Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

Od danes naprej da lahko Vale vsak dan za eno mašo do konca sezone. Ne rabiš bit samo dober, moraš imet tudi prokleto srečo. To kar se je danes dogajalo na moto2 in motgp je kaos. Ali je slučaj ali pa dirkališče ni primerno za moto dirke. Je pa res lepo dirkališče in tudi organzacija vrhunska. Zdaj vem kam grem ko bom imel "srečo".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

Rossi ni hotu, ker bi rekli, da je zmagu, ker so drugi odstopili :huh:

On je zmagu že zato, ker je še 1x štartal, po tem, ko je bil že z eno nogo na drugi strani, pa ne zarad starosti :O. Vinales je po ponovnem štartu v tistem ovinku kr vse naprej spustil :O. Sicer je rekel, da je že v prvi rundi imel težave s sklopko in potem tudi v drugi. 

Meni se vsi ti ovinki, pri katerih tangenta na ovinek seka izhod iz naslednjega ovinka zdijo noro nevarni, ker se vedno ob padcu lahko znajdeš direktno na progi, enako pa tvoj motor... Okej v šikanah ni porblem, ker so ozke in imajo ponavadi izhod v eno smer... ampak tak primer kot ga imamo tukaj je pa nesprejemljiv... takih ovnikov na pistah nebi smelo biti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, KennyJR said:

On je zmagu že zato, ker je še 1x štartal, po tem, ko je bil že z eno nogo na drugi strani, pa ne zarad starosti :O. Vinales je po ponovnem štartu v tistem ovinku kr vse naprej spustil :O. Sicer je rekel, da je že v prvi rundi imel težave s sklopko in potem tudi v drugi. 

Meni se vsi ti ovinki, pri katerih tangenta na ovinek seka izhod iz naslednjega ovinka zdijo noro nevarni, ker se vedno ob padcu lahko znajdeš direktno na progi, enako pa tvoj motor... Okej v šikanah ni porblem, ker so ozke in imajo ponavadi izhod v eno smer... ampak tak primer kot ga imamo tukaj je pa nesprejemljiv... takih ovnikov na pistah nebi smelo biti...

Se strinjam da nebi smelo biti. Iskreno pricakujem da bodo v 3-4 dnevih na tem odseku nekaj naredili.. pregrado ali nekaj podobnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ukica pravi:

Se strinjam da nebi smelo biti. Iskreno pricakujem da bodo v 3-4 dnevih na tem odseku nekaj naredili.. pregrado ali nekaj podobnega.

že če bi samo te "airbage" ki so tam ob steni postavli bi veliko pomagalo, med drugimi bi najverjetnje ustavili oba motorja ki sta skor fentala dedija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi smiselna rešitev, to kar sem načečkal z rdečo na levi sliki.. Na desni je pa smiselna proga, kakršna je nekoč bla, dokler niso odsekal levega dela proge.. A so mogl zemljišče na drugi strani hriba prodat?!

spil.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, KennyJR pravi:

Meni se zdi smiselna rešitev, to kar sem načečkal z rdečo na levi sliki..

Ma ne, da si tut arhitekt  :hmm:

vse si .. si samski :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teli mladicki so nevarni sami sebi in ostalim na dirki.. Espargaro je pa huda budala ratal, debil se ni zadnjic nc naucu. Rossi in Vinales sta pa imela res sreco... Se pravi, realno bi bil na 10 mestu, stara zgodba.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KennyJR pravi:

.....

če maš kaj, mi javno napiši ...  dedi ti bo ovinke pokazu pa še kaj o motorizmu nauču  ;) 

;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, a79 pravi:

Teli mladicki so nevarni sami sebi in ostalim na dirki.. Espargaro je pa huda budala ratal, debil se ni zadnjic nc naucu. Rossi in Vinales sta pa imela res sreco... Se pravi, realno bi bil na 10 mestu, stara zgodba.. 

kosi letijo pri vseh dirkah ... pri ameriških krožnih dirkah vsako leto kar nekaj gledalcev umre ... pa zato ne rabijo novih arhitekturnih rešitev, ki jih vsak, ki zna držat svinčnik v roki, nariše in predlaga.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napeta dirka in dobro, da se je vse srečno končalo. Privoščim Doviziosu. Škoda, da je imel Vinales težave s sklopko, Quartararo že točke sešteva, Rossi pa itak legenda. Revanš naslednji vikend, gremoooo Yamaha!  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Gaunar Jokl pravi:

KRJ ma prov

KLIK

Razen če tud ti ostali niso eni levi "arhitekti"

Ne nimam... Ker ne morem met, če Mauzi tko reče... Mislm kr neki... Maus, če ne štekaš, da sem ti na privat pisal zato, ker nočem, da se še naprej spama tukaj, tako kot to počneš ti, pol ti žal ne morem pomagat. Da se ti res da tle podjebavat v vsakem postu, namesto da bi debatirali o MotoGP, je žalostno. Kje ti je fora? Poleg tega jaz in vsi ostali več ali manj vemo kdo si... Ti zame ne veš... Dva razloga zakaj se je totalno trapasto izpostavljat tukaj zaradi neki bedarij in ega... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, KennyJR pravi:

Ne nimam... Ker ne morem met, če Mauzi tko reče... Mislm kr neki... Maus, če ne štekaš, da sem ti na privat pisal zato, ker nočem, da se še naprej spama tukaj, tako kot to počneš ti, pol ti žal ne morem pomagat. Da se ti res da tle podjebavat v vsakem postu, namesto da bi debatirali o MotoGP, je žalostno. Kje ti je fora? Poleg tega jaz in vsi ostali več ali manj vemo kdo si... Ti zame ne veš... Dva razloga zakaj se je totalno trapasto izpostavljat tukaj zaradi neki bedarij in ega... 

Miljoni so dani za tele arhitekte in načrtovalce prog in se ne spomnijo kar ... aha .. zdaj bo proga taka in taka .. in ne .. ni moj ego .. ti se skoz vn mečeš, kako se bi moralo vozit sam pa po mojem laičnem mnenju niti ne znaš ovinka odpeljat ... jaz se vsaj ne skrivam za nekimi niknejmi in javno povem in se tudi pokažem in tudi vožnjo upam pokazat... 

To da si arhitekt in znalec prog pa močno dvomim .... ko motor vzame linijo in leti preko peska nekontrolirano, ga ni arhitekta, ki bi znal narediti progo tako, da ne bi bilo nevarno za druge.

 

pred eno uro, Gaunar Jokl pravi:

KRJ ma prov

KLIK

Razen če tud ti ostali niso eni levi "arhitekti"

ko se kaj zgodi, so vsi pametni .. tako kot obrtniki na bajti vedno šinfajo une, ki so prej delali ... ;) tudi pri arhitektih in snovalcih novih prog je velika konkurenca in ogromno denarja v igri ...

ja .. dedi je imel srečo ... nekateri v podobnih primerih je niso imeli ... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko vsi odkrivate/odkrivamo toplo vodo ampak za to dirkališče je bilo že večkrat iz večih strani rečeno da je nevarno za motorje in nima veze kakšni miljoni so bili plačani za načrt vseeno včasih ni tako kot bi moralo bit. Če se samo primerja staro in novo progo kot je zgoraj prilepil keni se vidi da je verjetno "rešitev" ki jo je naredil v slikarju v 10 sec verjetno kar pravilna, je pa res da tega negre uredit čez noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno ne razumete moj point o arhitektih ... vzrok za nesrečo ni potek proge ... kosi pa letijo okoli in se zaletavajo v druge voznike in vozila, kakor tudi v gledalce na KROŽNIH DIRKAH predvsem v Ameriki...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

očitno ne razumete moj point o arhitektih ... vzrok za nesrečo ni potek proge ... kosi pa letijo okoli in se zaletavajo v druge voznike in vozila, kakor tudi v gledalce na KROŽNIH DIRKAH predvsem v Ameriki...

Ampak, dobri arhitekti in snovatelji prog bi morali takšne primere predvideti in jih minimizirati. Torej postaviti ograje ali prepreke, ki bodo onemogočile takšna dogajanja in hkrati ne bodo nevarna za tekmovalce ali gledalce. Vsega res ni mogoče predvideti, nekaj pa le, saj se ve, kam letijo avtomobili ali motorji, ko zletijo iz ovinka.

Ta del proge je dejansko neposrečeno oblikovan. Če bi postavili ograjo na notranjo stran ovinka, bi bila nevarna za tistega, ki bi se zaletel vanjo.

Možnost pa je, da zapovejo, da se tako lahko razbije le zadnji v koloni, da imajo potem cel krog časa, da pospravijo razbitine :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Darko3g pravi:

Ampak, dobri arhitekti in snovatelji prog bi morali takšne primere predvideti in jih minimizirati. 

Saj to se je zgodilo prvič ... torej je minimalizirano .. preprečiti pa ne moreš ... 

kako lahko predvidiš kam bo letel motor , voznik in kosi ... ne da se ... če bi.. če bi ... tudi v cestnem prometu se prebijajo ograje, čeprav je teoretično to ni mogoče ... avtomobili preskočijo brežine in pristanejo tam, kjer ni mogoče ... 

Ne .. ne ve se kam letijo motorji ko zletijo iz ovinka .. lahko se predvidi, ne pa da se motor odpelje še 200 metrov ... ničkoliko posnetkov je, ko v ovinku sezuje voznika in se motor po celi ravnini odpelje naprej ... ;) 

p.s.

sem se ukvarjal malo s cestam, ovinki, nakloni, ograjami in v umestitvijo v prostor pred mnogimi leti še kot gradbeni tehnik ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

sem se ukvarjal malo s cestam, ovinki, nakloni, ograjami in v umestitvijo v prostor pred mnogimi leti še kot gradbeni tehnik ;) 

Očitno si prehitro nehal, da je še vedno toliko nesreč :) .

Res je to bilo prvič, ampak ko gledaš posnetek in potek steze, se lahko samo čudiš, da se to ni zgodilo že prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Darko3g pravi:

Res je to bilo prvič, ampak ko gledaš posnetek in potek steze, se lahko samo čudiš, da se to ni zgodilo že prej.

sem prepričan, da po ravnini in desnem ovinku premore vsaj prog 30, na katerih se lahko enako zgodi, pa se še ni pa se mogoče nikoli ne bo ... ;) 

 

pred 6 minutami, Darko3g pravi:

Očitno si prehitro nehal, da je še vedno toliko nesreč :) .

Kar vidim po cestah kaj počnejo, jih je še premalo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

očitno ne razumete moj point o arhitektih ... vzrok za nesrečo ni potek proge ... kosi pa letijo okoli in se zaletavajo v druge voznike in vozila, kakor tudi v gledalce na KROŽNIH DIRKAH predvsem v Ameriki...

 

 

Vzrok za nesrečo res ni potek proge, POSLEDICE pa vseakor so zelo odvisne od poteka proge. 

Precej logično je v katero smer bo motor letel, najbolje da tam ni nadaljevanje proge, ce pa ze je,  potem naj bo ustrezna ovira, ki ga bo ustavila in ne bo dodatna nevernost za voznika, ki pade.

Morali bi delati na preventivi in ne cakati, da se zgodi res kaj hudega in sele potem ukrepati....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, bojc84 pravi:

Podoben primer je Grobnik na koncu ravnine. 

in vsaj en smrtni primer..pa še dirkajo..

meni so vsa življenja enako vredna.. le zakaj bi potem nekaj spreminjali samo zaradi moto gp zaradi drugih pa ne ?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bo se enkrat dirka tuki, pa da vidmo kako bo.... Se zgodi, kaj ces. Je lepo ata povedu, da nej se mularija mal zamisl kaj dela :) ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!