Skoči na vsebino

Husqvarna Norden 901 2021


HyperJack
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Povezave: Spletna stran NORDEN 901 klik Uporabniški priročnik: klik  FB grupa Norden901 klik

0Q0A2728.thumb.jpg.27cb49dfee9c339123ac835beb520591.jpg

 

Priporočene objave

31 minutes ago, DAMI34 said:

pomemben podatek..čeprav tip diha, kot bi dvigoval kamjon.. :P

790 ali husa, to se dvigne bp in brez obračanja.

 

 

No ja ne vem, ko pades, vedno obrne balanco... In plastika BO podrsala po tleh....

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/3/2022 at 10:12 PM, KARMEN1 said:

Ok, ampak gršega motorja še nisem videla, v mojem lajfu ???.

Sem bil enakega mnenja, pa sem se raje vzdržal. Potem je pa Dami vztrajno lepil fotke tega čudnega motorja in me je počasi začel zanimat. Danes sem bil na obisku pri MotoXgeneration in glej ga zlomka, v živo dobro zgleda, fajn se na njem sedi in na mestu sploh ne zgleda težak. Registrirali ga bodo žal šele marca.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pomemben podatek..čeprav tip diha, kot bi dvigoval kamjon.. :P

790 ali husa, to se dvigne bp in brez obračanja.

 

 

Hehe, sm vedu da boš tega tipa gledu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

No ja ne vem, ko pades, vedno obrne balanco... In plastika BO podrsala po tleh....

absolutno se strinjam. Ma nisem šel dalje v nabijanje.

Sicer sem 790 zvrnil že med vožnjo na blatu, pa mel srečo, ker tudi obrnjena balanca je dovolj široka, oziroma se je moped ulegel na zaščitno kad, ki sem jo montiral in na balanco. Vendar je bočna plastika ožja od te, ki jo ma Norden.

Pa še hladilnik je pri 790 takoj na udaru, pri Nordenu ma pa 2cm lufta pod plastiko.

Pobere se pa res v izi, ker je nizko težišče.

 

pred 32 minutami, Markisan pravi:

Hehe, sm vedu da boš tega tipa gledu :)

zgolj slučaj...tuba ponudila :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Markisan pravi:

Zanimiv mi je blo k je prej mel isto KTM kot ti. No pa šel kup drugih .....

ja, sem preletel njegove posnetke. (nikol pogledal do konca, ker je mal dolgočasen)

V glavnem point je, da sem do sedaj pobral že vse motorje, pa še kakega in se tile mopedi tipa 790adv res lepo poberejo.

Na mojmu imam spodaj celo plato od Bumota (grda kot kopalna kad, alu 3 al 4mm če se ne motim) in ga kar poležem nanjo :D

če rabim kaj preverit, pogledat, iztočit vodo iz airboxa :(

Norden je pa zgoraj mnogo širši, res da samo plastike, a spodaj malce ožji in je verjetno večja škoda, ko ga poležeš.

Mislim, da tale tip na posnetku lepo pove razlike in bistvo:

 

 

 

pred 1 uro, GregorM pravi:

Sem bil enakega mnenja, pa sem se raje vzdržal. Potem je pa Dami vztrajno lepil fotke tega čudnega motorja in me je počasi začel zanimat. Danes sem bil na obisku pri MotoXgeneration in glej ga zlomka, v živo dobro zgleda, fajn se na njem sedi in na mestu sploh ne zgleda težak. Registrirali ga bodo žal šele marca.

1kg je težji od 790/890 S

Jah na fotkah je tako tako..večino zadev je potrebno v živo videti.

Občasno ti pa potem priraste k srcu, kot meni 790 (ki mi je bil grd) 901 mi je po defoltu bolj všeč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor se kupi, da se z njim voziš in ne, da ga pobiraš iz tal????

Pobiranje je stranskega pomena. Itak ga vržemo tam, ko je največ folka. Gostilna, buffet, pumpa..tam, ko je največ zijal in takrat ego, ranjen ponos, da trojno moč in se pobere prej, kot je dosegel tla in to z eno roko???

Tale, potovalna motorka mi je bila takoj všeč. Zanimiv dizajn, lepa barvna kombinacija….malce eksotično mi deluje. Nekaj posebnega ter nenavadnega. Izstopa!  Lep mopi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful velike razlike so, ko ga vržeš po tleh. Pri nekaterih je takoj vse podrsano, pri drugih pa nič.

Če se uporablja moped tudi za terensko vožnjo, šoder in podobno, je pa kar za pričakovat da bo legel. Večino problema odnese cevna zaščita, če je dobra. Videl z mojimi okami na par motorjih, z enim sva drsela celo 20m po asfaltu.

T700 ima dobro zaščito, sem tudi videl, kako dobro zavaruje motor (zgoraj pri rezervarju). 790/890 ma pa precej blesavo vpeto in sem se premislil da jo montiram. 

Če bo kdaj na voljo za Nordena jo bom pa dal, vsaj zgornji del.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so novi motorji, nedodelani...pri GSih ni teh problemov, padejo, nič se ne poškodujejo, z lahkoto jih pobiraš...v enem dnevu trikrat ? ... sem moral malo pokvarit to temo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko se naveličam drugih motorjev grem na GS, pa četudi kredit vzamem :P majkemi.

Do takrat bom pa nedodelane stroje fural :D

 

 

počasi jih pa le dodelujejo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AXP sem za specialko kupil. Se mi zdela boljsa odlocitev kot aluminijasta plosca, manj ropotanja kamnov pa tudi od aluminijaste se zna kar dobro odbijati zvok samega agregata.

Plata zgleda v redu, 8mm HDPE plastike, cirka 1,5kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, krucymucy pravi:

AXP sem za specialko kupil. Se mi zdela boljsa odlocitev kot aluminijasta plosca, manj ropotanja kamnov pa tudi od aluminijaste se zna kar dobro odbijati zvok samega agregata.

Plata zgleda v redu, 8mm HDPE plastike, cirka 1,5kg.

pa bolj elastična je od alu plate, lažja itd..tam pa tam so pri 790/890 meli probleme, ker je počila po stikih, kar sem zgornji posnetek pogledal, so sedaj ojačali spoje za Nordena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz HDPE smo imeli narejene šusplate na štirikolesnikih. Plezanje čez hlode, skale štore je prenašala mnogo bole kot aluminij. Res, da je bila pokraspana ampak aluminij bi bil mnogo slabši. Na vogalih se ojača z notranje strani z kovinskimi kotniki pritrjenimi z kovicami.

Mojstri še niso slišali, da se HDPE da lepo zviti in ni potrebe po varjenju. Le pripravo za zvijanje si je potrebno narediti in segreti tam, kjer hočeš imeti zvito. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam šus plato od Bumota. Fantastična zadeva...vse lahko tolče po nji pa se komaj pozna. Problem je vpetje na ktm, namreč sprednji konec ima U cev vpeto na štirih točkah, kar pomeni da večji udarci lahko zvijejo cev vpetja v eno ali drugi smer ter nazaj.

K sreči ma plata še dodatno vpetje, to je nosilec tačk in stranske tačke, kar je dokaj dobra ojačitev vpetja. Za udarce "nazaj" je problem rešen. Hudih bočnih udarcev ne reši. Žal tudi axp ni nič boljša v tem pogledu, razen kar sem zapisal, je bolj elastična pa lah kompenzira udarec. Je pa manjša in manj zaščiti.

AXP mojstri so kar dobri...dvomim, da so nerazgledani kar se tiče zvijanja HDPE

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče. Iz izkušenj pa tudi vem, kako je treba proizvod hitreje ter ceneje spraviti na trg pa čeprav bi lahko bil vzdržljivejši, boljši. HDPE se da z lahkoto obdelovati z lesno obdeelovalnimi stroji ter orodji. Izrezano ter zalepljeno je na oko lepši izdelek, saj so robovi ostri. Napake se z lahkoto popravi. Pri zvijanju se mora segreti na primerno temperaturo in zviti v pripravi ter tam pustiti do ohladitve.robovi so okrogli. Ampak močnejši. HDPE mehko amortizira udarce in jih blaži v nasprotju z aluminijem, kateri togo prenese vse na vozilo.  Zahtevnost izdelave za motor ni primerljiva z izdelavo za štirikolesnik. Plato katero sva z kolegom (je tukaj član in lahko potrdi) naredila pri meni doma so na servisu poslikali in skopirali. Danes jo trži ena firma specializirana za zaščito podvozij.

Evo slike

 

43D81C41-42BE-4EC4-A53F-6720F7AD7BF5.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 2. 2022 ob 15:07, DAMI34 pravi:

Lišpamo se ? evo še en post več ?

20220209_140508_HDR.jpg

20220209_141415_HDR.jpg

20220209_142717_HDR.jpg

20220209_142731_HDR.jpg

20220209_144656_HDR.jpg

20220209_145507_HDR.jpg

20220209_145834_HDR.jpg

20220209_145847_HDR.jpg

Prec manj penzionerski z nalepkami :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam ene motorje, se mi zdi da mate vsi korono..

Hec, naj ti sluzi! :OK:

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, FrenkH pravi:

Prec manj penzionerski z nalepkami :) 

Še en paket je prišel. Ma nek se vidi raskoš haha

 

20220215_150042_HDR.jpg

20220215_150049_HDR.jpg

20220215_150058_HDR.jpg

20220215_151737_HDR.jpg

20220215_152715_HDR.jpg

20220215_152728_HDR.jpg

20220215_153839_HDR.jpg

pred 1 minuto, Zok pravi:

Ko gledam ene motorje, se mi zdi da mate vsi korono..

Hec, naj ti sluzi! :OK:

Lepotilni salon mamo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo ga boš “spedinal”. ?

Ko boš, čez dve leti prodajal, ga jaz vzamem, ker bo ravno fajn ulaufan?

Sam ne ga v vodo namočit???

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Še en paket je prišel. Ma nek se vidi raskoš haha

 

20220215_150042_HDR.jpg

20220215_150049_HDR.jpg

20220215_150058_HDR.jpg

20220215_151737_HDR.jpg

20220215_152715_HDR.jpg

20220215_152728_HDR.jpg

20220215_153839_HDR.jpg

Lepotilni salon mamo ?

Dobar, ma qu..c dobar, odličan! :D

Še nalepke za feltne pa ti bom že skor fouš... babe boš s pajserjem dol mlatil... ;) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shadovo železje paše na ktm in huso. Torbe so pa tko tko..jeba jih je vezat. 

20220215_163536_HDR.jpg

20220215_163543_HDR.jpg

20220215_164717_HDR.jpg

20220215_164726_HDR.jpg

20220215_165553_HDR.jpg

pred 23 minutami, FrenkH pravi:

Dobar, ma qu..c dobar, odličan! :D

Še nalepke za feltne pa ti bom že skor fouš... babe boš s pajserjem dol mlatil... ;) 

 

Ni blo cajta..jih mam. Ampak je crknula peč za prlete pa sem 2 ure napako odpravljal. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!