Skoči na vsebino

BMW F 900 R in XR


skalaprava

Priporočene objave

pred 9 minutami, MiNa pravi:

Ga vozim - že nekaj časa...pravzaprav že tretjega.

Sicer pa če smo pošteni, je veliki modri z agregati (800ccm Rotax) naredil nekaj nerazumljivih tehničnih rešitev, ki niso najbolj posrečene (nihajoča protiutež za kompenzacijo vibracij). S tem agregatom so dosegli edino to, da ima povsem enak zvok kot bokser.

So pa potem rabili rabili 10 let, da so ugotovil, kaj je moderen dvocilindraš in to tudi z agregatom 850ccm (in novi 900) rešili. 270 stopinjski (imitacija V90) motor, ki ga imata MT07 in CRF1000 (1100). Nuda 900 je bila približek, vendar je imela še vedno nihajno protiutež.

Za osnovno ceno, bi bila popolna zadetka. Ker dodatki realno niso toliko vredni. Razne lučke in šnik šnak kitajci delajo za drobiž.

Kitajska je največji avto trg na svetu, za motorje ne vem, kako je (mislim da Indija, ampak verjetno manjše kubikaže). Tako da dejstvo, da je agregat od tam niti ni samo po sebi slabo.

BMW je hitro ugotovil, da jim nekaj manjka v segmentu tracer, ki se odlično prodaja in so ponudili nekaj v tej smeri.

Zna bit da se bo mali XR dobro prodajal, sploh v Evropi, kjer se nekaj da tudi na prestiž in znamko in kjer je kupna moč večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, car_freak pravi:

Jaz tudi, samo da prvega

Namesto po novega F750 (po preizkusu F850) sem lani raje kupil še enega F700GS z malo kilometri (4800) sem mu jih dodal 25K, tako, da je sedaj nekje na povprečju ?.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

Namesto po novega F750 (po preizkusu F850) sem lani raje kupil še enega F700GS z malo kilometri (4800) sem mu jih dodal 25K, tako, da je sedaj nekje na povprečju ?.

 

Kako se ti je zdel 850 v primerjavi z 700?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bode v oči, da nima nastavljivih prednjih vilic. Čeprav sam mislim, da to niti ni potrebno, pri teh motorjih, ker je že osnovno vzmetenje, verjetno, zelo dobro. A vseeno, za tak denar bi pa res lahko imel. Da se vaj lahko pohvališ pred drugimi. Počasi se bom premislil. Ni Versys killer, ker versis to ima.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Malo bode v oči, da nima nastavljivih prednjih vilic. Čeprav sam mislim, da to niti ni potrebno, pri teh motorjih, ker je že osnovno vzmetenje, verjetno, zelo dobro. A vseeno, za tak denar bi pa res lahko imel. Da se vaj lahko pohvališ pred drugimi. Počasi se bom premislil. Ni Versys killer, ker versis to ima.

vzameš dinamic ESA, vsi problemi rešeni :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snečer pravi:

cenovno bi moral biti okoli 10

Aha, zdaj pa vem v katerem grmu tiči zajec ?................., če bi bil cenejši , pa bi bil boljši od Versija.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

vzameš dinamic ESA, vsi problemi rešeni :D

 

Se mi zdi, da je na 750/850/900 samo na zadnjem amortizerju...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Joker pravi:

Se mi zdi, da je na 750/850/900 samo na zadnjem amortizerju...

to pomeni da je prvo vzmetenje optimalno :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr pohvaljen

Don’t dismiss the BMW F900XR as a poor relative to the S1000XR – the middleweight has a character all of its own

https://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/bmw/f900xr/2020/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

900ice so IN!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sem vozil 750 in 850 (praktično enak motor kot 900). Imam pa predhodnika (700) čeprav so na predstavitvenih "reklamah" opevali novega kot, da so iznašli toplo vodo. Še vedno pa je dvocilindraš (ima dve izravnalne gredi) za zmanjševanje (kompenziranje) vibracij. Seveda se še vedno čutijo. Meni so všeč in mi niso moteče težko bi rekel, da je to kaj kroničnega :naughty:.

Tudi karakter agregata samega je nekaj drugačen, ker imitira V90 motor zaradi 90 stopinjske glavne gredi in zaporedja vžiga. Podobne agregate ima tudi Yamaha CP in še nekaj se jih najde...

Sicer pa pojdi preizkusit sigurno imajo kakšnega testnega kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem preizkusil 900XR. Zanimiv motor, dovolj močan (vsaj zame). Ko daš na DYNAMIC postane dovolj živčen, da lepo polagaš ovinke.

Glede na mojo višino (170cm) mi lepo "sede" , se pa sedi malenkost bolj naprej kot na GS-u. Je pač narejen bolj za cesto kot za makadam, ima vse tiste "gadgete" brake force in kaj jaz vem, lean meter, ipd...

Sedež: kot bi sedel na dili, baje serijsko ne obstaja comfort zic, samo kot dodatna oprema. Mogoče bi bilo potem boljše sedenje.

Se mi je pa zdelo, da motor rahlo trese med 4t in 5t obrati, mogoče sem pa imel v prenizki prestavi. Aja, pa QS je zadeva, ki dela tako kot mora šele od 3.prestave naprej. Me je že prodajalec prej opozoril...

Bi ga imel/zamenjal za mojega F700GS? Ne, zame (trenutno :) ) še ni vreden tega denarja.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/22/2020 at 2:12 PM, DAMI34 said:

vzameš dinamic ESA, vsi problemi rešeni :D

 

Samo zadaj. Spredaj je se vedno nic. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, krucymucy pravi:

Samo zadaj. Spredaj je se vedno nic. 

vem, zapisano v tej temi. Ampak zna biti price/performance best buy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, DAMI34 said:

vem, zapisano v tej temi. Ampak zna biti price/performance best buy.

Pejd pogledat kako je sestavljeno. 

Ni samo agregat kitajski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

Pejd pogledat kako je sestavljeno. 

Ni samo agregat kitajski

Motor sestavljajo v Nemčiji. 

Popravljeno . Popravil car_freak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, car_freak said:

Motor sestavljajo v Nemčiji. 

Da. Ampak napram S1000XR ne zgleda tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, krucymucy pravi:

Pejd pogledat kako je sestavljeno. 

Ni samo agregat kitajski

Mene je bolj strah če bi bil Italijanski al pa AU porekla :P

Za cifro, ki jo odšteješ, dobiš dokaj dober, dovolj močan in uporaben motor, seveda se ne more primerjat z 2x dražjim, ni pa 2x slabši zato.

Drgač sem pa gledal pred leti s1000r...že takrat sem mel filing, da so ga Kitajci sestavili :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!