Skoči na vsebino

YAMAHA TMAX 530 servis


Priporočene objave

Mojstri, ki si sami servisirate tmax-e.

Zanima me, katero olje in  jermen priporočate. Variomat imam vgrajen polini hi speed evolution 3. 

Jermen: original yamaha ali polini?

Olje: motul, yamalube, motorex?

Mogoče še ta opazka. Na nekem forumu sem bral, da marsikateri ne menjuje jermena na 20.000km. Nekateri ga menjajo prvič tud na okrog 50.000km. Kakšnega mnenja ste vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na T-maxu 500 z Polini varijatorju, sem ob menjavi jermena dal nazaj original Yamaha in Motul olje.  Jermen sem menjal nekje na 25.000 km, ampak ne zaradi obrabe, ampak same starosti in preventive. Tako ali drugače je menjava neizbežna, sploh pa če imaš športni variator jaz ne bi raskiral in čakal do zadnjega. 

Kar se servisov in raznih predelav tiče, sem večino informacij pridobil iz Italjinskega T-MAX cluba. Tam imajo fantje izkušnje in točno vejo kaktere kombinacije najboljše pašejo skupaj. 

Res pa je, da sem gledal izključno za letnike od 2008 do 20011, ampak po moje ni nekih bistvenih razlik.

Dele za servis pa sem kupoval prek Italijanskega ebaya.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 10. 2019 ob 11:03, lisjak pravi:

Na T-maxu 500 z Polini varijatorju, sem ob menjavi jermena dal nazaj original Yamaha in Motul olje.  Jermen sem menjal nekje na 25.000 km, ampak ne zaradi obrabe, ampak same starosti in preventive. Tako ali drugače je menjava neizbežna, sploh pa če imaš športni variator jaz ne bi raskiral in čakal do zadnjega. 

Kar se servisov in raznih predelav tiče, sem večino informacij pridobil iz Italjinskega T-MAX cluba. Tam imajo fantje izkušnje in točno vejo kaktere kombinacije najboljše pašejo skupaj. 

Res pa je, da sem gledal izključno za letnike od 2008 do 20011, ampak po moje ni nekih bistvenih razlik.

Dele za servis pa sem kupoval prek Italijanskega ebaya.

 

Hvala za info. 

Zanima me še  glede napetosti pogonskega jermena(tega, ki je zunaj). V service manualu sem videl, da obstaja eno orodje, ki bi znalo bit kar drago. Je že kdo nastavljal sam oziroma kako?

Preveril bi ga pa zato, ker se mi pri konstantni hitrosti sliši nek zvok. V servis manualu piše, da bi naj bil vzrok v preveč napetem jermenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Katere uteži variatorja uporabljate.

Jaz imam 4x18g in 4x12g(že od prejšnjega lastnika). Končna hitrost sicer ok(180km/h), glede pospeškov pa ne vem, če je to to???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!