Skoči na vsebino

Elektronski pripomočki: potuha ali ne? (abs, tc, in vse ostale kratice)


ligenjček
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

1. Ali elektronska pomagala omogočajo potuho pri vožnji, ali so pomemben dodatek?

2. Ali se brez teh pomagal da voziti motor in ali je res da je zaradi njih lahko že vsak motorist?

3. tehnikalije, razprava o določenih pomagalih, delovanju, prednostih, slabostih itd...

Priporočene objave

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Tistih časov ni več. Ker tudi stoenk in podobnega ni več. Sedaj imamo abees in še marsikaj drugega. In abees je fajn. Tudi kaj drugega je fajn. 

Sem prebral Damijev zapis o nekem prehitevanju pred ovinkom in vožnji preko potoka na cesti. Je napisal, da je bil desni ovinek. Pa se spomnim na en drug zapis, da nobeno elektronsko pomagalo ne zmore odpraviti vseh človeških neumnosti. 

Seveda se strinjamo, da so abs in ostala pomagala koristna.

To sem izpostavil, ker si omenil, da je začetnik brez teh pomagal skoraj mrtev....mal karikiram.

Veliko se nas je naučilo vozit brez pomagal in še tlačimo zemljo.

Men po pravici je še najboljša kratica za elektronsko vzmetenje, ker se mi res ne nastavlja vsakič ko gre žena z menoj, ko se otovorim itd.... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Samo Borutt začeli smo skoraj vsi v tej debati brez abs in smo bili začetniki.

Pripisuješ to samo sreči?

Nesreče sem naredil z abs, seveda po svoji neumnosti.

O tem pravim, da ta pomagala niso vse na svetu, kot nekateri ne razumejo in jih zagovarjajo.
Kot si rekel, nekateri vozimo že od leta 1984, pa so bili MZji, Specialke, pa tudi APNke, ter BT50, za tiste čase, glede na opremo smrtno nevarne. Še danes smo (večina) tukaj.

Ravno zaradi tega meni ne gre v glavo, da nekateri brez glavo trdite svoje in zlivate gnojnico na človeka, kateri pač nima istega mnenja, kot nekateri. Zanimivo, z nekaterimi pa človek tukaj najde, tako dober dialog.

Da imate nekateri to danes na motorjih je posledica temu, ker je pač vse to danes že serijsko. In ko kupiš motor letnik 2018 je dejstvo, da bo imel določene stvari že vgrajene. Nihče oziroma malo kdo pride v trgovino in od navadnih smrtnikov - povprečen motorist, ne reče prodajalcu, da si želi TCS ... in ostale stvari, saj je to itak že v kompletu.

Osebno potrebe po teh stvareh nimam, če bom pa kupoval čist nov motor in bo imel te dodatke, pa tudi vredu. Bi se pa kljub temu naprej trudil, da jih ne bi rabil nikoli uporabit (drugo je ABS, ki deluje samodejno), četudi hočemo ali nočemno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Rogerg pravi:

pred tednom dni sem bil z avtom....mi je en ata iz nepreglednega  ovinka na cesto butnu...dovoz...imel je sicer ogledalo pa ni pogledu ocitno .. sel sem umirjeno ene 65 na cesti kjer je 90 omejitev... sem refleksno odmotu in za las sel mimo...ce bi bil z motorjem bi pomoje padu, še z abs vprasanje kaj bi blo... tko da govort umirjeno vozt brez abs je varno je nesmiselno ker cesta je svašta in nikol ni isto...vedno so presenecenja,  tko da ja pametna voznja + abs je prava izbira :) in itak veliiik sreče ta je najpomembnejša

 

umirjena vožnja z ali brez absa je v vsakem primeru bolj varna...

abs ni nuja, se da čisto normalno shajati brez njega, če pa je pa pomeni povečano varnost

ampak varnost se začne prvo v glavi

GSke, ki so letos pokale v Posočju so bile opremljenje z najnaprednjejšo tehnologijo, ki pa ne zmore komepnzirati divjanja in objestne vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res... ampak ne obracaj besed... lepo si napisal da je abs nepotreben ce nisi divjak  in je bolj pomembna varna voznja...  to pac ni res... ker je oboje pomembno ... loh vozis varno premisljeno pa ti naenkrat pade nlp iz neba in trzneš požlajfaš ...pa usuješ... mogoce z abs ne bi... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel lažjo prometno nesrečo, pri kateri je trpel samo pleh. Če bi takratni motor imel ABS, do nesreče ne bi prišlo.

Lahko lapate do fundamenta, in še nazaj. A dejstva, da "pomagala" na motorjih, avtih in ostalih izdelkih olajšujejo življenje, povečajo varnost, in poskušajo popravit\odstranit človeško napako, ne morete izničit...

Kot sem že milijonkrat napisal... če bi upoštevali menje motosveta(nekaterih) bi njive še vedno orali z konji in srali v skretih na štrbunk...

Temu se pa reče z eno besedo: NAPREDEK

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, in ko se že pogovarjamo, če je nujno da ima motor ABS. Motor ni nuja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kričač pravi:

O tem pravim, da ta pomagala niso vse na svetu, kot nekateri ne razumejo in jih zagovarjajo.
Kot si rekel, nekateri vozimo že od leta 1984, pa so bili MZji, Specialke, pa tudi APNke, ter BT50, za tiste čase, glede na opremo smrtno nevarne. Še danes smo (večina) tukaj.

Ravno zaradi tega meni ne gre v glavo, da nekateri brez glavo trdite svoje in zlivate gnojnico na človeka, kateri pač nima istega mnenja, kot nekateri. Zanimivo, z nekaterimi pa človek tukaj najde, tako dober dialog.

Da imate nekateri to danes na motorjih je posledica temu, ker je pač vse to danes že serijsko. In ko kupiš motor letnik 2018 je dejstvo, da bo imel določene stvari že vgrajene. Nihče oziroma malo kdo pride v trgovino in od navadnih smrtnikov - povprečen motorist, ne reče prodajalcu, da si želi TCS ... in ostale stvari, saj je to itak že v kompletu.

Osebno potrebe po teh stvareh nimam, če bom pa kupoval čist nov motor in bo imel te dodatke, pa tudi vredu. Bi se pa kljub temu naprej trudil, da jih ne bi rabil nikoli uporabit (drugo je ABS, ki deluje samodejno), četudi hočemo ali nočemno.

tudi TC deluje samodejno :P

To kar si zapisal, je bolj vezano na človeško naravo, kot na opremo.

Smo znali voziti in najti naslove brez GPSa, sedaj ga ima vsak. Zakaj, ker je poceni in ker lahko in ker olajša delo.

Razvoj računalništva je v nekaj 10 letjih naredil tak preskok, da se ti meša, včasih smo klofali na PCjih, risali, fakturirali, kateri so imeli 10% sedanje računske moči povprečnega telefona (prosim take, ki so bolj poučeni v detajle da se ne zapenjajo za vsak %)

Sedaj ima že vsak moped računalnik, nekaj tipal in ekola, vse je možno, od izbora map, torej podajanje moči, omejitve konjev (kar je hudo fajn zadeva), do občutljivosti raznih sklopov in reaigranja glede na izbran program.

Nekateri, nekateri mopetki kot moj Z900 2017 letnik s 125 konjiči ima samo ABS, pa se čisto komot in z užitkom vozim. K sreči je zadeva tako umirjena in ima konstantno krivuljo navora, da je hudo obvladljiva. Vendar je že poplesala zadnja guma pri prehitevanju v dežju, Da bi takrat imel klasičen TC (traction control) bi elektronika sama posegla in popravila zdrs, tako sem pa moral uporabiti mal sreče in znanja.

Tvoje mnenje, kot praviš je prav tako merodajno kot moje. Lahko ga imaš in lahko ga zagovarjaš, vse ostalo je prepuščeno debati.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Snečer pravi:

 

GSke, ki so letos pokale v Posočju so bile opremljenje z najnaprednjejšo tehnologijo, ki pa ne zmore komepnzirati divjanja in objestne vožnje

oprosti se ne morem strinjati, pokali so predvsem zaradi neiskušenosti, neznanja in nepoznavanja ceste. Vsa elektronska podpora, te ne more poučiti, naučiti in kako drugače pokazati, kako se zvozi ovinek ali prehiti avtodom.

Najnaprednejšo tehnologijo ima skoraj vsak moped čez jurja (razn kakega kawasakija tam okrog 900ccm:P )

pred 7 minutami, Snečer pravi:

raje z abs in umirjeno

evo recept, sem ti popravil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

tudi to je res, potrata časa in denarja ter. onesnaževanje

a pomaga vzdrževati sistem trošenja

Razen to, da je potrata časa, se z ostalim strinjam. 

Potrata časa je spremljat MS (v prostem času), hodit v službo, gledat TV, se prepirat o ABS-u.

Motorizem je pa širjenje obzorja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snečer pravi:

tudi to je res, potrata časa in denarja ter. onesnaževanje

Ma filozofsko gledano je potrata časa, denarja in energije vse, kar ni potrebno za golo preživetje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Ma filozofsko gledano je potrata časa, denarja in energije vse, kar ni potrebno za golo preživetje...

HM, ni čist res, ker se* je tud full pomemben, ni pa nujen za golo preživetje. Kar poglej kokl ljudi že dolgo ni in zdej tle najedamo drugim. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, jskrablin pravi:

Zaenkrat elekronika ne more nadomestiti voznika.

Ne bo povsem držalo. V testnem okolju ji že zelo dobro uspeva tudi na dveh kolesih ne le štirih. Seveda tudi v zraku že nekaj časa nekatera letala brez "elektronske pameti" sploh nebi letela...

 

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Ti ne stekas praznih vrstic med odlomki?

ni bistvo v tej temi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Ne bo povsem držalo. V testnem okolju ji že zelo dobro uspeva tudi na dveh kolesih ne le štirih. Seveda tudi v zraku že nekaj časa nekatera letala brez "elektronske pameti" sploh nebi letela...

 

 

HM...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

HM...

 

nič posebnega, večini stricem s klobukom (in tetam z očali) se to zgodi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Jest sm na šihtu. imam cajt nabijat.

IMG_20190829_173418 (1).jpg

 

 no pa daj, jaz jem kosilo vmes tipkam :D

 

Bistvo, naslov teme pa je in recimo filozofsko vprašanje:

Ali elektronska pomagala omogočajo potuho pri vožnji, ali so pomemben dodatek?

Ali se brez teh pomagal da voziti motor in ali je res da je zaradi njih lahko že vsak motorist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, MiNa pravi:

Ne bo povsem držalo. V testnem okolju ji že zelo dobro uspeva tudi na dveh kolesih ne le štirih. Seveda tudi v zraku že nekaj časa nekatera letala brez "elektronske pameti" sploh nebi letela..

In koliko od motoristov bi se želelo voziti s samovozečimi motorji? Verjetno bi bilo bolj varno ampak prvinski občutek vožnje z motorjem z vsakim pomagalo izginja....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Bistvo, naslov teme pa je in recimo filozofsko vprašanje:

1. Ali elektronska pomagala omogočajo potuho pri vožnji, ali so pomemben dodatek?

2. Ali se brez teh pomagal da voziti motor in ali je res da je zaradi njih lahko že vsak motorist?

Faqing zajebano. Zdej to sta 2. vprašanja. pa če zdej mal po motosvetovsko odgovorim... počas, pa ene 2 strani natipkam...

To zdej še ni bil odgovor. To je sam uvodna beseda... grem po pivo. Ta 3. pa se domislim odgovora...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Faqing zajebano. Zdej to sta 2. vprašanja. pa če zdej mal po motosvetovsko odgovorim... počas, pa ene 2 strani natipka,.

To zdej še ni bil odgovor. To je sam uvodna beseda... grem po pivo. Ta 3. pa se domislim odgovora...

grempopivo :P

evo si odgovoril na vse. Aja sem označil vprašanji s številom.

vsekakor sem pozabil točko

3. tehnikalije, razprava o določenih pomagalih, delovanju, prednostih, slabostih itd...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!