Skoči na vsebino

5G


Priporočene objave

Torej, malce za razpravo, morda bo tukaj bol zrelo ker ni o motorjih ali kurjenju gum...

Ali je 5G omrežje sploh potrebno? Se komu zdi da trpi pri 4G ? Je potrebno postavit anteno vsakih ...morda 100m?

Eni fantje ki niso glih zvežbali stavkov za "šou"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, bikez pravi:

5G bo potreben samo tam, kjer bo velika množica ljudi in bo obenem zahtevan hiter prenos podatkov. 

Naj udari sevanje po meščanih, upam, da se bomo na podeželju temu izognili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bikez pravi:

5G bo potreben samo tam, kjer bo velika množica ljudi in bo obenem zahtevan hiter prenos podatkov. 

In predvsem velika množica raznih IoT naprav, raznih online senzorjev in podobno.

Je pa veliko nakladanja okoli 5G. Sploh FUD-a okoli sevanja in podobnih klasičnih neumnosti na račun skrivnostih valov ki na daljavo uničujejo zdravje ubogih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

Je pa veliko nakladanja okoli 5G. Sploh FUD-a okoli sevanja in podobnih klasičnih neumnosti na račun skrivnostih valov ki na daljavo uničujejo zdravje ubogih ljudi.

Sevanje je seveda zdravo...človeštvo bo samo sebe uničilo...6G, 7G..samovozeči avtomobili in še druge domislice...:mad:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, precej dvignjenega prahu za nic...

Recimo ko je bil tak pomp ze o WiFiju... Na katerem frekvencnem pasu deluje Wi-Fi tehnologija? 2,4 GHz. Na katerem frekvencnem pasu deluje mikrovalovka? 2,4 GHz, glej ga, zlomka, pa res. Narod je popizdil.. Razlika med piscancem v mikrovalovki in nasimi mozgani je ta, da je piscanec od magnetrona odmaknjen 15 cm, nasi mozgani pa (karikiram) 2 m - torej 20x dlje. Aja, pa da access point ima oddajno moc 100 mW (ce gre za najmocnejso zadevo, ki je v EU se legalna za domaco uporabo), povprecna mikrovalovka pa 700 W - torej 7000x vec. Na 20x vecji razdalji je radijski signal (valovanje, kakorkoli pac) 400x sibkejsi, torej je mikrovalovka za piscanca 2.800.000x bolj ucinkovita kot access point.

Cel kraval je bil tudi zaradi GSM repetitorjev - da moti signal televizije, da so glavoboli, nespecnost itd. Prosim, lepo - jaz ga imam eno bajto visje. V urbanem naselju je najvisja oddajna moc omejena na 1 W, izven (na repetitorskih stolpih) pa 3 W. Razdalja je pa koliko? Se nekajstokrat visja od access pointov, da ne recem od GSM aparatov.

V videu senator sprasuje koliko denarja je slo za neodvisne raziskave, in ker ga ocitno ni slo nic (vsaj ne v neodvisne), je prikazano kot da je zadeva skodljiva. Meh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

human body je sposoben take adaptacije in se tako hitro prilagaja, da je lahko tut 10g, pa še vedno mi bo polna luna sfukala spanec :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Sevanje je seveda zdravo...

Obstajajo različne oblike sevanja. Tudi svetloba, ki ti omogoča da vidiš svojega GS-a je oblika sevanja. Tudi zvok, ki ga tvoj GS proizvaja spada v specifično pojavno obliko sevanja. Si velja kdaj kaj prebrati na to temo in razumet da je za škodo delat potrebno 'uporabit' določen tip sevanja, pri določeni jakosti in frekvenci. Če se ne motim je edino sevanje, ki se ga je za bati brez razmišljanja ionizirajoče sevanje. Pa še tega je treba nabrati kr konkretno dozo da se kaj pozna.

https://en.wikipedia.org/wiki/Radiation

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem preizkusil elektromagnetno sevanje, pa ne bi tu razpravljal...ja, sodobni človek je vedno bolj pod vplivom stresov iz okolja, seveda se tega niti ne zaveda...tako je, ampak naravno in normalno to ni. Posledice so pa dolgoročne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene je začel slrbeti 5G ko sem videl posnetek tega gospoda, ker če se spomnimo ene stare anekdote... pri najšvohnejšem argumentu ko nimaš "nič" udari po mizi... torej zatrjuje da moramo iti v 5G in nisem slišal nobenega pametnega razloga zakaj...

Kao dobri argumenti, "kirurk" upravljanje stroja, za to ni potrebna "javna" hitra povezava, ker ne bo operiral na avtobusu, ali v restavraciji, ampak za točno določeno napravo....

Mislim da je tle glavna stvar premaknit ljudi v oblak, kot pove vse "in the cloud", torej bi operateriji ne le vedeli vsak klik ki ga uporabnik naredi ampak tudi imeli vse, možnost upravljanja vozila in potem bojo seveda še "pametne hiše", torej smo samo samo še korak stran ko bo lahko nekdo lahko spremenil vse v našem življenju z nekaj kliki.

Torej tisti sto sobivanje in povezava satelitov, in obilo malih celic.... malce smrdi po tem da si realni big brader želi še več podatkov in več nadzora nad vsakim človekom.

Po 35minuti začnejo vprašanja in grejo res njegovi argumenti v K.... najbolj grozen stavek v 45:30min "ne bomo ustvarili pravil"

Tako da če najboljši lobist za industrijo ni najbolj prepričljiv..... kakšno sranje je pol šele realni namen za 5G.

Sedaj pa še fizične skrbi 

Eu je že predlagala da se iz učilnic in vrtec odstranijo Wi-Fi ruterji, ker wi-fi naj nebi škodoval odraslim možganom, lahko pa bi vplival na možgane v razvoju (torej če politični posranci rečejo "da bi lahko" je že nekdo dokazal da očitno vplivajo samo so lobisti seveda pomagali to lepše zavit)

https://www.dw.com/en/council-of-europe-calls-for-limit-of-mobile-phone-wifi-use-in-schools/a-15083530

...

Mislim da bi lahko operaterji izpolnili 4G pred prehodom na 5G

- Have peak data rates of up to approximately 100 Mbit/s for high mobility such as mobile access and up to approximately 1 Gbit/s for low mobility such as nomadic/local wireless access.

Torej če dosežemo poln 4G ima vsak povsod 12MB/s prenosa, za "stacionarne" 4G modeme 125MB/s (raje pišem v megabajtih si lažje predstavljamo CDje in DCDje in spominske kartice za kapaciteto kot pa v bitih)

 

V 44minuti še lobist predstavi neverjento možnost 5G tehnologije usmerjenih žarkov.... to delajo že operaterji in ne rabijo 5G do dela že z 4G oz karkoli sedaj T2 uporablja za usmerjene antene kjer je potrebna vidna linija...

Tako da to vsiljevanje 5G se mi zdi smrljivo ko dejansko nismo dosegli povsod še 4G...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas bo še policaj kaznoval zaradi hitrega prenosa :huh:

 

tehnologija gre pač naprej in velika količina podatkov se pač prenaša z novejšo tehnologijo ... vse več ljudi uporablja razne tablice in telefone za vsakdanje službeno delovanje 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, smasher pravi:

Eu je že predlagala da se iz učilnic in vrtec odstranijo Wi-Fi ruterji, ker wi-fi naj nebi škodoval odraslim možganom, lahko pa bi vplival na možgane v razvoju (torej če politični posranci rečejo "da bi lahko" je že nekdo dokazal da očitno vplivajo samo so lobisti seveda pomagali to lepše zavit)

To ni bilo še nikoli dokazano. Pa se že leta in leta obsevamo s kupom frekvenc predvsem v komunikacijske namene. In če bi wifi res škodoval bi se ob sedanji gostoti naprav, ki wifi uporabljajo tako ali drugače to že zdavnaj spremenilo v epidemijo možganskih poškodb in bolezni. Tako pa je za možgane še vedno najbolj nevarno popivanje, drogiranje al pa padanje s skiroja brez čelade. Politiki so pač izvoljenci ljudstva. In če ljudstvo verjame, da jim nedefinirano sevanje škodi.... bojo izvoljenci takega ljudstva z lahkoto uzakonili obvezno uporabo čepic iz alu folije. Ob bučnem aplavzu volilcev.

 

pred 9 urami, smasher pravi:

- Have peak data rates of up to approximately 100 Mbit/s for high mobility such as mobile access and up to approximately 1 Gbit/s for low mobility such as nomadic/local wireless access.

Torej če dosežemo poln 4G ima vsak povsod 12MB/s prenosa, za "stacionarne" 4G modeme 125MB/s (raje pišem v megabajtih si lažje predstavljamo CDje in DCDje in spominske kartice za kapaciteto kot pa v bitih)

Ne gre se zgolj za hitrost prenosa. Prej bo problem zasičenost frekvenc na katerih 4G operira. To je precej enostavno demonstrirati lih na 2.4GHz wifi povezavi. Tam je na voljo par kanalov (frekvenc, IIRC 6 vsega skup) za uporabo. In v kolikor se nabere naokoli dovolj 2.4GHz wifi routerjev ali dostopnih točk, vse skupaj preprosto neha delovati. Medtem ko ima 5GHz wifi na voljo precej več prostih kanalov in prenese večjo gostoto naprav (ima pa zaradi višje frekvence manjši doseg oz je precej bolj občutljiv na ovire). Sicer so telefončarski standardi, protokoli in še kaj precej drugačni sam osnovna fizika je pa kr ista. Če se nekdo res glasno 'dere' na brezžični frekvenci, ki jo ti hočeš uporabljati... je pač ne boš uporabljal.

Primer sem dal za wifi, ker tole precej dobro poznam, tudi s stališča zunanjih inštalacij. Očitno bom po sili razmer moral še 5G bolj naštudirat. Sam glede na tale pregled 5G je glavni problem ki ga 5G rešuje lih količina odjemalcev v omrežju... jih lahko podpira precej več kot 4G.

To da se pri 5G poudarja zgolj hitrost... je pač vzeto iz bukve z naslovom Kako tehnično popolnoma nepismene ljudi prepričati da je 5G kul. Nasprotniki, ki fopajo taisto publiko pa so svoje argumente vzeli iz bukve z naslovom Kako tehnično popolnoma nepismene ljudi prepričati da 5G ni kul.

 

pred 15 urami, vandrovec pravi:

Nekaj sem preizkusil elektromagnetno sevanje, pa ne bi tu razpravljal...ja, sodobni človek je vedno bolj pod vplivom stresov iz okolja, seveda se tega niti ne zaveda...tako je, ampak naravno in normalno to ni. Posledice so pa dolgoročne....

Mene precej bolj skrbi ~ 130 tisoč avtov, ki se dnevno prikotali v Lj in ven. Hrup, onesnaževanje zraka, onesnaževanje zemlje, povečano tveganje prometnih nesreč, ipd... me bojo ubili precej prej kot bilokako sevanje na temo GSM/Wifi. Če bi bila država pametna, bi podpirala lih 5G in ob ustrezni povezanosti domov v splet delo od doma. Ne pa da se vsak fikus in tajnica vozita naokoli v pisarno, katere lokacije v resnici sploh ni pomembna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

Mene precej bolj skrbi ~ 130 tisoč avtov, ki se dnevno prikotali v Lj in ven. Hrup, onesnaževanje zraka, onesnaževanje zemlje, povečano tveganje prometnih nesreč, ipd... me bojo ubili precej prej kot bilokako sevanje na temo GSM/Wifi. 

in pol se taisti, ki se iz Planine vozi v Ljubljano krega, ker se motoristi vozijo mimo njegove bajte v soboto in/ali v nedeljo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

To ni bilo še nikoli dokazano. Pa se že leta in leta obsevamo s kupom frekvenc predvsem v komunikacijske namene. In če bi wifi res škodoval bi se ob sedanji gostoti naprav, ki wifi uporabljajo tako ali drugače to že zdavnaj spremenilo v epidemijo možganskih poškodb in bolezni. 

Dokazali bodo takrat kot vse drugo kar je znanost na začetku zgrešila...ko bodo posledice neizpodbitne. Dokler je zanimivo za kapital kdo bo to preprečil...tudi če kdo dokaže bi šli dokazi pod preprogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin je res da je zasičenost frekvenc problem, marsikaj je problem pa ne vidim da bi se jim tako mudilo rešit, tako kot silijo z električnimi avti, ki že vrabci čivkajo da vseeno niso tako zeleni samo nekateri še kar naprej nabijajo o njihovi zelenosti...

Torej, obstaja problem pitne vode, zdravstva ampak pomembno je da povežemo zalivalnik za rože, hladilnik, naš avto, telefon VSE v oblak in to ekstremno hitro ker drugače .... ne vidim posledic.

Razlika med avtom z euro 2 in euro 6 motorjem je 50% v CO emisijah in 2 litra porabe manj (tako na uč), zakaj nimamo avov ki porabijo recimo samo 1L alkohola ali metana na 100/km ?

Fprsira se tam kjer določeni lobiji vidijo denar. vse ostalo je .. bla bla bla...

Kar se tiče vplivov frekvenc na človeško telo, vse je relativno, mene moti marsikateri adapter, dimmer, TV in to slišim skozi steno včasih in se nekateri okoli mene sprašujejo o čem govorim ker da oni ne slišijo nič, mene pa piskanje slabih stikalnih napajalnikov izredno moti.

Če vemo kaj o škodovanju raznih svtari, vsi lažejo, tudi sam spajkam doma še kar s spojko na osnovi svinca ker sem jo kupil kilo zdavnaj, tudi rimljani so imeli svinčene cevi in je bilo par generacj vse ok...

Naslednji stavek je malce bolj filozofski:

Vse v kar smo prepričani danes lahko ni res

(to se lahko naučimo iz zgodovine, zemlja je ploščata, zemlja je na sredini sončnega sistema, bolezni povzroča smrad,  azbest ne škodi, radij je ful zabavna kemikalija ki sveti v temi.... tako da vse kar zdej ne škodi še ne pomeni da nima nobenih vplivov)

Pa še nekaj glede sevanja sicer kot pravijo znanstveniki ni direktnih dokazov, ampak kot je bilo rečeno en navaden wi fi ruter ima 40mW, vžgeš prenosnik v enem bloku je vsaj 20 wi fi omrežji doselgjivih, torej je to recimo 0.5W sevanja lahko tudi 20h dnevno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

@jskrablin je res da je zasičenost frekvenc problem, marsikaj je problem pa ne vidim da bi se jim tako mudilo rešit, tako kot silijo z električnimi avti, ki že vrabci čivkajo da vseeno niso tako zeleni samo nekateri še kar naprej nabijajo o njihovi zelenosti...

Edina resna razlika med ICE avtom in elektro avtom okoli onesnaževanja je ta, da elektro avto ne meče v zrak strupenih plinov med svojim delovanjem. Če recimo v Lj vse avte od danes na jutri menjaš za električne, bo kvaliteta zraka drastično boljša. Že pri 30% elektro gnanih avtov bi bila razlika neverjetna. Vse ostalo je tam tam, kar se proizvodnje tiče. Glavna razlika nastane pri uporabi. Tam pa je zadeva precej bolj zelena od ICE variante. Tako na hitro, ko lih vprašaš.

pred eno uro, smasher pravi:

Razlika med avtom z euro 2 in euro 6 motorjem je 50% v CO emisijah in 2 litra porabe manj (tako na uč), zakaj nimamo avov ki porabijo recimo samo 1L alkohola ali metana na 100/km ?

Fizika. Energijska gostota alkohola ali metana je znana. Zdaj pa kalkulator v roke in mi naračunaj al je ob max 30% izkoristku ICE motorja sploh možno prestavit najmanj tono pa pol avta 100 kilometrov daleč. Verjetno je, ob veliko precej nerealnih predpostavkah. Sam ni tema debate to.

pred eno uro, smasher pravi:

Pa še nekaj glede sevanja sicer kot pravijo znanstveniki ni direktnih dokazov, ampak kot je bilo rečeno en navaden wi fi ruter ima 40mW, vžgeš prenosnik v enem bloku je vsaj 20 wi fi omrežji doselgjivih, torej je to recimo 0.5W sevanja lahko tudi 20h dnevno ?

Ne dela to tako. Tebe v vsakem primeru 'obseva' 20x40mW (pa še to sloni na popolnoma nerealni predpostavki da sevanje pride do tebe neoslabljeno, kar seveda ni res), ne pa 1x0.5W. Je kr razlika med več mini viri sevanja in enim malo manj mini koncentriranim virom sevanja. Btw max oddajna moč v EU je 250mW za komercialne, neusmerjene wifi sevalnike. Če te to skrbi, obleči stanovanje v kovinsko mrežo (Faradejeva kletka). Sicer ti mobitel/wifi not ne bo delal in ionizirajoče sevanje bo še vedno problem. EM sevanja se boš pa definitivno znebil.

Človek je prilagojen na življenje v okolju, katerem seva. Naravno sevanje je pristno vsepovsod. Tako da se jaz ne bi sekiral za EM sevanje na račun 5G. Bi pa šal recimo pomerit radioaktivnost TEŠ6 in njenega odpada. Al pa če se ti v hiši/stanovanju nahaja večja koncentracija radona... maš lahko kr problem s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Tako da se jaz ne bi sekiral za EM sevanje na račun 5G. 

Me zanima, na podlagi česa si tako prepričan, ker 5G še niti ni raziskan? Če vtipkaš na google: 5G sevanje,dobiš marsikaj, med drugim tudi....Javnost ni seznanjena, da je 230 evropskih znanstvenikov in raziskovalcev iz 41-ih držav podpisalo peticijo, ki svari pred nevarnostmi visokofrekvenčnega elektromagnetnega sevanja brezžične tehnologije 5G.  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, vandrovec pravi:

Javnost ni seznanjena, da je 230 evropskih znanstvenikov in raziskovalcev iz 41-ih držav podpisalo peticijo, ki svari pred nevarnostmi visokofrekvenčnega elektromagnetnega sevanja brezžične tehnologije 5G.  

Kako da pol ti veš zato, če javnost ni seznanjena? Kako da za to ve javno dostopna spletna stran?

 

pred 25 minutami, vandrovec pravi:

Me zanima, na podlagi česa si tako prepričan, ker 5G še niti ni raziskan? Če vtipkaš na google: 5G sevanje,dobiš marsikaj, med drugim tudi....

In prvi, ki so začeli konkretno FUD kampanjo proti 5G v ZDA so... Podružnica RT, ki deluje v ZDA. Ti kr verjemi vsemu, kar ti stric Google servira na prvo žogo. Meni se pa zdi da imajo 5G frekvence, na katerih bojo delovale povezave do končnih uporabnikov, minimalno penetracijo v človeško tkivo, oddajne moči so pa tudi premajhne da bi ti skuhale možgane. Ti jih prej skuhajo nepreverjeni internetni viri, ki za vsakim vogalom vidijo neko novo zaroto proti kaj jaz vem komu.

Tole najde DDG na poizvedbo, ki si jo dal zgoraj. Vsekakor zelo zanesljivi viri informacij. Verjemi kar hočeš, mene nabijanje brez podatkov ne zanima. Btw si vedel da se precej frekvenc v rangu onih za 5G že danes uporablja za komunikacijo? Sam tiste očitno niso zanimive za spletne dezinformatorje, bajaličarje, bioenergetike in podobne samooklicane strokovnjake. Ta drug link (on na youtube) ti poleg teorije zarote ponuja še meritve raznih sevanj, verjetno vse gratis. Videno že stokrat tole... po principu stara fora, nov naivnež. EM sevanje je EM sevanje. Nič novega, nič zelo neraziskanega. Lahko pa da se motim in me dejansko nekdo hoče pohabit z extra sevanjem. Sam ne vem kako bo s tem kdorkoli kaj pametnega zaslužil ?‍♂️

image.thumb.png.ffb903a7d19f23889685f2afb80ff8a3.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, jskrablin pravi:

Kako da pol ti veš zato, če javnost ni seznanjena? Kako da za to ve javno dostopna spletna stran?

Meni se pa zdi da imajo 5G frekvence, na katerih bojo delovale povezave do končnih uporabnikov, minimalno penetracijo v človeško tkivo, oddajne moči so pa tudi premajhne da bi ti skuhale možgane. Ti jih prej skuhajo nepreverjeni internetni viri, ki za vsakim vogalom vidijo neko novo zaroto proti kaj jaz vem komu.

Jaz ne vem, samo je dilema ker gre za različne informacije, komu verjeti...dokazano ni pa še nič.

Že zaradi tega, ker omenjaš morebitne posledice sevanja le na možganih, se mi ne zdi zadostno. Škodljivo sevanje ne pušča posledic samo na možganih, oslabi celoten imunski sistem, razbije naravno obrambo pred škodljivimi vsiljivci...in potem je samo odvisno od telesno konstitucije, koliko vzdrži, eni več, drugi manj, posledice so pa različne bolezni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Jaz ne vem, samo je dilema ker gre za različne informacije, komu verjeti...dokazano ni pa še nič.

Tu je haklc. Obstaja uporabljati ali ne uporabljati, ker nimaš dovolj ali vseh informacij. Sam resnici na ljubo, če bi vedno šli v vsako novo tehnologijo ekstremno konzervativno pol ne bi nikoli zlezli z onega drevesa. Seveda se lahko čez X let pokaže, da so trenutna prepričanja napačna. In se tehnologijo prilagodi glede na nove ugotovitve.

 

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Že zaradi tega, ker omenjaš morebitne posledice sevanja le na možganih, se mi ne zdi zadostno. Škodljivo sevanje ne pušča posledic samo na možganih, oslabi celoten imunski sistem, razbije naravno obrambo pred škodljivimi vsiljivci...in potem je samo odvisno od telesno konstitucije, koliko vzdrži, eni več, drugi manj, posledice so pa različne bolezni...

Najbolj resen neposredni učinek EM sevanja pri frekvencah tam okoli GSM, wifi in podobno je gretje tkiva. To lahko vodi v težave. Sam za resno gretje tkiva morejo oddajne moči iti v Watte, česar se telefoni lih ne grejo. Pa kot je znano moč sevanja sploh pri visokih frekvencah slabi zelo hitro z oddaljenostjo in ovirami. Zadeve se študirajo sam če lih ne pristaneš na nekaj nam skrivajo pol ne glede na res razširjeno rabo mobilnih telefonov v svetu zaenkrat še ni nobenih jasnih korelacij med rabo le-teh in pojavnostjo bolezni. Nekaj na to temo - https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_radiation_and_health

Te bolezni sodobnega sveta so povezane tudi z velikimi okoljskimi spremembami. Onesnaženjem na takšne in drugačne načine. Načinom pridelave hrane (šopanje rastnih hormonov v živino, šopanje antibiotikov in podobnega). In pri tem je res težko pogruntati kaj vpliva na razvoj neke bolezni. Obešanje samo na en vzrok bo težko pojasnilo karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, jskrablin said:

Edina resna razlika med ICE avtom in elektro avtom okoli onesnaževanja je ta, da elektro avto ne meče v zrak strupenih plinov med svojim delovanjem. Če recimo v Lj vse avte od danes na jutri menjaš za električne, bo kvaliteta zraka drastično boljša. Že pri 30% elektro gnanih avtov bi bila razlika neverjetna. Vse ostalo je tam tam, kar se proizvodnje tiče. Glavna razlika nastane pri uporabi. Tam pa je zadeva precej bolj zelena od ICE variante. Tako na hitro, ko lih vprašaš.

Fizika. Energijska gostota alkohola ali metana je znana. Zdaj pa kalkulator v roke in mi naračunaj al je ob max 30% izkoristku ICE motorja sploh možno prestavit najmanj tono pa pol avta 100 kilometrov daleč. Verjetno je, ob veliko precej nerealnih predpostavkah. Sam ni tema debate to.

Ne dela to tako. Tebe v vsakem primeru 'obseva' 20x40mW (pa še to sloni na popolnoma nerealni predpostavki da sevanje pride do tebe neoslabljeno, kar seveda ni res), ne pa 1x0.5W. Je kr razlika med več mini viri sevanja in enim malo manj mini koncentriranim virom sevanja. Btw max oddajna moč v EU je 250mW za komercialne, neusmerjene wifi sevalnike. Če te to skrbi, obleči stanovanje v kovinsko mrežo (Faradejeva kletka). Sicer ti mobitel/wifi not ne bo delal in ionizirajoče sevanje bo še vedno problem. EM sevanja se boš pa definitivno znebil.

Človek je prilagojen na življenje v okolju, katerem seva. Naravno sevanje je pristno vsepovsod. Tako da se jaz ne bi sekiral za EM sevanje na račun 5G. Bi pa šal recimo pomerit radioaktivnost TEŠ6 in njenega odpada. Al pa če se ti v hiši/stanovanju nahaja večja koncentracija radona... maš lahko kr problem s tem.

Sicer to ni v tem kvoutu ampak je bilo v drugem, ja  vemd a bojo vse obstoječe frekvence + rang do baje 70GHz (zdej se mi ne da it preverit spet). Sej to je tisto kar mene moti, ali je škodljivo ali ne bomo videli, po mojem mnenju ravno zdravo ni, ampak 5G ne bo nič vzel kar se tiče sevanja le dodal bo in ta dodatek ki ne bo majhen. Ker če imamo sedaj recimo zasičeno od nekaj Mhz do 5.6Ghz (čeprav je 4G do 2.5Ghz, sem dodal še do ta druge frekvence za Wi-Fi) lahko zaokrožimo, da smo sedaj obsevani z frekvenčnim spektrom od 0do 6Ghz, če bi razširili pas recimo do 15Ghz dodamo še 1.5x toliko frekvenčnih pasov kot jih je do sedaj na voljo ali jih potrebujemo 10x toliko kot do sedaj? Pač zdi se mi da je ta 5G pretiravanje in investiranje v stvari ki ne bojo tako bistveno pripomogle človeštvu, se mi zdi da bojo bolj nadvladarjem v stilu kruha in iger, ker bo življenje beda nas bojo vabli da živimo v oblakih...

 Nisem tak da bi si zavijal glavo v foljo ampak... se mi zdi da grej večina stvari v svetu pa je vseeno ali je sevanje ali sladkor, ali alkohol ali vitamini isto, malo ni škodljivo za malo preveč včasih ni panike, samo ne prenesejo vsi tega enako. Ali je nezdravo pojest 2krofa, ni glih zdravo ampak ni strašno, kako pa je pojesti 2 krofa vsak dan 20 let?  Sicer smešna primerjava ampak mislim da velja podobno, vsak ne bo meu povišanega holesterola ali sladkorne, nekaterim se bo pa to poznalo bolj nekaterim pa manj. Samo ker ni dokazano še ne pomeni da je zdravo.

Da se vati sevanja ne seštevajo pa nisem vedel.

Sedaj pa še OT odgovori ki mi je žal, da so tu ampak, da ne skačemo po preveč temah okoli.

Kar se tiče tiste primerjave o avtih, električni avti so za enkrat veliki osnaževalci ampak odlično igrajo politično karto "not in my bekjard", torej ja v Lj se smog in zrak zboljšata, v južni ameriki pa se območje veliko kot Slovenija opustoši in onesnaži do konca, torej smo egocentrični in ker nam ne smrdi in mi ne vidimo izpuha ignoriramo vse ostalo v proizvodnji in nadaljni razgradnji takih vozil.

Kar se tiče izkoristka oziroma mogočega izkoristka termičnega motorja bo prihodnost pokazala do kam ga bojo pripeljali, vem da je celo ena mlada Slo ekia prodala Fiatu tahnologijo s katero se lahko vsak sodoben motor ki je že euro5 predela na kombiniran vbrizg bencin voda. Dejasnko se lahko drastično zmanjša količina goriva samo pride potem do pregrevanja določenih komponent, prav tako je bil predelan jtd motor na metan, edina skorajda predelava, grelna svečka da tudi iskro, metan se lahko stiska preko 150bar torej ga visoka kompresija ne moti in samovžig se zgodi okoli ali preko  600 stopinj...  Avto industrija ima toliko rezerve samo ni interesa, sicer ne vem kaj dosti o nemških avtih ker me ne zanimao ampak recimo multiair sistem ki ga je imel Fiat par let nazaj, kjer so ventili vodeni s pomočjo hidravlike so patentirali leta 1969, torej so 40let sedeli na patentu in čakali kdaj bo nujno ali kdaj se bo splačalo kaj tekga dat v avte. Sem prepričan da imajo tudi dojčlanderski avtoizdelovalci še kaj dobrih idej po predalih ampak jih šparajo dokler lahko molzejo denar iz obstoječe tehnologijo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, smasher said:

Da se vati sevanja ne seštevajo pa nisem vedel.

Enako je s svetlobo - lumni in luksi niso ista stvar.

Me pa tole panicarjenje spomni na uvajanje javne razsvetljave oz. preprecevanje le te - da baje sonce ne bo nikoli vec zaslo. :D Pa potem se elektricnih svetilk, ki so baje hudicevo delo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2019 ob 15:39, jskrablin pravi:

In predvsem velika množica raznih IoT naprav, raznih online senzorjev in podobno.

Je pa veliko nakladanja okoli 5G. Sploh FUD-a okoli sevanja in podobnih klasičnih neumnosti na račun skrivnostih valov ki na daljavo uničujejo zdravje ubogih ljudi.

✔️

Oddajna moč je tako ali tako zakonsko predpisana, tako, da ne vidim težav. Jaz bi se bolj bal vodnikov po hiši, kjer se konstantno pretakajo velike moči.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 9. 2019 ob 0:31, smasher pravi:

Sicer to ni v tem kvoutu ampak je bilo v drugem, ja  vemd a bojo vse obstoječe frekvence + rang do baje 70GHz (zdej se mi ne da it preverit spet). Sej to je tisto kar mene moti, ali je škodljivo ali ne bomo videli, po mojem mnenju ravno zdravo ni, ampak 5G ne bo nič vzel kar se tiče sevanja le dodal bo in ta dodatek ki ne bo majhen. Ker če imamo sedaj recimo zasičeno od nekaj Mhz do 5.6Ghz (čeprav je 4G do 2.5Ghz, sem dodal še do ta druge frekvence za Wi-Fi) lahko zaokrožimo, da smo sedaj obsevani z frekvenčnim spektrom od 0do 6Ghz, če bi razširili pas recimo do 15Ghz dodamo še 1.5x toliko frekvenčnih pasov kot jih je do sedaj na voljo ali jih potrebujemo 10x toliko kot do sedaj? Pač zdi se mi da je ta 5G pretiravanje in investiranje v stvari ki ne bojo tako bistveno pripomogle človeštvu, se mi zdi da bojo bolj nadvladarjem v stilu kruha in iger, ker bo življenje beda nas bojo vabli da živimo v oblakih...

V rabi je precej več frekvenčnih pasov kot sam od 0 do 6GHz. Tudi nad 5GHz frekvencami po luftu leti marsikaj. Sam če ti dnevna doza Interneta tega ne pove, tega ne veš in te ne skrbi.

Okoli investiranja in vlaganja v 'nepotrebne' stvari. Lej, pomoje se povprečnemu prebivalcu vsaj približno 'zahodne' države (po stopnji razvoja) tudi sanja ne, koliko takih za laika 'nepotrebnih' stvari jo (državo in družbo) drži pokonci. Komunikacije definitivno spadajo sem. In ves ta 5G projekt... to so komunikacije. Bazična infrastruktura, tako kot vodovod, ceste in še kaj. Sej tudi cesta je ok, če je malo zluknjana pa bolj ozka. Promet še vedno gre po njej. Je pa precej bolj če je urejene kot je treba... primerjaj cesto Grčarevec - Planina prej in sedaj. Zakaj so jo šli rihtat? Sej se je po njej čisto solidno peljalo. Pretiravanje in investiranje v stvari, ki ne pripomorejo bistveno človeštvu.

 

Ob 21. 9. 2019 ob 0:31, smasher pravi:

Kar se tiče tiste primerjave o avtih, električni avti so za enkrat veliki osnaževalci ampak odlično igrajo politično karto "not in my bekjard", torej ja v Lj se smog in zrak zboljšata, v južni ameriki pa se območje veliko kot Slovenija opustoši in onesnaži do konca, torej smo egocentrični in ker nam ne smrdi in mi ne vidimo izpuha ignoriramo vse ostalo v proizvodnji in nadaljni razgradnji takih vozil.

Kaj je boljše - koncentrirati bolj ali manj neizbežno onesnaženje na parih lokacijah na planetu ali onesnaževat vse povprek? Tule si ven privlekel NIMBY... pa poglej koliko uničenja povzroči naftna industrija. In še potem se njeni produkti sežigajo vsepovsod in produkti tega sežiganja se vsepovsod spuščajo v zrak. Če se gremo tako debato, je treba bit pošten. In jaz sem pošteno napisal, da je glavna prednost elektro avta predvsem v tem, da ne onesnažuje veliko po tem, ko je izdelan. ICE avti oz vozila pa precej onesnažujejo skozi celotno življenjsko dobo. Razmišljaj o tem medtem ko se informiraš kako segrevanje ozračja zaradi pridobivanja in kurjenja naftnih derivatov ne samo uničuje okolje neposredno ampak tudi destabilizira precej solidne zaloge antraksa v  sibirskem permafrostu. Za začetek. Lahko pa gremo v ločeno temo s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!