Skoči na vsebino

Elektronski pripomočki: potuha ali ne? (abs, tc, in vse ostale kratice)


ligenjček
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

1. Ali elektronska pomagala omogočajo potuho pri vožnji, ali so pomemben dodatek?

2. Ali se brez teh pomagal da voziti motor in ali je res da je zaradi njih lahko že vsak motorist?

3. tehnikalije, razprava o določenih pomagalih, delovanju, prednostih, slabostih itd...

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

zapis nima nobene povezave z ABS, oziroma jo ima z MSCjem. (kjer je ABS samo podgrupa celega programa)

ne, na tomos vinkovič :P

 

Ima veze, ker je Maus nekaj ugotovil glede kratic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Menda je tudi seks s kondomom varnejši?..:hmm:

No evo, za tole imam tud odgovor. 

Bolje da sexaš z kondomom, kot da nič ne sexaš.

@Kugelschreiber fora je v tem, da mi gre z leti vedno bolj na otročje, and i feel good! Life is too serious...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tako težko se v vsaki ali pa vsaj nekaterih temah držati se "naslova" pa vsaj malo poskušati pri sebi biti optimalen z odgovori, filozofiranjem itd?

Če ne gre, pač ne gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Seveda se strinjamo, da so abs in ostala pomagala koristna.

To sem izpostavil, ker si omenil, da je začetnik brez teh pomagal skoraj mrtev....mal karikiram.

Veliko se nas je naučilo vozit brez pomagal in še tlačimo zemljo.

Men po pravici je še najboljša kratica za elektronsko vzmetenje, ker se mi res ne nastavlja vsakič ko gre žena z menoj, ko se otovorim itd.... 

Glede začetnika sem napisal, da nima pojma in, da ga abees rešuje. Se malo drugače bere, kot si ti razložil, kajne. 

Vse sorte smo preizkusili in vse sorte uporabljali. Samo sedaj nudijo bombončke, če si sposodim izraz. Abees je nujen. Ostalo po želji. 

Vzmetenje na gumb, da izbiraš enega ali dva ali prtljago je res pogruntavščina. Simpl je nrtbulš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ima veze, ker je Maus nekaj ugotovil glede kratic. 

ABS bi v konkretnem primeru samo olajšal zaviranje čez mokro. Ker sem Kmeta videl vem kaj in kako se je zgodilo, kako je MSC (motorcycle stability control) deloval/popravljal moped v nagibu. Sicer ti pa lahko on sam pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

A je tako težko se v vsaki ali pa vsaj nekaterih temah držati se "naslova" pa vsaj malo poskušati pri sebi biti optimalen z odgovori, filozofiranjem itd?

Če ne gre, pač ne gre...

To je zdej tko, kt bi mene Bavčar prepričeval: Ja a je res tok težko bit pošten...:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

To je zdej tko, kt bi mene Bavčar prepričeval: Ja a je res tok težko bit pošten...:lol1:

ni letelo samo nate ampak tudi na polno luno :P, sicer pa v tej temi poskušam nenabijat. Lahko pa začnem, lahko tudi vse po vrsti žalim, kar čem...a ti bo fajn?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ABS bi v konkretnem primeru samo olajšal zaviranje čez mokro. Ker sem Kmeta videl vem kaj in kako se je zgodilo, kako je MSC (motorcycle stability control) deloval. Sicer ti pa lahko on sam pove.

Pri abees si lahko kmet in stisneš do konca. Brez je pa stvar bolj zaj..., če ni občutka. In, ko je kriza pa še panika, so tiste tri črke lahko razlika med biti in ne biti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, na koncu bo povzetek vsega, da je ABS nek tujek (elektronika) ki izničuje prvinske občutke kot kondom. Itak je prihodnost v virtualnem seksu in samovozečih motorjih....:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

ni letelo samo nate ampak tudi na polno luno :P, sicer pa v tej temi poskušam nenabijat. Lahko pa začnem, lahko tudi vse po vrsti žalim, kar čem...a ti bo fajn?

 

70C62D14-D05B-47E3-8F5D-D79771D02BDA.jpeg.9cbaf38e17d131bfd841610ea651e75a.jpeg

Bravo dej petkooooooooo! 

 

 

Ne, nikakor nismo na isti strani knjige. Jez sm debato o elektronskih pomagalih dojel kot slabo šalo. Pogovor o tem, a je varnostna elektronika za civilno uporabo smiselna ali ne, je sama po sebi parodija na izmenjavo razumnih mnenj.  Izhodišče “elektronska pomagala daje potuho in škodijo varnosti” je popolnoma nesprejemljivo.

A je to nabijanje al ne, ne vem. Ampak debate o tem sploh ne bi smelo bit. 

 

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Pri abees si lahko kmet in stisneš do konca. Brez je pa stvar bolj zaj..., če ni občutka. In, ko je kriza pa še panika, so tiste tri črke lahko razlika med biti in ne biti. 

mal sva zašla v pogovoru.

@Kmet2je govoril o specifičnem primeru , ki ga je doživel, jaz sem bil priča, takrat je imel KTM1190 eden prvih MSC (sedaj je že kup mopedov s tem opremljeno, mislim, da ga je celo posebej daj naložit in drago plačal)

Posredovanje je bilo podobno kot pri avtu ESP. Odvzem plina, izmenično in po potrebi zaviranje spredaj zadaj, videl sem kako je moped zanihal in se poravnal. Vprašal sem Kmeta če je to on storil, pa je rekel da ne ampak sam moped (kateri za tako delovanje rabi malo več tipal kot samo ABS, vsaj še IMU mora imeti). Del tega sistema je pa tudi delovanje ABSja.

Če se motim, bo pa Kmet povedal oziroma popravil mojo zgodbo.

 

Jaz na mojem mopedu, tega še nisem doživel, ker nisem bil v podobni situaciji, razen ko uporabim RAIN program (po suhem), pa ga zaženem v ovinek uležem in odprem in se zgodi: NIČ. Gas mi vzame in jebi se lučko. Daleč od tega pa, da bi pa videl polno delovanje, ko MSC upravlja še zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

 

70C62D14-D05B-47E3-8F5D-D79771D02BDA.jpeg.9cbaf38e17d131bfd841610ea651e75a.jpeg

Bravo dej petkooooooooo! 

 

 

Ne, nikakor nismo na isti strani knjige. Jez sm debato o elektronskih pomagalih dojel kot slabo šalo. Pogovor o tem, a je varnostna elektronika za civilno uporabo smiselna ali ne, je sama po sebi parodija na izmenjavo razumnih mnenj.  Izhodišče “elektronska pomagala daje potuho in škodijo varnosti” je popolnoma nesprejemljivo.

A je to nabijanje al ne, ne vem. Ampak debate o tem sploh ne bi smelo bit. 

 

 

smelo biti? Preskoči, izrazi nasprotno mnenje itd..

Moje mnenje je, pa lahko se motim, da je folk še vse premalo poučen kaj ima na mopedu, zakaj ima in kako deluje.

bdw, tudi o varnosti je lahko govora. Vsake toliko gre tudi elektronika lahko v maline, ali še huje, deluje celo napačno. Lahko pa deluje samo površno, zato prejemamo posodobitve. Od agregata, vzmetenje do delovanja na koncu tudi aBSa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Borutt said:

Pri abees si lahko kmet in stisneš do konca. Brez je pa stvar bolj zaj..., če ni občutka. In, ko je kriza pa še panika, so tiste tri črke lahko razlika med biti in ne biti. 

Prevec se poudarja ta biti ali ne biti. Pomagala so ucinkovita predvsem v mejnih in z,ernih situacijah. Ko gre hudo narobe, ali preko razuma, takrat ne pomaga nic vec. 

 

Elektronika resuje samo resljive situacije. Za cloveka je situacija lahko tezko resljiva, ali sploh ni. Za elektroniko pa rutinski manever. Do dolocene mere. A je to dobro imet al ne pa ni debatlih. 

 

@DAMI34, nasprotmo mnenje je tud de je zemlja ravna. Pa ni mnenje. To je debilana. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kugelschreiber pravi:

 Jez sm debato o elektronskih pomagalih dojel kot slabo šalo. Pogovor o tem, a je varnostna elektronika za civilno uporabo smiselna ali ne, je sama po sebi parodija na izmenjavo razumnih mnenj.  Izhodišče “elektronska pomagala daje potuho in škodijo varnosti” je popolnoma nesprejemljivo.

A je to nabijanje al ne, ne vem. Ampak debate o tem sploh ne bi smelo bit. 

 

 

No mene je pa Snecer včeraj mal "podučil". Sem se zamisli nad svojim udejstvovanjem na MS. Pa sm mal prispeval... v isto skledo :D

 

Ob 28. 8. 2019 ob 7:56, Snečer pravi:

v glavnem, nekdo mora nekaj objaviti napisati, v neki skupnosti je korektno, da je nek prispevek, ne samo jemanje

če bi vsi tako počeli, ne bi bilo, kaj za "vzet"

če bi se prispevki plačevali pa bi bila druga zgodba, vsi bi jih hoteli pisat, noben jih ne bi želel plačevat :)

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi drugace vozil z pripomocki in brez? Isto vozis, edin brez skrbi lahko stiskas zavore, pa gas odpiras, to je sam dobr :)??

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

@DAMI34, nasprotmo mnenje je tud de je zemlja ravna. Pa ni mnenje. To je debilana. 

zato pa je forum in debata. Kdo sva jaz in ti, da nekomu prepovedujeva verjeti da je zemlja ploščata?

Kvečjemu nama je v interesu (kolikor zmoreva) mu dokazati in dopovedati da ni. Brez tega, da mu napišem debil in kaj maš tule sploh za klofat :P

 

Bom pa navrgel še eno zadevo v zvezi s temo.

Semiactivno vzmetenje

Meni je qul, deluje fantastično, tako, da lahko mnogo hitreje pelješ, ker pobira in kompenzira neravnine, ter ostalo. Žal pa dviguje mejo zaznavanja slabe podlage, ni več filinga v riti v stilu aha drsi, bom mal spustil.

Recimo klasika pokaže prej na "kočljivo situacijo", nato je nekaj časa na meji ali pa postopno drsenje, nato sledi zdrs.

Semiactive pa dviguje samo mejo, ampak ko odleti, pa odleti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Zakaj bi drugace vozil z pripomocki in brez? Isto vozis, edin brez skrbi lahko stiskas zavore, pa gas odpiras, to je sam dobr :)??

to se potem vidi, da nekaj v osnovi ne štima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, DAMI34 said:

zato pa je forum in debata. Kdo sva jaz in ti, da nekomu prepovedujeva verjeti da je zemlja ploščata?

Kvečjemu nama je v interesu (kolikor zmoreva) mu dokazati in dopovedati da ni. Brez tega, da mu napišem debil in kaj maš tule sploh za klofat

No vidis, zato jez ne bi bil dober moderator. Naj kdorkoli verjame kar hoce. Razkladat pa s tega delal debato? Ne, to ne bi slo. O neizpodbitnih dejstvih  debate ne sme bit. Nobene. Nobenga izmenjevanja nasprotnih mnenj. 

 

Zadnic sm slisal eno kruto kruto primerjavo. O nacionalni TV se je slo, pa o neznosnem uravnavanju objektivnosti z nasprotnimi mnenji. Ce bo shod proti spolnim zlorabam otrok, a se ga bo uravnavalo z nasprotnim mnenjem pedofila? Jaz na to ne pristanem. 

 

Na asfaltni cesti, kjer se odvija 99,999% prometa in motorizma, so vse kratice fajn in koristne. Konec debate.  Lahko se pogovarja komu so vsec, in komu ne. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

zato pa danes že vsak motor vozi...

Sej si tudi ti med temi "vsak"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Glede začetnika sem napisal, da nima pojma in, da ga abees rešuje. Se malo drugače bere, kot si ti razložil, kajne. 

Vse sorte smo preizkusili in vse sorte uporabljali. Samo sedaj nudijo bombončke, če si sposodim izraz. Abees je nujen. Ostalo po želji. 

Vzmetenje na gumb, da izbiraš enega ali dva ali prtljago je res pogruntavščina. Simpl je nrtbulš. 

Saj sem napisal da mal karikiram, kajne.

pred eno uro, Borutt pravi:

Pri abees si lahko kmet in stisneš do konca. Brez je pa stvar bolj zaj..., če ni občutka. In, ko je kriza pa še panika, so tiste tri črke lahko razlika med biti in ne biti. 

Jaz sem se navadil vozit v začetku brez pomagal.

Sploh ne vem če lahko naštejem tri primere ko sem tak stisnil, da je abs posegel vmes.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

tudi ti si med nami

Seveda, sem kje napisal, da nisem.

Tvoj post se je razumel, da si ti nekaj več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

sem kje jaz kaj takega napisal zase? 

Nisi, kot jaz nisem dajal v nič tiste, ki grejo samo do BiH, ampak sem samo repliciral, ker sem bil izvan.... 

Ampak pustimo, odzval si se skrajno otročje kar je tvoja pravica.

Lep dan še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!