Skoči na vsebino

Hrvaška - breme NDH


Snečer

Priporočene objave

pred 47 minutami, izibajker pravi:

Slučajno smo bili od 1-10 avgusta 1995 na počitnicah na Korčuli. Ko se je začela akcija Oluja, je bilo na vseh radijskih postajah  vsako uro obvestilo oz. navodilo, "da se pripadniki srbske nacionalnosti pozivajo, da ne zapuščajo svojih domov"... Žalostno, in tragedija za vsakega civilista, ki se je usedel na traktor in pravac Srbija. Ampak terali so jih kar njihovi, še vežbo na to temo so imeli eno leto pred tem. Politično vodstvo + razsuta vojska samozvane fantomske tvorbe RSK. Znan je posnetek, ko je bežeč srbski tankist pred sabo zgazil nekaj svojih sonarodnjakov v avtih.... Malo si poglej na yutubu, kako so že dva dni pred Olujo nekateri iz ožjega kroga bežali, svoje ljudi pa pustili na cedilu. Pa tisti niso bežali na traktorjih, ampak v avtih višjega cenovnega razreda...

Eden redkih prisebnih srbskih oficirjev v tistih dneh je bil Čedo Bulat, ki je brez bitke (in brez velikih izgub na obeh straneh) predal generalu Stipetiču kar cel korpus. Par tisoč vojakov in par deset tisoč civilistov. Vsem je bilo ponujeno, ali da ostanejo ali da grejo. Po svoji volji.

 

A pa v Božička tudi še verjameš?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, franc pravi:

A pa v Božička tudi še verjameš?

lp

sj sm gledu film, da je .. in to kr več različnih filmov :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, franc pravi:

A pa v Božička tudi še verjameš?

lp

Ko zmanjka argumentov zmeri pridejo pravljice na plan.  Od sredine 80ih spremljam "srbske resnice", v številnih medijih, domačih in tujih. Tolk enih "resnic" so že naložil, da tut Božiček nima tko velike kompozicije, da bi vsa ta darila okol razvozil. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, izibajker pravi:

Ko zmanjka argumentov zmeri pridejo pravljice na plan.  Od sredine 80ih spremljam "srbske resnice", v številnih medijih, domačih in tujih. Tolk enih "resnic" so že naložil, da tut Božiček nima tko velike kompozicije, da bi vsa ta darila okol razvozil. lp

Delal sem na meji in sem imel kar nekaj opraviti s hrvaškimi "heroji" . Kolegi so "prestregli" švedskega ustaša, ki je snemal svoje "podvige" in niso imeli želodca, da bi do konca pogledali kaseto (pa je imel celo "zbirko" ) .

Toliko o "svobodni izbiri" .

V tej vojni ni bilo nedolžnih (primitivci so prišli do izraza na vseh straneh) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 8. 2019 ob 16:19, Snečer pravi:

Glavni krivec = veroizpoved.

Veroizpoved je bila (kot je vedno) zgolj in samo orodje za ščuvanje ene pretežno glupe skupine ljudi proti drugim pretežno glupim skupinam ljudi. Orodje v rokah oblastnikov, ki so imeli neke svoje blodnje o velikotakihinonakih ciljih. Je pa v tem kontekstu pravoslavna cerkev izrazit problem, ker je za razliko od kake bolj sekularne ureditve popolnoma zlimana s politično oblastno strukturo. RKC je vsaj delno prisiljena v bolj sekularno organizacijo države... pravoslavci imajo kr druge ideje na to temo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj tragično pri vsem skupaj je to, da zadnja balkanska morija ni prinesla nobene pomiritve, spoznanja...nobena "bojna sekira ni bila zakopana". nasprotno...vse več in več je napetosti, sovraštva, revanšizma....

Balkan bo vedno to kar je bil...."poprište ratova čobana i ovčara"....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Veroizpoved je bila (kot je vedno) zgolj in samo orodje za ščuvanje ene pretežno glupe skupine ljudi proti drugim pretežno glupim skupinam ljudi. Orodje v rokah oblastnikov, ki so imeli neke svoje blodnje o velikotakihinonakih ciljih. Je pa v tem kontekstu pravoslavna cerkev izrazit problem, ker je za razliko od kake bolj sekularne ureditve popolnoma zlimana s politično oblastno strukturo. RKC je vsaj delno prisiljena v bolj sekularno organizacijo države... pravoslavci imajo kr druge ideje na to temo.

razen na Hrvaškem, tam je RKC integrirana v državo

če ne povsem formalno, pa vsaj dejansko

Poleg Poljske je to ena najbolj katolibaniziranih držav v EU.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, BIF pravi:

Najbolj tragično pri vsem skupaj je to, da zadnja balkanska morija ni prinesla nobene pomiritve, spoznanja...nobena "bojna sekira ni bila zakopana". nasprotno...vse več in več je napetosti, sovraštva, revanšizma....

Balkan bo vedno to kar je bil...."poprište ratova čobana i ovčara"....

Jaz sem v vojski skoraj "umru od smeha" , ko so se bosanci grdo gledali med seboj (meni je bil bosanc bosanc) , potem pa sem pogruntal, da so bosanci in bosanci. Dejansko so skoraj 50 let komaj čakali, da se pobijejo med sabo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Najbolj tragično pri vsem skupaj je to, da zadnja balkanska morija ni prinesla nobene pomiritve, spoznanja...nobena "bojna sekira ni bila zakopana". nasprotno...vse več in več je napetosti, sovraštva, revanšizma....

Pomojem so balkanske vojne 91+ zgolj odprle piksno črvov, ki jo je ex Juga nekak nekaj časa držala za silo zaprto. Še veliki diktator je imel težave z raznimi izmi v času svojega vladanja in to po tem ko so solidno 'pospravili' velik del potencialne opozicije v razne jame. Prav resnega miru tu verjetno kmal ne bo, če sploh kdaj. Balkan je zdržal brez vojne 46 let, v celinski Evropi mineva 74. leto od zaključka WW2. Je kr jasno kdo se je naučil svoje lekcije in kdo ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: V hrvasko-srbskem konfliktu veroizpoved ni bila razlog za zaplet, ampak en redkih diferenciatorjev vpletenih. Zivelo se je u eni drzavi, in govorilo de facto isti jezik.  Katolicizem vs pravoslavstvo sta bila ena redkih jasnih razlik. Razlog je bil najprej denar, pol ego, in ozemlje. Pri tem slednjem, je najebala bosna. Ker je vmes srbski ego utrpel nepopravljive poskodbe, so se nad bosanci znesli kolikor so se lahko. Da se stanje ne izbolsuje, je kriva revscina. Folk nima nobene perspektive, pa se tolazijo z najniznjim skupnim imenovalcem. Fucbal in nacionalizm. No culture. No future. 

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/hrvasko-pretresa-napad-na-goste-lokala-ki-so-gledali-tekmo-crvene-zvezde/497584

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se zagotovi neko prosperiteto, se bo folk obrnil k drugim “tezavam”. Kam na dopust. Rekreacija, zdrav lajf.... Je rambo amadeus lepo povedu. Nacionalizm se servira sirotam  s 300€ na mesc, tisti z jurja al pa vec, teh tezav nimajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, o tem sem pisal na prejšnji strani...bolano, da se takšnr stvari še pogreva... z bilo katere strani... primitivizem prve klase... 

In potem imas na tekmi seveda tudi najmlajše, ki to vidijo, jim rata zanimivo in tako dalje... never ending story... žal.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vseeno, a dajo kazen ali ne... vemo, čemu je postavljen tenk in traktor... fukjeno do amena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

Meni je vseeno, a dajo kazen ali ne... vemo, čemu je postavljen tenk in traktor... fukjeno do amena....

po moje bi v obeh primerih morali kluba izključiti iz evropskih tekmovanj

in prepoved igranja na tem stadionu najmanj 3 leta

eni pač ne razumejo drugače

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

po moje bi v obeh primerih morali kluba izključiti iz evropskih tekmovanj

in prepoved igranja na tem stadionu najmanj 3 leta

eni pač ne razumejo drugače

so pa in Dinamo in Zvezda v Evroligi .. obema kluboma s čestitko čestitam :OK:

Še Maribor v Liga Evropa in to je to :P 

Olimpija pa državni prvak na ceumu svetu :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

so pa in Dinamo in Zvezda v Evroligi .. obema kluboma s čestitko čestitam :OK:

Še Maribor v Liga Evropa in to je to :P 

Olimpija pa državni prvak na ceumu svetu :jezik: 

Saj veš, da navijam za Olimpijo... sam kolk zgleda, gremo počasi nazaj v peto ligo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!