Skoči na vsebino

WSBK 2020


maus

Priporočene objave

On 8/3/2020 at 10:14 AM, KennyJR said:

Smo pa pomojem prvič dobili eno tako fajn primerjavo, kakšna razlika je med motogp pa SBK.. Pa ne samo po časih... Predvsem na uč... Vsi se še dobro spomnimo kako so šli v zadnjih dveh tednih GP stroji po tej pisti in kako so šli ta vikend SBK... Neprimerljivo... SBK bolj spominja na MotoE ?

  Kaj sele Superstock, ti so sele pocasni, na uc pa sploh!  Evo, cist pravokotno tehniko imajo, se strinjam z tabo: NEPRIMERLJIVO!

 

Superstock-1000-Australias-Mike-Jones-2nd-Ducati.jpg

a8bd1192-22ef-4c7d-a71a-b7a883dd6953.jpg

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

Tud na uc ne more biti drugace: pospeski so podobni. koncna malo manjsa, ovinki na las podobni, torej je tudi nagib vizuelno popolnoma enak, ker tudi eno desetinko  na ovinek, pa na ravnino, itd ne smes izgubiti, da je potem razlika 2s na krog... Jaz se raje vprasam, kam gre ves denar v GP, vsa ta silna prototipna tehnika, 100 konj vec, veliko kil manj, goat in podobni v sedlu, za usive 2 sekundi... Ali, raje: ocitno je tehnika in tehnologija motociklov iz stacune vrhunska, superbike se malo bolj vrhunska, in GP se cisto malo bolj. Ker ocitno vsi vedo kaj delajo, in je pac ze vse toliko skupaj, da so desetinke hudicevo drage. O pilotih pa ne bom zgubljal besed. VSI so carji! Ce kdo, potem so GPjevci preplacani in prevec izpostavljeni....

Ovinki na las podobni? Dej se zresn... Poglej kako vstopajo... Začnimo z zaviranjem... Veliko prej, veliko bolj blago... Kot električni, ki so težki... Stil ni niti malo podoben sredi ovinka, motor je bolj "štoraste" postavitve, niti malo ne ponuja take stabilnosti v ovinku in na pospeševanju iz ovinka... Tudi v ovinek jih postavljajo čist po konc... Polno enih popravkov v ovinku... 

No dobre 3 sekunde... In ja to je ogromno... Stari 3 sekunde na krog... To ni nobene primerjave... Tehnika še niti mal ni na takem nivoju, da bi bilo manevrskega prostora tako malo, da bi nekjle serijske izvedbe lahko bile blizu gp strojem... 3 sekunde je tolk, da tudi v 50 letih sbk stroj ne bo teh treh sekund mel notr...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, KennyJR said:

 

No dobre 3 sekunde... In ja to je ogromno... Stari 3 sekunde na krog... To ni nobene primerjave... Tehnika še niti mal ni na takem nivoju, da bi bilo manevrskega prostora tako malo, da bi nekjle serijske izvedbe lahko bile blizu gp strojem... 3 sekunde je tolk, da tudi v 50 letih sbk stroj ne bo teh treh sekund mel notr...

Kenjaj,

kot expertu in vrhunskemu strokovnjaku na področju motociklizma, bi te želel skromno spomnit na dve stvari:

1.) nekoč, ne tako dolgo nazaj, so bila skupna testiranja WSBK in GP na enem španskem dirkališču, dejstvo je bilo ( izmerjen čas kroga ), da je bil WSBK stroj za 0,057 sek hitrejši  ??????

2.) WSBK stroji ( proizvajalci ) imajo in morajo upoštevat omejitve obratov, katere jim odredi .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Lipstick pravi:

Kenjaj,

kot expertu in vrhunskemu strokovnjaku na področju motociklizma, bi te želel skromno spomnit na dve stvari:

1.) nekoč, ne tako dolgo nazaj, so bila skupna testiranja WSBK in GP na enem španskem dirkališču, dejstvo je bilo ( izmerjen čas kroga ), da je bil WSBK stroj za 0,057 sek hitrejši  ??????

2.) WSBK stroji ( proizvajalci ) imajo in morajo upoštevat omejitve obratov, katere jim odredi .......

Aha... To, da so imeli SBK stroji Q gume, GP pa ne in je bila razlika še vedno 2 sekundi ti je pa ušlo? Pa ne bodi žaljiv... Obnašaj se... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KennyJR pravi:

Ovinki na las podobni? Dej se zresn... Poglej kako vstopajo... Začnimo z zaviranjem... Veliko prej, veliko bolj blago... Kot električni, ki so težki... Stil ni niti malo podoben sredi ovinka, motor je bolj "štoraste" postavitve, niti malo ne ponuja take stabilnosti v ovinku in na pospeševanju iz ovinka... Tudi v ovinek jih postavljajo čist po konc... Polno enih popravkov v ovinku... 

No dobre 3 sekunde... In ja to je ogromno... Stari 3 sekunde na krog... To ni nobene primerjave... Tehnika še niti mal ni na takem nivoju, da bi bilo manevrskega prostora tako malo, da bi nekjle serijske izvedbe lahko bile blizu gp strojem... 3 sekunde je tolk, da tudi v 50 letih sbk stroj ne bo teh treh sekund mel notr...

res zanimiva primerjava bi bila , če bi odpeljali relacijo tržič - borovlje-železna kaplja- preddvor.. prosta izbira gum kateregakoli prozvajalca.. pa če se je kdo od dirkačev peljaj civilno po tej poti ne more vozit.. s poljubno izbiro motorja pa da bi vsaj videli izbor..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, KennyJR said:

Aha... To, da so imeli SBK stroji Q gume, GP pa ne in je bila razlika še vedno 2 sekundi ti je pa ušlo? Pa ne bodi žaljiv... Obnašaj se... 

Kakaš...... eni imajo karbonske, drugi pa jeklene .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Lipstick pravi:

Kenjaj

1.) nekoč, ne tako dolgo nazaj, so bila skupna testiranja WSBK in GP na enem španskem dirkališču, dejstvo je bilo ( izmerjen čas kroga ), da je bil WSBK stroj za 0,057 sek hitrejši  ??????

in to je bil Kawasaki ;)

skratka .. stvari se se postavile v dolgočasne okvire :P

go kawa gooooo :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 8. 2020 ob 7:10, KennyJR pravi:

No dobre 3 sekunde... In ja to je ogromno... Stari 3 sekunde na krog... To ni nobene primerjave... Tehnika še niti mal ni na takem nivoju, da bi bilo manevrskega prostora tako malo, da bi nekjle serijske izvedbe lahko bile blizu gp strojem... 3 sekunde je tolk, da tudi v 50 letih sbk stroj ne bo teh treh sekund mel notr...

Ali lahko pobrskaš po zgodovini MotoGP in primerjaš čase izpred npr. 10 ali 20 let (ko so začeli voziti z motorji enake kubature. Zanimivo bi bilo videti napredek v hitrostih in s tem primerjavo (zaostanek WSBK za MotoGP)

Jaz iz zgodovine vem le, da je Harley Davidson nekoč zmagoval v 250 in 350 kubičnem razredu, Tomos pa v 50 kubičnem - potem pa sem postal prestar za to :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js kenjija še vedno čakam, da mi pokaže vožnjo skozi ovinke .. ampak ne .. on tega noče storiti ... verjetno zato, ker imam superbike repliko :cry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Js kenjija še vedno čakam, da mi pokaže vožnjo skozi ovinke .. ampak ne .. on tega noče storiti ... verjetno zato, ker imam superbike repliko :cry: 

A tist tvoj zlat kić imenuješ superbike replika? ?. Brez skrbi mauzi, vse boš vidu ob svojem času ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, KennyJR pravi:

A tist tvoj zlat kić imenuješ superbike replika? ?. Brez skrbi mauzi, vse boš vidu ob svojem času ?

kje je pa tukaj kje kaj zlatega kića na motorju ...  bošček ... pojej tablet in pogladat kakšno revijo, da se boš vsaj motorjev nagledu ?

za teorijo je lahko bit pameten .. boš v praksi pokazal ... res komi čakam 

image.thumb.png.9cb6be625026d64ed46411b2dee06913.png

ne imenujem je jaz superbike replika .. na kawasaki eu je krt superbike replica   ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

kje je pa tukaj kje kaj zlatega kića na motorju ...  bošček ... pojej tablet in pogladat kakšno revijo, da se boš vsaj motorjev nagledu ?

za teorijo je lahko bit pameten .. boš v praksi pokazal ... res komi čakam 

image.thumb.png.9cb6be625026d64ed46411b2dee06913.png

ne imenujem je jaz superbike replika .. na kawasaki eu je krt superbike replica   ;) 

Aja so ti kić dol pokradli... Ni panike ?. Tko je lepš... Ti kar treniraj, da bomo tm tm... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, KennyJR pravi:

Aja so ti kić dol pokradli... Ni panike ?. Tko je lepš... Ti kar treniraj, da bomo tm tm... 

dj sliko svojga motorja, da vidim, katera puščica bo mim mene priletela ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KennyJR pravi:

apn-4.jpg

in zaradi barve misliš, da imaš suzukija, mar ne :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

in zaradi barve misliš, da imaš suzukija, mar ne :huh: 

hi,hi,hi...ane maus … :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

hi,hi,hi...ane maus … :bike:

ti si me s takim že preganju od Postojne pa do LJ ... mar ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

ti si me s takim že preganju od Postojne pa do LJ ... mar ne :P

ja zelo na blizu sem linijo sledil.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, thumper pravi:

ja zelo na blizu sem linijo sledil.. :D

sam ti znaš to vozit .. T4 superbike repliko .. Kenjo še tega ne zna :P 

trenutno :P 

 

  1. JONATHAN REA     136    KAWASAKI
  2. SCOTT REDDING     132   DUCATI
  3. TOPRAK RAZGATLIOGLU   103    YAMAHA
  4. ALEX LOWES           91      KAWASAKI
  5. MICHAEL VAN DER MARK    82    YAMAHA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/12/2020 at 10:27 AM, maus said:

Js kenjija še vedno čakam, da mi pokaže vožnjo skozi ovinke .. ampak ne .. on tega noče storiti ... verjetno zato, ker imam superbike repliko :cry: 

........sej se tud  vsi dirkači bunjo, če jim linije gledajo....kr sam se potrud, strokovnjak je glede tega zelo skrivnosten, ne želi razdajat težko pridobljenega znanja, kar mu dam po eni strani čist prov......ogromn časa, gum, bencina je potrebno investirat ......

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Lipstick pravi:

........sej se tud  vsi dirkači bunjo, če jim linije gledajo....kr sam se potrud, strokovnjak je glede tega zelo skrivnosten, ne želi razdajat težko pridobljenega znanja, kar mu dam po eni strani čist prov......ogromn časa, gum, bencina je potrebno investirat ......

končno se moram tudi s teboj sedaj strinjati :dry: 

sem upal na MS solidarnost :cry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12. 8. 2020 ob 10:00, Darko3g pravi:

Ali lahko pobrskaš po zgodovini MotoGP in primerjaš čase izpred npr. 10 ali 20 let (ko so začeli voziti z motorji enake kubature. Zanimivo bi bilo videti napredek v hitrostih in s tem primerjavo (zaostanek WSBK za MotoGP)

Jaz iz zgodovine vem le, da je Harley Davidson nekoč zmagoval v 250 in 350 kubičnem razredu, Tomos pa v 50 kubičnem - potem pa sem postal prestar za to :) .

Sem informativno pobrskal za Jerez... Mislim, da je napredek očiten in če zdaj mislimo, da smo v najhitrejših letih dirkanja, nas bo slej kot prej nekaj presenetilo... Mislim, da si tudi fantje v klasičnih časih niso predstavljali, da bo kdaj mogoče viseti z motorja ala Marquez...

1.thumb.png.6acd73d3d230b87eb6120fb6c4d469d2.png2.thumb.png.2c222a510bf03618bd1863fbcc1a0078.png3.thumb.png.e637e9c65d72bf37f3b5bedf4368b2db.pngsbk1.png.ed15114d42c1491687351858a5a5f0e0.pngsbk2.png.f5d1fca8467a02dd53dbc071a4828a87.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Ducatiji premočni ... čestitam .. tudi 3 mesto je odličen rezultat za Reo, ki je danes dobil superpole ... zanimiva bo race 2 ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



  • Podobna vsebina

    • DXR16
      125
    • DXR16
      139
    • maus
      155
    • maus
      112
    • Lipstick
      59
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!