali nad vodno linijo?? Delo s poliestrsko smolo in steklenimi vlakni ni neka znanost (v samogradnji izdelal dve jadrnici), če pa to nisi nikoli počel, potem odsvetujem DIY. Če rabiš še kakšo info ppiši na ZS...

Ja videl sem v živo, razpoka je čez celo, pod vodno linijo. S tem sem že delal, vendar ne na čolnu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ligenjček pravi:

Ja videl sem v živo, razpoka je čez celo, pod vodno linijo. S tem sem že delal, vendar ne na čolnu :) 

No potem pa ne vidim nobene težave ... Imaš info kaj se je s plovilom dogajalo oz. zakaj je nastala poškodba?? Preveri še kako je z registracijo plovila - če je bila prijavljena nesreča/poškodba zna biti komplikacija pri registraciji (ponovni tehnični pregled pooblaščenega organa- Lloyd,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, nofla pravi:

No potem pa ne vidim nobene težave ... Imaš info kaj se je s plovilom dogajalo oz. zakaj je nastala poškodba?? Preveri še kako je z registracijo plovila - če je bila prijavljena nesreča/poškodba zna biti komplikacija pri registraciji (ponovni tehnični pregled pooblaščenega organa- Lloyd,...)

Plovilo zraven ni bilo dobro privezano in je butalo ob njo, po mojih informacijah ni bilo nobene prijave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ligenjček pravi:

Plovilo zraven ni bilo dobro privezano in je butalo ob njo, po mojih informacijah ni bilo nobene prijave.

... in posledica tega je razpoka čez celotni presek pod vodno linijo??? Težko me prepriča .. glede a oblike trupov (običajnih) plovil in konstrukcijskih lastnosti (debelina laminata je običajno največja na dnu in pod vodno linijo) bi v takem primeru razpoka nastala višje??? Ne glede na vse, odločiti se boš moral sam - če ti DIY ni težava in imaš vsaj malo izkušenj z laminiranjem s polestrsko smolo in steklenimi vlakni, občutek za konstrukcijske lastnosti ter predvsem res dobro nakupno ceno in še večjo željo postati navtik - go for it!!!  Ne bom pa nikoli pozabil enega prvih nasvetov, ki so mi ga podali izkušeni navtiki, ko sem se sam podajal v navtiko: "Ko se odločiš za navtiko, pozabi na kreme za sončenje - kupi si "šmir žajfo" ...!!" In dejansko drži, še vedno ... ali pa kot iz nekega EPP: "... za vse ostalo je master card!"

Veliko sreče !!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn premisl......... lej kle barka ni bla nič počena pa zbita, pa je moja rekla, ko sva jo obnavljala, da bi jo najraj zažgala:P

Nekje na sredi se začne obnova....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, VS800 pravi:

Fajn premisl......... lej kle barka ni bla nič počena pa zbita, pa je moja rekla, ko sva jo obnavljala, da bi jo najraj zažgala:P

Nekje na sredi se začne obnova....

 

Uau, well done sir :) 

ja saj vem, da je potrebno ogromno dela, ampak to ni problem, začel sem si delati stanovanje, pa ne vem če se mi bo izšlo finančno vse skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!