Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

pred 4 minutami, Shillien pravi:

ja res, iz prvega na zadnje pa nazaj na 3 skoraj drugo, res je ja, nemore več tako suvereno ???

zaradi mene če trikrat pade pa se vozi od 17-ga do drugega - če ne pride do cilja ni rezultata.. 

ne misliti , da drugi niso garali danes.. so - z malo več mozga v desni roki.. 

to da je rešil prvi padec je mojstrovina .. 

to da je v drugo padel ko je bil 3-tji je pa ena velika neumnost..

kar se tiče suverenosti : zelo suvereno se je polomil ..prav v stilu.. in brezveze..

pa še to - hotel je dokazati nekaj česar tudi on ni zmožen.. vsaj po dejstvih in rezultatu sodeč mu ni uspelo dokazat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Mutika pravi:

Iskren in lep pozdrav vsem, še posebej tistim, ki se me mogoče še spomnite. ? 

mogoče sem prestara, ampak ..

So me "malinovci" že za štedilnik pošiljali, ko sem pač napisala svoje mnenje.  mali otrok, se spomnim, da sem Agota v živo vidla, pa Nieta ... ). Grobnika še ni bilo. Hehe ... res sn stara.

Danes sem ujela del dirke še preden je Markec tako fejst padel. So že javili, da si je zlomil roko. ? Po tistem vesoljskem napredovanju do (skoraj) 2. mesta. Auuuč!!!  Že po TV je bolelo, kaj šele njega. Me je kar stisnilo in res mu ne bi nikoli želela takšnega scenarija. Sicer ga ne maram, ampak, to ni pomembno. Saj vendar vidim, da so njegove dirkaške sposobnosti - vesoljske. Noro, česa je ta tip sposoben ... vsa čast! Čeprav je kot teliček; škoda.

Ta trenutek je vesoljec le eden, čeprav vsi ostali niso daleč stran; bližje so, kot zgleda na dirkah. In komentarji v stilu "ponižal je vso konkurenco" ... " osmešil je ostale dirkače" ... mi nekako ne pašejo zraven, čeprav je to očitno že splošna folklora dandanašnjega časa, še posebej ob TV prenosih na Kanalu A (ki so, mimogrede, vedno slabši - kot borba, kateri bo katerega preglasil, potem pa itak ničesar ne slišiš, niti razumeš).

Priznam, ni mi všeč. No, je pa Mark v tem obdobju res (skoraj na vsaki dirki) nedosegljiv. Dovi je car (in vsi ostali!), če mene vprašate, vendar mu manjka "tisto nekaj", imam občutek. Ni zver. Mali Francoz pa je na dobri poti proti samem vrhu, in če bo znal prestopit v šampionske škornje, se zna tam kar dolgo zadrževat. Veliko faktorjev se mora poklopit. Vedno pa sem na glas povedala in vedno bom, da je zame car vseh carjev seveda Vale. Stari lisac je eden izmed tistih moto-legend, ki osmišljajo motorizem (Rainey, Ago, Nieto, Roberts, Doohan, Saarinen, Kato, Freddie, Lawson, John Surtees - edini, ki je bil svetovni prvak tako v moto in formula 1 prvenstvu).

In Vale Rossi? Čeprav že dolgo ne zmaguje več, je zame večni šampion. Nekaj neverjetnega je, da ima pri teh letih še voljo in željo in razen v zadnjih dveh sezonah je vsaj blizu, če ne že čisto pod vrhom. 

Vsem želim zdravja. Bodimo strpni in spoštljivi, pa vendar odločni. Predvsem pa nam vsem želim ogromno dozo lastne zdrave pameti, da nas ta virusna shitty zmešnjava ne bo posrkala vase. ?  

Na super sezono, čeprav kratka in drugačna, sem vesela, da sploh je. 

še pomnimo  tovariši.. :D

mogoče si se pomladila :D

ma nisi stara .. leta pa so ja.. :naughty:

po toikih letih in naslovih prvaka je primerjanje s teličkom - žaljenje.. telička..

če mm nebi - neumno - pretiraval bi lahko to dirko zmagal vsaj 20s pred mulcem.. 

mm je na tej dirki prekosil - svoje sposobnosti.. in verjetno pokosil sezono z zlomom.. tudi rossi je začel drugače dirkat po zlomu kajne..

počakaj , da rossi drugo leto presedla na petronas , Q pa na tovarniško.. pa naj se Q zahebava s tistimi jajci od motorja :P

bodi pridna in zdrava bejba..pa še kaj se oglasi.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Shillien pravi:

ja res, iz prvega na zadnje pa nazaj na 3 skoraj drugo, res je ja, nemore več tako suvereno ???

Vsak dirkač bi lahko tako vozil in vsak bi tudi s tako vožnjo padel, drugi se raje uvrstijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra dirka. Quartararo zasluženo. Upam, da se poleg MM tudi Rins in Cal čim prej vrnejo na pisto. 

Każe, da je večji problem pri MM poškodba żivca, kot zlom. 

Gas na levo stran... noro, pa hkrati ne ne nemogoče pri MMju

Doohan - Assen 92.... noga sicer

Kariro pa končal v istem ovinku, kjer je letel MM danes. 

 

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, YBT pravi:

Vsak dirkač bi lahko tako vozil in vsak bi tudi s tako vožnjo padel, drugi se raje uvrstijo

se ti zajebavaš al dejansko sam verjameš temu?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Shillien pravi:

se ti zajebavaš al dejansko sam verjameš temu?

čista računica.. par krogov v ritmu , reševanje padca in potem 2/3 dirke na 130% pa so gume fuč..vseeno ali pade - ker je sam zabluzil - ali pa ga v 4 krogih vsi za njim prehitijo , ker vozi 5 s počasneje zaradi obrabljenih gum.. 

poglej si posnetek - en ovinek pred padcem - kako ga je spajtlalo ..sam ne on na polno..pa še čez in pune gase po robniku.. 

preveč je hotel s premalo materiala..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no rad bi vidu in vseeno poklon ostalim nekoga od njih, ki bi uprizoril gladiatorski boj tak kot ga je MM. Je pač padu, lahko bi se izšlo. Car je še vedno, navijam pa za Rossija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Shillien pravi:

se ti zajebavaš al dejansko sam verjameš temu?

Zakaj skoraj je bil drugi? Ostal je brez uvrstitve, ker je pretiraval, že pri prvem izletu, zato pa je letu vn! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je ostal brez uvrstitve, vendar je tisto prej nekaj, česar drugi ne bi zmogli. V tem je razlika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Darko3g pravi:

Res je ostal brez uvrstitve, vendar je tisto prej nekaj, česar drugi ne bi zmogli. V tem je razlika.

Točno to, ampak enim to dopovedat je pač kot bi dopovedoval steni.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Darko3g pravi:

Res je ostal brez uvrstitve, vendar je tisto prej nekaj, česar drugi ne bi zmogli. V tem je razlika.

Zaradi tistega prej je ostal brez uvrstitve in ni bilo prvič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Shillien pravi:

Točno to, ampak enim to dopovedat je pač kot bi dopovedoval steni.

Maš prav, ampak rezultat šteje in s tako vožnjo rezultata ni moč doseči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

no rad bi vidu in vseeno poklon ostalim nekoga od njih, ki bi uprizoril gladiatorski boj tak kot ga je MM. Je pač padu, lahko bi se izšlo. Car je še vedno, navijam pa za Rossija.

Rossi je mel že polno plenico pa ga bi blo sram na koncu v boks zapeljat.:yea1:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Pa Yamaha očitno tudi stagnira (samo prvo, drugo in peto mesto). Še dobro, da ne napovedujete vremena :) 

Nisem gledal dirke samo sklepam po rezultatih, da se kaj veliko ni spremenilo v razliki med Yamaho in Hondo npr., Yamaha se je vedno dobro peljala po zavojih in če je kdo peljal neovirano je lahko povečeval prednost, Honda je pa močnejša in hitrejša po ravninah, z njo je lažje prehitevat. Yamaha s Hondino hitrostjo bi bila top.

Nikomur ne privoščim padca samo Marc je očitno izzival in pretiraval. Že doslej je imel veliko sreče in podpore ter umazanih manevrov...kar se ponavadi rado maščuje, slaba karma se nabira...ali nekaj podobnega :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Shillien said:

se ti zajebavaš al dejansko sam verjameš temu?

 Do neke mere ima prav... Marc je CAR resevanja padcev. Da postanes CAR resevanja padcev, ki  resi veliko padcev, moras tudi poskrbeti za veliko zdrsov gume...  In potem, da prehitis toliko dirkacev, moras voziti skozi na meji padca. In vsi dirkaci, katere je prehitel CAR Marquez so morali odviti, da ni blo dotikov. In na koncu je imel niclo.  Marsikateri od drugih dirkacev pac ne tvega toliko, in so precej bolj uvidevni pri prehitevanju. Marc je boljsi zato, ker tvega tisti procent vec kot drugi. Ne ker bi vozil bolje. Dokaz so stevilni reseni padci, in tudi nemalo neresenih. Je eden od voznikov, kateri se prek cele sezone,  najveckrat prekucnejo, se posebej na treningih. In z precej srece, se otepa poskodb. V koncni fazi,  je zato tudi zbral impresivne rezultate. Ce ne gledate dirk samo zadnjih par let,  boste videli, da se podobne dirke, in zmage z zadnjih mest ze dogajale. Podobna so izjave medijev pa tudi gabra itd: iiin marguezzz zavira kar po prvem...  Po to delajo dirkaci ze zeloooo dolgo.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Hornet pravi:

Rossi je mel že polno plenico pa ga bi blo sram na koncu v boks zapeljat.:yea1:

no no...četudi je nono, lah komot zdrži do konca dirke.

lp Kolega od Rossija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bmflar pravi:

Zajca je ujel :naughty:

a ima zato na hodni perutnićke :huh:

p.s.

da ne bo pomote, nikomur ne privoščim padca

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, KennyJR said:

Kako bi pokomentiral zanimivost dirke ne vem. V primerjavi s prvimi dirkami v  prejšnjih sezoni precej manj zanimiva. V primerjavi s prejšnjimi dirkami v Jerezu zelo zanimiva. Jerez je pač taka pista, da je redko zanimiva, pa še MM-ju paše, ostali se pa ponavadi mučijo. Danija pa Horhija pa ni več.

Dirka je bila sama po sebi precej monotona, razen Marqueza, ki je počel kar pač je...

Mi pa gre ekstremno na živce nabijanje vseh po vrsti v stilu "samo Marquez", "osmešil ostale", bla bla bla...

Pa si poglejmo nekaj dejstev.

Prva stvar je ta, kako samo MM lahko reši tak padec, kot ga je v prvo? A ga res lahko? Jst sem videl Rinsa na kvalifikacijah narediti popolnoma enako, pri višji hitrosti.. Rešiti gotov padec in zapeljati v pesek... S tem, da je bilo tam pod tistim kotom, Millerju v pesku in s tako hitrostjo, približujoč se ograji nemogoče ostati na motociklu... Kar se tiče zdrsa prednjega kolesa je pohendlal enako... Amapk seveda on ni Marquez in nobenemu ni prišlo na to, kar je naredil... Sploh Gaber je v tem pogledu neprekosljiv...

Druga stvar. MM je osmešil ostale? A res? s čim? Prvič ko so prepeljali ciljno črto po MM-jevem padcu/izletu, je bil MM 8,44s za Vinalesom in 7,4s za Fabiom. V zadjem krogu pred padcem je bil MM 5,3s za Fabiom. v 16 krogih je proti njem nadoknadil 2 sekundi. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal, MM je pa šel z glavo skozi zid in se razstrelil v pesek. Ja res Fabiota je osmešil in to KAKO, za 2 sekundi, res je da je moral prehitevat, ampak prav veliko mu to res ni vzelo... Proti Vinalesu je nadoknadil 7 sekund (proti osalim manj, ker so bili do 6 mesta vsi skupaj), proti Polu Espargaroju na KTM je nadoknadil 6,8s. A je bila že kdaj kakšna dirka, ko je Pol Espargaro na KTM-u zaostal za kakšnim prvovrstnim voznikom manj kot 7 sekund? A vam po vrsti naštejem vse, ki so v MotoGP zmagali za več kot 8 sekund? Pa pri tem niso šli vmes 2x po tleh in si polomili roke? Fabio je zmagal za 5 sekund... Lahko bi tudi za več... A jih je on tudi osmešil? Seveda jih ni.. Zakaj ne? Ker ni Marquez in to zmore samo on. Ker Fabio je peljal tako kot se pelje in se ni zaletaval v zid in v druge.. Ko je Rossi videl MM-ja se mu je Argentina prikazala pred očmi in se je raje na široko umaknil :D. 

MM je osmešil samo sebe s svojo butasto vožnjo, za katero je tudi drago plačal. Po eni strani bi lahko v začudenju rekli kar končno, pa ne zato, ker bi komaj čakali, ampak ker kar ne morem verjet, kako je do tega prišlo šele sedaj (po tistih Sachsenringih in Brnih v dežju z gumami za suho stezo, ko je bilo še na pol mokro itd...). Pač vsakič se ne izzide in lahko je bolj zadovoljen, da se mu do sedaj je, kot pa da je razočaran, ker se mu tokrat po 100tih poskusih enkrat ni.

Se strinjam, če nebi bilo prvega "padca" bi verjetno zmagal, sploh ker je Fabio slabo štartal in bil v začetku zelo rezerviran. Mogoče pa niti to ne, če ne bi pretiraval in bi ostal na motorju, bi ga lahko Fabio mogoče celo ujel in bi se na koncu udarila. 

Ampak spet, to je MM-jeva pista in tukaj bi moral na lahko zmagat, če bi hotel računat na naslov. To je pista, kjer so Ducatiji noro trpeli vsako leto, sploh Dovi, pa je letos MM nadoknadil proti njim samo 6-7 sekund :). Toliko o smešenju... Suzukija in Cal so se izločili kar sami že v naprej. Konkurenca je bla močno okrnjena. Ko enkrat vse to vzamemo v računico vidimo, da se noben ni nič smešil. Mogoče Rossi na repu kolone, dokler ni obupal. In pa Petruči, ki bi lahko čim prej spokal in dal zic Lorenzu do konca sezone :).

MM je šel po Padcu na polno, izrabil gume, padel v trenutku, ko niti ni naredil kake večje napake, ko verjetno niti ni več tiščal na polno, ker je bil Vinales praktično že premagan, predvsem zato, ker so ga izdale gume. To je vse kar je v tej zgodbi pomembnega, kakšno smešenje in MM junaštvo. Lepo vas prosim. Nihče mu ne oporeka, da je dober, verjetno najboljši, ampak da pa gaber reče pri poročilih pred osmo, da je bil MM dva razreda boljši od ostalih? A si resen? In ti se maš za nekega motogp strokovnjaka. Z vratolomno vožnjo je bil 2s hitrejši od Fabia, ki se je svaljkal po pisti do konca dirke in ti praviš, da je bil 2 razreda boljši? Da ne omenjam dveh padcev? Brez komentarja....

  Tule se moram strinjati... Marquez ni padel pol kroga nazaj, ampak par sekund. Res je, da nihce ne prehiteva tako nekompromisno kot Marquez, ampak po drugi strani so vsi vsaj malo morali popraviti linijo, odviti, da ni bilo kaj hujsega... Rossi se je cisto umaknil. Pametno. V Argentini sem se malo zagovarjal to pocetje, na racun slick gum na ozki suhi liniji, kjer pac ne mores zavirati na mokrem delu. Tule je pa Marquez pretiraval. Dejstvo je, da ne bi takole vozil, ce ne bi lovil sam sebe. Zelo verjetno bi tudi lahko zmagal, unicil bi precej manj gum,  razmisljal bi trezno, itd.  Bo mogoce kdo rekel da to ni sah, res ni, ampak zdj bo Marquez nekaj casa lahko igral samo sah... Po svoji krivdi.   In v preteklosti smo ze videli dirkace ki so nadoknadili precej vecje zaostanke...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Pa to Kenny! Js dam teb 25pik ??

kar je res je res.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z zapisom Kennyija..vendar kaj pa je drugega preostalo MM, ko je 1x padel na rep kolone?

Njega ne zanimajo druga mesta, na vse al pa nič. Da je agresiven, da se ga mal bojijo je tut znano, pa ni edini, je pa trenutno najhujši. Točno zaradi manevrov, ki jih izvaja, agresivno prehitevanje (na meji z legalnostjo) v kombinaciji z izjemnimi reševanji mu je prineslo naslove svetovnega prvaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!