Skoči na vsebino

Husqvarna Norden 901 2021


HyperJack
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Povezave: Spletna stran NORDEN 901 klik Uporabniški priročnik: klik  FB grupa Norden901 klik

0Q0A2728.thumb.jpg.27cb49dfee9c339123ac835beb520591.jpg

 

Priporočene objave

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Potem pa jaz spadam med ta čudne. Tale husa mi je zelooo všeč. Res lep motor. KTM parkiran zraven, mi grozen. Rezervoar zgleda kot kaki pojošeni veški pri kaki starejši. Cist  na dnu. Luč štrli vn. Husa pa lep agilana, ozka, lepa luč pomaknjena v masko. Vrhunski izdelek. Čestitke dami. Sm pozitivno fouš. 

ja, tako je, husa je dobro skrila rezervar, pa pred sabo imaš mnogo več motorja, bolj zapolnjen prostor. Žal sem se jaz razvadil na kljuse, ki nima skor nič spredaj in mi nekako (ajd pustim še nekaj časa, da sploh v resnici sprobam in strimam Huso) bolj ustreza za fijakanje po šoderčku, driblanje po mestu.

790 mi deluje napram nordenu, kot bi vozil 250ccm motor. In pol se usedem na Norden, je kot bi sedel na ta velke ADV od ktmja...al sm pa čudn ratau :P

Sej boš spomladi prišel itak na test v naše konce :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tud pridem :P sam nevem kolk bo duče teb visok :) 

 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mladench pravi:

jst tud pridem :P sam nevem kolk bo duče teb visok :) 

 

Ne bo..verjemi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ja sj vem, z ozirom da je to že moj tretji moped, ki ga kupujem prvi v Slo vem, da moram za opremo vsaj pol leta čakat.

 

to je kot mops, tolk je grd da je že lejp.

ps. moja žena pravi da je lep, in končno pr bajti en motor ki ma okroglo luč :P

In moja žena ma vedno prav.

 

ps. moje fotke delajo krivico motorju, bolje pogledat profi fotke v tej temi. Edino kar mi je grdo so ogledala.

Saj, tako tudi jaz mislim!

Tako grd, da je že lep ?!

Komaj čakam, da ga vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se svalkam v garaži in že zanemarjam družinske obveznosti (pelji psa vsake 2 ure scat, nahrani psa, skuhaj, pospravi bajto itd..)

Huska ima čist kul nastavljivo vzmetenje. Sem šel v detajle in po meritvah.

Zadnji ma roler prednapetosti in povrat. Zgleda da fantje ki to prodajajo še ne vejo

20220204_131658_HDR.thumb.jpg.1e58c97029b4dcb1afd57c8d5f06a126.jpg

Zamerim ker ni klikov na rolerju zato sem si kr pobarval en krak.

Spredaj je ludnica za moje pojme. Lahko med vožnjo štelaš. Štirje kliki za kompresijo in isto za rebound

20220204_131713_HDR.thumb.jpg.1d5506222344e5d3b6847e568562fa9b.jpg

20220204_131721_HDR.thumb.jpg.5660827e1d92cafee7b70dfa9f278e0b.jpg

Potem sem si nastavil iste pozicije menjalnika in zavore. Gumice sem fuknil stran. Mi je bolje brez njih.

20220204_134143_HDR.thumb.jpg.5fa74ace9a3079796f7c65e480797e72.jpg

20220204_134156_HDR.thumb.jpg.bc497419d007354a4d15ee50214a253f.jpg

pa še nosilec founa..zna biti isti problem z vibracijami kot na 790. Če bo kriza dam x grip na balanco.20220204_145122_HDR.thumb.jpg.2d0a9ffd2666bdbebc28bb5603bdab04.jpg

20220204_145133_HDR.thumb.jpg.ee9ae7da22001cef5c0664fd562841cb.jpg

to je to za danes. Zdej moram pa res it kuhat.

Husa je kuuul

20220204_145307_HDR.thumb.jpg.6bbc9fffed3faabd7c6f202a4b215f54.jpg

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

Saj, tako tudi jaz mislim!

Tako grd, da je že lep ?!

Komaj čakam, da ga vidim.

Če ga boš peljala bo šel Z od bajte..že vidim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z težo na mestu in v vožnji, se pozna? Sprašujem,ker sem hotel kupit shiver900 pa je na mestu tako težka kot,da je iz svinca...do testne ne bomo prišli :) 

Izpuh imaš namen menjat?

Srečno in varno vožnjo želim, nice bike.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Hytech pravi:

Kako je pa z težo na mestu in v vožnji, se pozna? Sprašujem,ker sem hotel kupit shiver900 pa je na mestu tako težka kot,da je iz svinca...do testne ne bomo prišli :) 

Izpuh imaš namen menjat?

Srečno in varno vožnjo želim, nice bike.

 

 

hvala.

Teža je prekleto subjektiven pojem. Namreč Husa ima točno 1kg več kot ktm. Že objavljeno v tej temi, a ko se voziš je tisti občutek lahkotnosti prekladanja in manevriranja na mestu prekleto subjektiven. Je vse vezano na dolžino nog in višino težišča.

Za več informacij, se bom moral mal bolj resno peljat. jaz mam 174 cm in je cela drama, ko se gre za obračanje na mestu ali brezpotju v primerjavi s ktm790. Moj kolega Pik pa je komentiral, da je zadeva nizka :P

Vlaganje v izpuh je metanje denarja stran. Sploh če se gre za legalne rešitve. Se strinjam, da dobiš nekaj nizkih tonov več, ampak to je pa to.

Recimo, Z1000sx oziroma nija 1000sx ima visok sedež 81 cm ,ta nov pa 83cm, ter nizko težišče. Njenih 230kg se ne čuti, šele ko jo moraš pobrat izveš kok je ura :D

Husa ni težka, je pa visoka in nerodna zame, ko sedim gor...pobereš jo pa tako zlahka kot 790ko. (sem samo simuliral polaganje doma, v garaži na karton)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

hvala.

Teža je prekleto subjektiven pojem. Namreč Husa ima točno 1kg več kot ktm. Že objavljeno v tej temi, a ko se voziš je tisti občutek lahkotnosti prekladanja in manevriranja na mestu prekleto subjektiven. Je vse vezano na dolžino nog in višino težišča.

Za več informacij, se bom moral mal bolj resno peljat. jaz mam 174 cm in je cela drama, ko se gre za obračanje na mestu ali brezpotju v primerjavi s ktm790. Moj kolega Pik pa je komentiral, da je zadeva nizka :P

Vlaganje v izpuh je metanje denarja stran. Sploh če se gre za legalne rešitve. Se strinjam, da dobiš nekaj nizkih tonov več, ampak to je pa to.

Recimo, Z1000sx oziroma nija 1000sx ima visok sedež 81 cm ,ta nov pa 83cm, ter nizko težišče. Njenih 230kg se ne čuti, šele ko jo moraš pobrat izveš kok je ura :D

Husa ni težka, je pa visoka in nerodna zame, ko sedim gor...pobereš jo pa tako zlahka kot 790ko. (sem samo simuliral polaganje doma, v garaži na karton)

Za info....70 eur je ion akumulator...minus 2.7 kg na vrhu motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, mladench pravi:

jst tud pridem :P sam nevem še točn kdaj ...

 

.

.... jest tud pridem ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, greg570 pravi:

Za info....70 eur je ion akumulator...minus 2.7 kg na vrhu motorja...

če šofer shujša, je lahko -10kg :P

 

 

Aja, pa da neb kdo preveč resno jemal mojih izjav, sploh ko sem zapisal, da ni za teren :P 

Kvečjemu ni za male in nerodne strice in obračanje na mestu, ko pa 1x stojiš na mopedu ti je pa tak vseeno :P

 

Tule ga fantastično peljejo:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za nakup. Mel bi ga tudi jaz.

Ob enem pa ne morem da ne bi: Kaj pa pokončna drža? Še do pred kakšnega leta ti nikakor ni ustrezala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Joker said:

Čestitam za nakup. Mel bi ga tudi jaz.

Ob enem pa ne morem da ne bi: Kaj pa pokončna drža? Še do pred kakšnega leta ti nikakor ni ustrezala...

Si me prehitel... pa oba motorja nekoliko podhranjena z močjo. :) 

Še malo... pa bo na GS-u. :P Se navaja na višino.. :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Joker pravi:

Čestitam za nakup. Mel bi ga tudi jaz.

Ob enem pa ne morem da ne bi: Kaj pa pokončna drža? Še do pred kakšnega leta ti nikakor ni ustrezala...

Tut stari strici se učimo. :P

Z ozirom, da lani nisem nič vedel in znal sedaj opažam da u svako vreme sve više napredujem. ?

ne...na ktm sem domač. Nastavljen je po mojih merah in se ne ustrašim kar tako. Pravzaprav uživam izven asfalta.

Norden...kar sem ga mal peljal okrog bajte in testiral stoje ma celo višjo balanco in verjetno že dobro nastavljeno. Moram videti kam bo teža silila ko ga bom peljal mal bolj resno stoje.

ostale nastavitve menjalnik zavora ( itak sem kopiral 790ko ) in relacija do krmila mi odgovarja. Kar sem prej pisal sem izključno za drkanje na mestu, ampak največ se ga na mestu po tleh meče, če so noge prekratke ?

 

pred 12 minutami, XTR pravi:

Si me prehitel... pa oba motorja nekoliko podhranjena z močjo. :) 

Še malo... pa bo na GS-u. :P Se navaja na višino.. :)  

Da...to mi je končni cilj v lajfu. Modrobela značka ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stranska zaščita ima po novem kompenzacijsko satovje

20220205_110917_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super,cestitam!! Sedaj cakam samo se ene 65 strani pravljice o tanartabuls mopedu na Balkanu a i sire.   ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, luxsa pravi:

Super,cestitam!! Sedaj cakam samo se ene 65 strani pravljice o tanartabuls mopedu na Balkanu a i sire.   ?

Seveda. Danes sem jih 10 napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 2. 2022 ob 12:24, DAMI34 pravi:

to že moj tretji moped, ki ga kupujem prvi v Slo

Tako je zapisal...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!