Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

pred 9 urami, KennyJR pravi:

 

Ok, da se ne bo kdo trudil odpirat linka, tukaj je slikca te povezave:

image.thumb.png.51bd8429d7e081249de50942c4dd41f0.png

Rabiš še prevod za tale del:

"Aja? no naštej mi ENEGA, ki ni opremljevalec njihovega motorja (Motul, Akrapović,...)"

 

pred 9 urami, KennyJR pravi:

Aja? no naštej mi ENEGA, ki ni opremljevalec njihovega motorja (Motul, Akrapović,...)

ECSTAR je njihova hišna znama OLJA, to ni SPONZOR, ta napis je gor ZASTONJ!

 

motul je pa znamka tamponov al kaj ?????

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

 

 

motul je pa znamka tamponov al kaj ?????

 

lahko je ... spreji so v primerni obliki :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Darko3g said:

V nedeljo sem malo gledal MOTO3, MOTO2 in MOTOGP.

Nisem strokovnjak, zato ne opazim nobene razlike v vožnji (razen, a so motorji manjši in časi večji). Se sploh na oko vidi, kdo je boljši voznik?

Zanima me, kaj bi bilo, če bi se vsi odpeljali z npr. MOTO2 motorji. Ali bi bili vsi MOTOGP vozniki spredaj in MOTO3 vozniki zadaj?

Ali pa najprej z MOTO3, potem z MOTO2 in na koncu še z MOTOGP (da ne bo izgovora, da niso vajeni drugih motorjev)

 Ne mores tako primerjati... Stili voznje GP motorja ali Moto2 ali Moto3 so precej razlicni....  In ze v isti klasi, ima lahko nek odlicen pilot velike tezave z motorjem ki mu ni pisan na kozo... Se je ze pokazalo, da se je kak "slabsi" moto2/3 pilot precej hitro navadil GP motorja in obratno. Verjetno ze nekaj casa spremljas GP, spomni se casa ko je Stoner vozil Ducatija. Kaj ce bi takrat hotel nekdo "izenacit" pogoje in vsem dal Ducatija? Bi ne bilo dobro, sploh! Stoner bi jih nesel za pol kroga. Ti piloti so res tako hitri, tako vrhunski, da mora imeti vsak motor, ki je nastavljen osebno zanj, kar pe ni nujno da pase drugemu. Rossi je bil v casih Stonerja na vrhuncu, in si je polomil zobe na Ducatiju, tako kot mnogo drugih.. In ni kar pozabil voziti! Dovi se recimo ze celo sezono ne more navadit nove gume. Se par drugih pilotov je imelo tezave z novo zadnjo gumo. Tezava, ki nam ni lahko razumljiva: prevec oprijema.. Itd. Povratniki iz GP na Moto2 klaso imajo veliko problemov, ceprav so prej bili vrhunski v Moto2, itd.   Ce pogledas GP in je razlika na  treniningih in kvalifikacija najvec okoli 1-2%, ob tem da je nekdo "slabsi" voznik, na "slabem" motorju vidis, kako so izenaceni...  Se en pogled: pred leti je Davies imel velike tezave na Panigaleju... mu ni in ni slo. Po poletni pavzi, je bil kot prerojen, zmage, stopnicke... Premaknili so rezervoar in sedez za par milimetrov.... Dejstvo je, da so to vrhunski piloti, ko vozijo te motorje na limitu voznikov in tehnike. Vsaka malenkost, osebna preferenca, se v tako izenaceni konkurenci zelo pozna...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Ne mores tako primerjati... Stili voznje GP motorja ali Moto2 ali Moto3 so precej razlicni....  In ze v isti klasi, ima lahko nek odlicen pilot velike tezave z motorjem ki mu ni pisan na kozo... Se je ze pokazalo, da se je kak "slabsi" motoo2/3 pilot precej hitro navadil GP motorja in obratno. Verjetno ze nekaj casa spremljas GP, spomni se casa ko je Stoner vozil Ducatija. Kaj ce bi takrat hotel nekdo "izenacit" pogoje in vsem dal Ducatija? Bi ne bilo dobro, sploh! Stoner bi jih nesel za pol kroga. Ti piloti so res tako hitri, tako vrhunski, da more imeti vsak motor, ki je nastavljen osebno zanj. Rossi je bil v casih Stonerja na vrhuncu, in si je polomil zobe na Ducatiju, tako kot mnogo drugih... Dovi se recimo ze celo sezono ne more navadit nove gume. Se par drugih pilotov je imelo tezave z novo zadnjo gumo. Tezava, ki nam ni lahko razumljiva: prevec oprijema.. Itd. Povratniki is GP na Moto2 klaso imajo veliko problemov, ceprav so prej bili vrhunski v Moto2, itd.   Ce pogledas GP in je razlika na  treniningih in kvalifikacija najvec okoli 1-2%, ob tem da je nekdo "slabsi" voznik, na "slabem" motorju vidis, kako so izenaceni...  Se en pogled: pred leti je Davies imel velike tezave na Panigaleju... mu ni in ni slo. Po poletni pavzi, je bil kot prerojen, zmage, stopnicke... Premaknili so rezervoar in sedez za par milimetrov....

lorenzo podobno, nikakvi rezultati pa so mu malo spremenili rezervar in sedez pa je zmagal 2 zaporedoma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Shillien said:

lorenzo podobno, nikakvi rezultati pa so mu malo spremenili rezervar in sedez pa je zmagal 2 zaporedoma

 Sem gledal testiranja ko je zacel na Duceju, ker sem mel cas: dva dni niso delali drugega kot limali peno ipd na sedez in tank... In kot si rekel, ko je koncno dopovedal da so naredili kar si je zelel, se je mocno izboljsal cez noc...

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, thumper pravi:

 

 

motul je pa znamka tamponov al kaj ?????

 

Glede na to, da si citiral moj post ne vem kako si spregledal del, kjer piše "ki ni opremljevalec njihovega motorja"? Očitno imate res tolk veliko nujo udrihat po meni, da sploh nimate časa ne brat, ne pomislit... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, KennyJR pravi:

Glede na to, da si citiral moj post ne vem kako si spregledal del, kjer piše "ki ni opremljevalec njihovega motorja"? Očitno imate res tolk veliko nujo udrihat po meni, da sploh nimate časa ne brat, ne pomislit... 

kaj je s tabo ??? napisal si , da je ecstar njihovo olje.. sponzorska nalepka pa je motul.. dej nehej no.. pa ja ne dajejo dveh različnih olj naenkrat v motor?

se ne spomniš , ko je akrapovič naredil izpuh za moto gp -na točno tem izpuhu , ki je bil narejen v sloveniji pa je bila nalepka drugega proizvajalca izpuhov , ki je splaknil denar za sponzorstvo? 

mal si se zaplezal ..

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, thumper said:

kaj je s tabo ??? napisal si , da je ecstar njihovo olje.. sponzorska nalepka pa je motul.. dej nehej no.. pa ja ne dajejo dveh različnih olj naenkrat v motor?

se ne spomniš , ko je akrapovič naredil izpuh za moto gp -na točno tem izpuhu , ki je bil narejen v sloveniji pa je bila nalepka drugega proizvajalca izpuhov , ki je splaknil denar za sponzorstvo? 

mal si se zaplezal ..

Mogoce majo pa Motul za uno kosilnico, za motor zagnat :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

 Ne mores tako primerjati... Stili voznje GP motorja ali Moto2 ali Moto3 so precej razlicni....  In ze v isti klasi, ima lahko nek odlicen pilot velike tezave z motorjem ki mu ni pisan na kozo... Se je ze pokazalo, da se je kak "slabsi" moto2/3 pilot precej hitro navadil GP motorja in obratno. Verjetno ze nekaj casa spremljas GP, spomni se casa ko je Stoner vozil Ducatija. Kaj ce bi takrat hotel nekdo "izenacit" pogoje in vsem dal Ducatija? Bi ne bilo dobro, sploh! Stoner bi jih nesel za pol kroga. Ti piloti so res tako hitri, tako vrhunski, da mora imeti vsak motor, ki je nastavljen osebno zanj, kar pe ni nujno da pase drugemu. Rossi je bil v casih Stonerja na vrhuncu, in si je polomil zobe na Ducatiju, tako kot mnogo drugih.. In ni kar pozabil voziti! Dovi se recimo ze celo sezono ne more navadit nove gume. Se par drugih pilotov je imelo tezave z novo zadnjo gumo. Tezava, ki nam ni lahko razumljiva: prevec oprijema.. Itd. Povratniki iz GP na Moto2 klaso imajo veliko problemov, ceprav so prej bili vrhunski v Moto2, itd.   Ce pogledas GP in je razlika na  treniningih in kvalifikacija najvec okoli 1-2%, ob tem da je nekdo "slabsi" voznik, na "slabem" motorju vidis, kako so izenaceni...  Se en pogled: pred leti je Davies imel velike tezave na Panigaleju... mu ni in ni slo. Po poletni pavzi, je bil kot prerojen, zmage, stopnicke... Premaknili so rezervoar in sedez za par milimetrov.... Dejstvo je, da so to vrhunski piloti, ko vozijo te motorje na limitu voznikov in tehnike. Vsaka malenkost, osebna preferenca, se v tako izenaceni konkurenci zelo pozna...

Aha, torej sem jaz lahko pri ženi v postelji zanič, ko pa menjamo jogi pa dosežem bistveno hitrejši čas :) , ali pri sosedi na kavču vrhunski, pri drugi sosedi na balkonu pa mi ne gre. Najboljše, da izprobam vse ženske v bloku na vseh možnih položajih in ugotovim, kaj mi res ustreza.

  • Haha 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Darko3g said:

V nedeljo sem malo gledal MOTO3, MOTO2 in MOTOGP.

Nisem strokovnjak, zato ne opazim nobene razlike v vožnji (razen, a so motorji manjši in časi večji). Se sploh na oko vidi, kdo je boljši voznik?

Zanima me, kaj bi bilo, če bi se vsi odpeljali z npr. MOTO2 motorji. Ali bi bili vsi MOTOGP vozniki spredaj in MOTO3 vozniki zadaj?

Ali pa najprej z MOTO3, potem z MOTO2 in na koncu še z MOTOGP (da ne bo izgovora, da niso vajeni drugih motorjev)

  Pozabil tole: Bistvena razlika je v liniji skozi zavoje:  Moto3  zaradi sibkega agregata in majhne teze pelejo bolj na "okroglo", da prenesejo cimvec hitrosti iz zavoja, ker pac nimajo veliko moci za pospesevanje... GP nasprotno, poskusa cim dalj zavirati, hitro poloziti in poravnati motor, da lahko izkoristijo moc agregata....  Je pa to za nase, nevajeno oko, tezko opaziti....

6 minutes ago, Darko3g said:

Aha, torej sem jaz lahko pri ženi v postelji zanič, ko pa menjamo jogi pa dosežem bistveno hitrejši čas :) , ali pri sosedi na kavču vrhunski, pri drugi sosedi na balkonu pa mi ne gre. Najboljše, da izprobam vse ženske v bloku na vseh možnih položajih in ugotovim, kaj mi res ustreza.

Ja lej, na to ne morem komentirati... Sigurno pa obstajajo ljudje ki se v postelji bolje ali slabse ujamejo in ni nujno da so zakonski partnerji.... In ja, ce zeno nekaj zuli medtem ko seksata, bi bilo sigurno boljse z drugim jogijem.. O hitrosti pa ne bom, tvoja zena ve vec. In btw, ne verjamem da bo zadovoljna, ce bos hitrejsi :P

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

  Pozabil tole: Bistvena razlika je v liniji skozi zavoje:  Moto3  zaradi sibkega agregata in majhne teze pelejo bolj na "okroglo", da prenesejo cimvec hitrosti iz zavoja, ker pac nimajo veliko moci za pospesevanje... GP nasprotno, poskusa cim dalj zavirati, hitro poloziti in poravnati motor, da lahko izkoristijo moc agregata....  Je pa to za nase, nevajeno oko, tezko opaziti....

Ja lej, na to ne morem komentirati... Sigurno pa obstajajo ljudje ki se v postelji bolje ali slabse ujamejo in ni nujno da so zakonski partnerji.... In ja, ce zeno nekaj zuli medtem ko seksata, bi bilo sigurno boljse z drugim jogijem.. O hitrosti pa ne bom, tvoja zena ve vec. In btw, ne verjamem da bo zadovoljna, ce bos hitrejsi :P

 

a pol so neke druge linije... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

kaj je s tabo ??? napisal si , da je ecstar njihovo olje.. sponzorska nalepka pa je motul.. dej nehej no.. pa ja ne dajejo dveh različnih olj naenkrat v motor?

se ne spomniš , ko je akrapovič naredil izpuh za moto gp -na točno tem izpuhu , ki je bil narejen v sloveniji pa je bila nalepka drugega proizvajalca izpuhov , ki je splaknil denar za sponzorstvo? 

mal si se zaplezal ..

Resno govoriš kaj je z mano narobe? Pa brat ne znaš? Resno? Tkole se bomo šli? 

Ecstar je njihova znamka olja, ki ga proizvajajo, uporabljajo pa ga NE! Nihče ni napisal, da ga uporabljajo. Uporabljajo MOTUL že več kot 30 let. 

A je to tolk težko razumet in se ne brukat po celem forumu? 

Kdo se je zdej zaplezal? Mislim groza... Človek postavi eno vprašanje... Kdaj je nazadnje zmagala ekipa brez sponzorja v motogp prvenstvu, dobi pa 2 strani butastih komentarjev na to temo, z nesmiselnimi argumenti... A mate sploh kej pameti v glavi? Resno no... Omg... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KennyJR pravi:

Resno govoriš kaj je z mano narobe? Pa brat ne znaš? Resno? Tkole se bomo šli? 

Ecstar je njihova znamka olja, ki ga proizvajajo, uporabljajo pa ga NE! Nihče ni napisal, da ga uporabljajo. Uporabljajo MOTUL že več kot 30 let. 

A je to tolk težko razumet in se ne brukat po celem forumu? 

Kdo se je zdej zaplezal? Mislim groza... Človek postavi eno vprašanje... Kdaj je nazadnje zmagala ekipa brez sponzorja v motogp prvenstvu, dobi pa 2 strani butastih komentarjev na to temo, z nesmiselnimi argumenti... A mate sploh kej pameti v glavi? Resno no... Omg... 

V bistvu nepomembna statistika. Sponzor ne vpliva na zmago, če je novec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res zapnete za vsak klinac. Je Kenny kar prav povedal, da je Suzuki brez generalnega pokrovitelja kar pa v naslednji sezoni najbrž ne bo več problem. Res vsa čast, da so kot tako majhna znamka in brez nekih blaznih finančnih prilivov prišli do tega. Zna pa postat problem v prihodnje ko si bosta nihova dirkača s takimi predstavami dvignila ceno, če ne bo priliva še od kje drugje samo po taki sezoni mislim, da sponzorstvo ne bo problem.

Drug primer je Ducati kamor Audi zliva svoj denar in po velikih nalepkah na motorju ni potrebe.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Nightmare said:

Sam res zapnete za vsak klinac. Je Kenny kar prav povedal, da je Suzuki brez generalnega pokrovitelja kar pa v naslednji sezoni najbrž ne bo več problem. Res vsa čast, da so kot tako majhna znamka in brez nekih blaznih finančnih prilivov prišli do tega. Zna pa postat problem v prihodnje ko si bosta nihova dirkača s takimi predstavami dvignila ceno, če ne bo priliva še od kje drugje samo po taki sezoni mislim, da sponzorstvo ne bo problem.

Drug primer je Ducati kamor Audi zliva svoj denar in po velikih nalepkah na motorju ni potrebe.

 

Lp, Samo

Kenjaj je zajebal sam, pa noče priznat....... in kje v njegovem vprašanju  ( Kdaj je nazadnje zmagala ekipa brez sponzorja v motogp prvenstvusi ti našel generalnega......

Drkati za dirkanje od 4 krogov dobi zelo malo.......že celo večnost je njihova zlata kura cigaretar Philip Morris International.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Lipstick said:

Kenjaj je zajebal sam, pa noče priznat....... in kje v njegovem vprašanju  ( Kdaj je nazadnje zmagala ekipa brez sponzorja v motogp prvenstvusi ti našel generalnega......

Drkati za dirkanje od 4 krogov dobi zelo malo.......že celo večnost je njihova zlata kura cigaretar Philip Morris International.

Ja, ker iščete dlako v jajcu. Meni pa še marsikomu je jasno kaj je mislil s to izjavo. Od Motula Suzuki ne dobi prav dosti kar bi se poznalo pri plači Mira recimo.....

Ne vem kakšno je razmerje ampak kot lastnik Ducatia dvomim, da jim daje drobtine. Ni JL-ve plače financiral Audi?

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/sport/motogp/rossi_8.html

Citiraj

"Ne pomnim, da bi bil kdaj koli v karieri tako zadovoljen po dvanajstem mestu. Pomembno je bilo končati dirko in s tem zaključiti s črno serijo, ki me je spremljala kar nekaj časa," je za Corierre Dello Sport povedal 41-letni dirkač. "Skozi ves podaljšani vikend v Valencii smo imeli velike težave z oprijemom pnevmatik. Tudi na dirki sami ni bilo prav nič boljše. Valencia je običajno postajališče, ki mi ne ustreza, kjer sem bil tradicionalno počasen," je še dodal nekdanji šampion, ki že gleda proti poslednji dirki te čudne motociklistične sezone.

ni ušel tradiciji :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Legendarni Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha) je uspel prehiteti le dva tekmeca na tretjem prostem treningu (+1,517) in bil 20., to pa je tudi mesto, ki ga je zasedel v skupnem seštevku časov.

Legendarno :) zdaj pa res ne vem, česa ne dojame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

Legendarno :) zdaj pa res ne vem, česa ne dojame.

...še vedno so slabši od njega, zakaj je nekomu v napoto je nerazumljivo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

...še vedno so slabši od njega, zakaj je nekomu v napoto je nerazumljivo :hmm:

Slabši od njega je bil samo nekdo, ki sem pa tja kako dirko odpelje in je že pred leti zaključil kariero in pa nekdo, ki si že 3 leta sam plačuje sedež v ekipi in je povsem nekonkurenčen odkar si je nadrobil nogo. Za slednjega je to tudi zadnja dirka v motogp karieri. Ostali so bili svetlobno leto pred Rossijem upoštevajoč majhne razlike...

Zakaj je nekomu v napoto? Ker odžira zic nekomu, ki bi si ga bolj zaslužil! 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KennyJR pravi:

Slabši od njega je bil samo nekdo, ki sem pa tja kako dirko odpelje in je že pred leti zaključil kariero in pa nekdo, ki si že 3 leta sam plačuje sedež v ekipi in je povsem nekonkurenčen odkar si je nadrobil nogo. Za slednjega je to tudi zadnja dirka v motogp karieri. Ostali so bili svetlobno leto pred Rossijem upoštevajoč majhne razlike...

Zakaj je nekomu v napoto? Ker odžira zic nekomu, ki bi si ga bolj zaslužil! 

ko tebe prebiram, se jih ene 2 do 3 zasluži sedež v moto GP, ostali so pa bolj tko tko, zarad cifre :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!