Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

pred 3 minutami, Snečer pravi:

v seriji po 46 jih dela :)

ne zmore :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... Če ima ploščico na kosti je kost praktično cela... Kolikor sem prebral jih je delal na eno roko, poškodovano pa pri tem testno obremenjeval... Motogp dirkači so ornk natrenirani... Jih verjetno tudi na enem prstu naredijo... Mm ima namen vozit v nedeljo... Zlom verjetno ni problem, ker ploščica drži... Problem bo bolečina in moč v roki... Težko bo oddirkal celo dirko... Če primerjamo z Jorgejem 2013 bi rekel, da je ključnica manj ključna kost za dirkat kot nadlaktnica... Zanimivo bo... Spet ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, a79 pravi:

Res bedno... Na zalost bodo kasneje se vecji kriplji, kot smucarji..

Če pade se ploščica ne bo premaknila, pa če je ne vem kaj... Prej bo kost počila zraven še 1x. Nevarnosti za karkoli ni... 

Vsi trije, ki so se poškodovali prvi vikend so prestali zdravniški pregled in bodo vozili ali vsaj poskusili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KennyJR pravi:

Če pade se ploščica ne bo premaknila, pa če je ne vem kaj... Prej bo kost počila zraven še 1x. Nevarnosti za karkoli ni... 

Vsi trije, ki so se poškodovali prvi vikend so prestali zdravniški pregled in bodo vozili ali vsaj poskusili

pa ti nemoreš bit resen... kako ni nevarnosti? veš kako velika možnost je da se poškoduje še živc? in če se kako velike posledice so lahko? če se še enkrat poškoduje v nedeljo in jih zravn faše še živc je lahko to za njega konec kariere...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Panika...počelo je počelo, stres, pritiski...kaj bo z letošnjim naslovom, prezgodaj je še za kapitulacijo, bo potrebno malo na silo ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

kuhna al je res MM naredil 40 sklec samo 48ur po operaciji?

Nadstroji so mulci..vsi po vrsti!!! Kapo dol!!!

 

Lorenzo je bil mislim da peti,  dva dni po operaciji... Seveda so njihove operacije nekaj drugega, kot bi bile nase z enako poskodbo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

Lorenzo je bil mislim da peti,  dva dni po operaciji... Seveda so njihove operacije nekaj drugega, kot bi bile nase z enako poskodbo....

ja, spet je denar tisti ki operira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Shillien pravi:

pa ti nemoreš bit resen... kako ni nevarnosti? veš kako velika možnost je da se poškoduje še živc? in če se kako velike posledice so lahko? če se še enkrat poškoduje v nedeljo in jih zravn faše še živc je lahko to za njega konec kariere...

Tako sem prebral, verjamem in me ne briga kaj misliš ti s tvojim živcem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KennyJR pravi:

Tako sem prebral, verjamem in me ne briga kaj misliš ti s tvojim živcem... 

nič ne mislim, so potrdili tudi zdravniki oziroma sem videl, poslušal, bral njihova mnenja(med njimi tudi slovenski, ki so ga vprašali za mnenje glede takih poškodb). si pa itaq ti največja brihta, ki ve vse ampak začuda piše same gluposti.

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Če bi se tako poškodoval veteran, 46, bi rabil celo leto za rehabilitacijo osteoporoznih kosti. Leta pač. In tega se zaveda, zato vozi lagano turistički.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, GeeSXer pravi:

 

Če bi se tako poškodoval veteran, 46, bi rabil celo leto za rehabilitacijo osteoporoznih kosti. Leta pač. In tega se zaveda, zato vozi lagano turistički.

 

haha res bi verjetno za isto poškodbo potreboval dle kot MM zaradi let ampak še vseeno bi bil porihtan verjetno 95% hitreje kot jaz pa še 30 nisem. Medicina dela čudeže če imaš dojst dnarja da jih plačaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva dnar dela, kr rekl so, da je fit za voznjo :) Al pa sploh ni bil zlomlen, mal pravljice za gledanost... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Shillien pravi:

nič ne mislim, so potrdili tudi zdravniki oziroma sem videl, poslušal, bral njihova mnenja(med njimi tudi slovenski, ki so ga vprašali za mnenje glede takih poškodb). si pa itaq ti največja brihta, ki ve vse ampak začuda piše same gluposti.

A so ga na 24ur vprašali? Pa mu povedali kaj naj reče, da bodo lahko pol celo dirko drkali na MM z Gabrom na čelu? 

Ker zdravniki specializirani za poškodbe tega tipa pravijo drugače. Kost je stabilizirana, nevarnosti za premik kosti ni! Lahko se edino zlomi kost na drugem mestu, to se pa lahko vedno... Tko da... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KennyJR pravi:

A so ga na 24ur vprašali? Pa mu povedali kaj naj reče, da bodo lahko pol celo dirko drkali na MM z Gabrom na čelu? 

Ker zdravniki specializirani za poškodbe tega tipa pravijo drugače. Kost je stabilizirana, nevarnosti za premik kosti ni! Lahko se edino zlomi kost na drugem mestu, to se pa lahko vedno... Tko da... 

dejstvo, pa s prve roke povem, stabilizirana in privijačena kost na pločevino (ok na titanium) deluje, kot da je cela in nimaš najmanjšega filinga, da je zlomljena, ampak je..samo ena napaka, pa bo šlo vse v franže, res upam, da ne bo kaj po tleh letel, ker potem bo zaključil za par dirk.

Men se je zgodilo, da sem roko normalno uporabljal in zlomil---pleh :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa še ena stvar, ki me je v nedeljo res zmotila in sicer režija prenosa... Mislm halo... 

Celo dirko režiser ni vzel takega pogleda skozi ta ovinek, no ravno ob prvem "padcu" Marqueza ga je... Tako se ni videlo kako je padel, ampak samo kako ga iz ovinka ven ni več... Ajde, recimo temu smola... 

Ko je padel drugič je ravno preklopil na staro kroto, kako joka v garaži... In evo Marquez po tleh... A res ne more tega delat na ravnini? Al pa sploh ne dela tega, ker je brezveze in hočemo gledat dirko, ne pa starega prdca v garaži? 

In za veliki finale... Kako lahko zamudiš zmagovalca ko prepelje ciljno črto? A se delajo norca? Pa stari... Tip je šel v zadnjem ovinku kazat boj za 5. mesto med Esparagrojem in Morbidelijem, pa še to nismo nič videli, namesto, da bi Fabioja pospremil čez ciljno črto... Pa to je nedopustno no... Katastrofa... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

dejstvo, pa s prve roke povem, stabilizirana in privijačena kost na pločevino (ok na titanium) deluje, kot da je cela in nimaš najmanjšega filinga, da je zlomljena, ampak je..samo ena napaka, pa bo šlo vse v franže, res upam, da ne bo kaj po tleh letel, ker potem bo zaključil za par dirk.

Men se je zgodilo, da sem roko normalno uporabljal in zlomil---pleh :(

 

Jah tebi so dali noter pleh ja... Njemu pa titan... Drugače pa... Definitivno bi bil dodaten zlom katastrofa... Ampak sej roke se ne lomijo kar tako vsak padec... Nič večja možnost ni, da si spet zlomi isto kost, kot pa je bila pred prvim zlomom, to sem želel povedat. Je pa sigurno dvojno zlomljena kost problem, ki se celi več kot pa samo eno zamujeno dirko... Tudi glede živca je enako kot pred prvim padcem... Že pri prvem zlomu bi se lahko poškodoval... Na to nima smisla gledat... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KennyJR pravi:

Jah tebi so dali noter pleh ja... Njemu pa titan... Drugače pa... Definitivno bi bil dodaten zlom katastrofa... Ampak sej roke se ne lomijo kar tako vsak padec... Nič večja možnost ni, da si spet zlomi isto kost, kot pa je bila pred prvim zlomom, to sem želel povedat. Je pa sigurno dvojno zlomljena kost problem, ki se celi več kot pa samo eno zamujeno dirko... Tudi glede živca je enako kot pred prvim padcem... Že pri prvem zlomu bi se lahko poškodoval... Na to nima smisla gledat... 

titan mam titan in to 2x. Hotel sem povedat, da uporabnik ne ve in nima filinga, kje je meja, preden ga zlomiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov slogan je: "Ko Marqueza ni, Rossi po pisti leti." 

Mam še enga iz srednje frizerske: "Ko Marquez poškodovan je, je Rossi hiter... Da je."

Vinales sicer na koncu do najboljšega časa, Rossi pa tik za njim. Potem pa KTM-i... Honda brez MM zadaj... AM je katastrofa... Celo sezono že eno pisto furajo in tip še vedno 2 sekundi zadi... Jao... 

Fabio je pa mal bol na izi vzel... 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

titan mam titan in to 2x. Hotel sem povedat, da uporabnik ne ve in nima filinga, kje je meja, preden ga zlomiš.

Zanimivo. Kolikor sem prebral o teh ploščicah zadnje dni naj je nebi bilo možno zlomit. Vprašanje kakšni materiali pol to so... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

titan mam titan in to 2x. Hotel sem povedat, da uporabnik ne ve in nima filinga, kje je meja, preden ga zlomiš.

Zakaj si pa potem Ironman oz. Fe male?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Darko3g pravi:

Zakaj si pa potem Ironman oz. Fe male?

Kr Titaniumman nima tok dobre promocije kot Ironman :)

ps. Vsak material se zlomi ali izmuči. Seveda je odvisno od debeline, ampak zlomljena kost nima nosilnosti. Moto gp pa ni hoja po pisti ampak so sile in obremenitve hudo visoke. Najmanj kar se lahko zgodi je da začneje vijaki v kosti popuščat. Hočem povedati, da MM ne more vedeti, kdaj se to zgodi ali začne dogajat. Tak da kr hudo tvega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!