Skoči na vsebino

1. SNL žogobrc


motozajebant

Priporočene objave

Ker je v sosednji temi že ravno navrglo na fuzbal, odpiram tole (če slučajno ta tema kje obstaja, prestavite tja,  jaz je nisem našel).

Torej, 1. snl... začetek sezone močno premešane karte, Aluminij presenetljivo vodi, Olimpija za petami, Maribor nekje v sredini, Domžale se pa ne sestavijo.. 6 tekem, 3 točke, porazno!

Moja napoved za letos je, Olimpija ali Maribor prvak, izpad v drugo ligo Rudar, Bravo predzadnji :) 

ps. dvignimo roke goooor..... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. SNL je dejansko stavnica v živo.

2 stadiona v Sloveniji, dva kluba, pa še to na tekme enega hodi 100 navijačev, porazen nogomet, negledljiv, neverjetni rezultati.

To so lahko samo stave v živo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

1. SNL je dejansko stavnica v živo.

2 stadiona v Sloveniji, dva kluba, pa še to na tekme enega hodi 100 navijačev, porazen nogomet, negledljiv, neverjetni rezultati.

To so lahko samo stave v živo :) 

Nevem, s stavami se ne ukvarjam :) 

no, Olimpija je letos v prvih 4ih tekmah prikazala kar gledljiv fuzbal.. sploh recimo tekma Olimpija-Domžale, je bila res na visokem nivoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motozajebant, zelo omejen pogled. Nisi omenil:

- Tabor Sežana, ki igra zelo napadalen in všečen nogomet in je lahko marsikateremu klubu trn v peti pri deljenju točk,

- Celje izkušena kompaktna ekipa, zrela za prva tri mesta,

- Mura na krilih navijačev si nabira čedalje več izkušenj je tudi potencialni kandidat za prva tri mesta,

- itn.

Pri Olimpiji se prodaja kar nekaj igralcev, torej bo nekaj odhodov, težave imajo tudi s poškodbami, vprašanje je kako bo to na njih vplivalo, Maribor pa ima probleme s samim sabo, ampak mislim da bodo te rešili in se povzpeli na vrh. 

Skratka liga je taka, da vse ekipe lahko presenetijo, napake bodo odločale tekme, manj jih bo, več točk bodo klubi sešteli na koncu. Nepredvidljivo.

Seveda pa navijam za Muro, malo več zbranosti, pa bi že letos lahko z zmago nad Celjem in Olimpijo bili 3 točke pred prvim mestom z eno tekmo manj. Sicer pa smo s tekmo manj 3 točke za prvim, torej v boljšem položaju, kot Olimpija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Andrejcer pravi:

@motozajebant, zelo omejen pogled. Nisi omenil:

- Tabor Sežana, ki igra zelo napadalen in všečen nogomet in je lahko marsikateremu klubu trn v peti pri deljenju točk,

- Celje izkušena kompaktna ekipa, zrela za prva tri mesta,

- Mura na krilih navijačev si nabira čedalje več izkušenj je tudi potencialni kandidat za prva tri mesta,

- itn.

Pri Olimpiji se prodaja kar nekaj igralcev, torej bo nekaj odhodov, težave imajo tudi s poškodbami, vprašanje je kako bo to na njih vplivalo, Maribor pa ima probleme s samim sabo, ampak mislim da bodo te rešili in se povzpeli na vrh. 

Skratka liga je taka, da vse ekipe lahko presenetijo, napake bodo odločale tekme, manj jih bo, več točk bodo klubi sešteli na koncu. Nepredvidljivo.

Seveda pa navijam za Muro, malo več zbranosti, pa bi že letos lahko z zmago nad Celjem in Olimpijo bili 3 točke pred prvim mestom z eno tekmo manj. Sicer pa smo s tekmo manj 3 točke za prvim, torej v boljšem položaju, kot Olimpija.

@Andrejcer, prosim, ne piši o omejen pogledu... vsak ima svoj pogled na določene stvari...

Omenil sem prvi dve mesti in zadnji dve, ostalo sem izpustil. Glede Mure, hm, napad je zelo zelo slab. Gol, ki ga je Šušnjara dosegel v soboto proti Olimpiji, je bil predvsem posledica zelo počasnega Samardžića. Drugače pa, vsak napad ki ste ga imeli, ni bilo pravega zaključka, nevem, mogoče slab dan...

Mura ima res fanatične navijače in kapa dol za njih...verjetno jim tudi to da ogromna krila, za boljše predstave...

Res je, z malo sreče, bi lahko odnesli tri pike, prav tako bi bilo lahko kontra na drugi strani, ko je Kidrič falil prazna vrata... jebat ga, tako to je v nogometu, lahko si boljši nasprotnik, a na koncu izgubiš.

Kar se tiče Tabora Sežane, sem jih gledal, dobro igrajo a težko verjamem, da lahko zdržijo celo sezono, isto kot Aluminij....

Nihče ni rekel, da niste v boljšem položaju... nisem odpru temo zato, da bom sral po drugih ekipah in poveličeval Olimpijo, nisem tak navijač, @Snečer me pozna in to ve.... ampak, pač sem tokrat napisal to, kar sem napisal, sredine lestvice se nisem dotikal... to pa ne pomeni, da Mura ni dobra... enostavno, nisem obremenjen z ostalimi ekipami, navijam za dober nogomet!

in ful bi blo fajn, če se vsaj v teli temi nebi žalili :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, motozajebant pravi:

ful bi blo fajn, če se vsaj v teli temi nebi žalili :beer2:

Ni bil moj namen žaliti nikogar, z besedi "omejen pogled" sem mislil na to, da je bilo omenjenih premalo ekip za napoved prvaka in izpadih. Izgleda ste na tem MS že vsi preobčutljivi, vsak argument ali odgovor sprejmete, kot napad ali žalitev. Žalostno.

Napad pri Muri šepa... z odhodom Sirka iščemo napadalca, Mulić se pripravlja na svoj vložek, dva napadalca ki so ju pripeljali, pa sta trenutno na sposoji do spomladi. Bomo videli, komaj drugo leto smo v 1. SNL.

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Andrejcer pravi:

Ni bil moj namen žaliti nikogar, z besedi "omejen pogled" sem mislil na to, da je bilo omenjenih premalo ekip za napoved prvaka in izpadih.

Izgleda ste na tem MS že vsi preobčutljivi, vsak argument ali odgovor sprejmete, kot napad ali žalitev. Žalostno.

Nikjer nisem rekel, da si me žalil, povedal samo za naprej, da bi bilo fajn...

Za prvaka je morda res premalo ekip napovedanih, a ponavadi je tako, da vecina njih dobro štarta, potem se pa mb-oli bockata... a pustimo se presenetit, mogoce bo letos drugace.

Za izpad pa ne vidim drugega, morda Domžale, a vseeno mislim da premorejo toliko ivalitete, da se bodo pobrale.

Koga ti vidis za potencialen izpad in predzadnje mesto? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Koga ti vidis za potencialen izpad in predzadnje mesto? 

Ne upam si napovedat. Odhod ali poškodba enega ključnega igralca lahko katerokoli ekipo obrne na glavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Andrejcer pravi:

Ne upam si napovedat. Odhod ali poškodba enega ključnega igralca lahko katerokoli ekipo obrne na glavo. 

No, jaz sem napovedal, pa da vidimo, kaj bo :)

bral, da naj bi Bagnack šel v Partizan le ob predpostavki, da Partizanu rata pridt v Ligo Evropa, zanimivo... če gre, se nam ne piše nič dobrega, dec je res steber, v soboto je odigral fantastično tekmo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo povem, kar vidim v prenosih, prazni stadioni, slaba igra, pač to je to za ta denar.

@Andrejcer verjetno si videl tekmo Mura-Maribor

take scene težko vidiš :) nazadnje sem jih videl v Jurovskem dolu...

teren totalno razmočen, luže, ko je žoga priletela se je ustavila, za moje pojme neregularno in nemogoča igra, vseeno je to 1. liga

da ne govorim kako so verjetno uničili zelenico

od igre ni bilo nič, ker se je dalo "igrat" samo z nabijanjem, potem pa kam pade, pade

Mura je sicer rezultatsko letos odlična, morda celo prva trenutno :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska liga je res specifična, nikoli ne veš kdo bo koga premagal. Vodilni remizira z zadnjim na lestvici? Mariboru je Mura postala trn v peti in nikakor ne najde recepta, da bi jo premagal itd. Problem pri naši ligi vidim, da ni konstantno močnih klubov, ki bi narekovali tempo. Občasno pride do raznih prebliskov, tako kot je trenutno Aluminij, vendar se že vnaprej ve, da dolgo na vrhu ne bo zdržal. Podobno je z Olimpijo, ko sestavijo dobro ekipo, ki igra atraktiven nogomet, se začne glavne igralce prodajati ali celo menja trenerja, in vse skupaj jim pade v vodo. Negotovost ni bila še nikoli dobra. Maribor ima dobro zaledje, najboljše navijače, nogometna šola dela na polno, tudi Zahović obvlada svoj posel, pa če ga ima narod rad ali ne, vendar za moje pojme imajo igralci preveč polne riti. S takšnim finančnim vložkom, klubskimi avti, pogoji za treniranje, drage priprave, da ne govorim o plačah, bi morali gladko premagovati vse po spisku. Pišem za domačo ligo. Evropa je spet nekaj drugega, tam pridejo izkušnje še posebej do izraza, sploh če je v ozadju močna domača liga. Na drugi strani imamo pa npr. Rudar, kjer večina igralcev hodi v službe, po službi pa trenirat. Sem gledal enkrat intervju z enim igralcem, dopoldne hodi v rudnik delat, popoldan pa trenirat. Mariborski igralci crknejo. Pa navijam za Maribor, da ne bo pomote. 

Kar se tiče samega rivalstva med navijači. Dokler je v mejah normale ga podpiram in je tudi zdrav za sam nogomet. Fajn je priti na poln stadion, poslušati glasno navijanje, gledati razne koreografije, tudi če kakšna bakla prileti na igrišče ni ravno katastrofa. Pa še nogometna zveza pokasira. :D Tudi to je del nogometa. Maribor živi za nogomet, to se ob vsaki večji tekmi čuti na vsakem koraku. In prav je tako. Upam, da jim jutri uspe in se Evropa podaljša na jesen. Istočasno pa tudi okrepi klubska blagajna. Enako bi privoščil vsem slovenskim klubom, tudi Olimpiji.

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nazaj je novinar (ne vem, kdo je takrat pokrival fuzbal) spraševal ljudi na ulici, kaj si mislijo o napovedanem derbiju ( mislim, da je v tistih časih Gorica kotirala zelo visoko..). No, vprasa novinar gospoda srednjih let, ali spremlja nogomet." Seveda, seveda ga spremljam, kar redno." odgovori mozakar. Torej, kaj menite o danasnjem derbiju Gorice in Xxx? Mozakar: "ocitno se nisva razumela...vi sprasujte o nogometu, omenjate pa slovensko ligo, ki  je en navaden žogobrc na ograjenih in oznacenih travnikih".

Nekako takšno je tudi moje mnenje o SLo fuzbalu. Niti N od nogometa. 5 evropska liga. Je pa trenutno seveda medijsko zelo podprta, ker se tisti kao strokovnjak Mila- nič pojavlja minimalno dvakrat dnevno po vseh možnih portalih....

Pred sabo imam suho malico za danes...doručak zraven....upam, da ne skoci kak Mila- nič še tu ven, pa da gre apetit v p.m...

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo izven teme... MB-Ludogorets... a jaj jaj... Da greš v playoff tekmi, v tekmo čisto brez želje in energije, mi ni čist jasno. Viler včeraj porazno, za mene daleč najslabši igralec tekme, Kronaveter neviden, občutno padel v formi... Vse kar je MIlanič včeraj dobro naredil, je menjava Krona-Tavares.  Tavaresu pa velik poklon :worship: pri svojih 35 letih (no, neuradno naj bi jih imel menda več), je doktor za vse mladiče v MB. Svojo kondicijo in krajšo nogo, kompenzira z željo, res neverjetno. Mali Zaho pa tudi bolj švoh. Tekel in "boril" se sicer je, a to je občutno premalo... dobro, res pa da drugega napadalca MB nima... škoda, da niso še enega spekli in se uvrstili v skupinski del...

pred 21 urami, Tedybear pravi:

Že dolgo nazaj je novinar (ne vem, kdo je takrat pokrival fuzbal) spraševal ljudi na ulici, kaj si mislijo o napovedanem derbiju ( mislim, da je v tistih časih Gorica kotirala zelo visoko..). No, vprasa novinar gospoda srednjih let, ali spremlja nogomet." Seveda, seveda ga spremljam, kar redno." odgovori mozakar. Torej, kaj menite o danasnjem derbiju Gorice in Xxx? Mozakar: "ocitno se nisva razumela...vi sprasujte o nogometu, omenjate pa slovensko ligo, ki  je en navaden žogobrc na ograjenih in oznacenih travnikih".

Nekako takšno je tudi moje mnenje o SLo fuzbalu. Niti N od nogometa. 5 evropska liga. Je pa trenutno seveda medijsko zelo podprta, ker se tisti kao strokovnjak Mila- nič pojavlja minimalno dvakrat dnevno po vseh možnih portalih....

Pred sabo imam suho malico za danes...doručak zraven....upam, da ne skoci kak Mila- nič še tu ven, pa da gre apetit v p.m...

 

Tedybear, res je, ni ravno na najvišjem nivoju naša liga. A tako pač je. Saj tudi hrvaška, srbska ali bosanska ni dosti boljša, z izjemo parih klubov.

To imamo in s tem se je treba sprijaznit. Jaz grem kljub vsemu na vsako tekmo Olimpije, če ne drugega, s kolegi spijemo pivo, malo glasilk pustimo tam in je lahko čist luštno :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

Jaz grem kljub vsemu na vsako tekmo Olimpije, če ne drugega, se malo stepemo in sprostimo

:huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, maus pravi:

:huh:

 

hm, ne tepemo se, smo na tribuni za obične navijače :) no, razen v MB je bil 1x en "kreš", ampak smo na lep kulturen način rešili zadevo, brez raznoraznih pretepov itd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se ime teme preimenuje v Slovenski nogomet ali nekaj podobnega. Ker nima smisla, da se osredotočamo samo na dve ekipi in domačo ligo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo :P 

pred 7 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Predlagam, da se ime teme preimenuje v Slovenski nogomet ali nekaj podobnega. Ker nima smisla, da se osredotočamo samo na dve ekipi in domačo ligo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, J.a.m.e.s pravi:

Predlagam, da se ime teme preimenuje v Slovenski nogomet ali nekaj podobnega. Ker nima smisla, da se osredotočamo samo na dve ekipi in domačo ligo.

načeloma lahko tudi to, lahko  @DAMI34 pobriše del: OLIMPIJA-MARIBOR.

sicer je blo mišljeno v tej smeri, zato tudi naslov 1.snl... ampak, še vedno se mi zdi, da je največ debat na temo, žabarji, štajerci :) seveda, dokler so v mejah normale in nežaljive... vse ostalo, ni okusno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, še vikend napoved, bolj za šalo kot zares :) 

 

AŠK Bravo-Triglav Kranj   1

Sežana-Olimpija                2

Aluminij-Mura                    0

Celje-Rudar                        1

Domžale-Maribor              2

 

Pa da vidimo, če lahko kaj trofim :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AŠK Bravo-Triglav Kranj   1

Sežana-Olimpija                0

Aluminij-Mura                    2

Celje-Rudar                        1

Domžale-Maribor              0

?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2019 ob 15:19, motozajebant pravi:

aja, še vikend napoved, bolj za šalo kot zares :) 

 

AŠK Bravo-Triglav Kranj   1  WIN

Sežana-Olimpija                2 WIN

Aluminij-Mura                    0 LOST

Celje-Rudar                        1 WIN

Domžale-Maribor              2 WIN

 

Pa da vidimo, če lahko kaj trofim :) 

 

Ob 30. 8. 2019 ob 16:39, Andrejcer pravi:

AŠK Bravo-Triglav Kranj   1 WIN

Sežana-Olimpija                0 LOST

Aluminij-Mura                    2 LOST

Celje-Rudar                        1 WIN

Domžale-Maribor              0 LOST

?

@Andrejcer ti 2/5, jaz 4/5... skoda da ne stavim :)

no, ta vikend sem pogledal samo zadnjih 15min tekme dom-mb... pa malo alu-mura... tako da, ne bom komentiral igre.

Mitrović v MB, Bagnack pa je čudežno do 2021 podpisal... zgleda je bilo 2mio preveč za Partizan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no, da malo pokomentiramo slovensko reprezentanco.... POgledal včerajšnjo tekmo z Izrealom v živo... šta reči a ne zaplakati? :) 

na sredini igrišča so nas dobesedno pojedli-govorimo o Izraelcih, obramba nam je ko švicarski sir...samo z malo več luknjami še....  Jokić, Krhin.... to ne moreta igrati za moj hišni svet...posrečena menjava Keka, ko je tedva kekca dal ven....

Jojo odličen ko vedno, čeprav zgleda štorast, jih je vrtel ko na vrtiljaku, ima pa problem v reprezentanci... ne dobi uporabne povratne žoge... naredi vse kot je treba, "feedbacka" pa ni...no, saj bo tudi to steklo....

Zahaviju pa poklon... če me spomin ne vara, je v teh kvalifikacijah natresel 9/11 golov Izraela... tudi včeraj je lepega spekel...

na koncu, 6/6 pik... pohvalno... Kek je majstor!

zdaj pa 1. SNL :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi en mojster razloži, zakaj kličejo Krhina v repko, nogometa praktično ne igra, al je poškodovan al greje klopi, igra v "drugi" ligi, po 60 minutah igre je mrtev.

Pa ga je klical Katanec, pa Kek, kaj je s tem Krhinom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa naj eden razloži, zakaj te ne ftaknejo Zahovića, da napolne mrežo tem žabarjem izraelskim :huh:

Eden jih bo vzdigno, ker so me žiuciral skor do konca tekme  :mad:

konc koncev ... bravo naši :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe zadnji tekmi sta bili izredno gledljivi, Keku je uspelo doseči to, kar je nekaj časa fural Katanec. Združiti ljudi in po dolgem času spet napolniti stadion. Lepo je videti toliko navijačev, škoda le, da se ne organizirajo in skupaj ustvarijo kakšne koreografije. Tako pa kdor ne skače ni Slovenc je vrhunec navijanja. Ampak pustimo to, tekme so tiste katere gledamo. Vsaka čast fantom za borbeno igro, zgledajo res odločno in enotno. Še so možnosti za popravke v igri, sploh na sredini, vendar ne dvomim, da bo tudi to Keku uspelo. Vmes nam postrežejo z vrhunskimi in atraktivnimi potezami, kar dokazuje, da so fantje vse bolj sproščeni. In prav je tako. Naslednji so Makedonci, s takšno borbenostjo ni hudič, da ne odnesemo nove tri pike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!