Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

pred 5 urami, KennyJR pravi:

Kako bi pokomentiral zanimivost dirke ne vem. V primerjavi s prvimi dirkami v  prejšnjih sezoni precej manj zanimiva. V primerjavi s prejšnjimi dirkami v Jerezu zelo zanimiva. Jerez je pač taka pista, da je redko zanimiva, pa še MM-ju paše, ostali se pa ponavadi mučijo. Danija pa Horhija pa ni več.

Dirka je bila sama po sebi precej monotona, razen Marqueza, ki je počel kar pač je...

Mi pa gre ekstremno na živce nabijanje vseh po vrsti v stilu "samo Marquez", "osmešil ostale", bla bla bla...

Pa si poglejmo nekaj dejstev.

Prva stvar je ta, kako samo MM lahko reši tak padec, kot ga je v prvo? A ga res lahko? Jst sem videl Rinsa na kvalifikacijah narediti popolnoma enako, pri višji hitrosti.. Rešiti gotov padec in zapeljati v pesek... S tem, da je bilo tam pod tistim kotom, Millerju v pesku in s tako hitrostjo, približujoč se ograji nemogoče ostati na motociklu... Kar se tiče zdrsa prednjega kolesa je pohendlal enako... Amapk seveda on ni Marquez in nobenemu ni prišlo na to, kar je naredil... Sploh Gaber je v tem pogledu neprekosljiv...

Druga stvar. MM je osmešil ostale? A res? s čim? Prvič ko so prepeljali ciljno črto po MM-jevem padcu/izletu, je bil MM 8,44s za Vinalesom in 7,4s za Fabiom. V zadjem krogu pred padcem je bil MM 5,3s za Fabiom. v 16 krogih je proti njem nadoknadil 2 sekundi. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal, MM je pa šel z glavo skozi zid in se razstrelil v pesek. Ja res Fabiota je osmešil in to KAKO, za 2 sekundi, res je da je moral prehitevat, ampak prav veliko mu to res ni vzelo... Proti Vinalesu je nadoknadil 7 sekund (proti osalim manj, ker so bili do 6 mesta vsi skupaj), proti Polu Espargaroju na KTM je nadoknadil 6,8s. A je bila že kdaj kakšna dirka, ko je Pol Espargaro na KTM-u zaostal za kakšnim prvovrstnim voznikom manj kot 7 sekund? A vam po vrsti naštejem vse, ki so v MotoGP zmagali za več kot 8 sekund? Pa pri tem niso šli vmes 2x po tleh in si polomili roke? Fabio je zmagal za 5 sekund... Lahko bi tudi za več... A jih je on tudi osmešil? Seveda jih ni.. Zakaj ne? Ker ni Marquez in to zmore samo on. Ker Fabio je peljal tako kot se pelje in se ni zaletaval v zid in v druge.. Ko je Rossi videl MM-ja se mu je Argentina prikazala pred očmi in se je raje na široko umaknil :D. 

MM je osmešil samo sebe s svojo butasto vožnjo, za katero je tudi drago plačal. Po eni strani bi lahko v začudenju rekli kar končno, pa ne zato, ker bi komaj čakali, ampak ker kar ne morem verjet, kako je do tega prišlo šele sedaj (po tistih Sachsenringih in Brnih v dežju z gumami za suho stezo, ko je bilo še na pol mokro itd...). Pač vsakič se ne izzide in lahko je bolj zadovoljen, da se mu do sedaj je, kot pa da je razočaran, ker se mu tokrat po 100tih poskusih enkrat ni.

Se strinjam, če nebi bilo prvega "padca" bi verjetno zmagal, sploh ker je Fabio slabo štartal in bil v začetku zelo rezerviran. Mogoče pa niti to ne, če ne bi pretiraval in bi ostal na motorju, bi ga lahko Fabio mogoče celo ujel in bi se na koncu udarila. 

Ampak spet, to je MM-jeva pista in tukaj bi moral na lahko zmagat, če bi hotel računat na naslov. To je pista, kjer so Ducatiji noro trpeli vsako leto, sploh Dovi, pa je letos MM nadoknadil proti njim samo 6-7 sekund :). Toliko o smešenju... Suzukija in Cal so se izločili kar sami že v naprej. Konkurenca je bla močno okrnjena. Ko enkrat vse to vzamemo v računico vidimo, da se noben ni nič smešil. Mogoče Rossi na repu kolone, dokler ni obupal. In pa Petruči, ki bi lahko čim prej spokal in dal zic Lorenzu do konca sezone :).

MM je šel po Padcu na polno, izrabil gume, padel v trenutku, ko niti ni naredil kake večje napake, ko verjetno niti ni več tiščal na polno, ker je bil Vinales praktično že premagan, predvsem zato, ker so ga izdale gume. To je vse kar je v tej zgodbi pomembnega, kakšno smešenje in MM junaštvo. Lepo vas prosim. Nihče mu ne oporeka, da je dober, verjetno najboljši, ampak da pa gaber reče pri poročilih pred osmo, da je bil MM dva razreda boljši od ostalih? A si resen? In ti se maš za nekega motogp strokovnjaka. Z vratolomno vožnjo je bil 2s hitrejši od Fabia, ki se je svaljkal po pisti do konca dirke in ti praviš, da je bil 2 razreda boljši? Da ne omenjam dveh padcev? Brez komentarja....

zdej vidim zaka maš takšno "oceno" na forumu. za celo stran nabijanja pa je  polovica stvari napisanih neumnost.

  

pred 4 urami, jvalant pravi:

  Tule se moram strinjati... Marquez ni padel pol kroga nazaj, ampak par sekund. Res je, da nihce ne prehiteva tako nekompromisno kot Marquez, ampak po drugi strani so vsi vsaj malo morali popraviti linijo, odviti, da ni bilo kaj hujsega... Rossi se je cisto umaknil. Pametno. V Argentini sem se malo zagovarjal to pocetje, na racun slick gum na ozki suhi liniji, kjer pac ne mores zavirati na mokrem delu. Tule je pa Marquez pretiraval. Dejstvo je, da ne bi takole vozil, ce ne bi lovil sam sebe. Zelo verjetno bi tudi lahko zmagal, unicil bi precej manj gum,  razmisljal bi trezno, itd.  Bo mogoce kdo rekel da to ni sah, res ni, ampak zdj bo Marquez nekaj casa lahko igral samo sah... Po svoji krivdi.   In v preteklosti smo ze videli dirkace ki so nadoknadili precej vecje zaostanke...

rossi se mo je umaknil? itaq, ce se mu je tam namerno umaknil sem js bicikl. prehiteval je pa TOKRAT vse lepo na čisto tako da ne jokat za argentino leta nazaj ker včeraj ni blo tk

Popravljeno . Popravil Shillien
  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto dirke spremljam redno od 80 let, ko smo to lahko hodili gledat v živo še na Grobnik in so nekateri šampioni vozili in zmagovali celo v dveh kategorijah.  Nisem bil navijač ne Rosssija in nisem Marqueza, dirke spremljam neobremenjen s tem, dejstvo  je, da so šampioni velikih egov in so svoje šampionate v pravilu osvajali brezobzirno do vseh svojih kolegov in z rizično vožnjo na polno, to je egoističen šport. Meni je bila včerajšnja dirka všeč, ker je bil izlet MM v pesek dobrodošla popestritev zanimivosti dirke, sicer bi se vsi vozili v vrsti...... kot so se drugi, mi gledalci pa bi "napeto" čakali komu bodo prej popustile gume  :(   res pa je, da je MM na koncu izgubil razsodnosti in racionalnost, ki je večina šampionov ne pozne več, saj jih zanimajo le zmage.....lahko bi se zadovolji z 2 ali 3 mestom, ostal cel in bil še vedno glavni kandidat za naslov. Sedaj pa je v povsem drugem položaju. Glede njegove vožnje, ki jo lahko komentiramo tako ali drugače, dejstvo je, da je praktično z zadnjega mesta prišel na 3 in nadoknadil "le dve sek" do FQ pri tem pa prehitel X dirkačev?!  Menim, da vsi vroči dolgoletni in sveži kandidati za naslov iz vrst Duceja, Yamahe, Suzukija, KTM, Aprilie......nebi prišli tako dalec, bi zlezli  s "super" vožnjo med 10, veliko višje ne.......zakaj.....ali  nimajo talenta, znanja, tehnike, norosti, ali jajc o tem se lahko debatira, očitno vsakemu vsaj nekaj manjka, sicer bi bili že X-krat WC.....dejstvo je, da se je zgodilo, kar se je......šampion je šel na +100% in tako je prav, treba se je boriti..........sicer lahko vsi sterilno dirkajo v koloni in ob koncu dirke jamrajo kako niso imeli moči, gripa, gume so jih izdale......in bomo kmalu gledali moto GP ala F1, vožnja v vrsti, kjer vsi samo jamrajo in stokajo, kako trpijo.zaradi tega ali onega in ne morejo......skoraj zaspiš po 5 krogih od dolgčasa v kraljici športa  :hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Se strinjam z zapisom Kennyija..vendar kaj pa je drugega preostalo MM, ko je 1x padel na rep kolone?

Njega ne zanimajo druga mesta, na vse al pa nič. Da je agresiven, da se ga mal bojijo je tut znano, pa ni edini, je pa trenutno najhujši. Točno zaradi manevrov, ki jih izvaja, agresivno prehitevanje (na meji z legalnostjo) v kombinaciji z izjemnimi reševanji mu je prineslo naslove svetovnega prvaka.

No da ne bo pomote... Nič ni bilo rečeno čez MM... Sicer neumnost z njegove strani, ampak kakor sam hoče, tako naj bo.. Tukaj je šla beseda predvsem na neka natolcevanja o smešenju ostalih, ki so osvojili točke... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Shillien pravi:

zdej vidim zaka maš takšno "oceno" na forumu. za celo stran nabijanja pa je  polovica stvari napisanih neumnost.

  

rossi se mo je umaknil? itaq, ce se mu je tam namerno umaknil sem js bicikl. prehiteval je pa TOKRAT vse lepo na čisto tako da ne jokat za argentino leta nazaj ker včeraj ni blo tk

Predvsem se mu pa ni umaknil ne ??. Dej si še enkrat poglej... Še moj tamau, ki ma dobrih 8 mesecev me je vprašal zakaj se mu je kr umaknil.. ???

Je pa najlažje nekomu napisat, da so ga same neumnosti in nič argumentov zraven... Zelo kredibilno.... Bravo ???

Popravljeno . Popravil KennyJR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, KennyJR pravi:

Predvsem se mu pa ni umaknil ne ??. Dej si še enkrat poglej... Še moj tamau, ki ma dobrih 8 mesecev me je vprašal zakaj se mu je kr umaknil.. ???

Je pa najlažje nekomu napisat, da so ga same neumnosti in nič argumentov zraven... Zelo kredibilno.... Bravo ???

dejansko misliš da se mi da ubadat s tabo? še prebrat to knjigo ki si jo spisal nisem imel volje pa sem se nekako prepričal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, KennyJR pravi:

Kako bi pokomentiral zanimivost dirke ne vem. V primerjavi s prvimi dirkami v  prejšnjih sezoni precej manj zanimiva. V primerjavi s prejšnjimi dirkami v Jerezu zelo zanimiva. Jerez je pač taka pista, da je redko zanimiva, pa še MM-ju paše, ostali se pa ponavadi mučijo. Danija pa Horhija pa ni več.

Dirka je bila sama po sebi precej monotona, razen Marqueza, ki je počel kar pač je...

Mi pa gre ekstremno na živce nabijanje vseh po vrsti v stilu "samo Marquez", "osmešil ostale", bla bla bla...

Pa si poglejmo nekaj dejstev.

Prva stvar je ta, kako samo MM lahko reši tak padec, kot ga je v prvo? A ga res lahko? Jst sem videl Rinsa na kvalifikacijah narediti popolnoma enako, pri višji hitrosti.. Rešiti gotov padec in zapeljati v pesek... S tem, da je bilo tam pod tistim kotom, Millerju v pesku in s tako hitrostjo, približujoč se ograji nemogoče ostati na motociklu... Kar se tiče zdrsa prednjega kolesa je pohendlal enako... Amapk seveda on ni Marquez in nobenemu ni prišlo na to, kar je naredil... Sploh Gaber je v tem pogledu neprekosljiv...

Druga stvar. MM je osmešil ostale? A res? s čim? Prvič ko so prepeljali ciljno črto po MM-jevem padcu/izletu, je bil MM 8,44s za Vinalesom in 7,4s za Fabiom. V zadjem krogu pred padcem je bil MM 5,3s za Fabiom. v 16 krogih je proti njem nadoknadil 2 sekundi. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal, MM je pa šel z glavo skozi zid in se razstrelil v pesek. Ja res Fabiota je osmešil in to KAKO, za 2 sekundi, res je da je moral prehitevat, ampak prav veliko mu to res ni vzelo... Proti Vinalesu je nadoknadil 7 sekund (proti osalim manj, ker so bili do 6 mesta vsi skupaj), proti Polu Espargaroju na KTM je nadoknadil 6,8s. A je bila že kdaj kakšna dirka, ko je Pol Espargaro na KTM-u zaostal za kakšnim prvovrstnim voznikom manj kot 7 sekund? A vam po vrsti naštejem vse, ki so v MotoGP zmagali za več kot 8 sekund? Pa pri tem niso šli vmes 2x po tleh in si polomili roke? Fabio je zmagal za 5 sekund... Lahko bi tudi za več... A jih je on tudi osmešil? Seveda jih ni.. Zakaj ne? Ker ni Marquez in to zmore samo on. Ker Fabio je peljal tako kot se pelje in se ni zaletaval v zid in v druge.. Ko je Rossi videl MM-ja se mu je Argentina prikazala pred očmi in se je raje na široko umaknil :D. 

MM je osmešil samo sebe s svojo butasto vožnjo, za katero je tudi drago plačal. Po eni strani bi lahko v začudenju rekli kar končno, pa ne zato, ker bi komaj čakali, ampak ker kar ne morem verjet, kako je do tega prišlo šele sedaj (po tistih Sachsenringih in Brnih v dežju z gumami za suho stezo, ko je bilo še na pol mokro itd...). Pač vsakič se ne izzide in lahko je bolj zadovoljen, da se mu do sedaj je, kot pa da je razočaran, ker se mu tokrat po 100tih poskusih enkrat ni.

Se strinjam, če nebi bilo prvega "padca" bi verjetno zmagal, sploh ker je Fabio slabo štartal in bil v začetku zelo rezerviran. Mogoče pa niti to ne, če ne bi pretiraval in bi ostal na motorju, bi ga lahko Fabio mogoče celo ujel in bi se na koncu udarila. 

Ampak spet, to je MM-jeva pista in tukaj bi moral na lahko zmagat, če bi hotel računat na naslov. To je pista, kjer so Ducatiji noro trpeli vsako leto, sploh Dovi, pa je letos MM nadoknadil proti njim samo 6-7 sekund :). Toliko o smešenju... Suzukija in Cal so se izločili kar sami že v naprej. Konkurenca je bla močno okrnjena. Ko enkrat vse to vzamemo v računico vidimo, da se noben ni nič smešil. Mogoče Rossi na repu kolone, dokler ni obupal. In pa Petruči, ki bi lahko čim prej spokal in dal zic Lorenzu do konca sezone :).

MM je šel po Padcu na polno, izrabil gume, padel v trenutku, ko niti ni naredil kake večje napake, ko verjetno niti ni več tiščal na polno, ker je bil Vinales praktično že premagan, predvsem zato, ker so ga izdale gume. To je vse kar je v tej zgodbi pomembnega, kakšno smešenje in MM junaštvo. Lepo vas prosim. Nihče mu ne oporeka, da je dober, verjetno najboljši, ampak da pa gaber reče pri poročilih pred osmo, da je bil MM dva razreda boljši od ostalih? A si resen? In ti se maš za nekega motogp strokovnjaka. Z vratolomno vožnjo je bil 2s hitrejši od Fabia, ki se je svaljkal po pisti do konca dirke in ti praviš, da je bil 2 razreda boljši? Da ne omenjam dveh padcev? Brez komentarja....

sem napisal da se mi neda ubatati s tabo, pa sem se vseeno malo, vzamem nazaj svojo prvo izjavo da je polovica napisanega neumost, bo kar okrog 90% vsega napisanega neumnost ne samo 50%.

nekaj tvojih "dejstev":

1. Prva stvar je ta, kako samo MM lahko reši tak padec, kot ga je v prvo? A ga res lahko? Jst sem videl Rinsa na kvalifikacijah narediti popolnoma enako, pri višji hitrosti.. Rešiti gotov padec in zapeljati v pesek

kako ga je potem rešil? po novem če padeš in raztreščiš motor rešiš padec?

2. Druga stvar. MM je osmešil ostale? A res? s čim? Prvič ko so prepeljali ciljno črto po MM-jevem padcu/izletu, je bil MM 8,44s za Vinalesom in 7,4s za Fabiom. V zadjem krogu pred padcem je bil MM 5,3s za Fabiom. v 16 krogih je proti njem nadoknadil 2 sekundi. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal.

si kao vrhunski poznavalec itd, veš vedno vse in več od ostalih pa vendar ne ločiš vožnje spredaj z vožnjo preko celega grida, z vsemi prehitevanji in čakanji na prehitevanja, ne res ni veliko čakal je pa vseeno mogel opočasniti in počakati vsak ovinek ampak to se po tvojem "strokovnem" mnenju itaq nikjer ne pozna.

3. Ampak spet, to je MM-jeva pista in tukaj bi moral na lahko zmagat, če bi hotel računat na naslov

ja res, moral bi zmagati če bi hotel računati na naslov, ker prejšna leta se je vse odločilo zaradi njegove zmage v jerezu.

4. Konkurenca je bla močno okrnjena.

zakaj že? edini ki je dejansko konkurenčen in je mankal je rins

5. In pa Petruči, ki bi lahko čim prej spokal in dal zic Lorenzu do konca sezone :).

itaq petruči je noro slab, ni si prislužil sedeža pri dukatiju ampak ga je zadel na tomboli, bi bilo bolše če bi vozil ti.

6. vratolomno vožnjo je bil 2s hitrejši od Fabia, ki se je svaljkal po pisti do konca dirke in ti praviš, da je bil 2 razreda boljši?

še enkrat, enačiš vožnjo skozi cel grid z vožnjo v ospredju brez prehitevanj.

7. Seveda jih ni.. Zakaj ne? Ker ni Marquez in to zmore samo on. Ker Fabio je peljal tako kot se pelje in se ni zaletaval v zid in v druge.

kje se je marquez zaletaval v druge? ali pa v zid če smo že pri tem.

8. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal,

zmagovalec dirke z odlično vožnjo v času ko je gp izenačen kot še nikoli je vozil počitniški tempo? sploh lahko rečeš še kaj neumnejšega.

9. Ko je Rossi videl MM-ja se mu je Argentina prikazala pred očmi in se je raje na široko umaknil

seveda, rossi ki je z marcom v slabih odnosih se mo je kar umaknil ker se mo pač ni dalo tekmovati in si je zaželel ledenega čaja zato je odstopil, ker je bil žejen...

10. A si resen? In ti se maš za nekega motogp strokovnjaka

edini del kjer se strinjam s tabo, gaber je poden od komentatorja

 

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Shillien said:

zdej vidim zaka maš takšno "oceno" na forumu. za celo stran nabijanja pa je  polovica stvari napisanih neumnost.

  

rossi se mo je umaknil? itaq, ce se mu je tam namerno umaknil sem js bicikl. prehiteval je pa TOKRAT vse lepo na čisto tako da ne jokat za argentino leta nazaj ker včeraj ni blo tk

Lej, nihce ne joka. Izmenjujemo menja. In nekdo ima lahko tudi druagcno od tvojega, brez da joka o cemerkoli... 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Shillien pravi:

sem napisal da se mi neda ubatati s tabo, pa sem se vseeno malo, vzamem nazaj svojo prvo izjavo da je polovica napisanega neumost, bo kar okrog 90% vsega napisanega neumnost ne samo 50%.

nekaj tvojih "dejstev":

1. Prva stvar je ta, kako samo MM lahko reši tak padec, kot ga je v prvo? A ga res lahko? Jst sem videl Rinsa na kvalifikacijah narediti popolnoma enako, pri višji hitrosti.. Rešiti gotov padec in zapeljati v pesek

kako ga je potem rešil? po novem če padeš in raztreščiš motor rešiš padec?

2. Druga stvar. MM je osmešil ostale? A res? s čim? Prvič ko so prepeljali ciljno črto po MM-jevem padcu/izletu, je bil MM 8,44s za Vinalesom in 7,4s za Fabiom. V zadjem krogu pred padcem je bil MM 5,3s za Fabiom. v 16 krogih je proti njem nadoknadil 2 sekundi. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal.

si kao vrhunski poznavalec itd, veš vedno vse in več od ostalih pa vendar ne ločiš vožnje spredaj z vožnjo preko celega grida, z vsemi prehitevanji in čakanji na prehitevanja, ne res ni veliko čakal je pa vseeno mogel opočasniti in počakati vsak ovinek ampak to se po tvojem "strokovnem" mnenju itaq nikjer ne pozna.

3. Ampak spet, to je MM-jeva pista in tukaj bi moral na lahko zmagat, če bi hotel računat na naslov

ja res, moral bi zmagati če bi hotel računati na naslov, ker prejšna leta se je vse odločilo zaradi njegove zmage v jerezu.

4. Konkurenca je bla močno okrnjena.

zakaj že? edini ki je dejansko konkurenčen in je mankal je rins

5. In pa Petruči, ki bi lahko čim prej spokal in dal zic Lorenzu do konca sezone :).

itaq petruči je noro slab, ni si prislužil sedeža pri dukatiju ampak ga je zadel na tomboli, bi bilo bolše če bi vozil ti.

6. vratolomno vožnjo je bil 2s hitrejši od Fabia, ki se je svaljkal po pisti do konca dirke in ti praviš, da je bil 2 razreda boljši?

še enkrat, enačiš vožnjo skozi cel grid z vožnjo v ospredju brez prehitevanj.

7. Seveda jih ni.. Zakaj ne? Ker ni Marquez in to zmore samo on. Ker Fabio je peljal tako kot se pelje in se ni zaletaval v zid in v druge.

kje se je marquez zaletaval v druge? ali pa v zid če smo že pri tem.

8. S tem, da je Fabio vozil počitniški tempo spredaj in mirno zmagal,

zmagovalec dirke z odlično vožnjo v času ko je gp izenačen kot še nikoli je vozil počitniški tempo? sploh lahko rečeš še kaj neumnejšega.

9. Ko je Rossi videl MM-ja se mu je Argentina prikazala pred očmi in se je raje na široko umaknil

seveda, rossi ki je z marcom v slabih odnosih se mo je kar umaknil ker se mo pač ni dalo tekmovati in si je zaželel ledenega čaja zato je odstopil, ker je bil žejen...

10. A si resen? In ti se maš za nekega motogp strokovnjaka

edini del kjer se strinjam s tabo, gaber je poden od komentatorja

 

1.spregledal si zelo pomembno "pri višji hitrosti"

2.škoda ker ni kamer za podatke , ki jih dirkaču pošiljajo na armaturo. zelo velika možnost je , da je pisalo "MM prihaja čez 2s - umakni se mu naj se strese sam brez tebe"(tako obvestilo bi znalo bit celo resnično saj v boxih obstaja nekaj malega  strokovnjakov  za vožnjo motogp )

3.manj dirk - posledično je procent izgubljenih točk višji. proti q-ju je razlike 50 , vinalesu pa 40 točk - zakaj : če predvidevamo , da se bodo klali MM, Q, in vinales , pa dajmo pogledat ob konstantnih uvrščanjih na 2 in 3 mesto slednjih dveh - za izenačenje točk s Q-jem pri predpostavki , da je Q vsako dirko drugi potrebuje MM 5 dirk z zmago.. glede na poškodbo malce dvomim , da bo vozil naslednji vikend (kot so včeraj špekulirali pri hondi). torej če izpusti naslednjo dirko , mora teoretično zmagati 10 dirk , če bi bil Q v vsaki drugi za zmagovitim MM .. 

4-cal je tudi manjkal.. zelo pomemben člen pri hondi in MM.vsak , ki manjka od 2-7 mesta na štartu je minus za MM sploh če je to honda , ki je proti yamaham veliko hitrejša na ravninah.

6. kar je res je res..vožnjo so priredili teličku..ene dva sta bila malo presenečena , ostali so se umaknili..vsaj jaz nisem videl nobene posebne taktične poteze zapiranja linije - vsi so vedeli , da je pri prvaku to padec , ko se ti pripelje pod motor ..

7-glej točki 2 in 6

8- https://resources.motogp.com/files/results/2020/SPA/MotoGP/RAC/analysisbylap.pdf?v1_3db1dc07&_ga=2.9916981.1294591837.1595307671-138255015.1572704330

9- umaknil se je .. verjetno tudi po navodilih iz boxa. 

kot praviš sam - razlike so majhne.. ob pretiravanju se ve , da gredo gume in obstaja veliko večja možnost malih napak , ki pa so usodne - tako kot ta pri MM-ju , ko je peljal malenkost preveč po robniku in verjetno z malenkostjo preveč gasa - oboje je botrovalo rezultatu.. skratka precenil je sebe in motor ob realni možnosti zaključka na drugem mestu..

ob takem rezultatu bi imel proti Q-ju -5 točk (sedaj -25) in proti vinalesu +4 (sedaj -20).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenji je prešaltu na manj močne tablete .. še sam mu v večini pritrdim ...

Edino .. Rossi ni hotu mladičem uničt upanja :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Luka66 said:

Moto dirke spremljam redno od 80 let, ko smo to lahko hodili gledat v živo še na Grobnik in so nekateri šampioni vozili in zmagovali celo v dveh kategorijah.  Nisem bil navijač ne Rosssija in nisem Marqueza, dirke spremljam neobremenjen s tem, dejstvo  je, da so šampioni velikih egov in so svoje šampionate v pravilu osvajali brezobzirno do vseh svojih kolegov in z rizično vožnjo na polno, to je egoističen šport. Meni je bila včerajšnja dirka všeč, ker je bil izlet MM v pesek dobrodošla popestritev zanimivosti dirke, sicer bi se vsi vozili v vrsti...... kot so se drugi, mi gledalci pa bi "napeto" čakali komu bodo prej popustile gume  :(   res pa je, da je MM na koncu izgubil razsodnosti in racionalnost, ki je večina šampionov ne pozne več, saj jih zanimajo le zmage.....lahko bi se zadovolji z 2 ali 3 mestom, ostal cel in bil še vedno glavni kandidat za naslov. Sedaj pa je v povsem drugem položaju. Glede njegove vožnje, ki jo lahko komentiramo tako ali drugače, dejstvo je, da je praktično z zadnjega mesta prišel na 3 in nadoknadil "le dve sek" do FQ pri tem pa prehitel X dirkačev?!  Menim, da vsi vroči dolgoletni in sveži kandidati za naslov iz vrst Duceja, Yamahe, Suzukija, KTM, Aprilie......nebi prišli tako dalec, bi zlezli  s "super" vožnjo med 10, veliko višje ne.......zakaj.....ali  nimajo talenta, znanja, tehnike, norosti, ali jajc o tem se lahko debatira, očitno vsakemu vsaj nekaj manjka, sicer bi bili že X-krat WC.....dejstvo je, da se je zgodilo, kar se je......šampion je šel na +100% in tako je prav, treba se je boriti..........sicer lahko vsi sterilno dirkajo v koloni in ob koncu dirke jamrajo kako niso imeli moči, gripa, gume so jih izdale......in bomo kmalu gledali moto GP ala F1, vožnja v vrsti, kjer vsi samo jamrajo in stokajo, kako trpijo.zaradi tega ali onega in ne morejo......skoraj zaspiš po 5 krogih od dolgčasa v kraljici športa  :hmm:

 

Takih dirkacev kot opisujes ni. Niti enega! Dovi, ki velja ze enega bolj razsodnih, ima krepko pozitivno statistiko v bojih eden na enega, in to z Marquezom. Tudi Lorenzo, ko je slo za pike ni kar tako odstopil in je tudi znal zelo poborbati. F1 je sterilna zaradi pravil in downforcea, katerega precej zmanjka v zavetrj. Da bi GP brez Marqueza postal sterilen: ob izenaceni tehniki, ob dirkacih kjer celo najbolj mirni in razsodni (Dovi) petkrat dol udarijo najboljsega in edinega borca (Marqueza) v direktnen boju, se pa po moje ni bati. Brata Espargaro nimata tock, sta pa resna borca, pa Vinales, pa Rins, pa mladina tudi. Ne zavajat in mesat motogp z F1. GP je trenutno nekaj povsem drugega... In imeti kancek zdrave pameti, ni strah in sterilnost. Marquez je polomljen in brez pik. Pokala za to pac ni...

 

Vzemimo brata Espargaro: ni dvoma da vozita z srcem in duso, dajeta vse od sebe. In to tam zadaj, za en KTM in neko Aprilijo. Ker sta Dirkaca. Ne vem kdo ima vecje srce, ali dirkaci kot st onadva, ali Marquez, ki bi sel prek trupel do zvezd ce malo parafriziram... Kar hocem povedati: ni vazno za koga mi mislimo da ima vecje srce, VSI imajo velikega. Prvi so pac samo bolj izpostavljeni in se vsi ukvarjajo samo z njimi... Je cel kup borcev na gridu, in mene ni strah za prihodnost GPja, ne z strani dirkacev... Ce pa pride kaksno butasto pravilo, je pa druga stvar..

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

Takih dirkacev kot opisujes ni. Niti enega! Dovi, ki velja ze enega bolj razsodnih, ima krepko pozitivno statistiko v bojih eden na enega, in to z Marquezom. Tudi Lorenzo, ko je slo za pike ni kar tako odstopil in je tudi znal zelo poborbati. F1 je sterilna zaradi pravil in downforcea, katerega precej zmanjka v zavetrj. Da bi GP brez Marqueza postal sterilen: ob izenaceni tehniki, ob dirkacih kjer celo najbolj mirni in razsodni (Dovi) petkrat dol udarijo najboljsega in edinega borca (Marqueza) v direktnen boju, se pa po moje ni bati. Brata Espargaro nimata tock, sta pa resna borca, pa Vinales, pa Rins, pa mladina tudi. Ne zavajat in mesat motogp z F1. GP je trenutno nekaj povsem drugega... In imeti kancek zdrave pameti, ni strah in sterilnost. Marquez je polomljen in brez pik. Pokala za to pac ni...

Je bilo že kar nekaj sterilnih in dolgočasnih dirk v preteklih letih, vožnja v koloni brez nekih spektakularnih prehitevanj, kljub temu, da so bili sami borci v štartni vrsti, kar tudi so, vsak tekmovalec se bori za dober rezultat.....v zgodovini je bilo kup odličnih pilotov s kančlkom zdrave pameti pa niso bili nikoli WC, na žalost ........kot sem napisal vsakemu od dirkačev v gridu očitno nekaj manjka, do serijskih zmag, v borbi z MM, sicer bi imeli oni pokale WC v omari. To so dejstva. Trenutno je še na srečo moto GP drugačen od F1, se strinjam, kaj pa bo, bomo videli, oba dirkaška moto športa sta precej drugačna, težko se primerja pilotiranje športnega motorja in avta.........nimam namena zavajt, koga, zakaj že, napisal sem svoje mnenje........hitra primerjava izjav voznikov moto GP, z izjavami razvajenih in preplačanimi vozniki F1, so si vse bolj podobno jamrajoče........ Dovi,  je bil po dirki tako utrujen, da se celo veseliti ni mogel    :dry:   in to tip, ki je relativno dobro plačan, se pripravlja in je njegovo delo le dirkanje, ga cenim, samo taka izjava ni lih za nekega jeklenega borca.........preberi izjavi po dirki VR in MV oba samo jamrala kako sta suffer zaradi gum, pa ni bilo oprijema na sprednji gumi, pa  na zadnji........in še kup je takih izjav v preteklih sezonah, celo neustrašnega CC,......samo borbenost ni dovolj za zanimivost dirke in za zmage, potrebno je še veliko več drugega........upam da bodo izenačene in zanimive dirke, ter čim manj jamranja, lov je odprt, kot že dolgo ni bil, sedaj je kandidatov za WC veliko............lahko se teoretizira v nedogled, skoda časa, se bolj it vozit  :)   ..........in vseeno mi je ali dobi MM pokal ali ne........in tudi VR  desetega......:naughty:

SREČNO

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari tebi bomo ključnico zlomili in boš čez 14 dni šel par krogov odpeljat pri 35 stopinjah, pa da te vidimo kako se boš na koncu veselil... Joooo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KennyJR pravi:

Stari tebi bomo ključnico zlomili in boš čez 14 dni šel par krogov odpeljat pri 35 stopinjah, pa da te vidimo kako se boš na koncu veselil... Joooo... 

za tak denar bi si marsikdo dal še kaj zlomit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Pirmin Zurbriggen je 14 po operaciji meniskusa zmagal na svetovnem prvenstvu v smuku (pa je meniskus za smuk bistveno bolj problematičen, kot ključnica za motor). Če jo z operacijo sestavijo skupaj in mu blokirajo bolečino, bo verjetno lahko spet vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Luka66 said:

Je bilo že kar nekaj sterilnih in dolgočasnih dirk v preteklih letih, vožnja v koloni brez nekih spektakularnih prehitevanj, kljub temu, da so bili sami borci v štartni vrsti, kar tudi so, vsak tekmovalec se bori za dober rezultat.....v zgodovini je bilo kup odličnih pilotov s kančlkom zdrave pameti pa niso bili nikoli WC, na žalost ........kot sem napisal vsakemu od dirkačev v gridu očitno nekaj manjka, do serijskih zmag, v borbi z MM, sicer bi imeli oni pokale WC v omari. To so dejstva. Trenutno je še na srečo moto GP drugačen od F1, se strinjam, kaj pa bo, bomo videli, oba dirkaška moto športa sta precej drugačna, težko se primerja pilotiranje športnega motorja in avta.........nimam namena zavajt, koga, zakaj že, napisal sem svoje mnenje........hitra primerjava izjav voznikov moto GP, z izjavami razvajenih in preplačanimi vozniki F1, so si vse bolj podobno jamrajoče........ Dovi,  je bil po dirki tako utrujen, da se celo veseliti ni mogel    :dry:   in to tip, ki je relativno dobro plačan, se pripravlja in je njegovo delo le dirkanje, ga cenim, samo taka izjava ni lih za nekega jeklenega borca.........preberi izjavi po dirki VR in MV oba samo jamrala kako sta suffer zaradi gum, pa ni bilo oprijema na sprednji gumi, pa  na zadnji........in še kup je takih izjav v preteklih sezonah, celo neustrašnega CC,......samo borbenost ni dovolj za zanimivost dirke in za zmage, potrebno je še veliko več drugega........upam da bodo izenačene in zanimive dirke, ter čim manj jamranja, lov je odprt, kot že dolgo ni bil, sedaj je kandidatov za WC veliko............lahko se teoretizira v nedogled, skoda časa, se bolj it vozit  :)   ..........in vseeno mi je ali dobi MM pokal ali ne........in tudi VR  desetega......:naughty:

SREČNO

   Zakaj naj bi izjava Dovija bila cudna? Pa kaj ce je dobro placan, in seveda dobro pripravljen? Vsi so, in  se ne peljejo na nedeljski izlet. Peljejo se najhtreje kot je mogoce do limitov in zato so utrujeni.  Se posebej ce je vroce, ce motor ne deluje kot je treba. Verjemi, da je veliko malenkosti, ki ti na takem nivoju zagrenijo dirko. Seveda, ce bo pa rekel da ni utrujen, bo pa takoj oznacen da ni dovolj borbal. Saj je ravno v tem problem... Dirkaci povejo kaj jim ni slo, tule se pa jamra kaj niso nardili pa kaj bi lahko. Z strani vedcev, ki gledajo dirke ze dolgo casa... Poudarek na gledajo. Bom ponovil: Dovi jih bo slisal ker je pac povedal da je bla tezka dirka. Vrocina je zoprna. Ali obratno, ce ne bi bil zmatran, pa seveda ni dal vse od sebe.  Tko pac je... Pac, eni jih ne cenite, eni jih pa cenimo, vec ali manj vse...  sicer smo veckrat oznaceni za cudne, ker je pac svet tak kot je,  in komentarji cesarkoli so odsev tega...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Snečer said:

za tak denar bi si marsikdo dal še kaj zlomit

Ti mislis da imajo v pogodbi napisano kaj si morajo za ta denar zlomit? Kor prvo, poskodba pomeni problem z voznjo, izostankom tock, na koncu slabse mesto, kar pomeni manj denarja v koncni fazi. In drugo,  fantje so dirkaci,  ki pac hocejo zmagati. Ne za denar, za zmago so pripravljeni marsikaj prinesti. Tudi bolece terapije, da so cimprej v sedlu.  Denarja imajo pa vsi dovolj, ne resujejo eksistencne krize...  Res so mi takele izjave dalec dalec najbolj smesne in neumne.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, jvalant pravi:

Ti mislis da imajo v pogodbi napisano kaj si morajo za ta denar zlomit? Kor prvo, poskodba pomeni problem z voznjo, izostankom tock, na koncu slabse mesto, kar pomeni manj denarja v koncni fazi. In drugo,  fantje so dirkaci,  ki pac hocejo zmagati. Ne za denar, za zmago so pripravljeni marsikaj prinesti. Tudi bolece terapije, da so cimprej v sedlu.  Denarja imajo pa vsi dovolj, ne resujejo eksistencne krize...  Res so mi takele izjave dalec dalec najbolj smesne in neumne.

tako kot je smešno komentiranje nekega gledalca, ki nima pojma o motogp

to je folklora, gledalci se "koljejo" za dirkače, ki na ta način mastno služijo, kdaj še zajokajo in štejejo izplen

s katerim dirkačem iz motogp si na liniji? 

za minimalca noben ne bi niti sedel gor

denar imajo ravno na račun ovc, ki nosijo in pokupijo material božanstva... pa še v živo ksko tekmo pogledat, da je v gostilni kaj za povedat, morda celo videt boks od blizu in se nastavit, da te božanstvo. brcne... 

v glavnem, ne dirkajo za sendviče in kokakolo

športa že dolgo ni več, samo denar in stave

in cel kup ostriženih ovc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snečer said:

tako kot je smešno komentiranje nekega gledalca, ki nima pojma o motogp

to je folklora, gledalci se "koljejo" za dirkače, ki na ta način mastno služijo, kdaj še zajokajo in štejejo izplen

s katerim dirkačem iz motogp si na liniji? 

za minimalca noben ne bi niti sedel gor

denar imajo ravno na račun ovc, ki nosijo in pokupijo material božanstva... pa še v živo ksko tekmo pogledat, da je v gostilni kaj za povedat, morda celo videt boks od blizu in se nastavit, da te božanstvo. brcne... 

v glavnem, ne dirkajo za sendviče in kokakolo

športa že dolgo ni več, samo denar in stave

in cel kup ostriženih ovc

 ZELO malo dirkacev uspe priti v motogp, wsbk in podobne klase kjer zacnejo sluziti velike denarje.  Tja pridejo z veliko truda in borbenosti in tekmovalnosti. Ne rabim biti z nikomer na liniji, da mi je to jasno. Zelo veliko fantov in punc resno dirka v amaterskih klasah, kjer si vse sami placujejo in VSE kar jim je vazno je zmaga in premagati cim vec drugih. Jih poznam par. Varcujejo, zbirajo, se seujejo, uzamejo puf,  samo da gredo spet lahko malo dirkat. In skozi tako sito se prebijejo v boljse klase. Ce nekdo ni tekmovalen, ce si ne zeli zmagati in biti boljsi od drugih, mu lahko ponudis ne vem kaksen denar, pa ne bo pomagalo.

 

  O ovcah bodu previden, ponavadi so najglasnejse najbolj ostrizene.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koncu vse samo zaradi denarja, to je končni cilj

razen če so kakšni odvisniki od dirkanja, to pa je potem bolezen kot hazarderstvo itd. 

maš tudi take, ki že imajo denar in si kupijo sedež, ker jim je dolgčas

lorenzo je bil tak kot praviš, so ga naloadali z novcem pa je samo še jokal... 

ker je lahko, ker je bil že v zatonu in preskrbljen

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

na koncu vse samo zaradi denarja, to je končni cilj

razen če so kakšni odvisniki od dirkanja, to pa je potem bolezen kot hazarderstvo itd. 

maš tudi take, ki že imajo denar in si kupijo sedež, ker jim je dolgčas

lorenzo je bil tak kot praviš, so ga naloadali z novcem pa je samo še jokal... 

ker je lahko, ker je bil že v zatonu in preskrbljen

 

ne vem če je bil lorenzo glih v zatonu. če se ga dukati nebi prehitro znebil bi lahko bila lanska in še katera sezona povsem drugačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, Snečer said:

na koncu vse samo zaradi denarja, to je končni cilj

razen če so kakšni odvisniki od dirkanja, to pa je potem bolezen kot hazarderstvo itd. 

maš tudi take, ki že imajo denar in si kupijo sedež, ker jim je dolgčas

lorenzo je bil tak kot praviš, so ga naloadali z novcem pa je samo še jokal... 

ker je lahko, ker je bil že v zatonu in preskrbljen

 

  Vec ali manj  tocno to so....   Nihce si ne kupi sedeza ker mu je dolgcas, gre lahko strikat za manj denarja. Kupi si ga zato ker je dirkac. Ker je do neke mere zasvojen... Z hladno preracunljivstjo ne naredis nic, se posebej ne med samimi odvisniki od dirkanja, ker bodo vedno naredili vec, tvegali vec od preracunljivcev... Zakaj mislis da nekdo (resnicen primer), "samo" amaterski dirkac, porabi precej proracuna za obisk dirkalisc? Od tega ima samo "izgubo". In ko polomi OBE roki, komaj caka da se sestavi in se vrne na pisto? Ne sanja se ti prevec o hobijih, veselju do nekega pocetja, iz veselja samega, ne zasluzka... Dej ze glavo iz peska ven in uporabi rec med ocmi....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jvalant pravi:

  Vec ali manj  tocno to so....   Nihce si ne kupi sedeza ker mu je dolgcas, gre lahko strikat za manj denarja. Kupi si ga zato ker je dirkac. Ker je do neke mere zasvojen... Z hladno preracunljivstjo ne naredis nic, se posebej ne med samimi odvisniki od dirkanja, ker bodo vedno naredili vec, tvegali vec od preracunljivcev... Zakaj mislis da nekdo (resnicen primer), "samo" amaterski dirkac, porabi precej proracuna za obisk dirkalisc? Od tega ima samo "izgubo". In ko polomi OBE roki, komaj caka da se sestavi in se vrne na pisto? Ne sanja se ti prevec o hobijih, ljubezni do nekega pocetja itd...   Dej ze glavo iz peska ven, in uporabi kdaj rec med ocmi...

nos? :D :D :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Shillien pravi:

nos? :D :D :D

Tretje oko ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!