Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• jvalant
      Se to: saj delavci hodijo in delajo. Njim in vsem ki delajo, da ne omenjam nujnih sluzb, kapo dol in hvala! (pa se to spomniti tudi,  ko se bodo kaki mangerji trkali po prsih! ) Vsem nam je jasno, da se ne moremo kar ustaviti. Govorim o tem, da se tem delavcem tako omejevanje in "prisila" obenem zdi smesna, cudna, zmedena. To je kar hocem povedati. In tudi meni se zdi. Prosnja ostani doma je smiselna, ponavljanje in ponavljanje ukrepov za varnost je smiselna. Ukrepi proti skupinam, ce niso druzine, so zelo smiselni. Se bolj ukrepi proti raznim lizalcem skoljk, polic its. Tem dobesedno palica. Ampak gonja proti "osamelcem", pa nekomu ki na vrtu dela itd, so pa res pretirane. In so produkt paranoje posameznikov, ker takih prepovedi ni!  Ostani doma ni misljeno da se zabijemo med 2 stene. Ob upostevanju pravil, razdalje, mogoce *2, in malo tolerance, bo vse skupaj teklo veliko lazje...
    • MARE 65
      Mater zdaj je 10 min. težil, ker je bila spalnica zaprta kamor se odpravi on spat in ko je žena skužila kaj bi rad, je zdaj mir 
    • Scarabeo 500
      Narava, sadje, grozdije, njive, plantaže... ne čakajo. Ko zamudiš si lačen - bomo lačni in hrana se bo drastično podražila. Še zmeraj smo arogantni in mislimo, da si lahko naravo podredimo in enako velja za virus. Treba bo delati in preživeti in se seveda zaščititi kolikor je mogoče. Žrtve pa so že in še bodo. Ko bomo gospodarsko kolesje zaustavili, ko se bodo verige poslovanja trgale smo v kiti. No sedaj so še trgovine polne, lahko pa je tudi drugače.
    • jvalant
      Bom govoril zase: Ce mi nekdo prepoveduje rekreacijo (ki jo opravim na samem, itd) potem, ko sem moral po ukazu iste oblasti preziveti 8 ali vec ur v gneci, verjemi, da mi je tak ukrep/prepoved butast. Dejansko je zmeden, povej ce ni res. In mi je jasno, zakaj se ga krsi. Gres stavit, da sem danes na sprehodu (sem ze povedal: par km,  par ljudi, najblizji 7-8m, nic klopc, razkuzilo v zepu, obleko na balkon itd)  okuzil manj ljudi, ali imel neprimerno manj sans, kot pa  8 ur, en teden, med ljudmi v neki proizvodnji?  Kje mislis da bom staknil ali siril okuzbo. Direkten odgovor prosim. Volk sit in koza cela se dogaja vec ali manj samo v pravljicah...   Tudi zato imajo ljudje probleme z upostevanjem prepovedi. Prepovedano vsako zbiranje itd, #ostani doma, resi zivljenje! Ampak, to delaj po sluzbi!  To je pac prevod ukaza/navodil za veliko ljudi trenutno... nazalost! In ljudje, ki delajo, morajo potem se domov, kjer jih mogoce cakajo starsi, stari starsi, katere lahko potencialno okuzijo. Za minimalca. Se je kdo vprasal, kako se morajo pocutiti? Koga sploh briga? Dejmo se raje ukvarjati z fotkanjem z balkona, nekoga ki na svojem vrtu SAM obrezuje drevje. Edino kar on ogroza je kak mimoidoci ki mu lahko veja pade na glavo. S tem se ukvrjajmo, ko j*** delavce itd...
    • jvalant
      Pa KJE zaboga jaz obsojam delo od doma, in ali delo. Veckrat sem ze ponovil, bom se enkrat in z razlago: Obsojam pretirano obsojanje, pribijanje na kriz, osamelih sprehajalcev v parku, gozdu ipd. Se bolj obsojam tiste, ki le te sprehajalce krivijo in obsojajo ze VES razcvet epiddemije. In tiste, ki pa seveda obsojajo tekace ipd, niti besede pa ne recejo o lastnikih tovarn,  kateri niti ne upocasnijo prozvodnje, v smisli vecje varnosti itd.  Jasno mi je, da mora gospodarstvo naprej. Ni mi jasno zakaj ne kak dan koletivnega in ali reorganizacija za vecjo varnost.Virus se lazje siri v gneci in notri kot zunaj.  Trej se enkrat, zadnjic: ne obsojam ne delavcev, ne tistih ki delajo po svoji izbiti in se pazijo. Obsojam delodajalce ki jih niv ne briga sirjenje virusa med svojimi ljudmi in seveda zato tudi splosno, im obsojam (ce lahko sploh tako recemo) tiste ki pribijajo mene na kriz, ker sem sel sam v gozd zaradi kriza, za prej omenjene tajkune (ki btw, niso med svojimi delavci) pa niti besede. Jaz bom kriv za globalni izbruh epidemije, pa vseeno ce se par dni nism priblizal nikmur na manj kot par metrov. Ven sem sel, palica!
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!