Skoči na vsebino

HD LiveWire


krucymucy

Priporočene objave

Kako to da se ni teme? Harley gre na baterije.

Proizvajalec ki velja za precej konzervativnega, o katerem krozijo "sale" da je kup zastarelega zelezja, je prvi proizvajalec, ki je zacel serijsko proizvajati in prodajati elektricni motocikel.

Sam sem ze od govoric naprej spremljal razvoj okoli doticnega motocikla in lahko recem da je veliko zadev zelo inovativnih in premisljenih.

Za zacetek "pulziranje" motorja ob vkljucenem. Elektricni seveda brez napajanje miruje in ne oddaja nobenega zvoka. Pri HD so sli tako dalec da mu spucajo sibke impulze da cutis da cuka. Genialno.

Poleg prilagodljivosti in raznoraznih nastavitev ima standardne stiri programe voznje (sport, road, rain, range) in se dva dodatna, ki si jih uporabnik nastavi po zelji. Meni recimo je zanimiva moznost nastavljanja regenerativnega zaviranja 0-100% inkrementalno po 1%. Genialno.

Tu je se vsa standardna elektronika, cornering ABS in TC, anti slip (zaradi regeneracije), touch screen armaturka ...

Motor postavljen vzdolzno, kar je zanimivo, ker morajo posledicno dodati kontni prenos pri motorju, ker je gnan prek zobatega jermena. Ima pa zaradi tega unikaten zvok. 

Baterija in motor sta modularna, kar pomeni moznost nadgradnje v prihodnosti. Al-ion baterije mogoce?

Moci je dovolj, moci je ogromno, zadeva ima 116Nm navora prakticno skozi celo obmocje delovanja. Moc, max 105KM. 

Pospeski 0-100 okoli 3 sekunde, s tem da na semaforju do 50km/h pomete z vsem ostalim na trgu. 100-130 pod 2 sekunde. Koncna hitrost sicer nikogar ne zanima dejansko, ampak je tak okoli 185km/h.

Oprema je vrhunska, brembo monoblock zavore, polno nastavljivo showa vzmetenje.

Baterija je 15,5kWh, povprecna poraba nekje 100Wh/km.

Domet 200km za snečerje, 100 za kronike. realno pa nekje do 150km.

Polnilnice rastejo kot gobe po dezju, tako da se ze veselim.

Mogoce si ga celo kupim... ceprav, cena je visoka, zelo visoka.

 

hdlw1.thumb.jpg.86216f442ce0364c6c4803c144071ffe.jpg

 

hldlw2.thumb.jpg.d3ab2d15bda85540a405ae98b9c9052b.jpg

 

hdlw3.thumb.jpg.1a14c5cd081fcf1aaa502b40542b68d0.jpg

 

hdlw4.thumb.jpg.1eee758287f6e417115e695c231dbc4d.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, mato295 said:

Res škoda, da ni več proizvajalcev.

Že dolgo čakam normalen el. motor za neko normalno ceno.

Zero SR/F?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Vito23 said:

A niso ustavili proizvodnjo? 

Eh, nasli so napako na "polnilcu" pri enem primerku pa so preventivno ustavili ja, prodajo in proizvodnjo, dokler niso razjasnili detajlov.

Ce pa ze drezas, kako kaj napere?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš pri mojem motorju? Odlično ima 14.000 nobenih problemov. Te probleme so imeli zadnji letniki 2018. Moj dela kot urca. 

 

In ja čisto nič nisem drezal. Samo na youtubu sem zasledil neki o tem, da so ustavili proizvodnjo. 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Vito23 said:

Misliš pri mojem motorju? Odlično ima 14.000 nobenih problemov. Te probleme so imeli zadnji letniki 2018. Moj dela kot urca.

https://www.forbes.com/sites/billroberson/2019/10/18/harley-davidson-resumes-livewire-production-says-charging-problem-was-confined-to-just-one-bike/#12905a635614

In se razlog.

https://www.forbes.com/sites/billroberson/2019/10/15/harley-davidsons-livewire-snafu-wasnt-a-death-knell-it-was-good-qc/#11e2a8d425b2

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splošno debato o električnih motocikli sem preselil na zgornji naslov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!