Skoči na vsebino

Husqvarna Norden 901 2021


HyperJack
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Povezave: Spletna stran NORDEN 901 klik Uporabniški priročnik: klik  FB grupa Norden901 klik

0Q0A2728.thumb.jpg.27cb49dfee9c339123ac835beb520591.jpg

 

Priporočene objave

Ob 4. 2. 2022 ob 12:24, DAMI34 pravi:

.....ga kupujem prvi v Slo.....

Hmm a misliš v letošnjem koledarskem letu ? k so me klicali v decembru lani na ogled bajka so imeli prvega že prodanega, drugega bi lahko kupil, če bi se zanj odločil.....no se nisem, čeprav priznam, da mi je zelo všeč in bi bil pravi za moje bodoče moto turce ?   sem se že malo "najedu" KTM ?  in  rabim die beste Maschine

ŽELIM TI SREČNO VOŽNJIO IN VELIKO UŽITKOV NA NJEM ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DAMI34 said:

 

20220205_114632_HDR.jpg

Luč je res lepa ? sem že mislil, da noben ne zna več okroglih delat, vsi samo še une od skuterjev gor šraufajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Markisan pravi:

A si prvi kupec v SLO?

Prvi v Wajdušni 100%

Še enga majo...sam povem, ker kar slišim ni ravno velik mopedov za dobit, sploh pri KTM 890 ADV so zamude pri dostavah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Luka66 pravi:

Hmm a misliš v letošnjem koledarskem letu ? k so me klicali v decembru lani na ogled bajka so imeli prvega že prodanega, drugega bi lahko kupil, če bi se zanj odločil.....no se nisem, čeprav priznam, da mi je zelo všeč in bi bil pravi za moje bodoče moto turce ?   sem se že malo "najedu" KTM ?  in  rabim die beste Maschine

ŽELIM TI SREČNO VOŽNJIO IN VELIKO UŽITKOV NA NJEM ?

pol pa letos prvi, ker drgać jih kar sledim pa nisem opazil, da bi ga prodali. Lah pa Roka vprašam, nislim, da smo čvekali tik pred prevzemom, da je prvi.

No sicer ne igra bistvene vloge (se posipam s pepelom če sem se zmotil predvsem prvemu lastniku tudi opravičujem).

Mel so 2. En je šel k meni, en bo pa testni v roku kakga meseca, poliman z nalepkami motoxgeneration. To pa vem. :P

 

 

Dobit testni moped je pa kar redkost, tak da za tiste, ki so v okolici Lj doma, je to super zadeva.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, nejc74 pravi:

Luč je res lepa ? sem že mislil, da noben ne zna več okroglih delat, vsi samo še une od skuterjev gor šraufajo

pa neki ma, kar se mi dopade. Vse v enem (dolga kratka) LED itak, na armaturki pa roler, da med vožnjo prilagodiš višino snopa svetlobe. Kul uporabno. Jaz sem si vsak moped do sedaj nastavil zase, ko sva bila 2 gor je običajno mal bolj v luft svetilo vse skupaj. No odvisno od kvaltete vzmetenja, kolikor je bilo sposobno zadržati iato pozicijo višin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kole...3 dni se svalkam po garaži, mal Husky mal Kartofeltofel. Od nastavitev do čiščenja verige itd...

 

Prvi vtis Nordena, sem res prehitro podal.

Plastika deluje čipšit kitajska roba (sj kava nima nič boljše), ampak zaenkrat na nji barva drži, četudi jo prekladaš, pa lomi se tudi ne. Spoji so dobro, no pravzaprav idealno rešeni (ni nekih lukenj, razlik v distancah itd..). Določeni detajli tudi. Z gotovostjo trdim da je okvir vsaj 90% če ne več KTMjev, oziroma enak. Kar sploh ni slabo, saj mam določene ideje uporabe nekih nosilcev in kufrov/torb na obeh. Prelaganje po potrebi.

Mam občutek, da so določene zadeve dobro premišljenje (izboljšane) in rešujejo probleme 790/890ke.

1. drža je komot, krmilo je višje in v defoltu mal naprej. Sklopko in zavoro lahko z enim ali dvema prstoma držim brez sprememb nastavitev naklona tudi stoje.

2. tempomat, kviki super in pohvale. Graja na račun modrega zoba (za doplačilo...wtf zakaj)

3. vzmetenje, sploh ne zgleda tok švoh. Iz pointa da vozim 50:50 in imam podobne zahteve, da hudič zmore dokaj dobro vožnjo tudi po asfaltu v bolj ostrih pogojih. Še vedno lahko potrdim, da to zmore (nizko težišče, dovolj trdo vzmetenje) kartofel od KTMja. Dovolj nastavitev ima (husa itak) da se da še mal strimat v primerjavi s 790/890, sploh pa ne zgleda švoh za dve osebe.

Na hitro ...not bad, not bad at all...evo @luxsasam zate. En post več nartabeltabulšega motorja. Zdej čakam kak tvoj post, da v temi GS izvem a je še vedno dolgočasni traktor, al je kaj novga. :P da izvem, kaj občuti človk k ma čas najedat drugim, a nima časa, da bi napisal enostavčno zvezo in občutek kako se pelje 1250GS letnika 2021 v primerjavi s 1250GS letnika 2020. Da mi nekdo pojasni al je nova barva, dala kaj razlike al ne :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne najedam,sam mal serjem kot vecina ostalih,drugace pa kar se gs tice ni razlike 2019 ali 2022 letnik,razen ene par stvari pri opremi,razlika je in to opazna med1200 in 1250 motorjem in menjalnikom. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, luxsa pravi:

Sej ne najedam,sam mal serjem kot vecina ostalih,drugace pa kar se gs tice ni razlike 2019 ali 2022 letnik,razen ene par stvari pri opremi,razlika je in to opazna med1200 in 1250 motorjem in menjalnikom. ?

to se pa strinjam, podobno kot med 790ad in 890adv...ups sorri za pol deci večja kot med 1200 in 1250 GS :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

.... a če je kej razlike med 1200 in 1250 ??? ?

.... prov dost ne .... 

 ... še zmer isto ... kadarkoli se vsedem gor, mi ful zraste ???

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, pik1 pravi:

.

.... a če je kej razlike med 1200 in 1250 ??? ?

.... prov dost ne .... 

 ... še zmer isto ... kadarkoli se vsedem gor, mi ful zraste ???

 

men je bl..s 790 sem šel kar na 890 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bolj pomembno mnenje kot je in bo moje 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni blo druge, kot stestirat.

Kviki za dol je boljši kot pri kavi..to sam pokaš neglede na pozicijo gasa, za gor je vseeno bolj klonkast

Vetrna zaščita je mnogo slabša kot pri 790adv S..čist mal me je zeblo, kar bo kul za poleti mal manj za pozimi.

Agregat je verjetno zlo podoben 890ktm, bolj vleče in manj ga sekirajo nizki obrati.

Pada lepo v ovinke. Za več info bo potrebno par jurčkov naredit. Vzmetenje bp.

 

20220207_164321_HDR.jpg

 

Ob 5. 2. 2022 ob 20:15, Luka66 pravi:

Hmm a misliš v letošnjem koledarskem letu ? k so me klicali v decembru lani na ogled bajka so imeli prvega že prodanega, drugega bi lahko kupil, če bi se zanj odločil.....no se nisem, čeprav priznam, da mi je zelo všeč in bi bil pravi za moje bodoče moto turce ?   sem se že malo "najedu" KTM ?  in  rabim die beste Maschine

ŽELIM TI SREČNO VOŽNJIO IN VELIKO UŽITKOV NA NJEM ?

evo tretji je moj, sem pravkar preeveril pri Roku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve zameri husi in ktm

Ohlapnost verige po navodilih..motor na zadnjem stojalu bi morala biti po navodilih od 2 do 5mm. Tovarniško je 15mm. Tudi pr ktm, žal sem na 790 to ugotovil šele po 13kkm in namesto našponal verigo, le to odpustil. Parameter od 2 do 5mm mi je sicer tumač ma vseeno...škoda verige in ležajev.

20220209_152633_HDR.thumb.jpg.a22514d29c5dcb62f40002f2c7a65d72.jpg

Druga zamera. Količina olja v agregatu je 2.8 litra. Če pravilno naliješ ter napolniš tudi filter z oljem ga (vroče olje po eni minuti) točno pokaže. To je max v okencu. Če ga samo naliješ (brez napolniti filtra) ali pa hladnega naliješ smo preko...zdej pa ti kontroliraj...

Fotka1 husa

20220209_153223_HDR.thumb.jpg.3d32ff35aa3736adff6651c087fba3f7.jpg

Fotka 2 790ka pri hladnem, ko sem že izčrpal skora 2 dcl (so bili radodarni na servisu)

20220209_153236_HDR.thumb.jpg.9ea30a4c6fab8ac6e9e308fc69f588a9.jpg

Na fotki 2 bi moralo biti stanje na minimum ko je hladen ali še manj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Markisan pravi:

@DAMI34evo zate :) 

 

 

pred 8 minutami, Markisan pravi:

@DAMI34evo zate :) 

 

načeloma gledam, kaj profiči porečejo, 99% pa kak meni sede.  Sem včeraj stoje oddrsal par mojih omiljenih situacij in poligon, ki ga mam pri Vipavi..je vse kul, nobenih problemov. Na asvaltu je pa zlo udoben..res da je nov in ne smem primerjave z 890/790 delat...ampak že v štartu vem, da bo za dve osebe boljši.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MotoX ma tole:

Husqvarna NORDEN 901 opremljena za WP PRO komponentami in Akrapovič izpušnim sistemom ? MotoXgeneration

Morda je slika naslednjega: motorno kolo in na prostem

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 2. 2022 ob 15:34, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Mi je všeč?, ker je podobna moji Transalpki???

skor ista, še dobro da Norden gor piše, ker drugače bi jaz na kakem parkirišču kar na Transalp lahko sedel in se odpeljal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

skor ista, še dobro da Norden gor piše, ker drugače bi jaz na kakem parkirišču kar na Transalp lahko sedel in se odpeljal :P

 

No, čimprej pejva na furo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

No, čimprej pejva na furo :lol1:

sj veš kje sem...zate ni problema...sam si bom zjutraj dobro umil oči, da slučajno potem (ko boš šel domov) ne zamenjam mašine :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

sj veš kje sem...zate ni problema...sam si bom zjutraj dobro umil oči, da slučajno potem (ko boš šel domov) ne zamenjam mašine :P

 

Ok. Hvala. Drgač s čebulo morš oči umivat, pomaga full. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomemben podatek..čeprav tip diha, kot bi dvigoval kamjon.. :P

790 ali husa, to se dvigne bp in brez obračanja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!