Skoči na vsebino

Šola vožnje s svojim motociklom


Tania

Priporočene objave

Živjo, nova na forumu, nova šele bom v motociklizmu.

Delam izpit za A. Ker je v šoli vožnje motor previsok zame (sedež 780 cm) bi želela opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem. Ima 690 cm nizek sedež, normalno sežem z nogami na tla. Ker pa ima 649 ccm in 45 Kw ne vem, če bo ok. A kdo ve, ali je možno opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem in kakšni so pogoji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccm bo dovolj ampak za neomejeno mora imeti vsaj 70kw. Moja sestra je ta problem rešila z čevlji z višjim podplatom, kateri ti malo olajšajo situacijo, da pa se tudi sedež preuredit, ampak s tem ga uničiš, tako da dvomim da bodo v AŠ to dovolili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, nice?, a seveda tega v šoli ne dovolijo.

Zakonsko mora imeti avto šola motocikel z najmanj 50 Kw oziroma 595 ccm za A od 1.1.2019, seveda velja za avto šole. Tragedija je v tem, da za A2 je pa DO 35 Kw. Zdaj pa naj jih nekdo razume.

Sem upala, da ima kdo izkušnje s tem, kako do izpita s svojim motorjem.?

Če imaš izkušnje, verjamem, da ni problem. Ko pa si nov, pa veliko pomeni, da lahko stopiš z obema nogama na tla. In moj Vulcan je kar se tega tiče, zakon.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Tania pravi:

In moj Vulcan je kar se tega tiče, zakon.?

Vulkana maš med nogami :eek:

S kje si .. po moje v Ljubljani dobiš v avto šoli motor zase 

Vsaj kakšno Hondo 600 cbf ali kakšnega Suzukija 600, ki so dovolj nizki ( Suzuki GSR600 ima sedež 785 mm)

za teh par mm se pa že najde kdo, ta ti nogice podaljša :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Tania pravi:

Živjo, nova na forumu, nova šele bom v motociklizmu.

Delam izpit za A. Ker je v šoli vožnje motor previsok zame (sedež 780 cm) bi želela opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem. Ima 690 cm nizek sedež, normalno sežem z nogami na tla. Ker pa ima 649 ccm in 45 Kw ne vem, če bo ok. A kdo ve, ali je možno opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem in kakšni so pogoji?

In kakšen odgovor so ti dali v šoli vožnje?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj nima vulkan enake mašine kot ER6, lahko da imam stare podatke ampak so bile yamahe xj6 in kawa ER6 za neomejeno. (zdej preveril ja er6 je imel glih 53kw)

Menjaš elektroniko in homologiraš da ima potem 53kw pa je... Zdej kolko je to cenovno smiselno je vprašanje, verjetno ceneje kupit star motor zrezat sedež narest izpit prodat motor z domače predelanim sedežem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Tania pravi:

Živjo, nova na forumu, nova šele bom v motociklizmu.

Delam izpit za A. Ker je v šoli vožnje motor previsok zame (sedež 780 cm) bi želela opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem. Ima 690 cm nizek sedež, normalno sežem z nogami na tla. Ker pa ima 649 ccm in 45 Kw ne vem, če bo ok. A kdo ve, ali je možno opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem in kakšni so pogoji?

Zadeva je izvedljiva, ker so to že izvedli in lahko izvedejo. Vendar mislim, da ti ne bo všeč, ker je potrebno imeti zavarovanje AO+, skleniti najemno pogodbo s šolo vožnje in tvoje vozilo mora biti evidentirano pri agenciji, da je na seznamu vozil šole vožnje.

Kateri je ta previsok motor? Ker MT-07 ni neka visoka zadeva.

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vseeno na tvojem mestu, raje poiskal ustrezen motocikel v kaksni AŠ, kot delal s svojim. 

Tudi v primeru,  ce se “prekucnes” na mestu....te ne bo bolel, kot ce bi svojega polozila.....

 

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, smasher pravi:

Ma kaj nima vulkan enake mašine kot ER6, lahko da imam stare podatke ampak so bile yamahe xj6 in kawa ER6 za neomejeno. (zdej preveril ja er6 je imel glih 53kw)

Menjaš elektroniko in homologiraš da ima potem 53kw pa je... Zdej kolko je to cenovno smiselno je vprašanje, verjetno ceneje kupit star motor zrezat sedež narest izpit prodat motor z domače predelanim sedežem. 

Ma ja, morda pa res naredim tako, kupim starega za izpit. Hvala za idejo.?

pred 12 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Jaz bi vseeno na tvojem mestu, raje poiskal ustrezen motocikel v kaksni AŠ, kot delal s svojim. 

Tudi v primeru,  ce se “prekucnes” na mestu....te ne bo bolel, kot ce bi svojega polozila.....

 

lp

Se strinjam, škoda mojga. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Zadeva je izvedljiva, ker so to že izvedli in lahko izvedejo. Vendar mislim, da ti ne bo všeč, ker je potrebno imeti zavarovanje AO+, skleniti najemno pogodbo s šolo vožnje in tvoje vozilo mora biti evidentirano pri agenciji, da je na seznamu vozil šole vožnje.

Kateri je ta previsok motor? Ker MT-07 ni neka visoka zadeva.

Ja Yamaha MT-07, a če imaš 159 cm v višino, je še vedno kar visok. Za novinca.? Saj pravim, za vožnjo je ok. A obračanje motorja v klanec... Pa če bi smela samo z levo nogo dol, ko se ustavim... In obračanje stoječega motorja v klancu z nogami na prstih ni ravno najbolj enostavno. Vsaj zame ne. Saj če ne bo šlo drugače, bom pač mučila muko.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tania pravi:

Ja Yamaha MT-07, a če imaš 159 cm v višino, je še vedno kar visok. Za novinca.? 

A ne vela. če te da kakšn, ki doseže do tal, v nahrbtnik :huh:  

 

p.s.

motorizem ni potica .. v realnem življenju se boš jebala po vsakršnem terenu ;) 

bolje se naučit mal presedat na mestu, kot pa pol s svojim se valjat po tleh ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Tania pravi:

Ja Yamaha MT-07, a če imaš 159 cm v višino, je še vedno kar visok. Za novinca.? Saj pravim, za vožnjo je ok. A obračanje motorja v klanec... Pa če bi smela samo z levo nogo dol, ko se ustavim... In obračanje stoječega motorja v klancu z nogami na prstih ni ravno najbolj enostavno. Vsaj zame ne. Saj če ne bo šlo drugače, bom pač mučila muko.?

BB v Kranju vem da ma znižano mt-07

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tania pravi:

Ja Yamaha MT-07, a če imaš 159 cm v višino, je še vedno kar visok. Za novinca.? Saj pravim, za vožnjo je ok. A obračanje motorja v klanec... Pa če bi smela samo z levo nogo dol, ko se ustavim... In obračanje stoječega motorja v klancu z nogami na prstih ni ravno najbolj enostavno. Vsaj zame ne. Saj če ne bo šlo drugače, bom pač mučila muko.?

Vsak začetnik je težak. Z leti in tableti se obrača motor z nogami na stopalkah. Do takrat pa prvi stavek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

A ne vela. če te da kakšn, ki doseže do tal, v nahrbtnik :huh:  

 

p.s.

motorizem ni potica .. v realnem življenju se boš jebala po vsakršnem terenu ;) 

bolje se naučit mal presedat na mestu, kot pa pol s svojim se valjat po tleh ;) 

? Sem že kaj dala v življenju skoz. Ne sodim več med rosno mlade.? Razen po srcu, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tania pravi:

? Sem že kaj dala v življenju skoz. Ne sodim več med rosno mlade.? Razen po srcu, seveda.

Motorja pač še nisi dala skoz :ras:

ne sekiri se, če je volja je tudi pot in jaz, če še ne veš, pijem kavo :ninja: 

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Vsak začetnik je težak. Z leti in tableti se obrača motor z nogami na stopalkah. Do takrat pa prvi stavek.

tudi na stara leta je težje obračat motor, kljub tabletom  .. preizkušeno :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Xebec pravi:

stari....ne bod nesramen :lol1:

Saj si menda šel na močnejše vzmetenje.

pred 29 minutami, maus pravi:

Motorja pač še nisi dala skoz :ras:

ne sekiri se, če je volja je tudi pot in jaz, če še ne veš, pijem kavo :ninja: 

tudi na stara leta je težje obračat motor, kljub tabletom  .. preizkušeno :P 

Drugi stavek je bil zate, ker si v krču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tania said:

Ma ja, morda pa res naredim tako, kupim starega za izpit. Hvala za idejo.?

?

Ah ne ni bila tako dobra ideja, je pa možna rešitev, ker kot je neko omenil, škoda tvojega motorja, pa če se ti v avtošoli pokvari tvoj motor še posebaj na glavni vožnji padeš izpit. Če je motor od šole vožnje (kot se imenujejo po novem) je to njihova dolžnost da ti zagotovijo vkzen motor ker jim za to plačaš. 

Sicer ne vem s kakšnim motorjem si delala izpit in ne vem kakšen kot vilic ima vuklan ampak čoperji morda niso najboljši za poligon? 

Srečno in uspešno! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tania pravi:

Živjo, nova na forumu, nova šele bom v motociklizmu.

Delam izpit za A. Ker je v šoli vožnje motor previsok zame (sedež 780 cm) bi želela opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem. Ima 690 cm nizek sedež, normalno sežem z nogami na tla. Ker pa ima 649 ccm in 45 Kw ne vem, če bo ok. A kdo ve, ali je možno opravljati vožnje in izpit s svojim motorjem in kakšni so pogoji?

pač imaš samo eno nogo s celim stopalom na tleh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

pač imaš samo eno nogo s celim stopalom na tleh

Saj, v šoli vožnje to ni dovoljeno, enkrat leva, enkrat desna. Dr?gač mi gre leva čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, smasher pravi:

Ah ne ni bila tako dobra ideja, je pa možna rešitev, ker kot je neko omenil, škoda tvojega motorja, pa če se ti v avtošoli pokvari tvoj motor še posebaj na glavni vožnji padeš izpit. Če je motor od šole vožnje (kot se imenujejo po novem) je to njihova dolžnost da ti zagotovijo vkzen motor ker jim za to plačaš. 

Sicer ne vem s kakšnim motorjem si delala izpit in ne vem kakšen kot vilic ima vuklan ampak čoperji morda niso najboljši za poligon? 

Srečno in uspešno! 

Izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tania pravi:

Saj, v šoli vožnje to ni dovoljeno, enkrat leva, enkrat desna. Dr?gač mi gre leva čisto ok.

ne verjamem, da moraš imeti obe stopali v celoti na tleh

sploh na desno se bo treba fajn navadit, da je kdaj sama na tleh...če ne bo avtomatika

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tania pravi:

Saj, v šoli vožnje to ni dovoljeno, enkrat leva, enkrat desna. Dr?gač mi gre leva čisto ok.

Zdaj jih poslušaj, da narediš izpit, potem pa pozabi to izmenično sprehajanje, ker se boš morala nečesa drugega naučiti.

pred 1 minuto, Snečer pravi:

ne verjamem, da moraš imeti obe stopali v celoti na tleh

sploh na desno se bo treba fajn navadit, da je kdaj sama na tleh...če ne bo avtomatika

 

Verjetno si mislil na levo nogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!