Skoči na vsebino

Albanija - dežela orlov, bunkerjev in konjaka


SharpNinja

Priporočene objave

Super opisano. Tudi sam planiram maja 2020 izlet do Albanije in bom par napotkov "ukradel" iz tvojega posta. Trenutno si pripravljam Route do končnega kraja Durres in nazaj preko Tetovo - Prizren - Peč ... To bo moje prvo potovanje kot motorist z začetnim stažem.

Letos sem pridno nabiral kilometre po celi Sloveniji, Mađarski in Avstriji, bil 2x na Vranskem na individualnem tečaju, da mi je inštruktor Vojko (mimogrede: kako se pa ta človek pelje.. ) vbil v glavo pravilen način obvladovanja motorja, aprila grem še enkrat (skupaj s sopotnico), da mi prodajo še pravilnosti vožnje v dvoje in potem gas do Albancev. 

Izbrane so tri poti (Jadranska do Dubrovnika in preko Nikšiča in Titograda do Albanije ali preko Mostarja/Sarajeva ali pa preko Beograda) Ne vem še, oziroma, tako bo, kot se bo odločila "tečnoba", ki jo bom vozil na zadnjem sedežu. Route kažejo skupaj cca 2400km v obe smeri po magistralkah.

Tako, zdaj pa v shopping po kompresor. Kot kaže, brez njega nikamor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, SharpNinja pravi:

in na sladoled (kao so Šiptarji znani po sladoledu, a v celem Skadarju sva komaj našla en sladoled, pa še ta ni bil bogve kaj…

Kako res! Tudi midva sva našla točno enega. Glede na to, da je bil bolj za en drek, je najbrž isti... :)

Sicer pa super in uporaben potopis! Kot vedno... :OK:

Le še kakšen track bi morda komu prišel prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušten potopis, in sem enakega mnenje Albanija preseneča...pozitivno seveda.

ps. pa vi2 mata že kako furo brez zapletov? Benti, vedno je kaj, vsaj kar preberem.

pss. asistenca? Men je bilo svetovano, naj ne flikam več sam gume, naj pokličem pa pridejo in zaflikajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Lušten potopis, in sem enakega mnenje Albanija preseneča...pozitivno seveda.

ps. pa vi2 mata že kako furo brez zapletov? Benti, vedno je kaj, vsaj kar preberem.

pss. asistenca? Men j. e bilo svetovano, naj ne flikam več sam gume, naj pokličem pa pridejo in zaflikajo

Hvala ?... Hja takle mamo bmwjasi ???.... Cel servis nardis k gres....pac na tolk in tolk km material tud popusti...nobena stvar ni vec tko kvalitetno narjena kt vcas, industrija mora zivet.. 

Kaj pa vem, da bi kje v kaki vukojebini cakala asistenco bi malo trajalo verjetno (ce sklepam da bi ze hitra posta iz Podgorice do Zabljaka rabila dva dni, kaj sele asistenca v Albaniji ?)...brzina ni ravno njihova vrlina, je vse bolj laganini dol. 

 

pred 3 urami, Joker pravi:

Kako res! Tudi midva sva našla točno enega. Glede na to, da je bil bolj za en drek, je najbrž isti... :)

Sicer pa super in uporaben potopis! Kot vedno... :OK:

Le še kakšen track bi morda komu prišel prav...

Ja verjetno isti in edini, pa se glih v zapiranju so bili in to ob 9ih zvecer.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, ProdriveR pravi:

Tvoje potopise je res užitek prebirat. Vsaka vama čast ?

Hvala ? ...se trudim skozi tele moje jare kače od pisanja prenesti vsaj delček doživetij ostalim, da malo podžgem potovalno žilico, bi bilo škoda, da ne bi še ostali v živo doživeli lepot motopotovanj .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično branje! Po takih zapisih me prav prime, da bi se podal na tako pot... A kot vedno, plani preveliki, časa in denarja premalo... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep moto dopust in dobro napisano :OK:   Pomembno je, da se ima človek na moto potovanju lepo in se poln svežih vtisov in novih pogledov na svet srečno pripelje domov.

Prvič sva bil z ženo v Albaniji in to z motorjem 2005, je bilo potrebno vložit nekaj truda in bilo še nekaj komplikacij na meji pridet noter, edinkrat, do sedaj na meji, da sem odpiral kovčke in so brskali po njih za not in ven. Ceste takrat še zelo boge, trpela je VFR-ka in najini hrbtenici, en teden preživela tam, bilo zanimivo in precej drugače kot takrat pri nas, njihov standard je bil takrat še bistveno slabši v primerjavi z našim, vendar so se z leti na tak ali drugačen način razvili. V zadnjih treh letih sem bil 5x v Albaniji trikrat z avtodomom  in dvakrat z motorjem več ali manj v tranzitu, napredek je viden vsako leto, razvijajo se pospešeno, v mestih še posebej, ob morju se relativno hitro ureja infrastruktura in avtoceste jim gradijo muslimanski bratje iz vzhoda, kar piše praktično nad vsakim gradbiščem, to ni več "indija koromandija", internet in kapital delata svoje. Seveda jim pa do "EU nivoja" še manjka marsikaj....... So pa še vedno velike razlike med mestom in vasjo. Ljudje zelo prijazni, doživel že marsikaj, od tega, da nama je v Tirani na P pri +40 natakar iz sosednjega lokala po nalogu "šefa" prinesel dva hladna piva (zamenjala sva za brezalkoholno in popila sva hladno Fanto, se "pogovorila"  in zahvalila malo z rokami, malo angleško), do prosjačenja invalidov v eni vasi na SH5....daš pa komurkoli že....do  tega da so letos pred semaforjem v enem mestu, niti se spomnim kje in pred mejo, viseli otroci na nosilcih vzvratnih ogledal na avtodomu in prosjačili, ko smo jim pa dali sladkarije in denar, nato se je pa vsulo s hriba in se je bilo treba na hitro odpeljat. Pri Tirani imajo eno zanimivo obvoznico še v gradnji, z X pentljami, ki so ena nad drugo, 4x sem se peljal tam in 6x zajeb...  :)    Navigaciji se zmeša, ker so ceste ena nad drugo, tabel še ni vseh, potem pa zbiraš......

  Imajo svojo zgodovino, nekaj še zelo lepo ohranjenih kulturnih spomenikov in lepo pokrajino, za pogledat in jo obiskat. Vendar mi je Španska Andaluzijo bolj všeč, ja vsake oči imajo svojega malarja, kar je edino prav  :) 

Želim še veliko prijetnih moto trenutkov.

SREČNO 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Luka66 pravi:

Lep moto dopust in dobro napisano :OK:   Pomembno je, da se ima človek na moto potovanju lepo in se poln svežih vtisov in novih pogledov na svet srečno pripelje domov.

Prvič sva bil z ženo v Albaniji in to z motorjem 2005, je bilo potrebno vložit nekaj truda in bilo še nekaj komplikacij na meji pridet noter, edinkrat, do sedaj na meji, da sem odpiral kovčke in so brskali po njih za not in ven. Ceste takrat še zelo boge, trpela je VFR-ka in najini hrbtenici, en teden preživela tam, bilo zanimivo in precej drugače kot takrat pri nas, njihov standard je bil takrat še bistveno slabši v primerjavi z našim, vendar so se z leti na tak ali drugačen način razvili. V zadnjih treh letih sem bil 5x v Albaniji trikrat z avtodomom  in dvakrat z motorjem več ali manj v tranzitu, napredek je viden vsako leto, razvijajo se pospešeno, v mestih še posebej, ob morju se relativno hitro ureja infrastruktura in avtoceste jim gradijo muslimanski bratje iz vzhoda, kar piše praktično nad vsakim gradbiščem, to ni več "indija koromandija", internet in kapital delata svoje. Seveda jim pa do "EU nivoja" še manjka marsikaj....... So pa še vedno velike razlike med mestom in vasjo. Ljudje zelo prijazni, doživel že marsikaj, od tega, da nama je v Tirani na P pri +40 natakar iz sosednjega lokala po nalogu "šefa" prinesel dva hladna piva (zamenjala sva za brezalkoholno in popila sva hladno Fanto, se "pogovorila"  in zahvalila malo z rokami, malo angleško), do prosjačenja invalidov v eni vasi na SH5....daš pa komurkoli že....do  tega da so letos pred semaforjem v enem mestu, niti se spomnim kje in pred mejo, viseli otroci na nosilcih vzvratnih ogledal na avtodomu in prosjačili, ko smo jim pa dali sladkarije in denar, nato se je pa vsulo s hriba in se je bilo treba na hitro odpeljat. Pri Tirani imajo eno zanimivo obvoznico še v gradnji, z X pentljami, ki so ena nad drugo, 4x sem se peljal tam in 6x zajeb...  :)    Navigaciji se zmeša, ker so ceste ena nad drugo, tabel še ni vseh, potem pa zbiraš......

  Imajo svojo zgodovino, nekaj še zelo lepo ohranjenih kulturnih spomenikov in lepo pokrajino, za pogledat in jo obiskat. Vendar mi je Španska Andaluzijo bolj všeč, ja vsake oči imajo svojega malarja, kar je edino prav  :) 

Želim še veliko prijetnih moto trenutkov.

SREČNO 

Hvala :)...ja najbolj važno je prit cel in srečno nazaj domov......no Andaluziji bova dala sedajle čez krompirjeve počitnice še eno šanso, mogoče nama bo  postala bolj všečna, sedaj ko bo malo več časa, prvič je bil bolj ali manj tranzit ;).

Srečno na vseh poteh ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!