Jump to content
  • Sign Up
timi121

Športni skuter

Recommended Posts

timi121

Zdravo! 

Zanimam se za nakup skuterja, ker bom ravnokar opravil izpit za kategotija A1, ampak binrad zacel z necim malo manjsim kot je skuter ali moped, ampak mi klasicen izgled skuterja ni vsec, zato bi rad nekaj bol sportnega kot je Gillera DNA ali Aprillia RS, pa me zanima ce veste mogoce za se kak podoben skuter z sportnim izgledom? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Nja
      moja žvau, Bincazverinca  
    • ligenjček
      mislim, da nisi razumela mojega komentarja..  
    • jskrablin
      Je treba poračunat še subvencije in tako dalje. Menjalnike bojo imeli samo res zmogljivi e-avti. Pa še tisti 2. Za do 150 km/h in za nad 150 km/h. Sam to dnevnih commuterjev ne zanima, ali gane. @Zivnorc kolko gre onesnaževanja v zrak, tla in vodo samo za pridobivanje bencina ali nafte? Koliko infrastrukture - tankerjev, cevovodov, črpalnih ploščadi, bencinskih postajališč, cistern na kolesih? Nenazadnje koliko življenj so pobrale vojne za nadzor nad viri nafte? Koliko potresov je sprožil fracking? Koliko svinjarije se tam nepovratno spumpa v tla? Kaka je dejanska cena ekoloških katastof kot je bila naprimer ona na Deepwater Horizon? Kake energetske izgube se pojavijo pri pridobivanju, predelavi, transportu in na koncu kurjenju naftnih derivatov v ICE motorjih z izkoristkom ~ 30% ? In vse to zato, da na koncu z raznimi stranskimi produkti kontroliranega kurjenje bencina in nafte nasvinjamo še vso bolj ali manj neposredno okolico vozil, ki ta bencin ali nafto kurijo? Preberi si kako na temo povezanosti kriminala in uporabe svinca v bencinu, ta dognanja so tudi kr šokantna - https://www.brookings.edu/blog/up-front/2017/06/01/new-evidence-that-lead-exposure-increases-crime/ V primerjavi s tem... so baterije in občutno manj smoga na gosto poseljenih območjih (in s tem povezan upad raznih s tem tipom onesnaževanja povezanih obolenj) kr solidna zmaga. Nič ni zastonj. Dokler bo človeštvo migalo na tem planetu, bomo s tem tako ali drugače vplivali na okolico. Sam 'provokacije' kot se jih probaš iti ti zanemarjajo obstoječe stanje. In to ni lih... dobro. Optimizacije so vsekakor zelo dobrodošle.
    • ligenjček
      no super  potem pa veliko sreče ko bo preizkušnja, pa še več ko bo šlo za res 
    • DAMI34
  • Similar Content

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!