Skoči na vsebino

Albanija - dežela orlov, bunkerjev in konjaka


SharpNinja

Priporočene objave

pred 8 urami, SharpNinja pravi:

Potem pa via Kosova, bolj kot ne po bližnjici do Prištine (prvotni plan je bil mimo elektrarne Gazivode in Sremske Mitrovice,

Verjetno Kosovske ?  ker v nasprotnem bi bilo bolj malo od bližnjice ?

Drugače pa super potopisi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to ....ali lahko iz prve roke poveš , kako je s prehodom meje, kakšna zavarovanja in koliko sta rabila plačati za Kosovo?  Tudi sam se ravno s poti, v planu je bil tudi Ohrid in seveda najbližji tranzit ravno preko Kosova, a se  zaradi nevednosti o tem kar te sprašujem za to nisem odločil,  naokoli pa mi zaradi drugih prioritet ni zneslo.

No del poti pa smo bili na isti trasi ? potem sva skrenila na Zlatibor in Golijo...

20190922_131004.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drmr69 hvala, da si me spomnil, ker mi je pri pisanju ušlo iz glave ;).....mejo s Kosovim sva prečkala iz Črne Gore (mejni prehod Kula) in se tudi vrnila nazaj v ČG čez isti prehod (pazit moraš, da če greš iz ČG, da se vračaš tudi v ČG oz. če greš iz Srbije, da se vračaš nazaj). Prečkanje brez problemov in zelo hitro, daš papirje (rabiš potni list), pogleda, skenira, vrne in srečno pot. Tik pred Kosovsko mejo je lesena kučica ob strani, kjer kupiš zavarovanje (zelena karta tam ne velja), stane pa 10 eur za en motor. DAš prometno, stric prepiše podatke, plačaš, da ti polico in greš, nič kompliciranega ali zamudnega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, drmr69 pravi:

Verjetno Kosovske ?  ker v nasprotnem bi bilo bolj malo od bližnjice ?

Drugače pa super potopisi :yea1:

Ja seveda, Kosovske Mitrovice ?...prsti hitrejši kot možgan ?. In hvala, upam, da takole s kako informacijo olajšam načrtovanje potovanja, če ne za drugega, bo pa fajn brat pa slikice gledat, ko bomo stari, betežni, revmatični in senilni hahahahaha

 

Popravljeno . Popravil SharpNinja
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, bikez pravi:

Upam, da sta šla na motelu Šarganska osmica na čevape. Boljših v življenju še nisem jedel :yea1:

No tud to sva zamudila...se pravi bo treba res še enkrat v Mokro Goro.....ampak če imaš v mislih ta motel prav na železniški je zgledal zaprt, ko sva hodila mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si vse zapomnes, al zapiske delas? Jst kaksno odrocno furo po Slo nardim, pa si nc ne zapomnim.. in doma na zemljevid gledam, kje sm bil..:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, a79 pravi:

A to si vse zapomnes, al zapiske delas? Jst kaksno odrocno furo po Slo nardim, pa si nc ne zapomnim.. in doma na zemljevid gledam, kje sm bil..:doze:

To sem si zapomnila oz sem se spomnila ob urejanju fotk kje sva bla in kaj je dogajalo, pa neki si je moj zapomnil (dva možgana več vesta hahahah) pa sva neki spacala skup ?...med potjo ne znese pisat, pa sem mela neke prebliske, da bi... Sj dost se pozabi, pa se ti pol kaka prigida utrne, ko tastotic fotke gledas.. ..drugac pa med potovanjem mam tud jz probleme, da se ne morem spomnit kje sem bla dan, dva prej ?

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, SharpNinja said:

To sem si zapomnila oz sem se spomnila ob urejanju fotk kje sva bla in kaj je dogajalo, pa neki si je moj zapomnil (dva možgana več vesta hahahah) pa sva neki spacala skup ?...med potjo ne znese pisat, pa sem mela neke prebliske, da bi... Sj dost se pozabi, pa se ti pol kaka prigida utrne, ko tastotic fotke gledas.. ..drugac pa med potovanjem mam tud jz probleme, da se ne morem spomnit kje sem bla dan, dva prej ?

ful ful ful hude tripe delata. In kar vama ne zmanka Evrope....

 

vprašanje. Za vozit, za motoriranje, kako bi ti razvrstila Albanijo, Grčijo in Romunijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ?... Oh Evrope je se dovolj, baltske drzave, osrednja in severna Francija, Skandinavija.... V glavnem same bolj dezevne dezele hahahah, zato odlasava ?..... Hm, tezka.... ce gledam z vidika samega ambienta se tezko odlocim med Albanijo in Romunijo, zlasti sever obeh drzav je noro lep.... S strani cestne infrastrukture pa je na prvem mestu Romunija (mogoce zaradi transalpine in transfagarasa) od teh treh ce ze izbiram, nisem ravno obozevalka makadama na tej svoji dilci ??.... 

pred 2 urami, a79 pravi:

A to si vse zapomnes, al zapiske delas? Jst kaksno odrocno furo po Slo nardim, pa si nc zapomnim.. in doma na zemljevid gledam, kje sm bil..:doze:

 

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovite slike, zanimivo branje ....

 

pred 2 urami, a79 pravi:

A to si vse zapomnes, al zapiske delas? Jst kaksno odrocno furo po Slo nardim, pa si nc ne zapomnim.. in doma na zemljevid gledam, kje sm bil..:doze:

Rešitev zate je :

Bilobil_intense__578ab31775c45.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, SharpNinja pravi:

To sem si zapomnila oz sem se spomnila ob urejanju fotk kje sva bla in kaj je dogajalo, pa neki si je moj zapomnil (dva možgana več vesta hahahah) pa sva neki spacala skup ?...med potjo ne znese pisat, pa sem mela neke prebliske, da bi... Sj dost se pozabi, pa se ti pol kaka prigida utrne, ko tastotic fotke gledas.. ..drugac pa med potovanjem mam tud jz probleme, da se ne morem spomnit kje sem bla dan, dva prej ?

Na tripu imam vedno tablico zraven. Zvečer ob pivu in cigaretu si vedno naredim kratek povzetek zadnjigandne. Takrat so še sveži vtisi in je precej lažje naredit nekakšen povzetek. ;)

Nekako tako izgleda:

 

E939F095-EE4C-4842-B5B7-683F787A4BB4.png

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebelacesta..en teden bom rabil, da vse podrobno preberem, pogledam slike, ponovim, "podoživim". Jebela....Č.U.D.O.V.I.T.O.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!