Skoči na vsebino

Iskanje lastnika motorja za prepis (papirji)


valyx

Priporočene objave

Na kakšen način lahko poiščem lastnika motorja, da bi naredil prepis na sebe (znanca, družinskega člana, itd.).

Ali za to obstaja kakšen postopek? Na tehničnih pregledih sem želel vprašati po VIN številki motorja, vendar NE smejo pogledati v sistem, ker se vse beleži.

Na upravni enoti lahko pogledajo po VIN številki, ampak NE smejo izdati lastnika.

Če ima kdo rešitev, poznanstvo, dela na upravi, tehničnem itd., bi prosil, če mi lahko pomaga pri iskanju lastnika, da lahko naredim prepis in uredim prometno dovoljenje.

  • Zmeden 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, valyx said:

Na kakšen način lahko poiščem lastnika motorja,

 

45 minutes ago, KARMEN1 said:

Ti bi rad motor prepisal nase, brez vednosti lastnika ??

Faca  :lol1:!

Nepismena!? 

 

@valyx, zard varstva osebnih podatkov bo to kar komplicirano. Jaz bi poskusil na policiji. Vem da je pred leti znanec v gozdu nasel skuter, ga prijavil policiji, in cez dolocen cas dobil dokumente za registracijo.

Druga pot, pa zarad zakona o varstvu osebnih podatkov spet nelegalna, je kak zavarovalniski agent. Ce je bilo kdaj zavarovano......

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalni zastopniki nimamo vpogleda, tako da tu ne pride v poštev. Sicer najbolj ne razumem vprašanja. Če probam nekak razumeti, ti imaš motor za katerega ne veš kdo je lastnik (predvidevam da gre za nek star motor), in bi ga rad prepisal na sebe? 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Zavarovalni zastopniki nimamo vpogleda, tako da tu ne pride v poštev. Sicer najbolj ne razumem vprašanja. Če probam nekak razumeti, ti imaš motor za katerega ne veš kdo je lastnik (predvidevam da gre za nek star motor), in bi ga rad prepisal na sebe? 

tako tudi jaz to razumem :huh: 

sicer pa... kako sploh prideš do takega motorja legalno ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

tako tudi jaz to razumem :huh: 

sicer pa... kako sploh prideš do takega motorja legalno ? 

Ne vem za kaj se gre, komot je to govor o Tomosu. Moped, apn, atx in automatik, legaliziras s pricami. Ce je bla stvar hitrejsa, colibri, 14m, 15slc, elektronik, ctx in bt50, pa je bla motor, in to s pricami ne gre. Tega se nekaj še valja po skednjih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne vem za kaj se gre, komot je to govor o Tomosu. Moped, apn, atx in automatik, legaliziras s pricami. Ce je bla stvar hitrejsa, colibri, 14m, 15slc, elektronik, ctx in bt50, pa je bla motor, in to s pricami ne gre. Tega se nekaj še valja po skednjih. 

sj noben ne ve za kaj gre .. razen njega, pa še on ni čisto prepričan :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, maus said:

sj noben ne ve za kaj gre .. razen njega, pa še on ni čisto prepričan :huh: 

 

No, ma tomosa ni problem dobit legalno, pa brez prometnega dovolenja in uradnega lastnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Nepismena!? 

 

@valyx, zard varstva osebnih podatkov bo to kar komplicirano. Jaz bi poskusil na policiji. Vem da je pred leti znanec v gozdu nasel skuter, ga prijavil policiji, in cez dolocen cas dobil dokumente za registracijo.

Druga pot, pa zarad zakona o varstvu osebnih podatkov spet nelegalna, je kak zavarovalniski agent. Ce je bilo kdaj zavarovano......

 

 

Sem pismena in vem, zakaj to sprašuje. Ti pa si zelo naiven.

Ampak to sedaj ni pomembno. Raje človeku pomagajmo najti lastnika.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce ves, pa povej, de se ve zakaj se gre. Ampak CE VES. Ne ugibat, si mislit, bit prepricana....

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno gre res za kakšen star Tomos, ki se je valjal po kakšni kleti....

Mogoče je lastnik celo umrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo samo ugibali z ugibanjem, raje počakajmo lastnika tega zapisa, da se z besedami izjasni, kaj je želel sploh povedati oziroma vprašati :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, valyx pravi:

Na kakšen način lahko poiščem lastnika motorja, da bi naredil prepis na sebe (znanca, družinskega člana, itd.).

Ali za to obstaja kakšen postopek? Na tehničnih pregledih sem želel vprašati po VIN številki motorja, vendar NE smejo pogledati v sistem, ker se vse beleži.

Na upravni enoti lahko pogledajo po VIN številki, ampak NE smejo izdati lastnika.

Če ima kdo rešitev, poznanstvo, dela na upravi, tehničnem itd., bi prosil, če mi lahko pomaga pri iskanju lastnika, da lahko naredim prepis in uredim prometno dovoljenje.

V bistvu je stvar sila preprosta.

Citiraj

Obveznost najditelja

51. člen

(1) Kdor najde in vzame premičnino v posest (najditelj), je dolžan o tem takoj obvestiti lastnika premičnine ali osebo, za katero utemeljeno meni, da je upravičena do prevzema premičnine.

(2) Če najditelj ne pozna osebe iz prejšnjega odstavka ali njenega naslova, je dolžan prijaviti najdbo na policiji.

(3) Policija lahko prevzame premičnino v hrambo oziroma pusti premičnino v hrambi najditelja.

(4) Če se premičnina lahko pokvari, ali če so z njenim vzdrževanjem povezani nesorazmerni stroški, jo policija lahko proda na javni dražbi ali po dnevni ceni. Izkupiček od prodaje stopi na mesto najdene premičnine.

(5) Če je vrednost najdene premičnine neznatna, najditelju najdbe ni treba prijaviti na policiji.

Pridobitev lastninske pravice z najdbo

52. člen

(1) Najditelj, ki je izpolnil obveznosti iz 51. člena tega zakona, pridobi lastninsko pravico na premičnini s pretekom enega leta od obvestila ali prijave, če upravičenec ni zahteval njene izročitve in če se premičnina še vedno nahaja v hrambi pri najditelju ali policiji.

(2) Določila prejšnjega odstavka se smiselno uporablja tudi za najdeno premičnino, ki ima neznatno vrednost.

V glavnem, najden motor zapelješ do @Borutt , da ga shranijo. Če ne najdejo lastnika oziroma se ta v enem letu ne javi, je moped od najditelja, če se slednji temu odpve pa gre na dražbo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Snečer pravi:

V bistvu je stvar sila preprosta.

ja ni čist preprosta .. kaj, če je pa ukraden :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, maus pravi:

Da ne bomo samo ugibali z ugibanjem, raje počakajmo lastnika tega zapisa, da se z besedami izjasni, kaj je želel sploh povedati oziroma vprašati :) 

zato sem pa tole napisal ;) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KARMEN1 said:

Ti bi rad motor prepisal nase, brez vednosti lastnika ??

Faca  :lol1:!

ne

2 hours ago, J.a.m.e.s said:

Zavarovalni zastopniki nimamo vpogleda, tako da tu ne pride v poštev. Sicer najbolj ne razumem vprašanja. Če probam nekak razumeti, ti imaš motor za katerega ne veš kdo je lastnik (predvidevam da gre za nek star motor), in bi ga rad prepisal na sebe? 

tako, prav razumeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, valyx pravi:

ne

Če si ga kupil pa papirjev nisi uredil, zdaj pa ne najdeš lastnika.

Lahko npr. stopiš do odvetnika, ki bo na podlagi VIN številke lahko pridobil podatke o lastniku ter ga pozval na ureditev lastništva, v nasprotnem pa vložil tožbo.

Ampak malo več boš moral povedati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Ne vem za kaj se gre, komot je to govor o Tomosu. Moped, apn, atx in automatik, legaliziras s pricami. Ce je bla stvar hitrejsa, colibri, 14m, 15slc, elektronik, ctx in bt50, pa je bla motor, in to s pricami ne gre. Tega se nekaj še valja po skednjih. 

ni tomos, Gilera RX 125 Arizona, gor sem dal tudi oglas če koga zanima...

Problem je, da je v evidenci registriranih vozil in ima lastnika.

Lahko ga prijavim na policijo. Leto dni se mi ne da čakat. Da jim ga dam da ga "zadržijo" in potem tudi zaračunajo odpade. Da se najde lastnik in reče da bi ga imel tudi ne pride v upoštev, saj je plačan in na novo narejena generalka. Kvečjemu bi mi bil on dolžan...

7 minutes ago, Snečer said:

Če si ga kupil pa papirjev nisi uredil, zdaj pa ne najdeš lastnika.

Lahko npr. stopiš do odvetnika, ki bo na podlagi VIN številke lahko pridobil podatke o lastniku ter ga pozval na ureditev lastništva, v nasprotnem pa vložil tožbo.

Ampak malo več boš moral povedati.

 

Če bi ga kupil bi tudi uredil papirje, tako sem ga pa dobil.

Odvetnik ne bi bil slaba opcija če ne bi stal €€ ter če bi motor imel za sebe.

Motor je že dalj časa bil na eni kmetiji, pripeljan nevem kdaj.

Popravljeno . Popravil valyx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

Kako pa veš, koliko bi ti računal odvetnik za poizvedbo in morda za delo naprej?

 

Sej, NE vem, to me najbolj skrbi. Če reče 5€ ni problema :)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na model...tudi če vse porihtaš (papirje)...motor ni vreden več kot par sto evrov...če najdeš kupca. Če imaš to možnost ga raje malo pokrpaj in si daj duška na terenu. Ali pa ga preprosto za kakšnega stotaka prodaš komu takšnemu, ki ga bo koristil za terensko izživljanje...dokler bo šel.  Ali pa ga za 20 let porineš pod kozolec...potem bo imel mogoče kakšno vrednost za kakšnega zbiratelja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, BIF said:

Glede na model...tudi če vse porihtaš (papirje)...motor ni vreden več kot par sto evrov...če najdeš kupca. Če imaš to možnost ga raje malo pokrpaj in si daj duška na terenu. Ali pa ga preprosto za kakšnega stotaka prodaš komu takšnemu, ki ga bo koristil za terensko izživljanje...dokler bo šel.  Ali pa ga za 20 let porineš pod kozolec...potem bo imel mogoče kakšno vrednost za kakšnega zbiratelja.

Drži se teme. Vsak po svoje ceni robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

Kako pa veš, koliko bi ti računal odvetnik za poizvedbo in morda za delo naprej?

 

Odvetniki so kot turizem - še senco ti prodajo. Primeš kljuko vrat pa si brez gat. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, valyx pravi:

Drži se teme. Vsak po svoje ceni robo.

Dal sem samo predlog, da se ne spuščaš v stroške za nični izkupiček...ker vidim, da se treseš za vsak evro.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!