Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

Pol končno na pole-u. Dolgo je trajalo, to je namreč celo njegov prvi PP v MotoGP razredu. 

Nakagami je presenetilo, ali pa tudi ne, ker je bil že cel dan pri vrhu... Na dirki pa ga ne štejem za resnega konkurenta. 

Zarco lepo tretji, najboljši Ducati. Lepo klofuta vsem, ki se spravljajo nanj... Jutri bo še z boxov prišel med 10 in bo glavna faca. Ko bo Ducati kar na 1x podpisal z njim za Factory team, bo Dovi dobil cmok v grlu, glede na to, da sem prepričan, da še vedno računa, da bo podpisal za Ducati... 

Mir je bil kar razočaran. Sem prepričan, da sta oba Suzukija glavna favorita za zmago. Pol je tudi blizu, samo dvomim, da bo oddelal kot je treba... 

Ducatiji so nekam švoh, yamaha a porazne... Viñalesu in Fabioju je nedelja stopila v glavo že v soboto... Kopica napak in polom... 

Škoda za Binderja, malo mu je zmanjkalo za Q2... 

Gaber in Pogorelc pa nabijata, da je 7 tisočink nekaj milimetrov... Omg... 1 tisočinka je približno 5cm... Torej vsaj 35cm... Brez besed... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MM je aut vsaj še za dva do tri mesece... Kaj se dogaja? Najprej tišči po 5ih dneh dirkat, potem pa več mesecev odsoten? Tole mi ne deluje nobena dirkaška duša.... Vse govori samo v eni smer... Očitno motivacija ni dirkanje ampak samo naslovi, če ni možnosti za naslov, se dirkat ne splača... Verjetno je tudi zračunal, da bo odsotnost nanesla bajne denarce od zavarovance in bo čim dlje odsedel... Ker v treh mesecih si pa tud jst takle zlom mojih starih kosti pocajtam brez čudežnih dohtarjev... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

To je letos tretji trening in Joan Mir - Suzuki?...so pa razlike res majhne. Tudi MM ni bil nadčlovek le večjo podoro iz ozadja je imel, zato razlike.

in kaj porečeš na današnji čas pol position, ki je še slabši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

in kaj porečeš na današnji čas pol position, ki je še slabši?

Casi niso absolutni. So odvisni od razmer, temperature asfalta ipd. Danes je imela pista 55stopinj, kar je ze problem, kar se tice oprijema. Veliko rekordov prog je drzalo kar precej let. To, da je danes cas slabsi kot lansko leto ne pove veliko....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi gume niso vsako leto iste... Tudi Dovi je letos peljal ne veje tko počasneje kot lani na QP... Pa tudi kot prejšnji teden... To je ? primerjat... Sem pa mnenja, da bi MM danes odnesel pole, ker se mi ni zdel noben neki ornk ekstra... Nenazadnje je bil Nakagami drugi... Za mal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jvalant pravi:

 Danes je imela pista 55stopinj, kar je ze problem, kar se tice oprijema. Veliko rekordov prog je drzalo kar precej let. To, da je danes cas slabsi kot lansko leto ne pove veliko....

ne ne..zadnji pol position je še slabši od prejšnjega pred enim tedno v zelo podobnih razmerah.. to sem napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Shillien pravi:

ja res, marquez ma srečo da je tisti ki vozi njegov motor preko joysticka iz boxov bolši kot ostali, itaq je jasno da mam samo sedi na motorju vozijo pa strici iz odzadja...

...skrbijo zanj, da ima gume po svoji želji, motor prilagojen njemu...vse, kar si želi ima...no, trenutno ne :)

pred 4 urami, thumper pravi:

ne ne..zadnji pol position je še slabši od prejšnjega pred enim tedno v zelo podobnih razmerah.. to sem napisal.

to je to...ne gre primerjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

...skrbijo zanj, da ima gume po svoji želji, motor prilagojen njemu...vse, kar si želi ima...no, trenutno ne :)

to je to...ne gre primerjat

aja gume ma tud po naročilu, vsak dan izvem kaj novega zakaj MM tako dominira, mogoče pa še ne motorju ne sedi on? mogoče je pod njegovo čelado nekdo ki res zna vozit ne pa MM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Shillien pravi:

aja gume ma tud po naročilu, vsak dan izvem kaj novega zakaj MM tako dominira, mogoče pa še ne motorju ne sedi on? mogoče je pod njegovo čelado nekdo ki res zna vozit ne pa MM.

Kar misli si, da Petronas, Honda, Dorna...le od daleč gledajo kako vozi ter, da je on sam tako superioren :)...brez denarja ne prideš nikamor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, vandrovec said:

Kar misli si, da Petronas, Honda, Dorna...le od daleč gledajo kako vozi ter, da je on sam tako superioren :)...brez denarja ne prideš nikamor.

 Ojoj! Pa ravno sm nehal verjeti v chemtrailse, pa ravno zemljo....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo za razmisliti če je pošteno, da se dovoli menjati gume ob rdeči zastavi. Že drugo dirko zapovrstjo je to krojilo končni vrstni red...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Joker said:

Bi bilo za razmisliti če je pošteno, da se dovoli menjati gume ob rdeči zastavi. Že drugo dirko zapovrstjo je to krojilo končni vrstni red...

Tocneje: ni krojila dirke menjava gum, ampak izbira mostev, kaj natakniti... Ne vidim nekega problema tu.

 

 Ampak: Cestitke VSEM, se posebej Olivieri. Odlicna dirka, borbe in trdo prigarana zmaga in vsa mesta na podiju! KTM powah! :)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še kako kroji. Tisti, ki so do prekinitve resno načeli svoje gume so dobili novo priložnost... (in jo tudi izkoristili).

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Joker said:

Pa še kako kroji. Tisti, ki so do prekinitve resno načeli svoje gume so dobili novo priložnost... (in jo tudi izkoristili).

In tudi prvi v prvem delu lahko vzamejo nove ali novejse gume...  Ce bi ne dovolili menjave, bi se kaj lahko zgodilo, da bi Mir imel precej slabe, Dovi in Binder pa precej boljse. Pa bi spet bilo narobe. Pri smoli in prekinitvah je tezko za vse fer... razen ne dovoliti menjav in upostevati prejsnje razlike...  mogoce. Je kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene moti tudi to, da ob prekinitvi dirkači izgubijo vso privoženo prednost. Mir je imel 2.3 sekunde, kar je na ravnini cca 150 m. Po prekinitvi pa cca 2 metra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apropo jokanju Vinalesa: zanic agregat, edini so ki uspejo met probleme z enakimi zavorami kot jih majo drugi, sklopka zanic ipd...   Mogoce ima pa Vinales cist prav. Ni on kriv ce so ventili u kurcu, ce zavore odpovedujejo (kot kaze samo Yamaham) ipd... Zadnjih par dirk sami neki problemi za Vinalesa... Ce pa vse nekako dela, pa Ducati prileti okoli glave. Tip ima smolo! Tudi Quartararo se je ustavil, torej nekaj ne stima v Yamahi...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Mene moti tudi to, da ob prekinitvi dirkači izgubijo vso privoženo prednost. Mir je imel 2.3 sekunde, kar je na ravnini cca 150 m. Po prekinitvi pa cca 2 metra.

Rossiju ni pomagalo npr. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne morš ustaut, se pa z motorja vržeš ... čist logična poteza :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem gledal cele dirke, videl pa sem prekinitev. Res je motor zagorel in so ga pogasili, pa vendar ne vem, zakaj prekinitev. Ali je bilo dirkanje res toliko moteno ali ogrožena varnost? Saj je motor lep odpeljal s piste in ni ogrožal nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je bila mogoče napaka na glavnem zavornem cilindru ? ali je v telemetriji in podatkih tudi kakšen s senzorja na zavorah - predvsem za pritisk zavornega olja?

pa še ena misel..tam , kjer obstaja samo en dobavitelj je ponavadi večja možnost sabotaže .. v takem primeru bi moral saboter odsedet vsaj nekih 10 let ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

ali je bila mogoče napaka na glavnem zavornem cilindru ? ali je v telemetriji in podatkih tudi kakšen s senzorja na zavorah - predvsem za pritisk zavornega olja?

pa še ena misel..tam , kjer obstaja samo en dobavitelj je ponavadi večja možnost sabotaže .. v takem primeru bi moral saboter odsedet vsaj nekih 10 let ..

Vprašam njegovega mehanika, ko se vrne domov, če mi izda kakšno skrivnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!